wtorek, 29 września 2015

ROZDAWNICTWO KASY W LASACH PAŃSTWOWYCH - POD POTRZEBY BARDZO WĄSKIEGO GRONA OSÓB OBECNEJ ,,WŁADZY" Z WYKORZYSTANIEM ....MEDIÓW, W CZASIE PROTESTÓW LUDZI LASU O KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ PODWYŻKI PŁAC!!!

29 września 2015 roku


Moi Drodzy! Niestety wczoraj przy tak zwanym ,,okrągłym stole" przez prawie (...i zaledwie zarazem!!!!!)cztery godziny trwały BEZOWOCNE dla tysięcy polskich rodzin , których ojcowie, synowie a nawet córki są związani z bardzo ciężką pracą w lesie rozmowy w budynku Ministra Środowiska w Warszawie przy ulicy Wawelskiej, a w pobliżu którego w dniach 02 i 16 października rusza protest pod budynek kancelarii premier Ewy Kopacz z Platformy Obywatelskiej!  

MIAŁEM OGROMNĄ NADZIEJĘ,ŻE OBIE STRONY DOJDĄ DO POROZUMIENIA DLA DOBRA OGÓŁU ...ale niestety KRÓTKOWZROCZNOŚĆ I BRAK PRZEWIDYWALNOŚCI SKUTKÓW TEGO CO SIĘ TERAZ BĘDZIE DZIAŁO ZE STRONY ,,WŁADZY" ZROBIŁ SWOJE!
Około dwóch tysięcy osób protestowało w środę w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Z informacji jakie posiadam, wiem iż v-ce premier Piechociński z PSL który spotkał się z protestującymi w Warszawie OKAZAŁ SIĘ JAK ZWYKLE ŁGARZEM I KŁAMCĄ obiecując prywatnym przedsiębiorcom,że do tego protestu w Warszawie nie dojdzie a on pieniądze znajdzie!!!

Mało tego: Piechociński był ostatnio nawet na terenie mojej gminy nad morzem, którą Gawłowski obstawił wiatrakami w ilości niebawem ...równej ilości drzew w lasach RDLP Szczecinek!!!! sic!

Piechociński będąc również w Koszalinie - JAK OGNIA UNIKAŁ SPOTKANIA NA TYM TERENIE Z PRYWATNYMI PRZEDSIĘBIORCAMI LEŚNYMI, KTÓRZY SĄ STĄD!

A wracając do wczorajszego spotkania:

Ministra Środowiska oczywiście nie było...ZADZIAŁAŁ ,,SYNDROM CICHONIA I KOSSA" czyli ,,sanatorium albo w nogi przed siebie..."a na jego miejsce zjawiła się Pani v-ce , zasiadająca obecnie na miejscu Stanisława Gawłowskiego, tego wulgarnego typa, który niczym MAŁY JASIO dał się nagrać w restauracji ,,Sowa&Przyjaciele"...a pytania mu zadawał tam MÓJ BARDZO, BARDZO, BARDZO DOBRY ZNAJOMY!!! 

Wbrew pozorom Gawłowski ma jęzor długi jak z Warszawy do brzegów Morza Bałtyckiego...a wystarczy go tylko co nieco  dobrze pociągnąć... sic!!!! 

Dyrektor Generalny LP Pan Adam Wasiak był wraz ze swoimi zastępcami (Krzewina,Janeczko) oraz inne osoby, w tym ...PEWIEN SPECJALISTA z RDLP Piła od pewnych poufnych eksperymentów ze stoperem (...zresztą wielokrotny bohater mego bloga - Standio!)

I tu moja prośba do tamtejszej Braci leśnej, abyście bacznie się facetowi przyglądali kiedy udaje się...DO TOALETY!!! CZY WIDAĆ MU W KIESZENI ALBO W RĘKU ....STOPER ??!
                                 
Naukowe eksperymenty nawet w czasie oddawania moczu mogą mieć potężny wpływ na ...głowę!

Jestem wręcz pewien, że nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra (RDLP Piła) Pan Standio jest w stanie zmierzyć swym stoperem wszystko ....NAWET PRĘDKOŚĆ PRZEMIESZCZANIA SIĘ TEGO OTO PONIŻEJ SKOCZKA NARCIARSKIEGO MIĘDZY WYDZIELENIAMI LEŚNYMI, PRZY SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIU AMORTYZACJI JEGO NART, SIŁY PRZYCIĄGANIA ZIEMSKIEGO , ORAZ CZĘSTOTLIWOŚCI  OCIERANIA SIĘ JEGO TŁUSTYM TYŁKIEM O SZYSZKI W LESIE, ZA SPRAWĄ ZMIAN KLIMATYCZNYCH W EUROPIE PÓŁNOCNEJ !!!!


