sobota, 31 października 2015

POBAWMY SIĘ RAZEM ... W PROGNOZĘ POGODY NA JUTRO I NIEBAWEM !

Dociera do Was,że dokładnie za dwa miesiące mamy ...SYLWESTER i Nowy 2016 rok?!!!


No i właśnie dziś korzystając z natchnienia pięknej jesiennej pogody w Polsce nie przypadkowo zwanej przecież  ZŁOTĄ  POLSKA JESIENIĄ - postanowiłem znając pewne fakty, pobawić się na blogu w ...PROGNOZĘ POGODY  DLA POLSKI na jutro, pojutrze i później!

A szczególnie z radością uczynię to , znając oficjalne wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych w NASZEJ OJCZYŹNIE sprzed kilku dni, gdzie.. moi Rodacy PATRIOCI nie tylko w kraju ale i tam gdzie mieli możliwość na całym świecie ...ROZNIEŚLI POLITYCZNYCH ZŁODZIEI I KŁAMCÓW DOSŁOWNIE W PYŁ!!!

No i dziś przy kawie , postanowiłem POMARZYĆ  o bardzo dobrej pogodzie dla Polaków a tym bardziej,że NADCHODZI W POLSCE ZIMA!

Zapraszam poniżej na parę mego ,, co nieco " w tej kwestii...Jako mieszkaniec POLSKIEGO POMORZA , który do brzegu samego Bałtyku ma na przysłowiowy ,,rzut beretem” i mogę w ciągu kilkunastu minut być codziennie na plaży - zapytam Was tak:

CZY BYLIŚCIE KIEDYKOLWIEK NAD POLSKIM MORZEM NA URLOPIE,GDZIE BYŁO BARDZO SŁONECZNIE A...WODA TAK LODOWATA, ŻE PRZEZ WIELE DNI NIE MOŻNA BYŁO DO NIEJ WEJŚĆ I SIĘ WYKĄPAĆ?!

Nie myślcie NIGDY,że to jakiś pech itp.!

TO JEST NORMALNY PROCES NATURALNY, UZALEŻNIONY LATEM OD NAJWAŻNIEJSZEGO CZYNNIKU JAKIM JEST ...jak myślicie co????!


Tym czymś jest ...WIATR!!!!!

Nie przypadkowo też ostatnio przypomniałem o roli WIATRU w jednym z moich ostatnich wpisów na blogu, przypominając wiersz ,,BALLADA O TRZĘSĄCYCH SIĘ PORTKACH, która wręcz KAPITALNIE odzwierciedla obecną sytuację także w Lasach Państwowych w Polsce po ogłoszeniu wyników wyborów i samej wieści,że ...PLATFUSY OBYWATELSKIE + POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE+LEWICA = won!!!!!!

W tym właśnie wierszu jest mowa o ...roli wiatru nie tylko w pogodzie ale i w historii, czego dowodem są te słowa:

,,GDY WIEJE WIATR HISTORII
Ludziom jak pięknym ptakom
Rosną skrzydła , natomiast
Trzęsą się portki pętakom! „ (...których ci ostatnimi laty w Polsce ogromny urodzaj!!)

Rozejrzyjcie się bardzo uważnie wokół siebie...JAK WIELU PĘTAKOM TRZĘSĄ SIĘ PORTKI po ostatnich wyborach w Polsce!!! Sic!!!

Wracając do owej wody w Bałtyku, która tego roku w pełnię lata miała temperaturę taką jak w grudniu tj; max 6 stopni Celsjusza A NA PLAŻACH OD RAZU WYWIESZANO CZERWONE FLAGI ,,ZAKAZ KĄPIELI”... ( ratownicy je wprowadzają w Polsce, gdy ta temperatura spada poniżej 14 stopni!)

Gdybyście uważnie to obserwowali, dojdziecie do zaskakującego wniosku:

Gdy na środkowym Pomorzu woda ma temperaturę max. 6 stopni Celsjusza - na zachodnich plażach i wschodnich ...dochodzi do 20 stopni!

Przyczyną tego stanu rzeczy jest ...WIATR, który wypycha z morskich głębin na powierzchnię wodę bardzo, bardzo zimną i przesuwa ją w stronę plaży!

PAMIĘTAJCIE: na dnie Bałtyku ( .. a to jest generalnie płytkie morze!) - na głębokości około 20 metrów przy dnie WODA MA ZAWSZE STAŁĄ TEMPERATURĘ ...4 STOPNI CELSJUSZA!!!

To właśnie ta woda tak mrozi w stopy, gdy usiłujecie wejść do morza – jest bardzo, bardzo ciepło i słonecznie A WODA LODOWATA!!!

 Jest to  u nas określane jako ZJAWISKO UPWELLINGU  (...o którym zapewne nikt z Was nie słyszał!) więc poczytajcie sobie....warto wiedzieć ! A WODNIK zodiakalny Wam to podpowiada!

