sobota, 2 maja 2015

NADLEŚNICTWO WARCINO / RDLP SZCZECINEK/ ...JAK DŁUGO JESZCZE DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH BĘDZIE TOLEROWAŁ EWIDENTNE PRZESTĘPSTWA I ,,PRZEKRĘTY" W TEJ JEDNOSTCE ?!

02 maja 2015 roku


NIE TYLKO MNIE INTERESUJE JAK WIELKĄ JESZCZE MA POJEMNOŚĆ ,,,DYWAN" POD KTÓRY MOŻNA JESZCZE NA ŻYWCA UKRYWAĆ AZ TAKIE WPADKI JAKOBY ,,PROFESJONALISTÓW" W LASACH PAŃSTWOWYCH???????!

Dziś poniżej opisze na blogu ŻENUJĄCE SZTUCZKI NA UKRYWANIE BEZPRAWIA I BRAKU SWYCH KOMPETENCJI NA STANOWISKU KIEROWNICZYM jakie nadal BEZKARNIE stosuje kierownictwo Nadleśnictwa Warcino ( RDLP Szczecinek).

ZACHOWANIE ,,ŁATAJĄCE WPADKI" ...BRAK WIEDZY...A CZASAMI NAWET POSPOLITĄ CIEMNOTĘ  W DZIAŁALNOŚCI PARU OSÓB  TEGO NADLEŚNICTWA - SĄ DLA OSÓB PATRZĄCYCH NA TO Z BOKU TAK ŻAŁOSNE, KRETYŃSKIE  I IDIOTYCZNE, ŻE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA TYM KTÓRZY STOJĄ NAD TYM LEŚNYM BAŁAGANIARSTWEM ...to powinien być komplement!


A warto przy tym pamiętać,że Nadleśnictwo Warcino to tak zwane NADLEŚNICTWO SZCZEGÓLNE, WYJĄTKOWE  pod paroma względami....

NO I WŁASNIE NA TEMAT OWEJ ,,WYJĄTKOWOŚCI" TYCH PARU OSTATNICH LAT poniżej ...  w kilku kolejnych zresztą  skandalicznych detalach!!!!

A WSZYSTKO W JAK NAJGORSZEJ REKLAMIE I NEGATYWNYM WIZERUNKU PRACY LEŚNIKÓW I LASÓW PAŃSTWOWYCH...


A ponieważ mamy ,,MAJÓWKĘ" i wypoczynek weekendowy ...temat poniższy jest szczególnie SKANDALICZNY bo na czasie !!!

Aby usunąć w Warcinie poprzedniego nadleśniczego Tadeusza Wentowskiego bodajże w 2010 roku - I WSADZIĆ NA TO STANOWISKO POLITYCZNIE OBECNEGO NADLEŚNICZEGO Sławomira Piątkowskiego - wystarczyła kilku godzinna jednodniowa kontrola inspektora z RDLP Szczecinek ....ZAŚ OBECNIE , NAWET GDYBY SPŁONĘŁO ZA SPRAWA NIEDBALSTWA LEŚNIKÓW KILKA TYSIĘCY HEKTARÓW LASU W NADLEŚNICTWIE WARCINO = NATYCHMIAST ZAMIENIONO BY TO ZAPEWNE DLA DOBRA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W OGROMNY EKOLOGICZNY SUKCES  W  ISTNIEJĄCYM TAM LEŚNYM KOMPLEKSIE PROMOCYJNYM ,,LASY ŚRODKOWOPOMORSKIE" ...TŁUMACZĄC TO DOBREM I POTRZEBAMI NATURALNEGO ŚRODOWISKA W TYM REGIONIE !!!  

