piątek, 24 kwietnia 2015

NOWA METODA SADZENIA DRZEW W LASACH PAŃSTWOWYCH ... REKLAMÓWKOWO - ,,PREZYDENCKA" !!!

24 kwietnia 2015 roku

Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo

Prezydent RP składa podpis...


Sławno,dnia 24 kwietnia 2015 roku


Pan Adam Wasiak
Dyrektor Generalny LP
ul. Grójecka nr 127
WarszawaSzanowny Panie Dyrektorze!


Z ogromną radością dowiedziałem się i obejrzałem materiały dotyczące kolejnych obchodów Święta Lasu, które swą obecnością zaszczycił Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski na terenie RDLP Gdańsk – sadząc w dniu 20 kwietnia 2015 roku las na terenie Nadleśnictwa Kaliska, leśnictwo Borzechowo.

Na przygotowanej do odnowienia powierzchni 30 arów – sprawnie,bo za sprawą tamtejszych leśników zarówno Pan Prezydent RP jak i zaproszeni goście sadzili drzewka!

Z wyjątkową radością obserwowałem pośród wysokich, barczystych oficerów Biura Ochrony Rządu w ciemnych okularach ochraniających Pana Prezydenta ….Pana Jana Szramkę, który również w ciemnych okularach starał się jakby nie odróżniać od nich i być gospodarzem na tym terenie!

JEDYNĄ OSOBĄ NA TYM ZDJĘCIU PONIŻEJ W CZARNYCH OKULARACH ....TO NIE BIURO OCHRONY RZĄDU !!!TO GOSPODARZ TERENU - PAN JAN SZRAMKA , DYREKTOR RDLP GDAŃSK...KTÓREMU STRASZNIE PRZESZKADZAŁO TEGO DNIA SŁOŃCE!!! 
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo
Starał się....
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo

To kolejne obchody Święta Lasu, w których za sprawą osobistego zaangażowania Pana Dyrektora Generalnego LP bierze udział Pan Prezydent RP – nawiązując przy tym do tradycji międzywojennej, kiedy ówczesny Prezydent RP patronował w tego typu obchodach Dni Lasu!


Oczywiście intencje godne pochwały, ale....jest ,,coś” co mnie leśnika bardzo zastanowiło, oglądając zdjęcia z niniejszego sadzenia lasu, a co według mej ,,subiektywnej” ocenie ŹLE ŚWIADCZY O ORGANIZATORZE TEGO UROCZYSTEGO SADZENIA LASU tj; dyrektorze RDLP Gdańsk Panu Szramce !!!!


Uprzejmie proszę Pana Dyrektora Generalnego o pisemne wyjaśnienie mi i udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania - ściśle związane z tym sadzeniem lasu w dniu 20 kwietnia 2015 roku:

1/ JAKIE INSTRUKCJE I ZARZĄDZENIA OBOWIĄZUJĄCE W LASACH PAŃSTWOWYCH ZAKŁADAJĄ SADZENIE LASU W SYTUACJI GDZIE SADZONKI UMIESZCZA SIĘ ….W PLASTIKOWYCH ,,REKLAMÓWKACH”???!

NIE WYDAJE CI SIĘ CHŁOPCZE,ŻE TEN SYSTEM KORZENIOWY JEST PRAWIE SUCHY W TYCH TORBACH????!
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo
JAKI GATUNEK SADZONO I W JAKI SPOSÓB BYŁ ZABEZPIECZONY ICH SYSTEM KORZENIOWY PRZED WŁOŻENIEM DO TYCH TORB PLASTIKOWYCH??!

Tak było w czasie owego sadzenia w obecności Pana Prezydenta RP Komorowskiego – który oczywiście ma prawo o tym nie wiedzieć,że ...jest w tym ,,coś nie tak”!!!

2/ SKORO SAM ORGANIZATOR TEGO SADZENIA, GOSPODARZ TERENU – DYREKTOR RDLP GDAŃSK JAN SZRAMKA ZAŁOŻYŁ CZARNE OKULARY ,GDYŻ JAK DOMNIEMYWAM SŁOŃCE MU PRZESZKADZAŁO ...to cóż dopiero działo się z tymi sadzonkami i ich systemem korzeniowym tak uroczyście sadzonych!!!!

