wtorek, 15 września 2015

CZAS NA WAŻNE W MEJ OCENIE SPROSTOWANIE...DLA DOBRA OGÓŁU W SPRAWACH PROTESTÓW W LASACH PAŃSTWOWYCH!

15 września 2015 rokuOstatnio podawałem na swoim blogu wiele informacji dotyczących SŁUSZNYCH I W PEŁNI UZASADNIONYCH  - protestów ulicznych w Szczecinie i Szczecinku przeciwko złej polityce AKTUALNEGO KIEROWNICTWA Lasów Państwowych w Polsce!

Osoby, które mnie znają ze strony ,,detali" doskonale wiedzą,że niejednokrotnie sprawdzam szereg informacji jakie do mnie napływają od MNÓSTWA OSÓB W POLSCE , a w tym Leśników na temat tego ...co w trawie piszczy, albo cóż tam NIEPOKOJĄCEGO WASZYM ZDANIEM dzieje się na no jakby nie patrzeć naszym wspólnym leśnym podwórku!

ZA KAŻDE WAM WSZYSTKIM OGROMNIE DZIĘKUJĘ i przypominam,że nigdy nie zdradzam źródeł swoich informacji!!!

Biorąc osobiście udział (...z czego co jeszcze raz podkreślam JESTEM DUMNY!!!) JAKO ABSOLWENT WYŻSZEJ UCZELNI LEŚNEJ W POLSCE w proteście ....PRZECIWKO POLITYCE DZISIEJSZEGO KIEROWNICTWA LASÓW PAŃSTWOWYCH nie czynię tego z jakiejś chorej złośliwości, ale kieruję się z determinacją, która z tego co widzę jest mało spotykana w NASZEJ OJCZYŹNIE = KRYTYKUJĄC BŁĘDY , WYTYKAJĄC SKANDALICZNE W MEJ OCENIE FAKTY JAKIE NIGDY NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA W LASACH PAŃSTWOWYCH W POLSCE!

A skoro nikt mnie ,,nie słyszał" gdy pisemnie zwracałem się do bardzo wielu osób w LP z konkretnymi sprawami , Z PROŚBĄ O UCZCIWĄ POMOC I REAKCJĘ ...A NAWET BYŁEM W 100% OKŁAMYWANY ZE STRONY WIELU OSÓB NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W TYCH LASACH - stąd jest ,,pigipedia"aby każdy kto tylko tego dobrowolnie chce - MIAŁ BARDZO SMUTNĄ OKAZJĘ ZOBACZYĆ ,,OD KUCHNI" INSTYTUCJĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH!

ZAWÓD LEŚNIKA JEST W MEJ OCENIE NAJPIĘKNIEJSZYM ZAWODEM NA ŚWIECIE i to nie tylko dlatego,że to nikt inny a jedynie nasz Bóg pozwala nam poznawać codziennie tajniki i uroki praw natury, racjonalnie z nich korzystać dla dobra ogółu - od której nasi pra pra praprzodkowie uczyli się...JAK ŻYĆ NA ŚWIECIE!

Zawód ten jest powiązany z mnóstwem osób o różnych profesjach ...w każdym kraju, nie tylko w Polsce i powinien być ze wszech miar bardzo, bardzo szanowany! 

Ostatnio byłem zaskoczony i oburzony faktem,że na protest drwali-pilarzy NIE MIAŁ ODWAGI wyjść i spojrzeć uczciwie w oczy ...dyrektor RDLP Szczecinek Pan Cichoń...po nim z kolei dyrektor RDLP Szczecin Pan Koss...A TERAZ NA SPOTKANIE Z GRUPĄ ORGANIZUJĄCĄ PROTEST W WARSZAWIE NA DZIEŃ 02 PAŹDZIERNIKA - NAWET SAM DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH Pan Adam Wasiak!!!

Zaczęła mi chodzić po głowie myśl ...CZYŻBY TO JAKIŚ STANDARD, A MOŻE JAKAŚ ,,PLAGA"NIEODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOJE DECYZJE I BRAK PROFESJONALIZMU, NO I OCZYWIŚCIE ODWAGI??!

Zamieściłem na blogu wizerunek ...TCHÓRZA opisując to arcydziwne zjawisko, czy nawet jakiś chory ,,trend"!