A OTO JAK LASY PAŃSTWOWE ...PROMUJĄ NA SWÓJ KOSZT IDIOTÓW,KRĘTACZY - A PRZY TYM LENI DO  KWADRATU udając przy tym że nic się takiego nie dzieje i myśląc zapewne,iż wszyscy wokół są ślepi :OCZYWIŚCIE O PONIŻSZYCH SPRAWACH JUŻ W OSTATNICH DNIACH KWIETNIA 2015 ROKU DOWIEDZIAŁ SIĘ DYREKTOR GENERALNY LASÓW PANSTWOWYCH PAN ADAM WASIAK...


Nie ukrywam,że byłem nie tak dawno pierwszym pracownikiem tego Leśnego Kompleksu Promocyjnego (LKP)w RDLP Szczecinek, który wówczas nosił jeszcze nazwę ,,Lasy warcińsko-polanowskie”

Dla nie zorientowanych dodam, iż każdy LKP w Polsce promuje między innymi wielofunkcyjną oraz zrównoważoną gospodarkę leśną w Lasach Państwowych...zaś w Nadleśnictwie Warcino BEZKARNIE NIEZRÓWNOWAŻONĄ I KRĘTACKĄ, OBIJAJĄCĄ SIĘ WRĘCZ O PRZEPISY KODEKSU KARNEGO ...CWANIACKĄ ,,GOSPODARKĘ” LEŚNĄ pod nazwą... co tam= jakoś to będzie!!!

O nadleśnictwie w Warcinie mówi się iż jest dydaktycznym … występuje tam od 1946 roku szkoła leśna, która wykształciła już ponad 4,5 tysiąca osób, których znaczna część pracuje w LP!

BARDZO ŻAŁOSNE JEST ZAPEWNE TO,ŻE UCZNIÓW TAM KSZTAŁCI SIĘ ,,MODELOWO” - LECZ GDY MAJĄ OKAZJĘ WEJŚĆ DO LASU ...WIDZĄ CHWILAMI DOSŁOWNIE TAK ZWANY ,,SYF” !!!

Ale wiedzą ,że jest ....,,PIGIPEDIA" !!!!

Uczniowie mają gdzie myśleć o tym ,,syfie” W PRAKTYCE, W TERENIE Nadleśnictwa Warcino, ponieważ w Warcinie oprócz owej szkoły leśnej znajduje się : Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych...Ośrodek Edukacji Leśnej ,,Niezapominajka”...Centrum Edukacji Regionalnej...ogród botaniczny...izba edukacyjna ...A WSZYSTKO NA DAWNYCH TERENACH JAKIE NIEGDYŚ ZAKUPIŁ BYŁY KANCLERZ NIEMIEC Otto von Bismarck !

Za kilka dni wrócę do tego tematu personalnego Bismarcka ...aby uzmysłowić nie tylko młodym adeptom leśnictwa w tej szkole leśnej w Warcinie - w formie SENSACYJNYCH CIEKAWOSTEK JAKA JEST NIESTETY NIE ZNANA O TYM MIEJSCU PRAWDA!!!


Generalnie leśne tereny Warcina są bardzo urokliwe: lasy...lasy...lasy...zwierzyna...rzeki...ryby...a nawet 15 śródleśnych jezior oczywiście udostępnionych BEZPŁATNIE dla turystów!

CISZA I SPOKÓJ – A WIĘC IDEALNE MIEJSCE NA SPĘDZENIE WEEKENDU np.; ,,majówki”

LASY PAŃSTWOWE OGROMNYM KOSZTEM FINANSOWYM POKRYWANYM COROCZNIE W 100% ZE SWOICH ŚRODKÓW przygotowują w ponad 430 nadleśnictwach w całej Polsce ...takim jak to w Warcinie, specjalne parkingi i miejsca do wypoczynku!

WSZYSTKO JEST PROFESJONALNIE OZNAKOWANE … wstęp WSZĘDZIE bezpłatny !!!

WARUNEK JEDEN : PRZESTRZEGAĆ PRZEPISY I ODPOWIEDNIO SIĘ ZACHOWYWAĆ W LESIE Z SZACUNKIEM NALEŻNYM NATURZE!

