wtorek, 3 listopada 2015

LASY PAŃSTWOWE...O TYM SIĘ NIE MÓWI!!! DYREKCJA GENERALNA LASÓW PAŃSTWOWYCH W LATACH 2008-2015 WRĘCZ ZASYPANA SKARGAMI I DONOSAMI - ŚWIADCZĄCYMI O ....PRAWDZIWYM, A UKRYWANYM WIZERUNKU TEJ OPCJI RZĄDZĄCEJ W LASACH!

03 listopada 2015 roku


Dziś mamy ...DZIEŃ ŚWIĘTEGO HUBERTA , więc postanowiłem Wam uzmysłowić ile to w ostatnich latach 2008 - 2015  Polaków NAIWNIE WIERZYŁO ,żę jakiekolwiek informacje o nadużyciach w Lasach Państwowych, a wręcz KORUPCJA, NEPOTYZM, ZŁODZIEJSTWO, DYSKRYMINACJA LUDZI , POLITYCZNE UKŁADY ...zostaną pozytywnie, uczciwie rozpatrzone!

NIC BARDZIEJ MYLNEGO !!!!  Znacie mądre powiedzenie : ,,ZAMIENIŁ STRYJEK ...MOTYKĘ NA KIJEK" ???! sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No i dziś właśnie UPUBLICZNIAM DETALE ....przeogromnej skali tego zjawiska w DGLP !!!

Osobiście sam jestem w szoku - widząc  dziś CZARNO NA BIAŁYM W JAK LEKCEWAŻĄCY  I SCHEMATYCZNIE ,,OLEWAJĄCY" SPOSÓB DYREKTOR GENERALNY LP TRAKTOWAŁ W TYCH LATACH PROBLEMY PRACOWNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH...


A POWYŻSZY TEKST NIE JEDEN W LASACH PAŃSTWOWYCH ...NIECH SIĘ JUŻ UCZY NA PAMIĘĆ!!!!


ZAPRASZAM na detale tego , o czym jeszcze w Polsce nikt nie pisał ...TAK SWOBODNIE JAK JA!!!
Dziś postanowiłem zapoznać Was czytelników ,,pigipedii” z informacjami jakie zebrałem ostatnio, a mówiącymi o tym W JAKIEJ ILOŚCI POLACY PISALI SKARGI NA TEMAT ICH ZDANIEM ZŁEGO FUNKCJONOWANIA INSTYTUCJI, KTÓRA ODPOWIADA ZA MAJĄTEK NARODOWY O NAZWIE ,,LASY PAŃSTWOWE” W POLSCE!

Wcale tego nie ukrywam,ale mam w tych sprawach także i swój duży udział !!!

A ponieważ jest to MAJĄTEK SKARBU PAŃSTWA, a nie jakaś tam prywatna własność spółki, osób czy też owej firmy państwowej, KTÓRA PEŁNI TYLKO ZARZĄD NAD TYM MAJĄTKIEM – to wartym jest, abyście mieli świadomość tego, że jeśli zakładając szacunkowo iż jest nas Polków 37 mln ludzi = TO PAMIĘTAJCIE,ŻE OWA JEDNA 37 MILIONOWA CZĘŚĆ TYCH WŁAŚNIE PAŃSTWOWYCH LASÓW W POLSCE JEST KAŻDEGO Z WAS!!!


No i rzecz nie mniej ważna:

Obowiązująca Konstytucja RP gwarantuje każdemu z nas PRAWO DO INFORMACJI nie tylko PUBLICZNEJ, ALE I TEJ NA TEMAT STANU I OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO, KTÓREGO OCHRONA JEST BEZWZGLĘDNYM OBOWIĄZKIEM WŁADZ PUBLICZNYCH W POLSCE! (art. 74 Konstytucji RP).

Ponadto każdy z Was ma prawo do uzyskiwania informacji na temat DZIAŁALNOŚCI ORGANÓW WŁADZY PUBLICZNEJ, A W TYM OSÓB PEŁNIĄCYCH FUNKCJE PUBLICZNE (art. 61 Konstytucji RP).