CZY ÓW STOPER NADLEŚNICZEGO TO TEŻ MARKI ,,ELAN" ??!

Chcielibyście tak ciężko pracować w lesie ...nie mając 100% pewności KAŻDEGO DNIA PRACY, że wrócicie do domu...do bliskich...???!
I TO NA DODATEK ZA ,,ŚMIESZNE" WYNAGRODZENIE...
A powyżej miejsce TRAGEDII MŁODEGO PILARZA, którego ...zabiła gałąź tego drzewa!

A tak na marginesie:

Skoro facet prowadzi jakieś tam ,,tajne" (sic!!!!)eksperymenty w leśnych kniejach RDLP Piła, gdzie jego brat jest dyrektorem RDLP to warto jest coś wiedzieć!

Otóż warto jest sobie uzmysłowić,  iż ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM W POLSCE ...KAŻDA CZYNNOŚĆ PRAWNA JEST NIEWAŻNA  JEŚLI NARUSZA ZASADY WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO o czym stanowi art. 58 paragraf 2 kodeksu cywilnego!

A więc jeśli prowadzi się w lesie jakieś eksperymenty ze stoperem BEZ WIEDZY DRUGIEJ STRONY CZYLI DRWALI, PILARZY KTÓRZY MAJĄ ZA TEN EKSPERYMENT ZAPŁACIĆ SWOIM CHLEBEM I NIEDOSTATKIEM W PRZYSZŁOŚCI  -  to znaczy,że się ich traktuje nieuczciwie i stronniczo, a to jest własnie brak poszanowania tychże zasad współżycia społecznego!

A swoją drogą - moja podpowiedź:

MOŻE NASTAŁ CZAS NA TO, ABY DRWALE-PILARZE KUPILI PANU NADLEŚNICZEMU W ZDROJOWE GÓRZE STOPER ....wielkości BURAKA??????!

Przynajmniej OBAJ BYLIBY WIDZIANI Z BARDZO DALEKA CO WYDZIWIAJĄ W LESIE...


Nie będę się rozpisywał w detalach co do wczorajszego spotkania - ale dodam tak:

Pani v-ce minister Środowiska  (...ta po Gawłowskim!!!) NIE MA TOTALNIE ZIELONEGO POJĘCIA O DETALACH TEJ SPRAWY PROTESTU DRWALI-PILARZY zaś na pytanie kierowane bezpośrednio do niej ze strony przedsiębiorców leśnych  na okrągło powtarzała: ... ,,PROSZĘ NIECH ODPOWIE PAN KRZEWINA...." 

Takich mamy dziś ,,fachowców" ....sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już na samym początku owego ,,okrągłego stołu" głos zajął Pan Adam Wasiak Dyrektor Generalny LP słowami mniej więcej takimi:

NIE MA KASY...NIE MA POROZUMIENIA...NIE MA KASY...PROTEST NIC WAM NIE DA...NIE MA KASY...W KILKU MIEJSCACH MUSZĘ ZABRAĆ, ABY WAM DAĆ...NIE MA KASY...itd. itd. itp!!!

TYM OTO SPOSOBEM PAN WASIAK ,,ZAFUNDOWAŁ" SWEJ PROMOTORCE tj; premier RP Kopacz DWA OGROMNE PROTESTY w wersji Szczecinecko-Szczecińskiej jakie już tam się odbyły a ja jestem pewien,że Ewa Kopacz nie będzie obecna akurat w tym czasie w budynku, gdyż ...dyr.RDLP w Szczecinku Sławomir Cichoń (Platforma Obywatelska) poleci jej to samo sanatorium w jakim on przebywał, gdy przed biurem RDLP wyły w proteście pilarki spalinowe oburzonych drwali!

A tak było pod biurem dyr. Cichonia w Szczecinku...

O TYM,ŻE W LASACH PAŃSTWOWYCH LAT 2008-2015 JEST NIEGOSPODARNOŚĆ...
POLITYCZNA KORUPCJA...NEPOTYZM...DYSKRYMINACJA...NIERÓWNE TRAKTOWANIE  LUDZI LASU...piszę na swym blogu non stop podając tego detale!

