wtorek, 12 maja 2015

CZYŻBY DZIŚ 12 MAJA 2015 ROKU NAD WARSZAWĄ ...SŁONECZKO PRZYGRZAŁO??!

Sławno,dnia 12 maja 2015 roku

Pani ANNA MALINOWSKA
Rzecznik Lasów Państwowych


Szanowna Pani!

Przed chwilą odebrałem drogą e-mail informację od Pani następującej treści;

(cytat); ,, Szanowny Panie. Z informacji uzyskanych z RDLP Gdańsk wynika, że podczas sadzenia lasu z udziałem Prezydenta RP w dniu 22 kwietnia b.r. na terenie Nadleśnictwa Kliniska sadzonki były przechowywane w kontenerach A.RBO.-LAS.
Kontenery te są przeznaczone do transportu sadzonek lesnych od momentu wyjęcia w szkółce do miejsca sadzenia.
Biały kolor kontenera odbija promienie słoneczne, chroni materiał sadzeniowy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i wysuszeniem, kontenery są termoizolowane.
Sadzony był dąb szypułkowy o symbolu produkcyjnym 2/0, systemy korzeniowe sadzonek były wewnątrz kontenera przykryte wilgotna glebą. Z poważaniem. Anna Malinowska”

Szanowna Pani Rzecznik Lasów Państwowych!

Dziękuję za natychmiastowe sprostowanie,że Nadleśnictwo Kliniska to nie to samo co Nadleśnictwo Kaliska – zaś ja mam do DGLP poniższe pytania;

CZY TO JEST ODPOWIEDŹ DYREKCJI GENERALNEJ LP NA MOJE PISMO I ZAPYTANIA JAKIE SKIEROWAŁEM PISEMNIE DO PANA ADAMA WASIAK DYREKTORA GENERALNEGO LP W DNIU 24 KWIETNIA BIEŻĄCEGO ROKU (tekst poniżej!)??!

CZY JA PYTAŁEM O JAKIEKOLWIEK ,,KONTENERY” ??!
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo
SADZONKI DĘBU W TORBACH FOLIOWYCH NA SŁOŃCU - A PREZYDENT RP ....SADZI LAS!!!

CZY WIDZIAŁA PANI ZDJĘCIA Z TEJŻE SZCZYTNEJ IMPREZY TAK UROCZYSTEGO SADZENIA LASU Z PANEM PREZYDENTEM RP BRONISŁAWEM KOMOROWSKIM, GDZIE SADZONKI ZARÓWNO ZAPROSZENI GOŚCIE JAK I DZIECI DŹWIGAJĄ W TAK ZWANYCH ,,REKLAMÓWKACH” ( TORBY FOLIOWE) NA SŁOŃCU ...ZAŚ PAN JAN SZRAMKA PRZYGLĄDA SIĘ TEMU W SŁONECZNYCH OKULARACH, BO ZAPEWNE SŁONECZKO GO RAZIŁO??! Jeśli nie ; gorąco polecam www.pigipedia.blogspot.com

JESZCZE RAZ BARDZO UPRZEJMIE PROSZĘ DYREKCJĘ GENERALNA LP O PEŁNĄ I RZECZOWĄ ODPOWIEDŹ NA MOJE ZALEDWIE 7 BARDZO PROSTYCH PYTAŃ – PONIEWAŻ Z TEJ DZISIEJSZEJ INFORMACJI OD PANI WYNIKA, IŻ ,,DELIKATNIE” TO UJMUJĄC ... NIE ZOSTAŁEM CHYBA DOBRZE ZROZUMIANY PO POLSKU !

Darz Bór!


Krzysztof Kowalczyk

Do wiadomości:

Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
Sławno,dnia 24 kwietnia 2015 rokuPan Adam Wasiak
Dyrektor Generalny LP
ul. Grójecka nr 127
WarszawaSzanowny Panie Dyrektorze!


