niedziela, 8 listopada 2015

PRZEDSIĘBIORCZY POLACY SĄ OGROMNIE WDZIĘCZNI PANU PUTINOWI ...ZA NAŁOŻONE NA POLSKĘ EMBARGO! URUCHOMIŁ ON TYM SAMYM POLSKĄ SMYKAŁKĘ DO INNOWACJI...

08 listopada 2015 roku

NIE MA TEGO ZŁEGO...CO NA DOBRE BY NIE WYSZŁO!


Nasza reakcja jako Polaków oburzonych po wprowadzeniu przez Rosjan embarga na export produktów MADE IN POLAND na teren naszych sąsiadów miała prawo być taka...jaka w rzeczywistości była!

POLACY JAK TO POLACY ...DRWILI SOBIE I CZYNILI PRZYSŁOWIOWE ,,JAJA" Z TEGO SZLABANU NA POLSKĄ ŻYWNOŚĆ, KTÓRA CO JAK CO - ALE JEST UZNAWANA JAKO JEDNA Z NAJSMACZNIEJSZYCH I NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE!

Gdyby tak  ,,KTOŚ" tam w Rosji tylko co nieco pomyślał nad FAKTEM :jak wiele łączy nas Polaków i Rosjan w kwestii starych przepisów kulinarnych NASZYCH PRZODKÓW SŁOWIAN - to nie ,,babrałby się" w takie politykowanie, które tak na serio szkodzi zwykłym ludziom po obu stronach naszej granicy - A JAK WIADOMO ROSJANIE TO TACY SAMI LUDZIE JAK I MY!

TEGO TYPU SYTUACJE OD RAZU POWODUJĄ WZROST ,,KOMBINOWANIA" i wytwarzają w nas naturalną smykałkę do znalezienia sobie innych dróg rozwiązania problemów jakie narzuca nam IDIOTYCZNA POLITYKA!

Dziś na przykładzie POLSKICH WSPANIAŁYCH JABŁEK - postanowiłem dowieść Wan, czym w rzeczywistości jest tego typu ,,szlaban" lub ,,embargo" na export akurat jabłek do Rosji!    


Śmiem twierdzić,iż NIKT INNY A OSOBIŚCIE SAM PREZYDENT ROSJI PUTIN uczynił więcej DOBREGO dla rozwoju przemysłu związanego z POLSKIMI JABŁKAMI ...niż ostatnich kilku ministrów rolnictwa w Polsce!

Oczywiście zamiar był inny, ale wyszło ...w 100% na korzyść Polski i naszych smacznych jabłuszek.

Polacy ...naród wesoły - od razu zaczął sobie z embargo na jabłka czynić ,,JAJKA":     W przenośni - jak powyżej i dosłowne jak poniżej:

No ale przecież coś z polskimi jabłkami trzeba było zrobić skoro Putin ...skazał ,,NIET".Piękne są prawda??! Aż ślinka leci na ich widok...

   

Polacy od razu uruchomili swe szare komórki ...NO I SUKCES OD RAZU WYPALIŁ!!!

A tym pomysłem jest produkcja z POLSKICH JABŁEK super smacznego napoju o nazwie CYDR, który schłodzony fantastycznie gasi pragnienie w upalne dni!
                                 
A JEST TO NIC INNEGO JAK ...LEKKI,NATURALNY NAPÓJ ALKOHOLOWY  PRODUKOWANY ZA SPRAWA FERMENTACJI SOKU JABŁKOWEGO!!!

A teraz informacja specjalna dla ...KREMLA:

Polacy w 2012 roku wypili zaledwie 400 tysięcy litrów cydru jabłkowego...rok 2013 to już 2 miliony litrów...ZAŚ W 2014 ROKU 9 MILIONÓW LITRÓW !!!

Zaś co do roku bieżącego 2015 BĘDZIE KOLEJNY REKORD, gdyż tylko za pierwsze półrocze b.r. sprzedano już o 75% cydru z POLSKICH JABŁEK więcej , niż  w analogicznym okresie roku 2014!!!

Największą popularnością cieszy się CYDR LUBELSKI, który stał się już elitą i pierwszej klasy marką rozpoznawalnego producenta tego napoju!

Także Panie Putin; BALSZOJE WAM SPASIBA ...!!!

Także za sprawą troskliwych o nasze jabłka Rosjan - a także dzięki historycznym zapiskom na temat produkcji CYDRU Z JABŁEK W POLSCE w książce z przepisami Krecjusza z 1571 roku , POLSKIE JABŁKA ZNOWU MEGA SMAKUJĄ INNYM, KTÓRZY MAJĄ WIĘCEJ ,,OLIWY" W GŁOWIE!!!

TAK OTO ZACZĄŁ SIĘ OD KREMLA ...RAJ DLA POLSKICH SADOWNIKÓW !!!

A tu warto jest dodać,że z 22 tysięcy hektarów sadów TYLKO NA LUBELSZCZYŹNIE, gdzie są doskonałe wapienne gleby  zbiera się ...ponad pół miliona ton POLSKICH JABŁEK!

PRZEWIDUJE SIĘ,ŻE ROCZNE SPOŻYCIE SMACZNEGO CYDRU NIE TYLKO W POLSCE - ALE W 100% Z NASZYCH POLSKICH JABŁEK OSIĄGNIE JUŻ NIEBAWEM ....80 MILIONÓW LITRÓW!

TYM SAMYM ROSYJSKIE DZIAŁANIA, KTÓRE MIAŁY ZASZKODZIĆ POLSCE  - ROZWINĘŁY TĄ BRANŻĘ W SPOSÓB NADZWYCZAJ KORZYSTNY DLA PRZEDSIĘBIORSTW,PLANTATORÓW,HANDLARZY!!!

A na dodatek - jest czym wypić NA ZDROWIE ROSJAN!!!!

I tak oto sukces tej branży zawdzięczamy...LUDZKIEJ GŁUPOCIE I ZAWIŚCI !!!


Piszę jak jest...

Krzysztof  Kowalczyk

PS.

Wiecie,że w Polsce jest nawet : REGIONALNE ŚWIĘTO JABŁKA !


A WSZYSTKO KU CHWALE NASZEJ OJCZYZNY I BARDZO PRACOWITYCH POLAKÓW!!!

Polacy bardzo szanują i cenią  nasze  ZDROWE POLSKIE JABŁKA ...SKARB NARODOWY!!!