A TERAZ NA DOKŁADKĘ, ABYŚCIE DOBRZE ZROZUMIELI PROBLEM POD TYTUŁEM IŻ JAKOBY  ,, NIE MA KASY" W LASACH PAŃSTWOWYCH  - PODAJĘ PONIŻEJ 100% PEWNE INFORMACJE AKURAT W CZASIE PROTESTÓW LUDZI LASU SZUKAJĄCYCH KAŻDEJ ZŁOTÓWKI ,ABY GODNIE ŻYĆ ...Z JAKĄ ŁATWOŚCIĄ OBECNA WŁADZA OSTATNIMI LATY ROZDAJE OWĄ KASĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE POD POTRZEBY BARDZO WĄSKIEGO GRONA OSÓB , NO I PARTII POLITYCZNEJ ...PLATFUSÓW OBYWATELSKICH OCZYWIŚCIE!!!

Podaję to również dlatego, że za niecały miesiąc mamy ...WYBORY PARLAMENTARNE WIĘC UDOWODNIJMY KŁAMCOM I OSZUSTOM OBECNEJ ,,WŁADZY" DOKONUJĄC WŁAŚCIWEGO WYBORU,ŻE ERA PLATFUSÓW OBYWATELSKICH WŁAŚNIE TONIE W CUCHNĄCYM SZAMBIE ICH OBŁUDY!!!!

Powyżej ujęcie z ostatniego protestu w Szczecinie...

No a teraz małe pytanie do prywatnych przedsiębiorców leśnych w Polsce....tych mniej i tych bardziej odważnych:

CZY GDYBYŚCIE MIELI DZIŚ W RĘKU KWOTĘ PONAD 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH GOTÓWKĄ....STAĆ BYŁOBY WAS NA ZAKUP NOWEJ MASZYNY DO PRACY W LESIE, ABY POMÓC W CIĘŻKIEJ PRACY FIZYCZNEJ DRWALOM-PILARZOM, A JEDNOCZEŚNIE ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ WYDAJNOŚĆ TAKŻE DLA DOBRA ...LASÓW PAŃSTWOWYCH??!

TO PYTANIE NIE JEST WCALE PRZYPADKOWE....

No i kolejne pytanie...W 100% RÓWNIEŻ   NIE PRZYPADKOWE !!!

JAKIE MEDIA OGÓLNOPOLSKIE (PRASA) PISAŁA O PROTEŚCIE DRWALI-PILARZY W RDLP SZCZECINEK, SZCZECIN... PRZECIWKO ZŁEJ POLITYCE OBECNEGO KIEROWNICTWA LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE...CZY ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ DLACZEGO TAK TRUDNO JEST SIĘ Z TYM ,,PRZEBIĆ" ??!

Poniższe detale ...niech będą dla Was wszystkich ODPOWIEDZIĄ na te dwa powyższe pytania:

CZYTAJCIE ...I PRZECIERAJCIE OCZY ZE ZDUMIENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


NA ZDJĘCIU POWYŻEJ - PRZEDSTAWIAM WAM PRZYKŁAD W JAKI SPOSÓB POWSTAJE ...FINANSOWY MAJĄTEK LASÓW PAŃSTWOWYCH  PRACĄ DRWALI-PILARZY, KTÓRYCH W POLSCE OSTATNICH LAT SIĘ OSZUKUJE I WYKORZYSTUJE PRAWIE JAK NIEWOLNIKÓW NA TERENIE RDLP SZCZECINEK I RDLP SZCZECIN!!!

A oto na co wydaje kasę z tego trudu drwali - pilarzy  Dyrekcja Generalna LP :

Za zgodą Dyrektora Generalnego LP Pana Adama Wasiak teraz w 2015 roku zapłacono rachunek dla ... ,,GAZETY WYBORCZEJ" Pana Michnika w wysokości :  104.550 złotych ( słownie: STO CZTERY TYSIĄCE PIĘĆSET PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH !) wiecie za co : 
                                 Znalezione obrazy dla zapytania obrazy logo gazeta wyborcza
(cytat) : ,, ZORGANIZOWANIE DEBATY OTWARTEJ DLA PUBLICZNOŚCI W SIEDZIBIE AGORY S.A. POD HASŁEM ,, LASY W POLSCE"  W KTÓREJ WZIĄŁ UDZIAŁ MINISTER ŚRODOWISKA , DYREKTOR GENERALNY LP, PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI EKOLOGICZNYCH, PRZEMYSŁU DRZEWNEGO.
RELACJA Z DEBATY UKAZAŁA SIĘ NA ŁAMACH GAZETY WYBORCZEJ.  URUCHOMIENIE SERWISU INTERNETOWEGO ,,Lasy w Polsce".

