poniedziałek, 27 kwietnia 2015

JAK DŁUGO JESZCZE MOŻE BYĆ TOLEROWANE KRĘTACTWO W LASACH PAŃSTWOWYCH ....TYM RAZEM ZNOWU NA PRZYKŁADZIE RDLP GDAŃSK!!!

27 kwietnia 2015 roku


Dziękując za zaufanie jakim mnie obdarzacie podając mi nie tylko dane ALE I MNÓSTWO DOKUMENTÓW  dotyczących nadużyć w Lasach Państwowych  - tym razem ZNOWU KOLEJ NA JEDNO Z PRZODUJĄCYCH W POLSCE ...ŹRÓDEŁ KRĘTACTWA!


W poniższych informacjach - dowiecie się Braci Leśna JAK W PRAKTYCE,NA PRZYKŁADZIE RDLP GDAŃSK  DZIAŁA SYSTEM WAZELINIARSKIEJ OCHRONY dotyczący ,,skubania" majątku Skarbu Państwa Lasy Państwowe przez kilka osób A SZCZEGÓLNIE UNIKANIA ODPOWIEDZI I WRĘCZ MATACTWA W JEJ UDZIELANIU W TEJŻE WŁAŚNIE SPRAWIE!
                          

Na terenie RDLP Gdańsk można spotkać WIELE CIEKAWYCH  ŚWIŃ ...nie tylko na plaży nad morzem!

,,KIEDY WCHODZISZ MIĘDZY WRONY ...MUSISZ KRAKAĆ JAK I ONY" mawia pewne mądre powiedzenie, więc niniejszym będziecie mieć ,,okazję" sprawdzić JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE!!!

Wielu z Was ma tego 100% świadomość...straciło nawet prace, stanowiska w LP RDLP Gdańsk, WIĘC TERAZ PORÓWNAJCIE TO CO I KTO  MI ODPISAŁ NA SZEREG PYTAŃ NA TERENIE RDLP GDAŃSK - Z TYM CZEGO DOŚWIADCZYLIŚCIE I DOSKONALE WIECIE!

I TU MAM DO WAS PROŚBĘ; JEŚLI WIECIE ŻE UDZIELONO MI ŚCIEMY A NIE SZCZEREJ ODPOWIEDZI , CZEGO MAM INTUICYJNĄ ŚWIADOMOŚĆ TEGO STANU RZECZY ...PROSZĘ WAS O DOWODY ; DOKUMENTY, ZDJĘCIA itp w tejże poniższej kwestii!

Sławno, dnia 27 kwietnia 2015 roku


Pani prof. Irena Lipowicz
Rzecznik Praw Obywatelskich
Aleja Solidarności nr 77
00-090 WarszawaSKARGA

dotycząca bezprawności działań i naruszania art.61 Konstytucji RP, oraz zapisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 06 września 2001 roku – przez dyrektora RDLP Gdańsk Pana Jana Szramkę oraz podległych mu pracowników tj; nadleśniczych Nadleśnictw Elbląg, Wejherowo i Gdańsk, w sprawie indywidualnych polowań dyrektora Szramki i jego rodziny na terenie wyłączonych obwodów łowieckich zwanych Ośrodkami Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych !


UZASADNIENIE

Ustawa z 06 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej mówi wprost, iż KAŻDA INFORMACJA O SPRAWACH PUBLICZNYCH STANOWI INFORMACJĘ PUBLICZNĄ a to oznacza,że mogę i mam takie prawo pytać o wszystkie działania urzędników Lasów Państwowych, począwszy od spraw organizacyjnych i sposobu załatwiania różnych spraw , po rachunki jak i informacje służbowe dotyczące danych urzędników.

Art.61 ust. 1 Konstytucji zaś stanowi ,że KAŻDY OBYWATEL MA PRAWO DO UZYSKIWANIA INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI ORGANÓW WŁADZY PUBLICZNEJ, ORAZ OSÓB PEŁNIĄCYCH FUNKCJE PUBLICZNE.

