poniedziałek, 19 października 2015

TANIEC Z POLITYCZNYMI ,, GWIAZDAMI"... W LASACH PAŃSTWOWYCH WŁAŚNIE DOBIEGA KOŃCA!!!! CZYŻBY JAKIEŚ PORZĄDKI NA KONIEC??!

19 października 2015 roku

TO ŻADNE ODKRYCIE Z MEJ STRONY - JEŚLI WAM TERAZ DODAM, IŻ DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE W LATACH 2008-2015 MUSI ZAWSZE TAŃCZYĆ TAK JAK TEGO OCZEKUJE ...PARTIA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!

Tancerzem o bardzo koślawych nogach  był usłużny do granic możliwości poprzedni ,,dyrektorzyna" generalny Marian Pigan, który gdy dostał kopa w d*** ze względu na masę krytyki jego działań i postępowania A KTÓRE Z WYJĄTKOWĄ RADOŚCIĄ UPUBLICZNIAŁEM na swym poprzednim blogu opisując draństwo rządzących w detalach...szybciutko prysnął na stanowisko nadleśniczego w Nadleśnictwie Kobiór /RDLP Katowice/.

Nadchodzi bezwzględny czas pożegnania się ze stanowiskiem obecnego Dyrektora Generalnego LP Pana Adama Wasiak!

JAK MYŚLICIE .... JAKĄ ,,TANCERKĄ" WOBEC OBECNEJ WŁADZY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ BYŁ PAN WASIAK, który podczas protestów tysiecy drwali, pilarzy i prywatnych przedsiębiorców leśnych dość nieźle ,,tańczył" w swych kłamstwach wobec protestujących - UKRYWAJĄC SIĘ W SYTUACJACH POD BRAMKOWYCH GDY TYSIĄCE PROTESTUJĄCYCH WYSZŁO NA ULICE WARSZAWY ...dosłownie ,,pod kiecką" Ewy Kopacz - Premiera RP i to nawet w jej budynku Rady Ministrów!
Tak było na ulicach Warszawy 02 października 2015 roku ...tuż przed budynkiem Ewy Koppacz, tak ochranianego przez Policję - gdzie zza okien obserwował wszystkich także Pan Wasiak Dyrektor Generalny LP mający swe biuro i siedzibę zupełnie w innej części Warszawy!

POD KIECKĄ PROMOTORKI BEZPIECZNIEJ??!

 Protesty w Polsce zaczęły się od ...Regionalnej Dyrekcji LP w Szczecinku zawładniętej przez PLATFUSÓW OBYWATELSKICH  więc i w Warszawie nie mogło zabraknąć setek osób z Pomorza!
JESTEM DUMNY Z FAKTU,ŻE MIAŁEM ZASZCZYT BYĆ Z TYMI OBURZONYMI LUDŹMI W SZCZECINKU...W SZCZECINIE...I W WARSZAWIE  - A DOKUMENTUJĄC I PISZĄC O TYM NA MOIM BLOGU MACIE OKAZJĘ POZNAĆ PRAWDĘ O DYSKRYMINACJI I NIERÓWNYM TRAKTOWANIU LUDZI W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!


 A TO JEST PROTEST PRZECIWKO WŁADZY W LASACH PAŃSTWOWYCH... I JEJ NIEODPOWIEDZIALNEJ POLITYKI WOBEC TYSIĘCY JEDNYCH Z NAJBARDZIEJ PRACOWITYCH   LUDZI W POLSCE!!!  Tego  pro rządowe media nie podają....
A zdjęcie powyżej przedstawia już to co się działo ...tuż przed schodami wejściowymi do budynku Premier Kopacz!

Gdzie wyląduje i na jakim stanowisku już niebawem Pan Wasiak po w 100% przegranych wyborach parlamentarnych 25 października 2015 roku...czas okaże, CZY SYSTEM ,,ZMIAN" W LASACH PAŃSTWOWYCH JEST NADAL OD CZASÓW KOMUNIZMU W POLSCE TEN SAM I ZAWSZE NIEZMIENNY ,GWARANTUJĄCY TO I OWO DLA ,,WIERCHUSZKI" ?!!!!!!

No a tak na marginesie: ...NIEZŁA FIGURA  prawda??!

No i właśnie co nieco w tej sprawie ,,PLĄSÓW" tanecznych chciałbym dziś napisać na blogu...
Sławno, dnia 19 października 2015 rokuPan Adam Wasiak
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
02-124 Warszawa
ul. Grójecka nr 127


WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 roku (Dz. U. Nr 112, poz.1198 ze zmianami) uprzejmie proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytania zawarte w niniejszym wniosku i korespondencji do DGLP Warszawa:


Szanowny Panie Dyrektorze Generalny LP !