Dlaczego Panie Dyrektorze ,,organizator” nie zadbał o prawidłowe zabezpieczenie systemu korzeniowego tych sadzonek, WYSTAWIONYCH W TYCH PLASTIKOWYCH REKLAMÓWKACH NA DZIAŁANIE SŁOŃCA??!

3/ CZY ZDANIEM PANA DYREKTORA ...JEST ,,KTOKOLWIEK WINNY” TEJ SYTUACJI?!

4/ Skoro Unia Europejska wydaje dyrektywy, zarządzenia zmierzające do OGRANICZENIA A WRĘCZ ZAPRZESTANIA UŻYWANIA PLASTIKOWYCH TOREB ( ,,reklamówek”) - TO DLACZEGO LASY PAŃSTWOWE I TO W OBECNOŚCI PANA PREZYDENTA RP W TEN OTO SPOSÓB WRĘCZ ….PROMOWAŁY ANTY-EKOLOGIĘ ??!

5/ CZY ZAMIERZA PAN DYREKTOR PODJĄĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA, A JEŚLI TAK TO JAKIE - CELEM UNIKNIĘCIA KOLEJNYM RAZEM TEGO TYPU SKANDALICZNYCH ,,WPADEK” , KTÓRE NIE KONIECZNIE POZYTYWNIE DLA WIZERUNKU PANA PREZYDENTA RP SĄ JUŻ DZIŚ ...ZŁOŚLIWIE KOMENTOWANE WŚRÓD LEŚNIKÓW I OSÓB MAJĄCYCH CHOCIAŻBY MINIMUM WIEDZY O...PRAKTYCZNEJ ORGANIZACJI SADZENIA LASU A SZCZEGÓLNIE ZABEZPIECZENIA PRZY TYM SYSTEMU KORZENIOWEGO SADZONEK ??!

Patrząc na to sadzenie lasu nie ukrywam,że ze śmiechem spoglądam na osoby zaproszone do tego PIĘKNEGO MISTERIUM W HOŁDZIE DLA NATURY – które zamiast wzorem Pana Prezydenta RP ...ubrały się ,,na galowo” ….w mundury wyjściowe...białe koszule...A KOBIETY NAWET W BUTACH NA WYSOKIM OBCASIE!!!

Prezydent RP i chwała mu za to = nie był ubrany ,,na galowo” do sadzenia lasu!!!!!!

Według mej oceny ORGANIZATOR czyli Pan Szramka – dyrektor RDLP w Gdańsku powinien ,,delikatnie” zasygnalizować zaproszonym gościom,że MIĘDZY SADZONYMI DRZEWKAMI NIE MA ASFALTU, BETONU W LESIE, ANI PARASOLI POD KTÓRYMI GOŚCIE MOGLIBY SIĘ SCHRONIĆ aby … nie plamić swe mundury i brudząc buciki!!!

DLACZEGO O TYM PYTAM I PISZĘ ??!

Otóż dbam o poprawny wizerunek NIE TYLKO LASÓW PAŃSTWOWYCH ALE I GŁOWY PAŃSTWA , która za sprawa tego typu ,,wpadek” jest niestety narażana na ….docinki, kpiny, itp.!!!!!

A Pan Prezydent Komorowski – SZCZEGÓLNIE !!!!!
Gwizdy gdziekolwiek się pojawi...W TYM KILKADZIESIĄT TYSIĘCY GWIŻDŻĄCYCH POLAKÓW OSTATNIO NA STADIONIE NARODOWYM GDY TYLKO SIĘ POJAWIŁ... wykolejona kolejka koło Łodzi....itd. Itd. itd.. itp. !

Nie ukrywam,że martwi mnie nie tylko system korzeniowy tych jak domniemywam jako leśnik praktyk = ,,PODGOTOWANYCH” ...ZAPARZONYCH” NA SŁOŃCU SADZONEK W OWYCH TORBACH PLASTIKOWYCH ( ,,reklamówkach”) - który od tej pory będzie dla mnie NIESTETY ALE = SPOSOBEM ,,REKLAMÓWKOWO-PREZYDENCKIEGO „ SADZENIA LASÓW W POLSKICH KNIEJACH!

SPOSOBEM ...ANTY- EKOLOGICZNYM , gdyż tradycyjnie leśnicy mają zupełnie inne metody i środki transportu sadzonek w trakcie czynności sadzenia – A NIE JAKIEŚ TAM POSPIESZNIE ZAKUPIONE TORBY PLASTIKOWE!!!