Oczywiście nie mniej ważną kwestią jest również i to,że ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ RP i jej artykułem  63  ...każdy ma prawo składać skargi nie tylko w interesie publicznym , ale i własnym – ZAŚ ICH TRYB ROZPATRYWANIA ..określa ustawa!


Dlatego też sprawdziłem JAK CZĘSTO DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH NARUSZAŁ OWĄ USTAWĘ I TRYB ROZPATRYWANIA SKARG PISANYCH PRZEZ POLAKÓW DO WARSZAWY.

Dane niestety (...aczkolwiek znając poziom ,,profesjonalizmu” kilku osób w PGL LP, zabieganych NIE DLA DOBRA LASÓW PAŃSTWOWYCH I ICH WIZERUNKU = ale dla dobra partii Platfusów Obywatelskich!)...wprawiły mnie w zdumienie!


W latach 2008-2014 (...czyli bez danych z tego 2015 roku!) POLACY SKIEROWALI DO DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH ...aż 1.920 skarg i ANONIMÓW!!!

A więc prawie  2 tysiące...

Sami przyznacie,że wynik jest imponujący – a tym samym trudno jest OBIEKTYWNIE i UCZCIWIE uwierzyć w to,że ...nikt z piszących nie miał racji??!!!!

TO JEDNOZNACZNIE DOWODZI, JAK ŹLE SIĘ DZIEJE W LASACH PAŃSTWOWYCH OSTATNIMI LATY – SKORO AŻ TAK DETERMINUJE TO LUDZI DO NAPISANIA PISMA O NAZWIE ,,SKARGA” !

A oto detale jak wyglądało to w DGLP Warszawa w latach 2008-2014 :

  1. 2008 rok – 213 skarg+68 anonimów / przekroczono termin odpowiedzi 1 skargi/
  2. 2009 rok – 227 skarg+92 anonimów / przekroczono termin odpowiedzi 6 skarg!/
  3. 2010 rok – 218 skarg+ 80 anonimów / przekroczono termin odpowiedzi 6 skarg!/
  4. 2011 rok – 261 skarg+50 anonimów/ przekroczono termin odpowiedzi 6 skarg!/
  5. 2012 rok – 211 skarg+ 49 anonimów / przekroczono termin odpowiedzi 8 skarg!/
  6. 2013 rok – 158 skarg + 41 anonimów / przekroczono termin odpowiedzi 6 skarg/
  7. 2014 rok – 195 skarg + 57 anonimów /przekroczono termin odpowiedzi 9 skarg!/
Zwróćcie uwagę na ilość … ,,ANONIMÓW” których liczba ogółem aż 437 powinna dać wiele do myślenia KIEROWNICTWU LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE!!!

A WIĘC W TYM OKRESIE, AŻ W 42 SPRAWACH DYREKCJA GENERALNA LASÓW PAŃSTWOWYCH NARUSZYŁA PRAWO I USTAWĘ JASNO PRECYZUJĄCĄ TRYB ROZPATRYWANIA SKARG I TERMIN UDZIELANIA NA NIE ODPOWIEDZI!!!
Żenada...wstyd!!!

A przy tym powstaje ogromnie ważne pytanie i PROBLEM : ...dlaczego dana osoba jak domniemywam W OGROMNEJ WIĘKSZOŚCI PISZĄCA UCZCIWE FAKTY I PRAWDĘ O NADUŻYCIACH W LASACH PAŃSTWOWYCH ...obawia się podpisać wysyłanego dokumentu,który DGLP ,,klasyfikuje” jak ANONIM!!!

Odpowiedź jest oczywista: NIE UFA WŁADZY !!!!(...i bardzo słusznie w mej ocenie!!!)