TAKIE CUDA CZYNI NAD BAŁTYKIEM WSCHODNI WIATR...

Mało kto też wie o tym, że woda w Bałtyku w październiku,listopadzie a nawet grudniu jest chwilami ...BARDZO CIEPŁA , gdzie można się kąpać!

Dziś mamy ostatni dzień października ...no i generalnie sucho i słonecznie!

JAKA BĘDZIE POGODA ...zastanawia się nie jeden człowiek!

Kapitalnie w tej kwestii podpowiadają nam od wieków stare przysłowia, które bardzo często się sprawdzają:

Oto przykłady:

,, Gdy Święty Jan Kanty (...20 października każdego roku!)jest suchy – do Wszystkich Świętych nie będzie pluchy” TO PRZYSŁOWIE W TYM ROKU SPRAWDZA SIĘ W DETALACH!

,, Ewaryst ( 26 października !) gdy wietrzny - to się chlubi,że resztki liści gubi”

,,Święty Wincenty (9 października) dla słońca łaskawy – na słotę zawzięty”

,,Po Świętej Jadwidze ( 15 października) – słodycz w marchew idzie”


Oczywiście nasi pra przodkowie uważnie obserwując naturalne środowisko mieli prognozy dodatkowe w październiku – jak  dla przykładu tą z obserwacji zachowania ptaków:

Gdy jesienią w trakcie pogodnych dni PLISZKI pojawiają się stadami - TO ZWIASTUN,ŻE NIEDŁUGO NADEJDĄ JESIENNE PLUCHY, SŁOTY I DESZCZE!

Także ...rozglądajcie się za stadami pliszek, zastanawiając się kiedy pogoda nam się zmieni...

Przez setki lat naszych przodków od chwili ich urodzenia, aż po śmierć otaczał LAS I ŚWIAT ROŚLIN...

Dzieci rosły patrząc na LAS i podobnie jak i tenże – rozwijały się dorodnie...albo cherlawo!

Jak myślcie skąd się wzięło powiedzenie: WIELKI JAK BRZOZA - A GŁUPI JAK KOZA?!

Na młodych chłopców mawiano, że są jak ...MŁODE DĘBY LUB BUCZKI, chcąc przy tym podkreślić ich prawidłowy rozwój!


Bardzo wiele tego właśnie typu określeń – dotyczyło też i SOSNY, tak bardzo popularnego drzewa naszych przodków!!!

W pewnych regionach Polski na sosnę mawiano : CHOJNA lub CHOJKA...stąd też na tak zwanych ,,podlotków” mówiono = CHOJRACY!!!

Mało kto z Was zapewne wie,że ...kiedyś, kiedyś przed mnóstwem lat żył w legendach LUDZI LASU bardzo opiekuńczy DUCH DRWALI, zamieszkujący tylko lasy sosnowe!!!

Nasi przodkowie mawiali na niego : CHOJNOWY MARCIN  lub po prostu CHOJNOWY CHŁOP!

Myślę,że to żaden przypadek,iż akurat W PAŹDZIERNIKU obchodzi swe święto ( ...a dokładnie dnia 04 października!) ŚWIĘTY FRANCISZEK, który jest ….PATRONEM EKOLOGÓW I WSZYSTKICH OSÓB, MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY!

To tak w formie ciekawostek ...sprzed wieków!

A teraz co nieco o czymś – co ma ogromny wpływ NA DZISIEJSZĄ, AKTUALNĄ POGODĘ TAKŻE I W NASZEJ POLSCE, CAŁEJ EUROPIE ...a czego tajemnic tak na serio człowiek jeszcze nie poznał w detalach, prowadząc badania!

To zjawisko przyrodnicze dotyczy akurat ...RÓWNIKOWEJ CZĘŚCI PACYFIKU!

Czy widzieliście kiedykolwiek w życiu na oczy, na zdjęciach...PUSTYNIĘ PEŁNĄ KWIATÓW I SCENY Z TYM ZWIĄZANE ZAPIERAJACE DECH W PIERSIACH??! 

Mało kto – prawda??!

No to dziś na ,,pigipedii"  stwarzam Wam taką oto okazję, opartą ...NA 100% FAKTACH SPRZED DOSŁOWNIE CHWILI !!!

To ujęcie poniżej ,,wykombinowałem" tak ...ABY DZIAŁAŁO TO NA WASZĄ WYOBRAŹNIĘ!

   
Zerknijcie jak MEGA CUDOWNIE wygląda pustynia ATACAMA w Chile ...a to przecież znane przez człowieka jako ,,NAJSUCHSZE MIEJSCE NA ZIEMI” !!!

