sobota, 7 listopada 2015

BĘDZIE POLSKA JAK ZA DAWNYCH LAT...!!!

07 listopada 2015 roku

CZY ZNACIE MELODIĘ PIOSENKI  SPRZED LAT pt: ,,Rozkwitały pąki białych róż"??!

DLACZEGO PYTAM?!

Otóż mam do Was prośbę, abyście dokładnie pod tą samą melodię  zaśpiewali sami sobie te oto poniższe słowa:

refren:
,,BĘDZIE POLSKA JAK ZA DAWNYCH LAT,
KIEDY W TYM POMOŻE ŻÓLTY BRAT,
KIEDY CHIŃCZYK AMUR PRZEJDZIE W BRÓD!
ODZYSKAMY WILNO, KIJÓW, ORAZ POLSKI LWÓW!

A oto FAKTY HISTORYCZNE i podział administracyjny Polski naszych dziadków i pradziadków A JAKĄ NAM UKRADZIONO I ROZGRABIONO  (WEDŁUG STANU NA 1930 ROK)!!!


Dlaczego o tym piszę?!

TAK KU PAMIĘCI MOIM RODAKOM - ZERKNIJCIE SOBIE NA TĄ MAPĘ PONIŻEJ , OPISUJĄCEJ GDZIE MIAŁO MIEJSCE LUDOBÓJSTWO UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW  NA TERENACH WOŁYNIA I GALICJI WSCHODNIEJ DAWNEJ RZECZPOSPOLITEJ, TEJ SPRZED WRZEŚNIA 1939 ROKU... Poniżej zaś miejsca BOHATERSKIEJ OBRONY POLAKÓW Z ,,SAMOOBRONY" - walczących z ludobójstwem Ukraińców na cywilnej ludności Kresów :Oto jaką mapę NAJBLIŻSZYCH  ,,przymiarek" zwrotu POLSKICH ZIEM naszej OKRADZIONEJ PRZEZ KOMUNISTÓW I ŻYDÓW  Rzeczypospolitej - znalazłem niedawno w pewnym miejscu:


A co jest bardzo ciekawe - na co proszę zwróćcie sami baczną uwagę, OSTATNIO JAKOŚ CORAZ GŁOŚNIEJ JEST NA WSCHODZIE NA TEMAT ...ODDANIA POLSCE TO CO POLSKIE!!!

Czyżby wyrzuty sumienia PO OGRABIENIU NASZEJ OJCZYZNY OSTATNIO OD WRZEŚNIA 1939 ROKU DO CHWILI OBECNEJ ...NIE DAJĄ ZŁODZIEJOM I MORDERCOM SPOKOJNIE SPAĆ??!

Zwrócicie także uwagę na ten żólty teren zakreślony czarnymi pasami A JESZCZE WE WRZEŚNIU 1939 ROKU BĘDĄCY TERENAMI NASZEJ POLSKI ... I POMYŚLCIE SOBIE W JAK BARDZO PROSTY SPOSÓB TE WŁAŚNIE POLSKIE TERENY MOGĄ ,,JUŻ JUTRO" ZNALEŹĆ SIĘ NIE TYLKO W GRANICACH POLSKI ALE I ...UNII EUROPEJSKIEJ, DO KTÓREJ TAK ZABIEGA DZISIEJSZA UKRAINA!

ODDAĆ RZECZYPOSPOLITEJ TO CO UKRADLI ..ZAWINĄĆ WSPÓLNIE RĘKAWY  DO UCZCIWEJ, CIEŻKIEJ PRACY DLA NASZEGO WSPÓLNEGO POLSKO-UKRAIŃSKIEGO DOBRA ...i po bólu!!!

Mam w tej sprawie własne poglądy i przemyślenia, których arcy ciekawe wydarzenia sprzed dosłownie godzin ,A O CZYM NIE PISZĄ GŁOŚNO MEDIA W POLSCE  sprawiły,że podzielę się nimi niniejszym poniżej ...dla Waszej wiedzy!

A MA ONA WŁAŚNIE BARDZO ŚCISŁY ZWIĄZEK - z owym refrenem śpiewanej przed laty w Polsce piosenki, która akurat teraz nabiera jakby  OGROMNEJ WAGI I ZNACZENIA!


Czy wiecie,że ostatnio w rejonie Ussuryjska (Rosja) została przesunięta na korzyść CHIN  granica tych obu państw ...aż o 5 kilometrów kwadratowych?!

Chińskie media podają OFICJALNIE,że w prowincji Jilin zostało przesuniętych w głąb Rosji  5 SŁUPÓW GRANICZNYCH...co wywołało falę entuzjazmu z chińskim internecie!!!

Z obawy przed NEGATYWNĄ REAKCJĄ ROSJAN wstrzymywano od lat ( 1993 rok ) oddanie Chinom tego terenu przez władze Rosji.

Nie wiem czy wiecie, ale w tym 2015 roku , DNIA 08 CZERWCA  Rosjanie w Kraju Zabajkalskim ODDALI W DZIERŻAWĘ NA 49 LAT CHIŃCZYKOM łącznie 115 tysięcy hektarów ziemi i kolejne 250 tysięcy hektarów obiecały niebawem...

Rosjanie na tamtym terenie są wściekli...OBAWIAJĄ SIĘ W PRZYSZŁOŚCI PRZYŁĄCZENIA DO CHIN!
Ale miejscowe władze rosyjskie podkreślają,że ludność z tego terenu UCIEKA Z SYBERII - zaś przybywa do pracy chińczyków z pomysłami na inwestycje.

A oto słowa Jurija Gajduk (szef władzy Federacji Rosyjskiej na Zabajkalu) na ten akurat temat:
,, NASZ RUSKI CZŁOWIEK PIŁ, PIJE I NAJPRAWDOPODOBNIEJ PIĆ BĘDZIE - BO NIE MA PERSPEKTYW. JEŚLI NICZEGO NIE ZROBIMY, TO ALBO PRZEJMA NAS CHIŃCZYCY, ALBO JAKIŚ INNY KRAJ, GDYŻ NASZE ZIEMIE LEŻĄ ODŁOGIEM"

Spory terytorialne pomiędzy Rosją a Chinami trwają tam już ...ponad 300 lat!
Mnóstwo Chińczyków oczekuje ZWROTU OD ROSJI rozległych terenów nad Amurem i w Nadmorskim Kraju, które Rosja zajęła w latach 1856-1860 w czasie drugiej wojny opiumowej ...A JEST TEGO AŻ 1,5 MILIONA KILOMETRÓW KWADRATOWYCH.

Dziś granica tych obu państw to 4.300 kilometrów...

Stąd na wstępie zacytowałem refren owych słów śpiewanych przez Polaków:

,,BĘDZIE POLSKA JAK ZA DAWNYCH LAT,
KIEDY W TYM POMOŻE ŻÓŁTY BRAT
KIEDY CHIŃCZYK AMUR PRZEJDZIE W BRÓD
ODZYSKAMY WILNO,KIJÓW, ORAZ POLSKI LWÓW" 

No ale ...TYMCZASEM W POLSCE po ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych:
Piszę  jak jest...


Krzysztof  Kowalczyk