Bez żadnych dyskusji OSOBĄ PUBLICZNĄ, a na dodatek FUNKCJONARIUSZEM PAŃSTWOWYM jest Pan Jan Szramka, dyrektor RDLP Gdańsk, na którego temat otrzymałem alarmujące informacje od podległych mu pracowników -a dotyczące tak zwanej : CHCIWOŚCI MYŚLIWSKIEJ tegoż funkcjonariusza państwowego, który ...NAZBYT PAZERNIE ZDANIEM GDAŃSKICH LEŚNIKÓW WYKORZYSTUJE SWE STANOWISKO SŁUŻBOWE, SPRAWIAJĄC ,IŻ PODLEGLI PERSONALNIE MU NADLEŚNICZOWIE NADLEŚNICTW ELBLĄG,GDAŃSK I WEJHEROWO – ORGANIZUJĄ INTRATNIE SWEMU SZEFOWI BARDZO CZĘSTO INDYWIDUALNE POLOWANIA W WYŁĄCZONYCH OBWODACH ŁOWIECKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH NA POMORZU!!!

MAŁO TEGO : ustaliłem już,iż rzeczywiście potwierdziły się informacje od Braci Leśnej RDLP Gdańsk,że dyrektor Jan Szramka POLUJE TAM INDYWIDUALNIE, PRYWATNIE a według gwary myśliwskiej na tak zwany ,,krzywy ryj"  jak mi to przekazano ...PŁACĄC ZA INTENSYWNIE WYWOŻONE Z LASU BARDZO ATRAKCYJNE TROFEA ŁOWIECKIE – DOSŁOWNIE ,,GROSZE” W PORÓWNANIU Z ICH WARTOŚCIĄ RZECZYWISTĄ!!!

To są 100% fakty...NA KTÓRE NIKT Z DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH DOTĄD NIE ZWRACAŁ UWAGĘ, KU POWSZECHNEMU OBURZENIU LEŚNIKÓW GDAŃSKICH!

Nadmieniam,że jestem leśnikiem z wykształcenia i dość znaną w Polsce osobą piętnującą  bezprawie ostatnich lat głównie w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, -  do którego społeczeństwo polskie, a w tym Brać Leśna ma wyjątkowe zaufanie w tej kwestii .

Posiadam od 2008 roku swojego bloga, który miesięcznie czyta kilkadziesiąt tysięcy  internautów z całego świata !!!

Polscy leśnicy obdarzają mnie coraz większym zaufaniem, które nie ukrywam jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem i wyzwaniem – skoro na mój adres poczty e-mail czy też pocztą tradycyjną otrzymuję w ostatnich miesiącach szczególnie - SETKI DOKUMENTÓW URZĘDOWYCH Z LASÓW PAŃSTWOWYCH, ZDJĘCIA, FAKTURY, A NAWET OSOBISTE ZDJĘCIA OSÓB UWAŻAJĄCYCH  SIĘ ZA OSZUKIWANYCH I POSZKODOWANYCH PRZEZ PRACOWNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH!

Staram się patrzeć na tą rosnącą skalę społecznych pretensji ...racjonalnie!

Bardzo przykro jest mi to przyznać jako leśnikowi,że coraz więcej tego typu informacji KTÓRYMI  W MIARĘ SZYBKO POWIADAMIAM STOSOWNE ORGANY I URZĘDY PAŃSTWOWE W POLSCE ...sprawdzają się i mają pokrycie w faktach mi podawanych przez osoby postronne, wcale dotąd nieznane, a które mi zaufały i czasami proszą o ludzką pomoc ,czy reakcję!

Dla przykładu podam, że w ciągu ostatniego kwartału 2015 roku za sprawą moich informacji jakie przekazali mi leśnicy LP A KTÓRE PILNIE PRZEKAZAŁEM DYREKTOROWI GENERALNEMU LP Panu Adamowi Wasiak – zostało za nadużycia zwolnione kierownictwo nadleśnictwa Połczyn (RDLP Szczecinek).

Nielegalność postępowania w tym miejscu i ogromne straty Skarbu Państwa LP (...np; zatrudniano tam bezprawnie od ponad 3 lat dwie główne księgowe bez jakichkolwiek kwalifikacji , płacąc im MEGA WYŚRUBOWANE, NIELEGALNE PENSJE za sprawą nepotyzmu...korupcji politycznej a także dyskryminacji i nierównego traktowania leśników!) ...zaskoczyły MNÓSTWO OSÓB!

