niedziela, 9 sierpnia 2015

SYRENĄ, CHWILĄ CISZY I STRZAŁAMI UCZCILIŚMY NA POMORZU 71 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO...KU CHWALE OJCZYZNY I PAMIĘCI POMORDOWANYCH PRZEZ HITLEROWCÓW KILKUSET TYSIĘCY WARSZAWIAKÓW!

09 sierpnia 2015 roku

W tym roku minęła 71 rocznica POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ...tragedii naszej Ojczyzny jak dotąd NIGDY NIE ROZLICZONEJ przez już tyle lat !!!

TAK WÓWCZAS 71 LAT TEMU PŁONĘŁY DOMY WZDŁUŻ ULICY MARSZAŁKOWSKIEJ W WARSZAWIE...                                        
ŻADEN RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ NIE ROZLICZYŁ DOTĄD  NIEMCÓW ZA TRAGEDIĘ NASZEJ BOHATERSKIEJ STOLICY...ZA JEJ PRZEOGROMNE ZNISZCZENIA I NIEPRAWDOPODOBNE STRATY LUDZKIE NIE TYLKO W RZEZI LUDNOŚCI WARSZAWY NA WOLI DOKONANEJ PRZEZ ZWYRODNIALCÓW HITLEROWSKICH Z ,, SS ".

     
TAK NA ROZKAZ ADOLFA HITLERA NISZCZONO NASZĄ STOLICĘ...WARSZAWĘ!!!

                             
TAK MORDOWALI SS-MANI WARSZAWIAKÓW W CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944 roku ...nikt nie ma prawa w dzisiejszej Polsce 2015 roku kierować się jakąś CHORĄ POPRAWNOŚCIĄ POLITYCZNĄ i udawać,że nic się nie stało !
Masakra ludności cywilnej Warszawy przez nazistów na Woli...mordowano nawet kobiety,maleńkie dzieci !!!
  
A oto poniżej ci MORDERCY...

...MORDERCY I ZABÓJCY ; 36 DYWIZJA GRENADIERÓW SS DIRLEWANGER...w czasie powstania warszawskiego!
  

ŻADEN POLAK NIGDY NIE MA PRAWA ZAPOMNIEĆ CO ZROBILI NIEMCY,NAZIŚCI A SZCZEGÓLNIE SS-MANI W NASZEJ WARSZAWIE PODCZAS POWSTANIA WARSZAWSKIEGO...
          

            http://www.mysl-polska.pl/gif/44.jpg
 Jestem jako Polak DUMNY z tego,że moi Rodacy PAMIĘTAJĄ o tej tragedii i w przeróżny sposób wychodząc z własną inicjatywą w każdym regionie Polski - ODDAJĄ TYM SAMYM HOŁD NASZEJ BOHATERSKIEJ STOLICY I JEJ MIESZKAŃCOM Z CZASÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO!!!

I właśnie dziś pragnę czytelnikom mojego bloga przedstawić jedną z tego typu WSPANIAŁYCH,PATRIOTYCZNYCH INICJATYW I POMYSŁÓW  z naszego Pomorza :

01 sierpnia 2015 roku na strzelnicy w Manowie k/Koszalina ...ZAWYŁY SYRENY dokładnie o godzinie 17.00 , kiedy 71 lat temu rozpoczynano ten bohaterski zryw Polaków przeciwko Szwabom okupującym naszą Polskę!
Zwróćcie uwagę na biało-czerwoną symbolikę tego spotkania ( opaski na rekach), które rozdawał organizator tego patriotycznego strzelania....SUPER!!!!
Powyżej wszyscy koledzy wybrali jak jeden ...tarczę z SS-manem!

Wszyscy zebrani na strzelnicy w zadumie...ciszy...spokoju...DUMNI myślami byliśmy z tymi którzy wówczas walczyli z nazistowskim najeźdźcą a szczególnie tymi, których zamordowano w Warszawie!

