czwartek, 16 kwietnia 2015

LASY PAŃSTWOWE W POLSCE ...WYJĄTKOWYM SKARBEM !!!!
Leśniczy Lasów Państwowych BOGUSŁAW SZWICHTENBERG to jeden z ponad 20 tysięcy pracujących w tej ogromniej firmie SKARBU PAŃSTWA  pracowników.

Na poniższym zdjęciu - po prawej stronie...


Tuż przed Świętami Wielkanocnymi - los sprawił,że Pan leśniczy Nadleśnictwa Krzystkowice ( RDLP Zielona Góra) w województwie lubuskim ...PRZYPADKOWO TRAFIŁ NA SKARB ZAKOPANY W ZIEMI!

JEST TO BARDZO DUŻA ILOŚĆ SREBRNYCH MONET Z XVI i XVII wieku ...zakopane kilkaset lat temu w dwóch glinianych garnkach!

TO NAJWIĘKSZE TEGO TYPU ZNALEZISKO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO...Znalezione przez leśnika monety są w doskonałym stanie - choć noszą ślady specyficznego nalotu....


A oto poniżej szczęśliwy znalazca owego skarbu sprzed kilkuset lat ...
Leśniczy Bogusław Szwichtenberg, który znalazł skarb /Adam Górczewski, RMF FM /RMF FM

Oto zdjęcia wykonane przez leśnika...Ilość tych numizmatów  jest na serio imponująca! TO PONAD 6 TYSIĘCY SREBRNYCH MONET ...

A oto i Pan leśniczy Szwichtenberg w kancelarii swego leśnictwa z owym skarbem.
Po przeliczeniu ustalono,że w owych garnkach było 6. 159 monet a w tym 5. 370  mniejszych denarów i 787 większych groszy praskich.

Zapewne ich bardzo majętny właściciel przed setkami lat nie przypadkowo zakopał je w ziemi w glinianych garnkach , tuż przy starym szlaku komunikacyjnym ....PRZECZUWAJĄC NADCHODZĄCE ZAGROŻENIE O KTÓRYM NA PEWNO WIEDZIAŁ!

Garnki były zakopane osobno...

LEŚNICZY LASÓW PAŃSTWOWYCH PAN SZWICHTENBERG - WYKAZAŁ SIĘ WIELKĄ UCZCIWOŚCIĄ JAKO ZNALAZCA!

FAKT TEN ZGŁOSIŁ DO STOSOWNYCH SŁUŻB ZAJMUJĄCYCH SIĘ OCHRONĄ ZABYTKÓW A CAŁY SKARB PRZEKAZAŁ DO MUZEUM !!!!!

Odnalezione monety /Adam Górczewski, RMF FM /RMF FMObecnie trwają czynności konserwatorskie - natomiast jest ogromnie prawdopodobne,że Pan leśniczy Bogusław Szwichtenberg zostanie niebawem nagrodzony decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego stosowną nagrodą za tak uczciwe postępowanie i obywatelska postawę!
Odnaleziony skarb /Adam Górczewski, RMF FM /RMF FM


Nie przypadkowo wspominam o tej bardzo ciekawej historii ...dosłownie sprzed kilkunastu dni!

ETOS LEŚNIKA POLSKIEGO mówi między innymi o prowadzeniu przez leśników Lasów Państwowych ŻYCIA SKROMNEGO I WSTRZEMIĘŹLIWEGO, UMIŁOWANIE SWOJEGO HONORU I HONORU ZAWODU, KIEROWANIE SIĘ ETYKĄ I POSŁANNICTWEM I WYRZEKANIU SIĘ CHĘCI BOGACENIA ZA WSZELKĄ CENĘ!!!

Pan Leśniczy Bogusław Szwichtenberg jest dosłownie tym przedstawicielem Braci Leśnej Lasów Państwowych, który tenże prawy i etyczny  ETOS LEŚNIKA ma dosłownie we krwi !


SWOIM POSTĘPOWANIEM DAŁ WSZYSTKIM  DOWÓD,ŻE ...SŁUŻBA LEŚNA TO SŁUŻBA CAŁEMU NARODOWI POLSKIEMU, DLA KTÓREGO LAS JEST NASZYM  SKARBEM  - JAKO DOBRO PUBLICZNE!!!!

Mój WIELKI SZACUNEK Kolego Bogusławie .... Darz Bór!!!!


Piszę jak jest....

Krzysztof Kowalczyk