O zgrozo – pozwolę tu dodać,że to co ujawniła w Połczynie po moich bardzo precyzyjnych sygnałach od leśników inspekcja Pana Dyrektora Generalnego LP ….NIE UJAWNIŁ NIKT Z AŻ 62 KONTROLI, A W TYM PONAD 50 Z LASÓW PAŃSTWOWYCH w tejże jednostce, a to świadczy o układach i totalnym braku nadzoru!

Sprawę tą prowadzi już wiele prokuratur i CBA...

Wracając  do sprawy polowań Pana Jana Szramki – dyrektora RDLP Gdańsk;

W dniu 25 marca 2015 roku zadałem w/w 15 pytań bardzo ściśle związanych z jego bardzo intensywnymi polowaniami w OHZ LP, a warto jest tu nadmienić iż jest on myśliwym i członkiem koła GDZIE O TAKIEJ ILOŚCI POZYSKANIA TROFEÓW JAKI ODSTRZELIŁ PAN SZRAMKA...można sobie tylko pomarzyć!!!

Dyrektor RDLP Gdańsk zaprzeczył mi w swej odpowiedzi z dnia 08 kwietnia 2015 roku ( pismo znak sprawy ; D.0172.1/15),iż bardzo często poluje w podległych mu OHZ LP i nie jest w ogóle prawdą,że czynił to ...W PRACY, PODCZAS KONTROLI DANEGO NADLEŚNICTWA!
                        
....KAŻDY SPOSÓB JEST DOBRY - BYLE BY PROWADZIŁ DO CELU !!!

CO JEST BARDZO CIEKAWE - Pan Szramka nie przyznaje się w tej odpowiedzi do mnie,że zastrzelił jak na pewne ,,możliwości” znaczną ilość zwierzyny –A ZA JAK WIDZĘ ZWYKŁA ,,NORMALNOŚĆ” PODAJE MI NASTĘPUJĄCE  GATUNKI ZWIERZYNY TROFEALNEJ JAKIE OSOBIŚCIE ZASTRZELIŁ TYLKO W CIĄGU OSTATNIEGO SEZONU ŁOWIECKIEGO NA TERENIE PODLEGŁYCH MU NADLEŚNICTW :

1/ w dniu 15 czerwca  2014 roku w OHZ LP Nadleśnictwa Gdańsk – zastrzelił sarnę rogacza (widłak regularny) o wyjątkowo dużej masie parostków ...407 gram

2/ w dniu 09 lipca 2014 roku również w tym samym OHZ LP Nadleśnictwa Gdańsk – zastrzelił kolejnego rogacza również o imponującej masie parostków 338 gram (...znowu jakoby widłak regularny!)

3/ w dniu 27 lipca 2014 roku...A WIĘC W TYM SAMYM MIESIĄCU I PONOWNIE W TYM SAMYM OHZ LP Nadleśnictwa Gdańsk - Pan Jan Szramka zastrzelił kolejnego trzeciego z kolei rogacza ,,myłkusa” ( jest to bardzo rzadki okaz o atrakcyjnej i ciekawej deformacji parostków!) o wadze 178 gram.

4/ w dniu 06 sierpnia 2014 roku , A WIĘC PONAD TYDZIEŃ PÓŹNIEJ ,PONOWNIE W TYM SAMYM OHZ LP Nadleśnictwa Gdańsk dyrektor RDLP zastrzelił CZWARTEGO Z KOLEI rogacza (szpicak – 98 gram).

5/ w dniu 10 sierpnia 2014 roku , ….ZALEDWIE 4 DNI PÓŹNIEJ ,,RZEŹNIK” JAK GO OKREŚLAJĄ TAMTEJSI LEŚNICY I MYŚLIWI Z GDAŃSKICH KNIEI = ZASTRZELIŁ W TAK EXPRESOWYM TEMPIE PIĄTEGO ROGACZA ( widłak regularny – 165 gram)
.OCZYWIŚCIE ZNOWU W TYM SAMYM OHZ LP NADLEŚNICTWA GDAŃSK !!!!