Jeśli ktokolwiek z Was zna biologię życia TCHÓRZA to zapewne przyzna mi w 100% rację, że ...TCHÓRZ TO WYJĄTKOWO INTELIGENTNE ZWIERZĘ, PODSTĘPNE ZARAZEM,CWANE  A PRZY TYM BARDZO, BARDZO SPRYTNE!
                            Obraz Tchórz wspinaczka na gałęzi
Tchórz jest czasem również zabawny ...a podobnie jak i człowiek w swej karierze zawodowej tak i ten potrafi bardzo szybko WSPINAĆ SIĘ PO GAŁĘZIACH NA DRZEWIE ...niczym po ,,szczeblach" kariery i ani w głowie mu tam jakieś ,,konkursy" w tej kwestii !!!

Jeśli spadnie z góry na dół  i to bez względu na to czy na łapki czy też łeb ...to jego ból!!!!

LICZY SIĘ SPRAWNOŚĆ NIE TYLKO UMYSŁU ...no i efekt pracy oczywiście!

A więc TCHÓRZ a TCHÓRZOSTWO to zupełnie inna tak zwana ,,para kaloszy"...

Podobnie jest powiedzieć komuś ,,ty świnio" ...co jest ogromnym krzywdzeniem tego bardzo inteligentnego zwierzęcia, niejednokrotnie używanego przez wiele służb na świecie do wykrywania narkotyków, materiałów wybuchowych czy też smakowitych ...i bardzo ogromnie drogich trufli!!!

INTELIGENCJA ,,świnek" coraz bardziej zaskakuje ludzi mieszkających w miastach...

No ale tak to jest w naszym dziwnym życiu...

Zastanawiałem się co się stało..dlaczego akurat tak a nie inaczej PRZY TEJ SKALI PROTESTÓW W POLSCE  dyrektor generalny LP Pan Adam Wasiak nie znalazł czasu aby się spotkać z protestującymi,którzy ORGANIZUJĄ KOLEJNY PROTEST TYM RAZEM JUŻ W STOLICY POLSKI WARSZAWIE?!!!!

DZIŚ JUŻ WIEM - I DLATEGO TEŻ TO MOJE SPROSTOWANIE : rzeczywiście dyrektor Wasiak NIE MÓGŁ BYĆ  NA TYM SPOTKANIU ...o czym niniejszym Was moich czytelników zawiadamiam!  

OSOBIŚCIE TEN TEMAT SPRAWDZIŁEM ...swoimi ,,kanałami"!

Piszę o tym w ramach sprostowania, aby lepiej się tam w duszy czuć ...aczkolwiek mam swoje bardzo uzasadnione, subiektywne odczucia co do personaliów innych osób , którym przekazano polecenie rozmów w tej WYBUCHOWEJ KWESTII PROTESTÓW DRWALI W POLSCE!

DLACZEGO??! 
Jeśli przeczytacie siedemset  informacji na tej stronie ,,pigipedii" zrozumiecie...

DZIŚ W POLSCE NIE POWINNO BYĆ CZASU O BEZOWOCNYCH POGADUSZKACH KURTUAZYJNYCH PRZY KAWIE I CIASTECZKACH ...SKORO RĄCZKI W PEŁNYM NOCNIKU, A PRAWIE DEKADA MINĘŁA NA ODWRACANIU GŁOWY W DRUGĄ STRONĘ PRZED PROBLEMAMI, KTÓRE WŁAŚNIE TOTALNIE NIEPOTRZEBNIE WYSZŁY NA ULICĘ!!!

Na zakończenie dodam prawdę OCZYWISTĄ jak fakt,że dziś kończy nam się dzień 15 września 2015 roku :

ODKŁADANIE PROBLEMÓW POD DYWAN  ZAWSZE ŹLE SIĘ KOŃCZY DLA ODKŁADAJĄCEGO, NO CHYBA ŻE MA ZAMIAR ZMIENIĆ MIEJSCE PRACY I CAŁY TEN ,,MAJDAN" ZOSTAWIĆ SWEMU NASTĘPCY...