Z ogromną radością dowiedziałem się i obejrzałem materiały dotyczące kolejnych obchodów Święta Lasu, które swą obecnością zaszczycił Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski na terenie RDLP Gdańsk – sadząc w dniu 20 kwietnia 2015 roku las na terenie Nadleśnictwa Kaliska, leśnictwo Borzechowo.

Na przygotowanej do odnowienia powierzchni 30 arów – sprawnie,bo za sprawą tamtejszych leśników zarówno Pan Prezydent RP jak i zaproszeni goście sadzili drzewka!

Z wyjątkową radością obserwowałem pośród wysokich, barczystych oficerów Biura Ochrony Rządu w ciemnych okularach ochraniających Pana Prezydenta ….Pana Jana Szramkę, który również w ciemnych okularach starał się jakby nie odróżniać od nich i być gospodarzem na tym terenie!

Starał się....

To kolejne obchody Święta Lasu, w których za sprawą osobistego zaangażowania Pana Dyrektora Generalnego LP bierze udział Pan Prezydent RP – nawiązując przy tym do tradycji międzywojennej, kiedy ówczesny Prezydent RP patronował w tego typu obchodach Dni Lasu!


Oczywiście intencje godne pochwały, ale....jest ,,coś” co mnie leśnika bardzo zastanowiło, oglądając zdjęcia z niniejszego sadzenia lasu, a co według mej ,,subiektywnej” ocenie ŹLE ŚWIADCZY O ORGANIZATORZE TEGO UROCZYSTEGO SADZENIA LASU tj; dyrektorze RDLP Gdańsk Panu Szramce !!!!


Uprzejmie proszę Pana Dyrektora Generalnego o pisemne wyjaśnienie mi i udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania - ściśle związane z tym sadzeniem lasu w dniu 20 kwietnia 2015 roku:

1/ JAKIE INSTRUKCJE I ZARZĄDZENIA OBOWIĄZUJĄCE W LASACH PAŃSTWOWYCH ZAKŁADAJĄ SADZENIE LASU W SYTUACJI GDZIE SADZONKI UMIESZCZA SIĘ ….W PLASTIKOWYCH ,,REKLAMÓWKACH”???!

JAKI GATUNEK SADZONO I W JAKI SPOSÓB BYŁ ZABEZPIECZONY ICH SYSTEM KORZENIOWY PRZED WŁOŻENIEM DO TYCH TORB PLASTIKOWYCH ??!

Tak było w czasie owego sadzenia w obecności Pana Prezydenta RP Komorowskiego – który oczywiście ma prawo o tym nie wiedzieć,że ...jest w tym ,,coś nie tak”!!!

2/ SKORO SAM ORGANIZATOR TEGO SADZENIA, GOSPODARZ TERENU – DYREKTOR RDLP GDAŃSK JAN SZRAMKA ZAŁOŻYŁ CZARNE OKULARY ,GDYŻ JAK DOMNIEMYWAM SŁOŃCE MU PRZESZKADZAŁO ...to cóż dopiero działo się z tymi sadzonkami i ich systemem korzeniowym tak uroczyście sadzonych!!!!

Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo


Dlaczego Panie Dyrektorze ,,organizator” nie zadbał o prawidłowe zabezpieczenie systemu korzeniowego tych sadzonek, WYSTAWIONYCH W TYCH PLASTIKOWYCH REKLAMÓWKACH NA DZIAŁANIE SŁOŃCA??!
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo
GOŚCIE TAKŻE SADZĄ SADZONKI DĘBU ...Z ,,REKLAMÓWEK" FOLIOWYCH !!!

3/ CZY ZDANIEM PANA DYREKTORA ...JEST ,,KTOKOLWIEK WINNY” TEJ SYTUACJI?!

4/ Skoro Unia Europejska wydaje dyrektywy, zarządzenia zmierzające do OGRANICZENIA A WRĘCZ ZAPRZESTANIA UŻYWANIA PLASTIKOWYCH TOREB ( ,,reklamówek”) - TO DLACZEGO LASY PAŃSTWOWE I TO W OBECNOŚCI PANA PREZYDENTA RP W TEN OTO SPOSÓB WRĘCZ ….PROMOWAŁY ANTY-EKOLOGIĘ ??!

