wtorek, 24 listopada 2015

BARDZO CIEKAWA INICJATYWA NOWEGO DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH...

24 listopada 2015 roku


Ogromnie pracowicie rozpoczął swą pracę niedawno nowo powołany przez Ministra Środowiska - Dyrektor Generalny LP Pan dr inż. Konrad Tomaszewski.

Już w poprzednim tygodniu z inicjatywy Dyrektora Tomaszewskiego zaproszono  na dzień dzisiejszy 24 listopada 2015 roku do siedziby DGLP w Warszawie kilku przedstawicieli prywatnych przedsiębiorców leśnych ( ZUL)- z którymi dziś Dyrektor dokonał wstępnych uzgodnień co do czasu spotkania nowych władz DGLP w szerszym gronie z reprezentantami Zakładów Usług Leśnych z terenu całej Polski .

Spotkanie odbędzie się niebawem - a dziś Dyrektor Generalny LP został zapoznany przez owych przedsiębiorców z najważniejszymi problemami jakie wspólnie można rozwiązać dla dobra Państwowego Gospodarstwa Leśnego ,,Lasy Państwowe" oraz bardzo pracowitych LUDZI LASU (drwali i pilarzy).

Poruszano dziś interesujące sprawy dotyczące przykładowych problemow na terenie RDLP Szczecinek i RDLP Szczecin:

tworzenia pakietów specjalistycznych ( pozyskania ręcznego, maszynowego i hodowlanego)...rozdrabnianiu tych pakietów na coraz to mniejsze...negatywnych skutków po wprowadzeniu stawek naturalnych w pozyskaniu i zrywce drewna...zaniżaniu tych stawek w stosunku do planu zeszłorocznego...deprecjacji surowca drzewnego w LP... nieprawidłowości w przetargach z podaniem konkretnych przykładów...uporczywe promowanie firm zewnętrznych...itp!

O problemach w Szczecinku referował Pan Mariusz Rakowski - zaś w Szczecinie Pan Robert Gruszka (...na zdjęciu poniżej  obaj - podczas marszu w stronę Kancelarii Premier Kopacz w Warszawie)


Dyrektor Tomaszewski wyraził smutek i żal spowodowany kolejnymi wypadkami śmiertelnymi drwali-pilarzy na terenie Lasów Państwowych - a jednocześnie zaznaczył,że nowe kierownictwo DGLP  pracuje nad SYSTEMOWYMI i SUKCESYWNYMI zmianami przepisów, które usprawnią pracę Zakładów Usług Leśnych generalnie w skali kraju, uczynią ją bardziej bezpieczną i taką, która da większą satysfakcję zawodową tym pracowitym ludziom naszych kniei.

Nie zabrakło także i dziś w DGLP Warszawa  podczas  tych ważnych dla przyszłej a LEPSZEJ niż dotąd współpracy między ZUL a nadleśnictwami ...mojej skromnej osoby! 

Przedsiębiorcy leśni wytłumaczyli nowemu Dyrektorowi Generalnemu LP  -  co stało się przyczyną ich protestów latem tego 2015 roku przed dyrekcjami regionalnymi LP w Szczecinku, Szczecinie oraz Kancelarią Premier RP Ewy Kopacz - PODKREŚLAJĄC,ŻE NIE BYŁ TO NIGDY PROTEST PRZECIWKO LASOM PAŃSTWOWYM W POLSCE ,LECZ PRZECIWKO POLITYCE POPRZEDNIEJ WŁADZY Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ  W LASACH PAŃSTWOWYCH !!!

A poniżej zdjęcia z PIERWSZEGO W POLSCE protestu drwali-pilarzy przed biurem dyrekcji RDLP Szczecinek (...kiedy ex.dyrektor Cichoń uciekł do sanatorium przed tłumem protestujących!)Na terenie kilku RDLP rozpoczęły się aktualnie kontrole nadleśnictw właśnie w tej sprawie - zaś dziś tuż po tym spotkaniu, odbyła się narada dyrektorów regionalnych gdzie również dyskutowano na ten temat!

Nie wszyscy dyrektorzy regionalni LP powrócili dziś na swój teren ...jako dyrektorzy, a w tym ex dyr.RDLP Szczecinek Sławomir Cichoń !

I to w czasie mojego ,,przypadkowego"  pobytu również w DGLP Warszawa ...

Wracając zaś do osobistej inicjatywy nowego Dyrektora Generalnego LP dr inż. Konrada Tomaszewskiego - leśni przedsiębiorcy na pożegnanie dziś a przed kolejnym spotkaniem już w bardzo szerokim gronie życzyli w/w zdrowia i wytrwałości w tej wielkiej pracy jaką jak widać bardzo, bardzo intensywnie rozpoczął!

No cóż! Znając umysł  i determinację Dyrektora Tomaszewskiego - pożegnaliśmy się dziś wszyscy po tym owocnym spotkaniu podładowani bardzo pozytywną energią do działania dla dobra LP w Polsce i wszystkich ludzi z nimi związanych.

OGROMNIE WIERZĘ W TO,ŻE BĘDZIE DOBRZE!!!  DAMY RADĘ !!!


Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk

PS. 

Brać Leśna RDLP Szczecinek będzie BARDZO ZADOWOLONA z dzisiejszej nominacji na stanowisko nowego dyrektora tego regionu Lasów Państwowych,którym współnie oddaliśmy już tyle lat naszego życia!