Z ogromną ciekawością i zainteresowaniem odebrałem w dniu 16 października 2015 roku pismo z DGLP ( znak sprawy : GI.051.61.2015 z dnia 13 października b.r.) podpisane osobiście przez Pana a zaczynające się od słów : (cytat) ,,Dotyczy: skargi z dnia 27.03,2015 roku"

BARDZO PANU DYREKTOROWI GENERALNEMU LASÓW PAŃSTWOWYCH DZIĘKUJĘ, ŻE WRESZCIE DOCZEKAŁEM SIĘ ODPOWIEDZI NA MOJĄ SKARGĘ ...ALE NIESTETY AŻ PO 203 DNIACH ( słownie: dwustu trzech dniach!)

Pomijając na razie samą treść owej odpowiedzi, która jak widzę potwierdza moje zarzuty co do sposobu BEZPRAWNEGO  funkcjonowania nadleśniczego Nadleśnictwa Warcino ( RDLP Szczecinek) Sławomira Piątkowskiego (...z Platformy Obywatelskiej!) - postanowiłem niniejszym kierowany nie tylko wiedzą jaką posiadam, ale i ciekawością zapytać DGLP o pewne kwestie!

PYTANIE 1:

Czy Dyrekcję Generalną LP w czasach Platformy Obywatelskiej obowiązują przepisy Kodeks Postępowania Administracyjnego, a szczególnie te zawarte w art.35 i art.36 kpa - STANOWIĄCE, IŻ ORGANY ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ POWINNY ZAŁATWIAĆ SPRAWY BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI I NIEZWŁOCZNIE , A PONADTO NIE MOGĄC ZAŁATWIĆ SPRAWY W TERMINIE = WINNE POWIADOMIĆ O PRZYCZYNACH TEGO WNIOSKODAWCĘ, PODAJĄC PRZY TYM NOWY TERMIN DO KIEDY SPRAWA ZOSTANIE ROZPATRZONA???!

PYTANIE Nr 2:

Ponieważ bezprawnie  nie zostałem przez Pana Dyrektora w ostatniej korespondencji powiadomiony O PRZYCZYNACH TAKIEGO OPÓŹNIENIA (...AŻ 203 DNI!!!!!!!!!) W UDZIELENIU MI ODPOWIEDZI NA MOJĄ SKARGĘ Z DNIA 27 MARCA 2015 ROKU - uprzejmie proszę o podanie mi tego teraz, oraz odpowiedzi na pytanie : CZY ZGODNIE Z ART.39 Kodeksu Postępowania Administracyjnego PRACOWNIK DGLP WARSZAWA, KTÓRY NIE DOPEŁNIŁ SWEGO OBOWIĄZKU WYNIKAJĄCEGO Z TREŚCI ART.36 kpa I NIE ZAŁATWIŁ TEJ SPRAWY PRZEZ AŻ 203 DNI – PONIÓSŁ ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYSCYPLINARNĄ, ALBO INNA PRZEWIDZIANĄ PRAWEM W POLSCE?!

Pozwolę sobie przypomnieć Panu Dyrektorowi, iż moja skarga z dnia 27 marca b.r. jest wyłącznie w interesie publicznym a nie moim, gdyż mnie personalnie ona w ogóle nie dotyczy – a ,,tylko” nagannego funkcjonowania Nadleśnictwa Warcino, którą to Pan Dyrektor mi potwierdza – określając ją jako (cytat) ,,Informuję Pana,że powyższa sytuacja była INCYDENTALNA”.

To nie zwalnia jednak nikogo z odpowiedzialności...za bezprawie w Lasach Państwowych!!!

PYTANIE Nr 3.

Ponieważ tryb rozpatrywania skarg określa ustawa ( kpa) - a ja mam zagwarantowane w art.63 Konstytucji RP prawo ich składania , proszę o odpowiedź na pytanie : CZYM BYŁO SPOWODOWANE AŻ TAK DŁUGIE OCZEKIWANIE 203 DNI NA ODPOWIEDŹ NA MOJĄ SKARGĘ Z DNIA 27 MARCA 2015 ROKU I CZY JEST TO NARUSZENIE OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA, a w tym Konstytucji RP przez Lasy Państwowe??!

