poniedziałek, 24 sierpnia 2015

RAPORT NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI O LASACH PAŃSTWOWYCH W POLSCE OSTATNICH LAT ...CZYLI ,,NO I WYSZŁO SZYDŁO Z WORA" JAK MAWIA PEWNE POWIEDZENIE!

25 sierpnia 2015 roku

ZAPEWNE POTWIERDZICIE MI RACJĘ w tym co teraz napiszę, ale ...WIERZCIE MI,ŻE W LASACH PAŃSTWOWYCH WIELE ŚWIŃ NIE TYLKO TYCH DZIKICH  MA SIĘ NAPRAWDĘ BARDZO,BARDZO DOBRZE!
A to od razu służy ...WZROSTOWI POPULACJI, stąd też odstrzały są od razu wskazane!

NAJNOWSZY RAPORT N.I.K. DAJE MI WIELE SATYSFAKCJI OSOBISTEJ, GDYŻ OD 2008 ROKU PISZĘ NA SWOICH BLOGACH O NIESTETY ALE ...PRAWDZIE NA TEMAT NIEGOSPODARNOŚCI I BRAKU PROFESJONALIZMU W ,,MOICH" LASACH PAŃSTWOWYCH!!!

Niejednokrotnie zawiadamiałem i będę zawiadamiał NIK o kwestiach niegodziwości jakie NIGDY nie powinny mieć miejsca w Lasach Państwowych i zawsze się pod tym podpisywałem z imienia i nazwiska.

ZNAM JUŻ DETALE TEGO RAPORTU,;siedziałem sobie dziś przy kawie nad nim i ...przysłowiowy nóż w kieszeni się człowiekowi otwiera, gdy czytam zawarte tam oceny, analizy dotyczące DOKŁADNIE TYCH SAMYCH PARTACZY W LASACH PAŃSTWOWYCH , O KTÓRYCH OD LAT OPISUJĘ tj - RDLP : GDAŃSK ...SZCZECINEK...WROCŁAW !!!!!!!!!!!!!

Wykorzystam tenże raport w uzmysłowieniu Wam, JAK ŹLE W WIELU DZIEDZINACH SĄ WYDAWANE ŚRODKI SKARBU PAŃSTWA W LASACH PAŃSTWOWYCH W POLSCE ale w oparciu o informacje dodatkowe jakie posiadam a które zdobywam jak zwykle skutecznie swoimi ,,kanałami"


NAJWAŻNIEJSZE rzeczy z raportu, które rzucają się w oczy to:

1. ZŁA GOSPODARKA FINANSOWA W LASACH PAŃSTWOWYCH ...NASTAWIONA GŁÓWNIE NA NON STOP WZROST KOSZTÓW ZARZĄDU,WZROSTU WYNAGRODZEŃ !

2/,,DZIWNY' WZROST NAKŁADÓW INWESTYCYJNYCH (budowa dróg itp) PRZY ZAPOMINANIU PRZEZ LASY PAŃSTWOWE O ICH PODSTAWOWEJ FUNKCJI = TO JEST OCHRONIE I ZACHOWANIU ZASOBÓW LEŚNYCH, ORAZ UTRZYMANIA I ZACHOWANIA UPRAW LEŚNYCH! 

3/ MYLNE UPATRYWANIE SZANS LP NA ZWIĘKSZANIE PRZYCHODÓW POPRZEZ ....oczywiście WYCINKĘ I SPRZEDAWANIE CORAZ WIĘKSZEJ ILOŚCI DREWNA!!!
Platfusy Obywatelskie chciałby zapewne grabić LP bardziej niż....hitlerowcy w czasie II wojny światowej !!! CIĄĆ!!! CIĄĆ!!! CIĄĆ!!! 

4/ MIMO SPADKU PRZYCHODÓW W PGL LP W LATACH 2011-2013 ...SUKCESYWNIE W LASACH PAŃSTWOWYCH WZRASTA ...WYNAGRODZENIE , KTÓRE TYLKO OD 2010 ROKU WZROSŁO AŻ O 26 % !!!

CIEKAWOSTKA: TYLKO W SAMEJ DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH TEN WZROST WYNAGRODZENIA WYNOSI WEDŁUG  NIK AŻ 29% DO KWOTY...11.133 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE!!!!


TEN WZROST WYNAGRODZEŃ W LASACH PAŃSTWOWYCH ...PRAWIE DWUKROTNIE PRZEWYŻSZA WZROST WYNAGRODZEŃ W POLSKIEJ ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ I GOSPODARCE NARODOWEJ ORAZ SEKTORZE PRYWATNYM!!!!!!!!!!
I co wy na to moi Rodacy...pracujący np; na zmywaku w Anglii, parkingach w Niemczech?!!

W LASACH PAŃSTWOWYCH PŁACI SIĘ NAWET BARDZO SOWICIE ...POLITYCZNYM LENIOM, ALKOHOLIKOM UZALEŻNIONYM OD WÓDY, ZŁODZIEJOM, PRZESTĘPCOM I TOTALNYM IDIOTOM, KTÓRZY LAS ZNAJĄ TYLKO Z OKIEN SAMOCHODU LUB POCIĄGU...WARTOWNIKOM INTERESÓW POLITYCZNYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ = PARTII OSZUSTÓW I ZŁODZIEI W POLSCE!!!!

Piszę o tym od lat na www.pigipedia.blogspot.com ....pro publico bono !!!!


5/ NADMIERNA DYNAMIKA NAKŁADÓW INWESTYCYJNYCH....przy bardzo niskich nakładach LP na OCHRONĘ i HODOWLĘ LASU,a więc nakłady kluczowe związane z ustawą o lasach!!!

Niebawem znajdziecie na moim blogu ...myślę,że ciekawsze od NIK  analizy i porównania w odniesieniu do konkretnych osób, zdarzeń i faktów w terenie LP  tak źle zarządzanych w Polsce przez Platfusów Obywatelskich i zieloną koniczynkę!

WSZYSTKO TO JEDYNIE PROPAGANDA SUKCESÓW...których jakoś tak nie widać jakby się tego chciało!

Na zakończenie gorąco polecam kolejną książkę na moim blogu !!!
TYM RAZEM DLA WSZYSTKICH CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I PSL ...W LASACH PAŃSTWOWYCH !

                     
Po najbliższych wyborach parlamentarnych ...akurat ku refleksji i do poduszki!!!!! (sic!!!!!)
        Piszę jak jest...NIEUCZCIWIE W LASACH PAŃSTWOWYCH W POLSCE, GDZIE WIELE OSÓB I BARDZO SŁUSZNIE POWTARZA MI SŁOWA O PANUJĄCEJ W NICH ,,GRZE POZORÓW"


Krzysztof Kowalczyk