                                       \\


Pustynia Atacama jest zwana ...DOLINĄ KSIĘŻYCOWĄ!Nawet i tam docierają nasi Rodacy...
1446063700_477409_1446064473_album_normal
Dziś w kwiatach... więc JAK TO MOŻLIWE ??!
Pustynia Atacama ma długość 450 km i szerokość 100 km...1446063700_477409_1446064638_album_normal
Udowodniono,że w tym miejscu na początku XX wieku przez czas ...( UWAGA!!!!) 173 MIESIĄCE = NIE SPADŁA TAM ANI JEDNA KROPLA DESZCZU!!!
...14 LAT BEZ KROPLI DESZCZU - a teraz takie kwiaty!!!!

chile4.jpg_620413181
A dziś, kiedy piszę ten tekst ...średnia dobowa suma opadów deszczu to ,,aż” 2,5 centymetra !!!
       
ZJAWISKO TO JEST BARDZO BACZNIE OBSERWOWANE PRZEZ NAUKOWCÓW AMERYKAŃSKICH ...pomimo dziesiątek tysięcy kilometrów od granic USA!

TO NIE PRAWDOPODOBNE, ALE ...TYSIĄCE KWIATÓW W RÓŻNYCH KOLORACH WYŁANIA SIĘ Z TEJ GLEBY,POZBAWIONEJ TYLE LAT KROPLI DESZCZU!!!

Wiecie CO JEST TEGO SPRAWCĄ??!

Oczywiście znowu WIATR i zjawisko zwane ,,Dzieciątko” w języku dawnych Indian – czyli znane nam El Ninio !

WIATR ,,PRZEGANIA” ROZGRZANĄ WODĘ OCEANICZNĄ NA WSCHÓD...WYWRACAJĄC TOTALNIE ,,DO GÓRY NOGAMI” POGODĘ NA LĄDACH SĄSIADUJĄCYCH Z TYM OCEANEM !

Im więcej tego ciepła przemieści się w stronę Ameryki Południowej – TYM WIĘKSZE RYZYKO EKSTREMÓW POGODOWYCH , SZCZEGÓLNIE NA TAMTYM TERENIE!

To co się teraz dzieje – jest w 100% efektem zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka, gdyż w tym roku El Ninio ...PODWYŻSZY TEMPERATURĘ POD KONIEC GRUDNIA 2015 ROKU NA CAŁEJ KULI ZIEMSKIEJ = A TO OZNACZA W 100%,ŻE NIE BĘDZIEMY MIELI TEGO ROKU OSTREJ ZIMY , PRZYNAJMNIEJ DO KOŃCA STYCZNIA 2016 ROKU!!!

To już wręcz nie PROGNOZA a ...niestety FAKTY oparte na mojej analizie tego zjawiska, z jednej strony cudownego patrząc na te kwiaty – zaś z drugiej strony PRZYNOSZĄCEGO NIEBAWEM ŚMIERĆ LUDZIOM I ZWIERZĘTOM!!!

Zasada jest taka:

El Ninio – trwa głównie tak coś około jednego roku!
Rozpoczyna się w okresie WIOSENNYM...,,dojrzewa” jak mawiają spece JESIENIĄ...zaś pod koniec GRUDNIA osiąga swoje maksimum...BY NAGLE ZNOWU ZNIKNĄĆ - ,,ZASNĄĆ” NA KILKA MIESIĘCY!!!

PROBLEM 2015 ROKU ZWIĄZANY Z TYM ZJAWISKIEM – NO I TYM CO SIĘ WYDARZY WŁAŚNIE POD KONIEC GRUDNIA 2015 ROKU  (...a co w 100% będzie miało także WYJĄTKOWO wpływ na pogodę również w Europie!), JEST TAKI ,ŻE ,,El Ninio” TYM RAZEM ZACZĘŁO się INACZEJ, BO WCZEŚNIEJ...JUŻ W TAMTYM 2014 ROKU!!!!!

,,Dzieciątko” nie czekało TRADYCYJNIE na wiosnę... A W ROKU 2015 JUŻ się OGROMNIE BARDZO ROZKRĘCA !!!

Już w połowie tego roku (sierpień 2015) – temperatura wody na wschodzie była wyższa od normy jaką zna dotąd człowiek aż o 2 stopnie Celsjusza, a to oznacza zdaniem aż ponad 90% naukowców badających to zjawisko,że W GRUDNIU 2015 ROKU – NA TERENIE WIELU KRAJÓW ŚWIATA BĘDĄ OGROMNE POWODZIE ...I SUSZE ZARAZEM!

Reguła dotąd wyglądała tak,że :

Na Peru,Ekwador ..AMERYKĘ ŚRODKOWĄ, aż po Kalifornię spadają straszliwe ulewy deszczu. Natomiast na Australię, Indie no i AZJĘ POŁUDNIOWO WSCHODNIĄ docierają ogromne susze!!!