PYTANIE Nr 4:

ILE SKARG W LATACH 2008-2015 NIE ZOSTAŁO ROZPATRZONYCH ZGODNIE Z PRAWEM W USTAWOWYM TERMINIE PRZEZ DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH, CO JEST TEGO PRZYCZYNĄ I CZY OSOBY WINNE TEGO BEZPRAWIA ZOSTAŁY UKARANE, A JEŚLI TAK TO KTO I KIEDY, ORAZ W JAKI SPOSÓB?!

PYTANIE Nr 5:

CZY JUŻ WIE PAN DYREKTOR GENERALNY LP,ŻE CZYNNIE I FINANSOWO WSPIERAŁ PAN PRZESTĘPCĘ DZIAŁAJĄCEMU NA SZKODĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH – NIE ZWALNIAJĄC GO DYSCYPLINARNIE Z CHWILĄ POWZIĘCIA INFORMACJI O JEGO ,,SUKCESACH” - A JEDYNIE ZA TRZY MIESIĘCZNYM WYPOWIEDZENIEM I WYNAGRODZENIEM NA KOSZT SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO ( ...a więc całego społeczeństwa!!!) ??!

Sprawa dotyczy kolesia poprzedniego dyrektorzyny generalnego LP Mariana Pigan – niejakiego Balwierczaka, dyrektora RDLP Krosno – któremu ostatnio prokuratura postawiła zarzuty karne A WCZEŚNIEJ POZBAWIŁA GO MOŻLIWOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU LEŚNIKA NA TYM STANOWISKU SŁUŻBOWYM ZA SPRAWĄ KORUPCJI !!!
                             
A oto powyżej  i o ,,wilkach" mowa.... sic!

Proszę o odpowiedź na pytanie ILE I JAKIE ZARZUTY KARNE MA POSTAWIONE PRZEZ PROKURATORA Pana niedawny podwładny??!

PYTANIE nr 6:

Czy udostępniał Pan Dyrektor Generalny LP na prośbę, żądanie lub dobrowolnie KOMUKOLWIEK TREŚĆ NAGRANIA DŁUGIEJ ROZMOWY W SIEDZIBIE DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH ( nagranej na Państwa prośbę!!!) A DOTYCZĄCEJ DNIA 20 LUTEGO 2015 ROKU I SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI JAKIE PRZEKAZALI ŚWIADKOWIE DOTYCZĄCYCH KORUPCJI W LASACH PAŃSTWOWYCH RDLP SZCZECINEK , NEPOTYZMU I DYSKRYMINACJI , USTAWIANIA KONKURSÓW NA STANOWISKA NADLEŚNICZYCH W BIURZE POSELSKIM PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W KOSZALINIE PRZEZ POSŁA TEJ PARTII OSZUSTÓW STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO, A W TYM RÓWNIEŻ DUŻEJ GOTÓWKI PRZEKAZANEJ DO RĄK LEŚNIKA NA KAMPANIĘ WYBORCZĄ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ??!
   zdj. ilustracyjne /PAP/Marcin Bielecki /PAP


Konkretnie interesuje mnie czy DGLP przekazywał kiedykolwiek , a jeśli tak to kiedy całe to nagranie gdzie padają słowa mówiące o ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ W LASACH PAŃSTWOWYCH : np.; prokuraturze, policji, premier RP Ewie Kopacz ...czy też Stanisławowi Gawłowskiemu, ówczesnemu wice ministrowi Środowiska??!

PYTANIE Nr 7:

CZY POWYŻSZE BEZPRAWIE I DOWODY JAKIE OTRZYMAŁA DYREKCJA GENERALNA LASÓW PAŃSTWOWYCH – SĄ ZGODNE Z WYTYCZNYMI ,,STRATEGII LASÓW PAŃSTWOWYCH NA LATA 2014 – 2030” KTÓRĄ TO PAN DYREKTOR WPROWADZIŁ W ŻYCIE STOSOWNĄ DECYZJĄ?!!

PYTANIE Nr 8:

CZY PRZEWIDUJE PAN DYREKTOR DZIŚ JAKIEKOLWIEK ZAGROŻENIE DLA DOTYCHCZASOWEGO FUNKCJONOWANIA TAKIEGO ,,MODELU” LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE JAKI MAMY OBECNIE ?!!!

Będę wdzięczny za uczciwą odpowiedź … no i oczywiście w terminie, a nie po 203 dniach!


Darz Bór !

Krzysztof Kowalczyk

Pisząc jak jest...niezmiennie w Lasach Państwowych!

Krzysztof Kowalczyk

PS.


DOKĄD ZMIERZASZ POLITYKO LASÓW PAŃSTWOWYCH LAT 2008-2015 ?!!!!