Lasy Państwowe również na swój koszt wywożą REGULARNIE śmieci z tego typu parkingów i miejsc postojów pojazdów i oczywiście płacą za to także 100% ze swoich pieniążków...

Pan Dyrektor Generalny LP dowiedział się, a na dodatek otrzymał w formie DOWODÓW i załączników - zdjęcia w dniu 30 kwietnia 2015 roku W JAKI TO SPOSÓB PRAKTYCZNIE WYGLĄDA W NADLEŚNICTWIE WARCINO ,,PRZYGOTOWANIE” JEDNEGO Z TAKICH OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH DLA SPOŁECZNOŚCI ...DOSŁOWNIE TUŻ PRZED WEEKENDEM MAJOWYM 2015 ROKU !!!

TO OBRAZA DLA ZAWODU LEŚNIKA...TO OBRAZA LASÓW PAŃSTWOWYCH I NARAŻANIE ICH NA SŁUSZNE W TYM PRZYPADKU DRWINY I KPINY Z WIZERUNKU LASÓW PAŃSTWOWYCH ZE STRONY KAŻDEGO TURYSTY, KTÓRY CHCIAŁBY TAM ODPOCZĄĆ ...TO WRĘCZ NIEZRÓWNOWAŻONA ,,GOSPODARKA LEŚNA” pod kierownictwem nadleśniczego Piątkowskiego!!!!

Chyba za bardzo się przejął ….tematem ,,zielono - świątkowców” !!!


                                
Pan Dyrektor Generalny LP otrzymał szereg zdjęć przedstawiających zaledwie jeden przykład z Warcina to jest : LEŚNA WIATA EDUKACYJNA ,,SADYBA"” położona w leśnictwie Jabłoniec!

Stoi tam znana od lat wiata w kształcie indiańskiego wigwamu ...jest palenisko na bezpieczny ogień w lesie ...ławki...stoły! Są także TABLICE EDUKACYJNE ...no i oczywiście ów ,,SYF” , GDYŻ SŁOWO ,,BAŁAGAN” BYŁOBY TU NIEWŁAŚCIWE!!!

Jakieś stare opony...prawie rozjechana tablica informacyjna z już uszkodzonym ogrodzeniem tego miejsca przez sprzęt mechaniczny, który nieopodal sobie parkuje po pracy jakiś Zakład Usług Leśnych...koleiny od tego sprzętu i rozjechana droga przypominająca wręcz ,,PODORYWKĘ” ale dzików w lesie pełnym dębów...KILKANAŚCIE BUTELEK PO WSZELAKIEGO RODZAJU ALKOHOLU OPRÓŻNIONEGO TAM PRZY OGNISKU POROZRZUCANYCH WOKÓŁ...

Jednym słowem MEGA BURDEL W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!

ZERO JAKIEGOKOLWIEK PRZYGOTOWANIA DO TEGO WEEKENDU ...JEDNEGO Z NAJMILEJ WSPOMINANYCH PRZEZ POLAKÓW W CAŁYM ROKU, BO ZWIĄZANEGO Z NASZĄ KONSTYTUCJĄ 3 MAJA !!!

A tak na marginesie – pewna informacja dla osób nie związanych zawodowo z Lasami Państwowymi :

CZY WIECIE ILE OSÓB PERSONALNIE ODPOWIADA W TYM NADLEŚNICTWIE WARCINO / RDLP SZCZECINEK/ ZA AŻ TAKI BURDEL W LESIE ...A SZCZEGÓLNIE ILE IM ZA TO NAWET PŁACI SKARB PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE??!

Wymienię dla przykładu : jest nim nadleśniczy....zastępca nadleśniczego...inżynierowie nadzoru...lesniczy...sekretarz biura nadleśnictwa ...strażnicy leśni …

CZY MACIE POJĘCIE ILE PIENIĘDZY PŁACI PAŃSTWO CO MIESIĄC TYM ,,ŚLEPYM” URZĘDNIKOM LASÓW PAŃSTWOWYCH ZA TAKI BURDEL – JAK TEN NA PRZYKŁADZIE LEŚNICTWA BRONOWO W NADLESNICTWIE WARCINO, KTÓRY W TEJ CHWILI JEST NA BIURKU DYREKTORA GENERALNEGO LP ??!