6/ DLACZEGO TYM RAZEM I TO W OBECNOŚCI PANA PREZYDENTA RP ...BYŁO INACZEJ??!

CZY TO ,,PRZYPADEK” PANIE DYREKTORZE GENERALNY...BRAK WIEDZY...BRAK PRAKTYCZNEGO DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO SPRAWIŁ POWSTANIE TEJŻE SYTUACJI ??!

7/ CZY PAN PREZYDENT RP BRONISŁAW KOMOROWSKI – MA TYM SAMYM ŚWIADOMOŚĆ, ŻE UCZESTNICZYŁ WRĘCZ W ANTY-EKOLOGICZNYM SADZENIU LASU NA TERENIE RDLP GDAŃSK, GDZIE DYREKTOREM JEST PAN JAN SZRAMKA??!

Na zakończenie dodam,że SYGNALIZUJĄC ÓW PROBLEM Panu Dyrektorowi Generalnemu LP - z ogromną troską martwię się o los KOLEJNEGO DĘBU szypułkowego jaki zasadził Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski tego dnia na terenie tym razem ARBORETUM W WIRTACH na pamiątkę obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu na Pomorzu ….WIEDZĄC O TYM,ŻE POPRZEDNI DĄB PANA PREZYDENTA, TYM RAZEM TAK ZWANY ,,WOLNOŚCI” ZASADZONY 2014 ROKU W SOPOCIE RÓWNIEŻ W OBECNOŚCI DYREKTORA SZRAMKI ...USECHŁ TUŻ PO JEGO ZASADZENIU !!!

KTOŚ W TYM CZEGOŚ NIE DOPILNOWAŁ ...a może ,,odwalił” zwykła lipę??!


Będę bardzo zobowiązany – gdy uzyskam profesjonalne odpowiedzi na w/w pytania.

Darz Bór!


Krzysztof Kowalczyk


Do wiadomości:

Kancelaria Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo

SADZONKI W REKLAMÓWKACH NA SŁOŃCU ...GDYBY PAN PREZYDENT RP MIAŁ ŚWIADOMOŚĆ TEGO CO SIĘ DZIEJE W TYM CZASIE Z ICH SYSTEMEM KORZENIOWYM  - SADZIŁBY ZAPEWNE W TEMPIE AKORDU !!!

CIEKAWI MNIE FAKT...CZY WIDZĄC TO , POMYŚLAŁ O TYM A SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA TEN FAKT ,,NADZORUJĄCY" SADZENIE LASU PANA PREZYDENTA , A STOJĄCY TUŻ OBOK PAN DYREKTOR GENERALNY LP ADAM WASIAK... 

Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo

SADZONKI W WORKACH FOLIOWYCH NA SŁOŃCU....SADZENIE DRZEWEK  PRZEZ PREZYDENTA RP OSOBIŚCIE NADZORUJE PAN ADAM WASIAK - DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH!

Wszędzie w lesie....PLASTIKOWE TORBY pełne sadzonek !!!  Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo

Sposób ,,przygotowania się" pewnych osób widocznych na zdjęciach powyżej DO ,,AKCJI" SADZENIA LASU Z PANEM PREZYDENTEM RP ....czego dowodem niech będą BUTY NA OBCASIE tej Pani po prawej stronie ....ŚWIADCZY O POŚPIECHU PRZYGOTOWAŃ I NIEŁADZIE ORGANIZACYJNYM!

SADZENIE DRZEW NA GALOWO, W MUNDURACH WYJŚCIOWYCH I GARNITURACH według mej oceny świadczy o kulturze osobistej tych osób ,,GRAJĄCYCH SWE ROLE" przed publiką!MAM PRZY TYM PYTANIE RETORYCZNE DO OSÓB TAK TAM UBRANYCH:

CZY CHOCIAŻ DO DZIŚ NIE ZASTANAWIAŁO WAS, DLACZEGO WY TAK A PREZYDENT RP NIE BYŁ ... UBRANY W GARNITURZE , NA GALOWO, UROCZYŚCIE - SADZĄC LAS??????????????????!


Piszę jak jest ...POD PUBLICZKĘ w Lasach Państwowych!


Krzysztof Kowalczyk