6/ w dniu 09 września  2014 roku - Pan Szramka, który jak widzę WYSTRZELAŁ SARNY ROGACZE w OHZ LP nadleśnictwa Gdańsk …,,wpadł” na swój krwawy rekonesans do OHZ LP ale tym razem Nadleśnictwa Wejherowo, gdzie tegoż dnia ZASTRZELIŁ SZÓSTEGO ROGACZA , którym okazał się bardzo interesujący wagowo ...jakoby SZÓSTAK NIEREGULARNY o wadze 316 gram!

7/ w dniu 17 września  2014 roku ...A WIĘC ZALEDWIE TYDZIEŃ PÓŹNIEJ, w środę Pan Jan Szramka ponownie wrócił do kniei OHZ LP Nadleśnictwa Gdańsk gdyż zaczynało się rykowisko jeleni i ….ZASTRZELIŁ TAM JELENIA BYKA O DUŻEJ WADZE TROFEUM to jest 5.107 kilograma ,dwunastaka regularnego w wieku jakoby 11 lat!

INTUICJA MI PODPOWIADA,A ZAJMOWAŁEM SIĘ TYM ZAWODOWO PRAWIE PRZEZ DEKADĘ, IŻ TEN JELEŃ NIE MA OWYCH 11 LAT …!!!

Zapewne KOLEJNE WOLNE miejsce na ścianie w domu u Pana Szramki sprawiło po jak widzę dłuższych przemyśleniach, że dyrektor RDLP Gdańsk – postanowił ,,odwiedzić „ z bronią kolejne nadleśnictwo jakie mu podlega!!!

8/ w dniu 25 stycznia  2015 roku - tym razem w OHZ LP Nadleśnictwa Elbląg chciwy i mega pazerny zdaniem Braci Leśnej dyr.Jan Szramka ZASTRZELIŁ TYM RAZEM OGROMNEGO DANIELA ŁOPATACZA w wieku jakoby 12 lat , o wadze 3,65 kilograma  !!!

JEST TO TROFEUM MEDALOWE ...a arkusz wyceny tego ,,szczęśliwego” trofeum znajduje się na stronie internetowej – adres : https://trofea.lasy.gov.pl pod nazwą ,, KATALOG TROFEÓW ŁOWIECKICH POZYSKIWANYCH W OHZ LP”.
9/ UWAGA !!! W tak zwanym ,,między czasie” a podczas trwania sezonu łowieckiego – PAZERNY MYŚLIWSKO   I CHCIWY ZDANIEM LEŚNIKÓW PAN JAN SZRAMKA – DYREKTOR RDLP GDAŃSK ….ZASTRZELIŁ PONADTO AŻ OSIEM SZTUK DZIKÓW  NA TERENIE OHZ LP oczywiście NADLEŚNICTWA GDAŃSK !!!!
                 
10/ NIE ODPUŚCIŁ TAKŻE DZIKOM W OHZ LP Nadleśnictwa Elbląg , KTÓRYCH ZASTRZELIŁ DODATKOWO DWIE SZTUKI  ….

Wszystkie dziki tak się jakoś złożyło ,,przypadkiem” jakie zastrzelił Pan Jan Szramka w tych OHZ LP ...BYŁY ZWOLNIONE OD OPŁAT I KOSZTÓW ODSTRZAŁU !!!!
Nie podano mi ich wagi....


Szanowna Pani Rzecznik !

TENŻE TAK PAZERNY I CHCIWY SPOSÓB ,,POLOWANIA” DYREKTORA RDLP GDAŃSK PANA JANA SZRAMKI W PODLEGŁYCH MU NADLEŚNICTWACH W SEZONIE ŁOWIECKIM 2014/2015 - JEST BARDZO SZKODLIWY EKONOMICZNIE DLA PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO ,,LASY PAŃSTWOWE", PONIEWAŻ JAK USTALIŁEM A CO POTWIERDZIŁ MI PISEMNIE TENŻE ,,STRZELEC” ….ZA WSZYSTKIE WYMIENIONE POWYŻEJ SZTUKI ZWIERZYNY JAKIE ZASTRZELIŁ = ZAPŁACIŁ ŁĄCZNIE W RAMACH ROZLICZENIA DOSŁOWNIE PRZYSŁOWIOWE ,,GROSZE” = TO JEST KWOTĘ 2.396,90 złotych ZA WSZYSTKO !!!!!!