A oto poniżej kolejne informacje :

JAK WIELE SKARG W LATACH 2008-2014 DOTYCZYŁO ,,SKARG PRACOWNICZYCH" :

1/ 2008 rok = 281 skarg+anonimów, w tym 31 skarg pracowniczych
2/ 2009 rok = 319 skarg+anonimów , w tym 46 skarg pracowniczych
3/ 2010 rok = 298 skarg+anonimów, w tym 33 skargi pracownicze
4/ 2011 rok = 311 skarg+anonimów, w tym aż 69 skarg pracowniczych
5/ 2012 rok = 260 skarg+anonimów, w tym aż 71 skarg pracowniczych
6/ 2013 rok = 199 skarg+anonimów, w tym 27 skarg pracowniczych
7/ 2014 rok = 252 skargi+anonimy, w tym 35 skarg pracowniczych


...JAK SAMI WIDZICIE, Z TYCH POWYŻSZYCH DANYCH – WCALE NIE JEST W LASACH PAŃSTWOWYCH TO AŻ W TAKICH SŁONECZNYCH ,,BARWACH” W JAKICH TO JEST OPISYWANE PRZEZ KIEROWNICTWO!!!

No a teraz kwestia według mnie bardzo ważna, bo świadcząca tak NA SERIO ...jak bardzo w poszczególnych latach kierownictwo DGLP w Warszawie ,,martwiło się” problemami ...SKARG PRACOWNICZYCH LEŚNIKÓW W POLSCE!!!

OTO PRAWDZIWY OBRAZ ,,OLEWANIA" PROBLEMÓW POLSKICH LESNIKÓW I ICH RODZIN PRZEZ DGLP W WARSZAWIE: 


1/2008 rok – podjęto kontrole doraźne w zaledwie 19,4% zgłoszonych skarg pracowniczych

2/ 2009 rok – podjęto kontrole doraźne w zaledwie 13% zgłoszonych skargach pracowniczych

3/ 2010 rok – podjęto kontrole doraźne już w 24,2% zgłoszonych skargach pracowniczych

OD TEGO ZAŚ OKRESU PONIŻEJ ZACZYNA SIĘ JAK WIDAĆ ...TOTALNA ŻENADA!!!! 

4/ 2011 rok – podjęto kontrole doraźne w zaledwie 5,8% zgłoszonych skargach pracowniczych

5/ 2012 rok – podjęto kontrole doraźne w zaledwie 4,2% zgłoszonych skargach pracowniczych

6/ 2013 rok – podjęto kontrole doraźne w zaledwie 7,4% zgłoszonych skargach pracowniczych

7/ 2014 rok – podjęto kontrole doraźne w zaledwie 5,7% zgłoszonych skargach pracowniczych.

A czego dotyczyły owe ,,SKARGI PRACOWNICZE” pisane do Dyrektora Generalnego LP??!

...DYSKRYMINACJI...NEPOTYZMU...MOBBING...ZWOLNIENIA Z PRACY...NARUSZANIA ZASAD WYNAGRADZANIA...SŁYNNYCH ŚCIEMA KONKURSÓW NA STANOWISKA KIEROWNICZE...itd.itd. itp. (...a całe ARCHIWUM PRAWDY  macie do poczytania w historii ,,pigipedii” w detalach,że aż ,,miło” czytać SZCZEGÓLNIE TERAZ PO OSTATNICH WYBORACH PARLAMENTARNYCH !!!!!!! (sic!!!!!)


A jutro zapraszam Was na inne STRASZNIE SMUTNE FAKTY MÓWIĄCE O TOTALNYM BEZPRAWIU W LASACH PAŃSTWOWYCH ...w kolejnej kwestii, gdzie po przeczytaniu mych informacji W OGROMNYM PROCENCIE POLSCY LEŚNICY MAJĄ PRAWO BARDZO GŁOŚNO POWIEDZIEĆ SZEFOM :


( Wiecie do czego służy to powyżej??! )

,, JASNY GWINT!!! CO JEST GRANE?!!!! PRZECIEŻ TO BEZPRAWNE!!! NARUSZACIE MOJE DOBRA OSOBISTE''

Dziś w Lasach Państwowych PLATFUSÓW OBYWATELSKICH  skala poniższego zjawiska jest już ...O F I C J A L N A , z czego 99% leśników nie zdaje sobie sprawy!!!!!!
          

Piszę jak jest...BARDZO BEZPRAWNIE W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!


Krzysztof Kowalczyk