sobota, 19 września 2015

LASY PAŃSTWOWE W POLSCE ...ZAPRASZAJĄ NA TAKIE GRZYBOBRANIE ! OTO AKTUALNY NIEOFICJALNY REKORD MOJEGO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO ...

19 września 2015 roku

,,GRZYBOBRANIE" to polskie hobby narodowe od bardzo wielu lat...

Zobaczcie jaki POTĘŻNY OKAZ BOROW2IKA trafił się tej oto Pani  Małgorzacie ze Szczecinka w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku (zachodniopomorskie)  na terenie Nadleśnictwa Borne Sulinowo...waży prawie 3 kilogramy!!!!!!


Grzybiarka prezentuje 3-kilogramowego borowika /Dariusz Tederko/iszczecinek.pl /


Lato było bardzo suche i upalne a ostatnie deszcze sprawiły,że jak zwykle JEŚLI SIĘ SZANUJE NATURĘ - CZŁOWIEK MOŻE NA NIĄ ZAWSZE LICZYĆ ...no i zobaczcie sami jak sypnęło grzybami w lasach!

Zresztą doskonale to widać po ofertach sprzedaży grzybów jadąc polskimi drogami Pomorza Zachodniego ...mnóstwo, mnóstwo prawdziwków w lasach i już gotowych do kupna przy drogach!

Ale aby Was jeszcze bardziej zachęcić do spacerów po lesie i do zbierania grzybów - zerknijcie poniżej na kolejny fantastyczny okaz borowika o wadze 2,17 kilograma znaleziony także na terenie leśnych kompleksów RDLP Szczecinek (...koło miejscowości Świątki)  w poprzedni weekend na Pojezierzu Drawskim ;

Borowik ponad 2 kg...

PRZYPOMINAM o prawidłowym zachowaniu się w lesie zgodnym z przepisami Lasów Państwowych no i ...ŻYCZĘ WAM TAKICH ZDROWYCH OKAZÓW!!!! 

Koniecznie róbcie telefonem zdjęcia swoim ,,zdobyczom"...jest potem co wspominać!

A ja dziś w ramach sprawdzenia mojego miejsca...ZNALAZŁEM PRAKTYCZNIE W JEDNYM MIEJSCU 21 SZTUK BOROWIKÓW ( wszystkie zdrowe - !!!)

Cieszmy się z NASZEGO NARODOWEGO SKARBU LASÓW PAŃSTWOWYCH  które zostały powierzone w nadzór polskim leśnikom, dbającym o ich zdrowie i piękno w takim wydania jakie widzicie u siebie na co dzień!

NO I RZECZ NAJWAŻNIEJSZA!!!  NIE NISZCZMY INNYCH GRZYBÓW ROSNĄCYCH W LESIE I NIE ZBIERAJMY DO SPOŻYCIA GRZYBÓW, CO DO KTÓRYCH MACIE CHOĆ CIEŃ WĄTPLIWOŚCI CO DO JEGO NAZWY...


Piszę jak jest...

Krzysztof  Kowalczyk

PISZĄC WCZORAJ ( sobota) TEN TEKST A WIEDZĄC,ŻE ,,CIĄGNIE WILKA DO LASU..." UDAŁEM SIĘ NA NIEDZIELNY SPACER - W MIEJSCE, GDZIE CO ROKU ZNAJDUJĘ MOC PRAWDZIWKÓW!

Oświadczam ( SŁOWO HONORU!) ...dziś w niedzielę 20 września b.r. znalazłem tam ...72 sztuki borowików!!!! 


O tej porze ...we wrześniu, spacerując po enklawach leśnych można znaleźć takie piękne kwiaty!