TAK OTO WYGLĄDA SKANDALICZNE, BO UKŁADOWE DBANIE O INTERES PRYWATNY- A NIESTETY  NIE LASÓW PAŃSTWOWYCH W RDLP GDAŃSK NA TYM PRZYKŁADZIE – PONIEWAŻ CENNIK TAK ZWANY ,,DEWIZOWY” ZA ODSTRZAŁ JAKI TEORETYCZNIE TYCH SAMYCH WAGOWO SZTUK JAKIE ZASTRZELIŁ PAN JAN SZRAMKA WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO :

( na podstawie cennika RDLP w Gdańsku - ,,oferta cenowa na sprzedaż polowań i trofeów w OHZ LP w Gdańsku poza granice kraju bez pośrednictwa biur polowań (akwizycja własna  )- OBOWIĄZUJĄCA W SEZONIE 2014/2015

1/ sarna rogacz 407 gram = 1.048,5 euro

2/ sarna rogacz 338 gram = 496 euro

3/ sarna rogacz 178 gram = 165,4 euro

4/ sarna rogacz 98 gram = 60 euro

5/ sarna rogacz 165 gram = 142 euro

6/ sarna rogacz 316 gram = 397 euro

7/ jeleń byk o wadze wieńca 5.107 kg = 1.634,5 euro

8/ daniel o wadze łopat 3,65 kg = 1.992,5 euro

9/ 10 sztuk dzików o teoretycznie średniej wadze tuszy 40 kg = 1.550 euro

ŁĄCZNIE JEST TO KWOTA = 7.485,9 EURO  ( … to jest szacunkowo około 29.943,6 ZŁOTYCH !!!!!.


PRZYPOMNĘ !!! ….Pan Jan Szramka – dyrektor RDLP Gdańsk zapłacił za to wszystko zaledwie ...2.396,90 złotych  !!!!!!!!!!!!!!!!

......gdy jest żal wydawać ,,miedzi" - to nie w lesie lecz w domku się Panie Szramka siedzi !!!

A TAK NA MARGINESIE..informacja nie tylko do wiadomości Pana dyrektora Szramki ;

 przepisy ZABRANIAJĄ SPOŻYWANIA ALKOHOLU W PRACY i to w mundurach służbowych  nie tylko w Lasach Państwowych - zaś co do poniższego zdjęcia ; TOAST ,,DARZ BÓR" ...wznosimy zawsze i obowiązkowo tylko  LEWĄ RĘKĄ!!!!!!

   ...A NIE TAK JAK WIDAĆ!!!!

To dlatego rozumiem WZBURZENIE gdańskich leśników...

WEDŁUG MEJ SUBIEKTYWNEJ OCENY – ALE OCENY CZŁOWIEKA, KTÓRY ZAWODOWO ZAJMOWAŁ SIĘ TYMI SPRAWAMI W LASACH PAŃSTWOWYCH ...JEST TO KLASYCZNY PRZYKŁAD DYSKRYMINACJI LEŚNIKÓW I  ZŁODZIEJSTWA ,
OKRADANIA SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE ...PRZEZ DYREKTORA RDLP GDAŃSK, KTÓRY TAK CHCIWIE WYKORZYSTUJE SWOJE STANOWISKO SŁUŻBOWE I PODLEGŁYCH MU NADLEŚNICZYCH NADLEŚNICTW ELBLĄG,GDAŃSK I WEJHEROWO !!!

Tłumaczenie Pana Szramki dlaczego tak tanio PRZYSZŁO MU POLOWAĆ W OHZ LP jest dla mnie praktyka …ŻENUJĄCE, KRĘTACKIE I SKANDALICZNIE CWANIACKIE!!!!