KATASTROFA !!!…..otrzymują coś około 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE !!!!

ZA CO ??! ….ZA PROMOCJĘ WRĘCZ NIEZRÓWNOWAŻONEJ GOSPODARKI LEŚNEJ, NARAŻAJĄCEJ LASY PAŃSTWOWE NA BARDZO ZŁY WIZERUNEK W SPOŁECZEŃSTWIE ...ZA BURDEL I LENISTWO!!!!


I tym samym niczym powracający BUMERANG ...sprawa ta dosłownie ,,palnęła CENTRALNIE w łeb” personalnie nadleśniczego Piątkowskiego, KTÓRY ZATRUDNIŁ W TYMŻE AKURAT LEŚNICTWIE BRONOWO ZA NAMOWĄ SWEGO KOLEGI INŻYNIERA NADZORU Z INNEGO NADLEŚNICTWA ...niedoświadczonego ,,żółtodzioba”, zapominając iż oprócz słowa UKŁADY  występuje w LP pojęcie UCZCIWOŚĆ  i POSZANOWANIE  dla osób z praktycznym doświadczeniem w lesie!

A WIECIE CO ROBIŁ WCZORAJ 01 MAJA 2015 ROKU ów ,,żółtodziób” - po tym, gdy Dyrektor Generalny zobaczył zdjęcia z tej okolicy LEŚNEJ WIATY EDUKACYJNEJ ,,SADYBA” ??!

EXPRESEM JĄ SPRZĄTAŁ ...dziś 02 maja 2015 roku nie ma tam już śladu po przynajmniej tak rzucających się w oczy butelkach i śmieciach...

SMRÓD JEDNAK POZOSTANIE NA BARDZO DŁUGO ...a wiecie KTO zasygnalizował nam tenże cuchnący problem??!

BARDZO MŁODZI LUDZIE...KTÓRYCH W SZKOLE NAUCZA SIĘ, ŻE ,,ŚNIEG JEST BIAŁY” ZAŚ ONI W TERENIE TEGO ,,DYDAKTYCZNEGO” NADLEŚNICTWA WARCINO WIDZĄ ,ŻE WCALE TO NIE JEST REGUŁA !!!


No a teraz przejdźmy koło kolejnej zresztą sprawy , OCIERAJĄCEJ SIĘ - A NAWET NARUSZAJĄCEJ PRZEPISY KODEKSU KARNEGO W NADLEŚNICTWIE WARCINO !

Sprawa poniższa w 100% dowodzi ….JAKIMI OSZUSTAMI I KRĘTACZAMI SĄ DZIŚ PRACOWNICY NADLEŚNICTWA WARCINO, KTÓRZY DLA ,,RATOWANIA WŁASNEJ D****” SFAŁSZUJĄ WSZYSTKO !!!

Oczywiście tą sprawę ...w ramach PROMOCJI ,,NIEZRÓWNOWAŻONEGO” ROZWOJU W NADLEŚNICTWIE WARCINO otrzymał przed ,,majówką” między innymi Pan Adam Wasiak Dyrektor Generalny LP !


CO ZROBI PAN DYREKTOR ...CZAS OKAŻE, JAK I CZY W OGÓLE ,,DYWAN” POD KTÓRY MOŻNA JESZCZE UKRYWAĆ TEGO TYPU SKANDALICZNE POSTĘPOWANIA,CWANIACTWO I ,,WPADKI” W RDLP SZCZECINEK - MA MIEJSCE NA UKRYCIE TEJ SPRAWY!