TAK WŁAŚNIE POPRZEDNI O ZGROZO (!!!) DYREKTOR GENERALNY  LP niejaki MARIAN PIGAN ...POZOSTAWIŁ Z TYMŻE UPCHANYM DO GRANIC MOŻLIWOŚCI DYWANEM  OBECNEGO DYREKTORA GENERALNEGO PANA ADAMA WASIAK - A WIĘC Z NIEZAŁATWIONYMI SPRAWAMI ZAKŁADÓW USŁUG LEŚNYCH, KTÓRE JUŻ DŁUZEJ NIE MOGŁY FIZYCZNIE ZNIEŚĆ  NIERÓWNEGO TRAKTOWANIA W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!

Powiem nawet coś więcej ALE W FORMIE PYTANIA RETORYCZNEGO :

JAK MYŚLICIE MOI DRODZY...ILE OSÓB W LASACH PAŃSTWOWYCH DZIŚ JEST W 100% WINNA TEMU,ŻE ODWAŻNI DRWALE I PILARZE WYSZLI NA ULICĘ GDYŻ CZYNIONO IM KRZYWDĘ??!

Odpowiedzcie to sami sobie ....na ucho, TAK ABY NIKT WAS NIE SŁYSZAŁ!!!!  (sic!!!!!)

Piszę jak jest...

mając w sercu ten poniższy widok : BARDZO SMUTNYCH ALE SZCZERYCH I UCZCIWYCH MIN MOJEJ BRACI LEŚNEJ Z BIURA RDLP SZCZECIN  W DNIU  OSTATNIEGO PROTESTU W SZCZECINIE, KTÓRZY ....WYKONUJĄ CZYJEŚ POLECENIA PANIE DYREKTORZE GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH !!!
PROSZĘ WAS ...wierzcie mi ,że dla tych Leśników LP  którzy mają aż tak wymownie smutne miny - to żaden honor ani duma wysłuchiwać tej petycji z żądaniami strajkujących !!!

ONI MUSZĄ WYKONAĆ POLECENIA SŁUŻBOWE ...SWOICH SZEFÓW!!!

W DUSZY DOSKONALE WIEMY WSZYSCY ...TEN PROTEST WCALE NIE MUSIAŁ AŻ WYJSĆ NA ULICE SZCZECINA A TRZEBA BYŁO W CIĄGU OSTATNICH 8 LAT USIĄŚĆ UCZCIWIE DO STOŁU ROZMÓW I DYSKUSJI ZAKOŃCZONYCH OWOCEM POROZUMIENIA!!!

Weźmy się tylko RAZEM do uczciwie wynagradzanej pracy  a będzie cudownie w Polsce - NASZYM WSPÓLNYM DOMU !!!

Czy ten poniższy napis, który był niesiony ostatnio ulicami Szczecina  przez tych odważnych ludzi z taką dumą - NIE JEST JESZCZE DLA DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE JASNĄ I CZYTELNĄ DEKLARACJĄ CIĘŻKIEJ PRACY TAKŻE DLA DOBRA I WIZERUNKU POLSKICH  LASÓW...ALE Z ZACHOWANIEM GODNOŚCI I POSZANOWANIA ICH TRUDU I WYSIŁKU??!!!!!!


A co warto jest podkreślić - TĄ DEKLARACJĘ CHĘCI CIĘŻKIEJ PRACY W LESIE  SKŁADAJĄ  W ZNACZYM PROCENCIE BARDZO MŁODZI LUDZIE, KTÓRZY NIE WYJECHALI ZA CHLEBEM Z OJCZYZNY I WOLĄ PRACOWAĆ TU W KRAJU!!!

Planowany i już oficjalnie zgłoszony władzom miasta stołecznego Warszawy PROTEST prywatnych firm leśnych zatrudniających drwali i pilarzy  w najbliższych dniach (początek października!) na pewno się odbędzie  - ja zaś pytam dziś tak poważnie : CZY MUSI ??! CZY NIE MOŻNA SIĘ WCZEŚNIEJ  DOGADAĆ NA PARTNERSKICH ZASADACH W OPARCIU O POSZANOWANIE INTERESÓW OBU ZWAŚNIONYCH NIE POTRZEBNIE STRON??!

A PRZEDE WSZYSTKIM BEZ DYSKRYMINACJI I NIERÓWNEGO TRAKTOWANIA FIRM LEŚNYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH...

Krzysztof  Kowalczyk