Koszaliński Klub Strzelecki ,,Kaliber" oraz Towarzystwo Strzeleckie było pomysłodawcą i organizatorem tej WSPANIAŁEJ PATRIOTYCZNEJ IMPREZY w Manowie a na ten apel zjawiło się bardzo wielu chętnych, którzy postanowili 10 STRZAŁAMI UCZCIĆ 71 ROCZNICE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ...tu dosłownie nad brzegiem naszego Morza Bałtyckiego!  

Powyżej na stanowisku nr 2 kolega strzela z pistoletu do tarczy pierścieniowej...przyczepionej poniżej SS-mana!

NIE MOGŁO ZABRAKNĄĆ RÓWNIEŻ I MNIE... !!!!!

Zorganizowana profesjonalnie impreza strzelecka w Manowie k/Koszalina ma swój przedwojenny rodowód , o czym organizator od samego początku podkreślał!

TEGO TYPU IMPREZY ORGANIZOWANO W NASZEJ OJCZYŹNIE OD 1932 ROKU A ZAWODY STRZELECKIE POLEGAŁY NA ODDANIU 10 STRZAŁÓW DO TARCZY!

IMPREZA ,, 10 STRZAŁÓW KU CHWALE OJCZYZNY" ZA SWÓJ CEL MIAŁA TAKŻE UPOWSZECHNIENIE SPORTÓW STRZELECKICH W POLSCE.
WYPEŁNIANO W TEN SPOSÓB WEZWANIE NASZEGO MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO ... ,,KAŻDY ŻOŁNIERZ OBYWATELEM - KAŻDY OBYWATEL ŻOŁNIERZEM "

Pomyślcie dziś moi drodzy jak wymowne są te słowa w obecnych realiach zagrożeń wokół naszych granic... 

Oczywiście wraz z wybuchem II wojny światowej tego typu organizacje zawodów KU CHWALE OJCZYZNY przerwano - a nasi dziadkowie,babcie byli zmuszeni żyć i walczyć ...w leśnych oddziałach partyzanckich !!!    

Kapitalnie to ujął mój kolega Mieciu (...pozdrawiam!) słowami : ,, PO WOJNIE KOMUNISTYCZNA WŁADZA ZAJMOWAŁA SIĘ RACZEJ ROZBRAJANIEM POLAKÓW NIŻ KULTYWOWANIEM POLSKICH TRADYCJI STRZELECKICH" !!!

Po roku 2011 bardzo istotnym zmianom uległa kwestia spraw dotyczących broni i amunicji....MAŁO KTO O TYM W POLSCE WIE!!!

I tak oto narodził się ... ,, RUCH OBYWATELSKI MIŁOŚNIKÓW BRONI " z jej obecnym Prezesem Panem Turczynem, ogromnie zaangażowanym w sprawy edukacji i uświadamiania Polakom naszych PRAW DO BRONI !!!

Bardzo serdecznie namawiam Was do wstępowania do tego Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni a tym samym również kultywowania polskich PATRIOTYCZNYCH tradycji strzeleckich !

Impreza jaką zorganizowano w Manowie 01 sierpnia 2015 roku przeszła najśmielsze oczekiwania...zjawiło się mnóstwo nie tylko strzelających, ale i ,,kibiców" z całej Polski.
Było wielu turystów wypoczywających nad morzem, policjanci, żołnierze...

KAŻDY UCZESTNIK STRZELAJĄC KU CHWALE OJCZYZNY I KU PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO OTRZYMYWAŁ OD ORGANIZATORÓW PAMIĄTKOWY DYPLOM POTWIERDZAJĄCY SPEŁNIENIE TEGO OBOWIĄZKU.

Oczywiście nie mogło zabraknąć symboliki ,,KOTWICY" Polski WALCZĄCEJ...

Każdy uczestnik miał do wyboru strzelanie do tarczy PIERŚCIENIOWEJ ...lub do tarczy symbolizującej zło  to jest nazizm - z wizerunkiem SS-mana!