W dniu 20 kwietnia b.r. nadleśniczy w Warcinie otrzymał BARDZO CIEKAWY wniosek o udostępnienie informacji publicznej z zapytaniem:

czy studnia głębinowa jaka znajduje się na działce 12/2 w obrębie leśniczówki w Kępicach ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ( WYKONANA) na podstawie ,, pozwolenia na budowę” czy też samego ,,zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia tychże robót budowlanych”???????????!

PRZYPOMNĘ ; ...BYŁ TO DZIEŃ 20 KWIETNIA 2015 ROKU!!!

CZY WIECIE CO PO TYM ZAPYTANIU , WNIOSKU ...zrobił nadleśniczy Piątkowski??!

WYSŁAŁ DO STAROSTWA POWIATOWEGO W SŁUPSKU kolejnego MEGA KRĘTACZA, obecnego inżyniera nadzoru Tadeusza Lewandowskiego (...odwołany i zdegradowany ze stanowiska nadleśniczego w Sławnie za ,,lepkie łapki" i handel zwierzyna LP z OHZ !!! ) WRAZ ZE ….SFAŁSZOWANYM, POTWIERDZAJĄCYM NIEPRAWDĘ  DOKUMENTEM !!!

Wiecie jakim i czego dotyczył (sic!!!!!!!)??! …..STUDNI W LEŚNICTWIE KĘPICE !!!!

Otóż Nadleśnictwo Warcino TAKIMI KRYMINALNYMI METODAMI dostarczyło do Starostwa Powiatowego w Słupsku dokument JAKOBY sporządzony w dniu 14 kwietnia 2015 roku (sic!!!!) pod nazwą : ,, ZGŁOSZENIE ZAMIARU ROZPOCZĘCIA ROBÓT BUDOWLANYCH” ...dotyczących dokładnie tejże studni !!!!

STUDNI ,KTÓRĄ JUŻ DAWNO WYKONANO W POPRZEDNIM 2014 ROKU ….a to są istne jaja i mega KABARET LEŚNYCH OSZUSTÓW !!!!!!!!!!!!!

ŻEBY BYŁO JESZCZE BARDZIEJ ,,JAJCARSKO” ...dokument ten POMIMO WIDNIEJĄCEJ NA NIM DATY 14.04.2015 ROKU – posiada ZGODNIE Z PRAWDĄ PIECZĘĆ  ,,WPŁYNĘŁO” DO STAROSTWA, ALE …. Z DNIEM 20.04.2015 (...a więc wiele dni od jego ,,JAKOBY” sporządzenia, A DOKŁADNIE W DNIU ZŁOŻENIA WNIOSKU O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ!!!

Pod dokumentem widnieje podpis nadleśniczego Piątkowskiego, KTÓRY DOSKONALE WIEDZĄC,ŻE STUDNIA ISTNIEJE JUŻ OD POPRZEDNIEGO ROKU, A ON NA TO NIE MA ,,PAPIERÓW” - złożył za sprawą kolejnego oszusta w tak KRĘTACKIM JAK ZWYKLE STYLU …,,ZGŁOSZENIE ZAMIARU rozpoczęcia robót budowlanych – wykonania ujęcia wody o wydajności poniżej 50 m3/ h , oraz obudowę ujęcia wody podziemnego przy leśniczówce leśnictwa Kępice ...W TERMINIE OD CHWILI ZGŁOSZENIA „

Powyższe zgłoszenie Starostwo Powiatowe NIE MAJĄC ZIELONEGO POJĘCIA,ŻE STUDNIA JUŻ DAWNO ISTNIEJE ...zostało przyjęte bez sprzeciwu!


Warto jest tu pamiętać,że aktualnie Prokuratura Okręgowa w Słupsku zleciła w kwietniu b.r. śledztwo dotyczące BARDZO PODOBNYCH IDIOTYCZNYCH ,,SZTUCZEK” Z POŚWIADCZENIEM NIEPRAWDY W DOKUMENTACH TEGO SAMEGO NADLEŚNICTWA WARCINO – A DOTYCZĄCYCH NIEPRAWIDŁOWOŚCI PRZY BUDOWIE DRÓG LEŚNYCH!!!