W TEJ CHWILI POCZYTAJCIE SOBIE W INTERNECIE O ...SUCHEJ JAK PIEPRZ KALIFORNII W USA!!!

Jeszcze nie wiadomo jak – ale w 100% ANOMALIE POGODOWE W GRUDNIU 2015 ROKU związane z El Ninio spotkają Europę!

Czas zimy w Europie a  tak bardzo związany z ówczesnym El Ninio lat 1982/83 ...1997/98... - był dla Europejczyków czasem bardzo łagodnej zimy!

A CO SIĘ STANIE, JEŚLI OKAŻE SIĘ, IŻ PONIEWAŻ EL NINO ,,OBUDZIŁO SIĘ” TAK NIESPODZIEWANIE SZYBKO ...EUROPĘ OTULI GRUBA WARSTWA ŚNIEGU I ZIMNA W RAMACH PRZECIWWAGI TEGO ARCY CIEKAWEGO ZJAWISKA, TAK DALEKO OD NAS?!

Jedno jest za to pewne :

TAK GORĄCE EL NINO na pewno PODNIESIE TEMPERATURĘ NA CAŁEJ ZIEMI W GRUDNIU 2015 ROKU, A REKORD CIEPŁA W TYM OKRESIE JAKI ZOSTAŁ ZANOTOWANY W 2014 ROKU ...W 100% ZOSTANIE ZNOWU POBITY!!!

Generalnie ...na niekorzyść człowieka na Ziemi!!!

PAMIĘTAJCIE O RZECZY W TYM NAJWAŻNIEJSZEJ!!!

KAŻDY Z WAS NIE DBAJĄCY O LASY I NATURALNE ŚRODOWISKO NA ŚWIECIE ...POPEŁNIA SAMOBÓJSTWO I WYDAJE WYROK ŚMIERCI NA INNYCH , czego ,,El Ninio" staje się tylko ,,egzekutorem" !!! 

Czytajcie o TRAGEDIACH LUDZI już niebawem , bo w grudniu 2015 roku

Ot i cała moja prognoza pogody...NIE TYLKO DLA POLSKI i pętaków z trzęsącymi się portkami!!!


Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk


PS.

NIE BĄDŹCIE ZDZIWIENI, GDY W GRUDNIU/STYCZNIU ZOBACZYCIE NIE TYLKO WE WŁASNYM DOMU ALE I NA DWORZE...LATAJĄCE KOMARY!!!!
Ja widziałem je w tamtym 2014 roku...


SMUTNA INFORMACJA SPRZED CHWILI:

WEDŁUG MEDIÓW NIE ŻYJE GDYŻ  JAKOBY POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO WICE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE za czasów Platformy Obywatelskiej dr hab.Monika Zbrojewska (odwołana tydzień temu ze stanowiska!) ...młoda kobieta, a do tego bardzo dobrze wykształcona w wieku 43 lat, o której ostatnio wspomniałem, iż została zatrzymana w Łodzi przez policję, prowadząc auto pod wpływem alkoholu (miała coś około 2 promili!)

KOLEJNA DZIWNA ŚMIERĆ WAŻNEJ POLITYCZNIE OSOBY W PIĄTEK....

CZY RZECZYWIŚCIE MIAŁA PROBLEMY Z ALKOHOLEM ...A MOŻE PO PROSTU NIE MIAŁA PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY MOGLIBY JEJ POMÓC W PRZECIEŻ BŁAHYCH PROBLEMACH TEGO ŚWIATA?!!!!!!!!

Nad Polską przeleciał meteor! Na Gorącą Linię RMF FM dostajemy dziesiątki telefonów, esemesów i maili od słuchaczy, których zachwycił niecodzienny błysk na niebie, widziany w każdym zakątku kraju. "Niezwykłe zjawisko. Wszystko zrobiło się turkusowe i z nieba leciała piękna niebiesko-zielona kula" - napisali do nas Marlena i Krzysztof, którzy zauważyli meteor w okolicach Mszczonowa. "Na północy zobaczyliśmy spadającą kulę, palącą się niebiesko-pomarańczowym ogniem, niesamowity widok i niezapomniane wrażenia" - taką wiadomość dostaliśmy z kolei z Piotrkowic w Świętokrzyskiem. "Jeżeli rozświetliło niebo, jeżeli oświetliło okolicę, a światło trwało kilka sekund - to najprawdopodobniej był to bolid związany z rojem meteorów - taurydów" - potwierdza w rozmowie z RMF FM Jerzy Rafalski, astronom z toruńskiego planetarium.

A jak Polska długa i szeroka ...mnóstwo Polaków miało wspaniałą okazję zobaczyć przed chwilą  ten oto spadający meteoryt , spalający się niebiesko-pomarańczowym światłem!