Nadmieniam,że liczę w tym wyłącznie jedynie same trofea ZA JAKIE MYŚLIWY CUDZOZIEMIEC ZGODNIE Z TYM CENNIKIEM RDLP GDAŃSK - MUSIAŁBY ZAPŁACIĆ TYLKO ZA TO CO ZASTRZELIŁ W TAK EXPRESOWYM CZASIE , BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI  ,,UKŁADOWO „DYREKTOR RDLP GDAŃSK PAN JAN SZRAMKA W PODLEGŁYCH MU NA DODATEK OHZ LP ….bez kosztów chociażby DODATKOWYCH OPŁAT ;

organizacji polowania indywidualnego = 65 euro za dzień
zakwaterowanie i wyżywienie = 100 euro za dzień

SPRAWA TA DOWODZI NEPOTYZMU, ,,WAZELINIARSTWA” ZE SZKODĄ SKARBU PAŃSTWA I EWIDENTNEJ DYSKRYMINACJI , ORAZ NIERÓWNEGO TRAKTOWANIA INNYCH LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH, BĄDŹ MYŚLIWYCH PZŁ KTÓRZY NIE MAJĄ NAWET 0,001% SZANS ,,ZAPOLOWAĆ” NIE TYLKO TAK INTENSYWNIE – ALE AŻ TAK PAZERNIE I NA JAK TO OKREŚLONO ,,KRZYWY RYJ” ...JAK W SEZONIE ŁOWIECKIM 2014/2015 UCZYNIŁ TO PAN JAN SZRAMKA!!!!

To dowód jak ,,LEŚNA WŁADZA „ się bawi …kosztem ogromnej pracy wielu lesników, kosztem państwa!!!


Szanowna Pani Rzecznik !

Bardzo zaciekawiony tą NIESPOTYKANA PAZERNOŚCIĄ i ŁOWIECKĄ CHCIWOŚCIĄ dyrektora RDLP Gdańsk Pana Szramki – zwróciłem się ze szczegółowymi zapytaniami do tych właśnie nie przypadkowo nadleśnictw Elbląg, Gdańsk i Wejherowo!

CHCIAŁEM WYJAŚNIĆ INNE DETALE A SZCZEGÓLNIE SPOSÓB ROZLICZENIA ZA POLOWANIA PANA SZRAMKI NA TERENIE TYCHŻE OŚRODKÓW HODOWLI ZWIERZYNY LP - podkreślam ; osoby publicznej i funkcjonariusza publicznego !!!

Tym bardziej,że jak mi przekazano ...wraz z dyrektorem poluje tam jego syn Michał Szramka, także pracownik LP !

Interesowały mnie też dodatkowo INNE SEZONY ŁOWIECKIE...nawet na terenie całego kraju!

Dodatkowo w dniach 09 i 10 kwietnia b.r. złożyłem stosowne wnioski o udostępnienie mi w tej materii informacji publicznych – personalnie od dyr.Szramki!

NAGLE STAŁA SIĘ RZECZ NIESŁYCHANIE DZIWNA ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pan Szramka korespondencja  bez żadnego znaku sprawy , niezgodnie z obowiązującymi  przepisami wewnętrznymi w strukturach LP ...DWUKROTNIE, powołując się na (sic!!!!) ,,UGRUNTOWANE ORZECZNICTWO SĄDOWE” uznał tym razem iż moje pytania ...NIE MAJĄ ZWIĄZKU Z INFORMACJĄ PUBLICZNĄ I WYKONYWANIEM WŁADZY PUBLICZNEJ !


NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM, gdyż jak wiem zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej z dnia 06 września 2001 roku oraz art.61 ust.3 Konstytucji RP - przewidziano możliwość OGRANICZENIA PRAWA DOSTĘPU DO TEGO TYPU INFORMACJI PUBLICZNYCH wyłącznie ze względu na między innymi ochronę wolności i praw innych osób!

TYM SAMYM OCHRONIE PODLEGAJĄ DANE OSOBOWE I PRYWATNOŚĆ OSÓB FIZYCZNYCH …..... LECZ NIE DOTYCZY TO INFORMACJI O OSOBACH PEŁNIACYCH FUNKCJE PUBLICZNE , a taką osobą jest dyr.RDLP Gdańsk Pan Szramka!!!!!!!!!

WYSTĘPUJĄC  O TE INFORMACJE PUBLICZNE Z JEDNOSTEK LASÓW PAŃSTWOWYCH – ZGODNIE Z PRAWEM NIE MUSIAŁEM BYĆ STRONĄ ŻADNEGO POSTĘPOWANIA! MAM DO TEGO PRAWO !!!!


