piątek, 11 września 2015

ROSYJSKO-NIEMIECKIE INTERESY...I KOLEJNE NITKI INTERESÓW PO DNIE MORZA BAŁTYCKIEGO!

11 września 2015 roku

W ostatni piątek 04 września 2015 roku na forum ekonomicznym we Władywostoku zostały podpisane pewne interesy dotyczące Morza Bałtyckiego.

Rosyjski Gazprom podpisał umowy z niemieckimi spółkami  BASF i E.O.N. - austriacką OMV - francuską ENGIE oraz holendersko-brytyjską ROYAL DUTCH  SHELL NA BUDOWĘ DWÓCH KOLEJNYCH NITEK W RAMACH BIEGNĄCEGO PO DNIE MORZA BAŁTYCKIEGO ,,NORD STREAM".

Ich przepustowość ma osiągnąć 55 miliardów m3 gazu.

NOWE RURY BĘDĄ BIEC PRZEZ  WODY TERYTORIALNE ROSJI...
FINLANDII...SZWECJI...DANII ...NIEMIEC ! 

Koszt inwestycji jest szacowany na 9,9 mld euro - zaś rurociagi mają zacząć pracować w 2020 roku.

Jeśli więc KIEDYKOLWIEK ktoś z ,,POLSKICH " POLITYKÓW nazwijmy to ,,PRZYPADKIEM"(sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) zaproponuje tak zwane ,,ALTERNATYWNE" źródło dostaw gazu nie z Rosji a z ...NIEMIEC - bedzie to oznaczać,iż GAZ Z NIEMIEC I TAK JEST ROSYJSKI A TERAZ GŁÓWNE SKRZYPCE GRAJĄ Z POLSKĄ NIEMCY !!!

OZNACZA TO JESZCZE BARDZIEJ OSŁABIENIE POZYCJI NASZEGO KRAJU W TYM REGIONIE EUROPY ...
     
Tego typu interesy bardzo osłabiają w przyszłości naszą Polskę ...gdy większość Platfusów Obywatelskich z Tuskiem i Kopacz na czele włazi Niemcom w ...no właśnie!!!!

A oto ..nitka" rosyjskiego gazu po dnie Morza Bałtyckiego...


Na mocy tej umowy z Władywostoku ...NIEMIECKI KONCERN ,,BASF" PRZEJMIE UDZIAŁY W ZŁOŻACH GAZOWYCH W ROSJI NA SYBERII A W ZAMIAN ZA TO ROSJANIE Z GAZPROMU  PRZEJMĄ UDZIAŁY  W SPÓŁCE ,,WINGAS"...KTÓRA JEST WŁAŚCICIELEM AŻ OKOŁO 25% MAGAZYNÓW GAZOWYCH W NIEMCZECH!!!!!

I co Wy na to wszystko moi Drodzy...??!Oto jak dziś w rzeczywistości wygląda ... ,,SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKA"  (sic!!!!!) w postaci rur z gazem położonych na dnie Morza Bałtyckiego!

Piszę jak jest...


Krzysztof Kowalczyk

PS.