Czy za kwotę tak wydanych prawie 105 tysięcy złotych kupilibyście sobie jakąś maszynę...??!

A OTO JAK OFICJALNIE WYDAWANO KASĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH NA INNE PUBLIKACJE PRASOWE  ZLECONE W LATACH 2008-2015 PRZEZ KIEROWNICTWO DYREKCJI GENERALNEJ LP :

Przypominam iż są to pieniądze ...SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO, zaś media ...czyje??!

1/ 2009 rok  ,,RZECZPOSPOLITA"   ,, Informacja o LP (Jubileusz 85 -lecia LP" 
DGLP zapłaciła za to 15.860 złotych!

2/ 2009 rok ,, DZIENNIK GAZETA PRAWNA" ,, Informacje o projektach LP w ramach LIFE +
DGLP zapłaciła za to 14.560 złotych 

3/ 2009 rok ,, SUPER EXPRES" ,, Cykl artykułów dotyczących pozaprodukcyjnych funkcji lasu"
DGLP zapłaciła za to ....65.880 złotych !!!!!!!
                               Znalezione obrazy dla zapytania obrazy logo gazeta wyborcza
4/ 2009 rok ,,POLISH MARKET"  ,,Tekst o gospodarce leśnej w Polsce" 
DGLP zapłaciła za to ...10.000 zł!

5/ 2010 rok ,, WPROST"  ,,Polskie lasy jako europejski ewenement prawno-organizacyjny , las jako ciekawe miejsce wypoczynku"
DGLP zapłaciła za to .....40.000 złotych !!!!!!!!!!!!!!!!!
                                       Znalezione obrazy dla zapytania obrazy logo wprost
6/ 2010 rok  ,,GOŚĆ NIEDZIELNY"  ,, Czyje są polskie lasy? Historia zawodu leśnika. Leśny savoir-vivre . Jak spędzić ciekawie czas w lesie?"
DGLP zapłaciła za to ...30.000 złotych !

7/ 2010 rok  ,,FAKT"  ,, Dlaczego w Polsce dominuje własność państwowa lasów, zalety takiego rozwiązania"
DGLP zapłaciła za to 22.000 złotych!

8/ 2010 rok  ,,SUPER EXPRES" ,,Skąd pozyskiwane są drzewa świąteczne, dokarmianie zwierząt zimą przez leśników"
DGLP zapłaciła za to 20.164 złotych.

9/ 2011 rok  ,, DZIENNIK GAZETA PRAWNA"  ,, Stan polskich lasów z uwzględnieniem najnowszych danych statystycznych o lasach , najnowsze wyzwania i problemy"
DGLP zapłaciła za to ....53.000 złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                      


10/ 2011 rok ,,POLISH MARKET"  ,, Lasy i leśnictwo w Polsce"
DGLP zapłaciła za to 12.000 złotych .

11/ 2011 rok  ,,ZWIERCIADŁO" ,,Zasoby leśne w Polsce,charakter polskiej gospodarki leśnej, dostępność polskich lasów, funkcje lasów,Międzynarodowy Rok Lasów"
DGLP zapłaciła za to 30.800 złotych!

12/ 2011 rok  ,,VOYAGE"  ,, Co wyróżnia polskie lasy na tle Europy ( bogactwo roślin, zwierząt itp), ciekawe miejsca w polskich lasach pod względem turystycznym "
DGLP zapłaciła za to 14.560 złotych!

13/ 2011 rok  ,,POLITYKA"  ,, Stan zasobów leśnych w Polsce, podstawowe zasady polskiej gospodarki leśnej, społeczne funkcje polskich lasów"DGLP zapłaciła za to ...42.112 złotych!!!!!!!!!!
                    Znalezione obrazy dla zapytania obrazy polityka logo
14/ 2011 rok ,,POLISH MARKET"  ,, Tekst dotyczący Międzynarodowego Roku Lasów"
DGLP zapłaciła za to 8.000 złotych!