Sprawy są w toku...a nadleśniczy jest z Platformy Obywatelskiej  (sic!!!!!!!)
                          
Wracając do sprawy owej studni KTÓREJ JAKOBY JESZCZE NIE MA ...A KTÓRA OD ROKU JUŻ PRAKTYCZNIE JEST I FUNKCJONUJE :

W dniu 30 kwietnia 2015 roku NIE TYLKO PROKURATOR OKRĘGOWY W SŁUPSKU ALE także PAN ADAM WASIAK – DYREKTOR GENERALNY LP , DOWIEDZIELI SIĘ PISEMNIE PRZED WEEKENDEM MAJOWYM , IŻ ...nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino S.Piątkowski JAKO FUNKCJONARIUSZ PUBLICZNY podpisując owe zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia owych robót budowlanych związanych ze studnią, która co jeszcze raz podkreślę ISTNIEJE OD 2014 ROKU = POŚWIADCZYŁ ŚWIADOMIE NIEPRAWDĘ , co jest ...PRZESTĘPSTWEM z art.271 kodeksu karnego!!!

Zgodnie z art.29 ust.2 pkt.10 PRAWA BUDOWLANEGO - ,,POZWOLENIE NA BUDOWĘ” (...a nie pokrętne ,,ZGŁOSZENIE ZAMIARU ROBÓT BUDOWLANYCH”!!!) NA WYKONANIE ODWIERTU STUDNI GŁĘBINOWEJ,WIERCONEJ, RUROWEJ JEST WYMAGANE BEZ WZGLĘDU NA WYDAJNOŚĆ STUDNI ”!!!!!!

Zgodnie z art.28 ust.1 tegoż Prawa Budowlanego – ROBOTY BUDOWLANE MOŻNA ROZPOCZĄĆ JEDYNIE NA PODSTAWIE...OSTATECZNEJ DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWĘ!

...także ODWIERT STUDNI GŁĘBINOWEJ zawsze wymaga uzyskania ,,POZWOLENIA NA BUDOWĘ” i taki obowiązek miało Nadleśnictwo Warcino....ALE przed rozpoczęciem prac – a nie dopiero z chwilą gdy ...KTOŚ O TO ZAPYTAŁ!

CZY PAN DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH WRESZCIE SKUTECZNIE ZAJMIE SIĘ TEGO TYPU SKANDALICZNYM LENISTWEM I BEZPRAWIEM JAKIE OPISAŁEM POWYŻEJ, tak komentowanej w gronie Braci leśnej.... czy też będąc tutaj nad morzem uczyni coś takiego .....
....PEWNIE ŻE TAK MOŻNA , ABY NICZEGO NIE DOSTRZEGAĆ - TYLKO,ŻE ,,COŚ" BARDZO WIDOCZNEGO DO KOPANIA ZOSTAJE NA WIERZCHU !!!Sprawę tą otrzymało na ,,majówkę 2015 roku” kilka instytucji do rozpatrzenia:

CBA...NIK...MINISTER ŚRODOWISKA...WOJEWODA POMORSKI...STAROSTA SŁUPSKI...POMORSKI WOJEWÓDZKI , A TAKŻE POWIATOWY INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO...PROKURATURA OKRĘGOWA W SŁUPSKU...no i Pan nadleśniczy Piątkowski !!!

Miłego weekendu....i jak domniemywam NADAL KRĘTACKICH A PRZY TYM TAK ,,TWÓRCZYCH” POMYSŁÓW !!!

Pisze jak jest...


Krzysztof  Kowalczyk


PS.

Z chwilą owego skandalu z SADYBĄ ...serwis internetowy nadleśnictwa Warcino zapraszający turystów na wypoczynek do lasu na ,,majówkę" ....ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY !!! 

AWARIA....sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...CZY RÓWNIEŻ NIERZĄD W LASACH PAŃSTWOWYCH NADLEŚNICTWA WARCINO????!