KAŻDY UCZESTNIK TEGO PATRIOTYCZNEGO SPOTKANIA - JEŚLI CHCIAŁ WYRAZIĆ SWE OSOBISTE POTĘPIENIE DLA IDEOLOGII NAZISTOWSKIEJ, ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TAKIE TRAGEDIE JAK RZEZIE LUDNOŚCI CYWILNEJ W CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ...MÓGŁ ODDAĆ SWE STRZAŁY DO TARCZY SYMBOLIZUJĄCEJ TĄ ZŁA IDEOLOGIĘ to jest SS-mana!!!!!
Nie ukrywam,że zależało mi ...TRAFIĆ SS-manowi PROSTO W LUFĘ !!!

 Jako indywidualny Mistrz i V-ce mistrz Polski w strzelaniach ( wielobój a w tym konkurencje olimpijskie trap,skeet!), posiadając klasę mistrzowską - nie mam się czego wstydzić prawda??! TRAFIAJĄC 10 RAZY NA 10 MOŻLIWYCH  - tym razem z pistoletu  do tej tarczy, symbolizujące zło nazistowskie!!!

Obok mnie Pan Stanisław również po strzelaniu z pamiątkowym dyplomem Towarzystwa Strzeleckiego w Koszalinie ,,ZA SPEŁNIENIE CZYNU OBYWATELSKIEGO PRZEZ ODDANIE 10 STRZAŁÓW KU CHWALE OJCZYZNY"  
 
TAK OTO BEZ CHWILI NAMYSŁU ... ODDAŁEM 10 STRZAŁÓW Z PISTOLETU (kaliber 9 mm) DO TARCZY SS-mana , KU CHWALE MOJEJ OJCZYZNY...KU CHWALE WYMORDOWANEJ BOHATERSKIEJ LUDNOŚCI WARSZAWY W CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ...KU CHWALE WSZYSTKICH WALCZĄCYCH Z NAZIZMEM !!!

KU CHWALE I KU PAMIĘCI MOJEGO DZIADKA JANA ....ZAMORDOWANEGO PRZEZ NIEMIECKICH NAZISTÓW W POLSKICH LASACH 30 CZERWCA 1943 ROKU ( ...tylko za to,że był POLAKIEM i nie służył nazistom a wraz z innymi wybrał leśne życie i walkę z najeźdźcą!!!!). Miał  wówczas zaledwie 27 lat...

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ...PÓKI MY ŻYJEMY !!! 

.... gdziekolwiek żyjemy jako Polacy na świecie !!!

Piszę jak jest...


Krzysztof  Kowalczyk      

PS.

BRAVO!!!! BRAVO!!!! BRAVO!!!! ORGANIZATORZY !!!!
Wartym jest przypomnienie,że SS-manami byli nie tylko Niemcy....ale i mnóstwo innych osób wielu narodowości!
                               
17 WRZEŚNIA ....W ROCZNICĘ NAPAŚCI SOVIETÓW W 1939 ROKU NA NASZĄ RZECZPOSPOLITĄ STRZELAMY DO KOMUNISTYCZNEGO CZEKISTY !!!!

To nasz protest przeciwko kolejnemu złu ...KOMUNIZMOWI który wymordował masę Polaków , oraz OGRABIŁ NASZĄ OJCZYZNĘ Z ZIEM NA WSCHODZIE RZECZYPOSPOLITEJ !!!

Każdy z Was może poczuć się naprawdę Polakiem....WARTO BYĆ KU CHWALE NASZEJ POLSKI I PAMIĘCI TYCH NASZYCH RODAKÓW, DLA KTÓRYCH NAZIZM I KOMUNIZM STAŁ SIĘ TRAGEDIĄ !!!
 

  A oto jeden z mnóstwa innych dowodów PATRIOTYZMU Polaków : 
TAK BOHATERSKĄ LUDNOŚĆ WARSZAWY I POWSTAŃCÓW UCZCILI KIBICE ,,ŚLĄSKA WROCŁAW' NA STADIONIE PIŁKARSKIM !!!