15/ 2011 rok ,,PRZEGLĄD PRZEMYSŁOWY I GOSPODARCZY"  (UWAGA!!!!) ten sam ...,,Tekst dotyczący Międzynarodowego Roku Lasów"

DGLP zapłaciła tu zaledwie  .... 2.000 złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TYLKO NA PODSTAWIE TYCH DANYCH POWYŻEJ WYDANO Z KASY SKARBU PAŃSTWA ,,LASY PAŃSTWOWE" KWOTĘ PRAWIE ...PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH ( a dokładnie: 485.486 złotych!) NA CO ???!  NA PROMOWANIE SAMYCH SIEBIE...NA PROMOCJĘ PSEUDO SUKCESÓW ...NA PROPAGOWANIE WIEDZY, O KTÓREJ PRAKTYCZNIE 100% POLAKÓW MA DOSKONAŁĄ WIEDZĘ!!!!

Gdy kilka dni temu zapytałem osobiście dyr.Wasiaka : CZEMU MIAŁY SŁUŻYĆ TE WYDATKI I CZY BYŁY WCZEŚNIEJ PLANOWANE  - odpisał mi, że wydatki były oczywiście na to planowane(!!!), zaś publikacje miały na celu informowanie opinii publicznej na temat roli,zadań i sposobu funkcjonowania LP!

NIESTETY!!!!! 

Pan Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak ...NIE POTRAFIŁ MI W OGÓLE ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE : ,,Czy DGLP uważa, iż zakładany CEL ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY , a jeśli tak to na czym on polega?! 

ZBYT TRUDNE ...prawda??!  sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A na zakończenie dodam: 

TA KASA, KTÓREJ JAKOBY ZDANIEM DYREKTORA GENERALNEGO LP PANA ADAMA WASIAK ... ,, NE MA" ( sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) PRZEZNACZANA NA KOSZTY POWYŻSZYCH PRZYKŁADOWYCH  publikacji prasowych POCHODZI W ,,FUNDUSZU LEŚNEGO", którym zarządza osobiście ....dyrektor Wasiak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A JA PYTAM:

A PO CO JEST ...CENTRUM INFORMACYJNE LASÓW PAŃSTWOWYCH ZATRUDNIAJĄCE WIELE OSÓB???!

Zgodnie z obowiązującym regulaminem DGLP  za działalność medialną obecnie odpowiada ,,ZESPÓŁ DO SPRAW MEDIÓW" ( ...to jakaś kolejna ,,przechowalnia"??!)

Wcześniej był to Zespół do spraw Promocji i Mediów oraz Gabinet Dyrektora Generalnego LP.

Dyrektor Generalny LP Pan Wasiak powiadomił mnie iż ,,współpraca" z poszczególnymi tytułami prasowymi zależy od ich ofert  zaś LP uwzględniają liczbę czytelników , zasięg pisma, cenę, przydatność do realizacji konkretnego celu komunikacyjnego!

Gdy analizowałem powyższe wydatki DGLP na owe publikacje prasowe NIE PRZYPADKOWO W CZASIE SZUKANIA OWEJ KASY, KTÓREJ JAKOBY ZDANIEM DYREKTORA WASIAKA ,,NIE MA" - doszedłem do wniosku, iż jest to 100% ROZDAWNICTWO MAJĄTKU SKARBU PAŃSTWA!!!

Teraz znalazłem PÓŁ MILIONA ...a gdybym tak miał możliwość dotrzeć tam gdzie są moje myśli, z łatwością znalazłbym ...WIELE MILIONÓW ZŁOTYCH WYRZUCONYCH W BŁOTO!!!

Zasięg mojej ,,pigipedii" jest już  ogólnoświatowy ....czyta mnie miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy osób ze wszystkich kontynentów świata...CZYNIĘ TO OD 2008 ROKU ZA DARMO pro publico bono DLA DOBRA MOJEJ OJCZYZNY POLSKI I WIEDZY SZCZEGÓLNIE MOICH RODAKÓW , GDZIEKOLWIEK SĄ NA ŚWIECIE...

Zaś moim konkretnym ,,celem komunikacyjnym" w pisaniu tego typu info jest jedno : 

OTWÓRZCIE OCZY I NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ POLITYCZNYM KRĘTACZOM!!!!


Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk 

PS.

Zapewne to też ,,PRZYPADEK" (sic!!!!!), że DGLP w Warszawie pominęła w swych zleceniach te tytuły prasowe , które są ...OPOZYCYJNE I BARDZO KRYTYCZNE WOBEC Platfusów Obywatelskich!!!!