Szanowna Pani Rzecznik!

Powyższą SKARGĘ przesyłam także do wiadomości Pana Adama Wasiak – Dyrektora Generalnego LP, aby zainteresowano się w Warszawie tym razem JAK NIEKOMPETENTNI, UKŁADOWI , PAZERNI I CHCIWI ….A PRZY TYM Z OGROMNA SZKODĄ DLA INTERESU SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE – SĄ PEWNI PRACOWNICY W RDLP GDAŃSK !


Mam tym samym nadzieję, o co niebawem zapytam – iż stosowna KONTROLA INSPEKCJI PANA DYREKTORA GENERALNEGO PODOBNIE JAK W NADLEŚNICTWIE POŁCZYN / RDLP SZCZECINEK/ WYJAŚNI NIE TYLKO TĄ RAŻĄCA NIEGOSPODARNOŚĆ I JAK WIDZĘ BRAK PROFESJONALNEGO PODEJŚCIA DO KWESTII WŁAŚCIWEJ I CO NAJWAŻNIEJSZE SKUTECZNEJ ORGANIZACJI POLOWAŃ W OŚRODKACH HODOWLI ZWIERZYNY LASÓW PAŃSTWOWYCH NADLEŚNICTW ELBLĄG, GDAŃSK I WEJHEROWO, ZAŚ PAN DYREKTOR GENERALNY UZYSKA W 100% ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIA, KTÓRE TYM RAZEM UNIKA SIĘ MI UDZIELIĆ !!!Aby uzmysłowić Skarbowi Państwa Lasy Państwowe , iż TA SPRAWA BARDZO ŚMIERDZI PRYWATĄ I ,,WAZELINIARSTWEM” OGROMNIE SZKODLIWYM DLA PGL LP - informuję Panią Rzecznik, iż stała się rzecz ...NIEBYWAŁA , jakiej nigdy wcześniej nie przeżyłem!!!

PROSZĘ SOBIE WYOBRAZIĆ , IŻ W RAMACH UDZIELENIA MI ODPOWIEDZI NA MÓJ WNIOSEK O UDZIELENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ DOTYCZĄCEJ PERSONALNIE FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO PANA DYREKTORA RDLP GDAŃSK JANA SZRAMKI ...W TRZECH RÓŻNYCH TERMINACH CZASOWYCH....TRZY RÓŻNE NADLEŚNICTWA ( ELBLĄG, GDAŃSK, WEJHEROWO) ...ODPISAŁY MI PISEMNIE W FORMIE IDEALNIE TAKIEJ SAMEJ  , GDZIE ZGADZA SIĘ SŁOWO W SŁOWO...A NAWET PRZECINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To są już dosłownie ,,jaja”...I BRAK KONTROLI NAD TYM ,,LEŚNYM TOWARZYSTWEM WZAJEMNEJ ADORACJI" !!!!WYGLĄDA TO W MOJEJ OCENIE TAK – JAKBY TWÓRCĄ OWEJ ODPOWIEDZI BYŁ DLA MNIE OSOBIŚCIE NIKT INNY JAK ….PAN JAN SZRAMKA, KTÓRY POLECIŁ SŁUŻBOWO (UKŁADOWO) NADLEŚNICZYM W WEJHEROWIE, GDAŃSKU I ELBLĄGU PODPISAĆ TEKST JAKI ...POWINIENEM OTRZYMAĆ !!!

Tekst odpowiedzi do mnie szczególnie z nadleśnictwa Gdańsk ( z dnia 21 kwietnia 2015 roku - znak sprawy : ZŁ.730.2.2015) JEST IDEALNIE TAKI SAM jak inny tekst dotyczący Pana Szramki z nadleśnictwa Wejherowo ( z dnia 23 kwietnia 2015 roku – znak sprawy: ZG.730.1.2015), oraz nadleśnictwa Elbląg ( z dnia 24 kwietnia 2015 roku – znak sprawy ; NPK .0172.9.2015 ) !!!

DLA MNIE...W MEJ OCENIE … = TEGO TYPU MEGA SKANDALICZNE KRĘTACTWO PRZYPOMINA MI JUŻ …...DZIAŁALNOŚĆ WRĘCZ MAFIJNA W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!

W zaistniałej  sytuacji, NIE WIERZĘ W FAKT, iż gdyby COKOLWIEK DZIAŁO SIĘ NIEPRAWIDŁOWEGO W TYCH NADLEŚNICTWACH ….PRZY AŻ TAKIEJ ,,ŁOWIECKIEJ WAZELINY” ZE STRONY NADLEŚNICZYCH TAK CHOJNIE OBDARZAJĄCYCH  JAK WIDAĆ DYREKTORA SZRAMKĘ TEGO TYPU MOŻLIWOŚCIĄ INTRATNYCH POLOWAŃ DOSŁOWNIE ZA ,,PSI GROSZ” ...aby ten cokolwiek złego im uczynił !!!

TU SIĘ LICZĄ UKŁADY I INTERESY PRYWATNE ...KOSZTEM LASÓW PAŃSTWOWYCH I SKARBU PAŃSTWA!!!

TO POWODUJE WZBURZENIE WŚRÓD MYŚLIWYCH I LEŚNIKÓW...


Szanowna Pani Rzecznik!

Czy w zaistniałych sytuacjach i okolicznościach jakie opisałem ŻĄDANA PRZEZE MNIE INFORMACJA SZCZEGÓŁOWA NA TEMAT ZASAD ORGANIZACJI POLOWAŃ INDYWIDUALNYCH ,KOSZTÓW I SPOSOBU ICH ROZLICZENIA, DOKŁADNEJ DATY I GODZINY ODSTRZAŁÓW, RODZAJU I WAGI TROFEUM itp. – A DOTYCZĄCA FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO, DYREKTORA RDLP GDAŃSK PANA SZRAMKI - SZEFA PODLEGŁYCH MU NADLEŚNICZYCH PERSONALNIE ODPOWIEDZIALNYCH ZA OŚRODKI HODOWLI ZWIERZYNY LASÓW PAŃSTWOWYCH = jest informacją publiczną ?!

Nadleśniczowie oraz sam dyrektor RDLP Gdańsk KTÓRY O DZIWO POCZĄTKOWO W PIERWSZEJ ODPOWIEDZI Z DNIA 08 KWIETNIA (znak sprawy : D.0172..1/15 ) UDZIELIŁ MI BEZ PROBLEMÓW WIELU WYJAŚNIEŃ I SZCZEGÓŁÓW Z JEGO POLOWAŃ - ...tym razem JAK JEDEN odmawiają mi informacji, twierdząc, iż (cyt) ,,żądana informacja nie jest informacją o sprawach publicznych” a na dodatek OKŁAMUJĄ MNIE twierdzeniem ,że …. żądane przeze mnie informacje JAKOBY (cytat) ,,Nie mają związku z wykonywaniem  przez Niego funkcji publicznej”


A PRZECIEŻ LOGICZNIE SPRAWĘ POJMUJĄC ...owe ,,związki” doskonale widać...słychać...a nawet CZUĆ!


Uprzejmie proszę Rzecznika Praw Obywatelskich RP o pomoc w tej sprawie , opartej według mnie na 100% BEZPRAWIU w Lasach Państwowych RDLP Gdańsk = I TO NA DODATEK Z JEJ Z DYREKTOREM SZRAMKĄ W ROLI GŁÓWNEJ !!!


Z poważaniem!


Krzysztof Kowalczyk


Do wiadomości:

1/ Pan Adam Wasiak – Dyrektor Generalny LP (...z prośbą o doprowadzenie do kontroli , a szczególnie PILNYCH ZMIAN dla dobra i INTERESU Skarbu Państwa LP a nie PAZERNEJ GDAŃSKIEJ WAZELINY I WIERCHUSZKI !!!)

2/ Pan Maciej Grabowski - Minister Środowiska

3/ Kancelaria Premiera RP 


A MOŻE TO CZAS NAJWYŻSZY NA RYBY ...DLA PRZYKŁADU NA MIERZEI WIŚLANEJ?!
I maleńka ,,podpowiedź"....

       

Piszę jak jest...


Krzysztof  Kowalczyk