5/ CZY ZAMIERZA PAN DYREKTOR PODJĄĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA, A JEŚLI TAK TO JAKIE - CELEM UNIKNIĘCIA KOLEJNYM RAZEM TEGO TYPU SKANDALICZNYCH ,,WPADEK” , KTÓRE NIE KONIECZNIE POZYTYWNIE DLA WIZERUNKU PANA PREZYDENTA RP SĄ JUŻ DZIŚ ...ZŁOŚLIWIE KOMENTOWANE WŚRÓD LEŚNIKÓW I OSÓB MAJĄCYCH CHOCIAŻBY MINIMUM WIEDZY O...PRAKTYCZNEJ ORGANIZACJI SADZENIA LASU A SZCZEGÓLNIE ZABEZPIECZENIA PRZY TYM SYSTEMU KORZENIOWEGO SADZONEK ??!

Patrząc na to sadzenie lasu nie ukrywam,że ze śmiechem spoglądam na osoby zaproszone do tego PIĘKNEGO MISTERIUM W HOŁDZIE DLA NATURY – które zamiast wzorem Pana Prezydenta RP ...ubrały się ,,na galowo” ….w mundury wyjściowe...białe koszule...A KOBIETY NAWET W BUTACH NA WYSOKIM OBCASIE!!!

Prezydent RP i chwała mu za to = nie był ubrany ,,na galowo” do sadzenia lasu !!!!!!!

Według mej oceny ORGANIZATOR czyli Pan Szramka – dyrektor RDLP w Gdańsku powinien ,,delikatnie” zasygnalizować zaproszonym gościom,że MIĘDZY SADZONYMI DRZEWKAMI NIE MA ASFALTU, BETONU W LESIE, ANI PARASOLI POD KTÓRYMI GOŚCIE MOGLIBY SIĘ SCHRONIĆ aby … nie plamić swe mundury i brudząc buciki !!!

DLACZEGO O TYM PYTAM I PISZĘ ??!

Otóż dbam o poprawny wizerunek NIE TYLKO LASÓW PAŃSTWOWYCH ALE I GŁOWY PAŃSTWA , która za sprawa tego typu ,,wpadek” jest niestety narażana na ….docinki, kpiny, itp.!!!!!

A Pan Prezydent Komorowski – SZCZEGÓLNIE !!!!!
Gwizdy gdziekolwiek się pojawi...W TYM KILKADZIESIĄT TYSIĘCY GWIŻDŻĄCYCH POLAKÓW OSTATNIO NA STADIONIE NARODOWYM GDY TYLKO SIĘ POJAWIŁ... wykolejona kolejka koło Łodzi....itd. Itd. itd.. itp. !

Nie ukrywam,że martwi mnie nie tylko system korzeniowy tych jak domniemywam jako leśnik praktyk = ,,PODGOTOWANYCH” ...ZAPARZONYCH” NA SŁOŃCU SADZONEK W OWYCH TORBACH PLASTIKOWYCH ( ,,reklamówkach”) - który od tej pory będzie dla mnie NIESTETY ALE = SPOSOBEM ,,REKLAMÓWKOWO - PREZYDENCKIEGO" SADZENIA LASÓW W POLSKICH KNIEJACH!

SPOSOBEM ...ANTY- EKOLOGICZNYM , gdyż tradycyjnie leśnicy mają zupełnie inne metody i środki transportu sadzonek w trakcie czynności sadzenia – A NIE JAKIEŚ TAM POSPIESZNIE ZAKUPIONE TORBY PLASTIKOWE!!!

6/ DLACZEGO TYM RAZEM I TO W OBECNOŚCI PANA PREZYDENTA RP ...BYŁO INACZEJ??!

CZY TO ,,PRZYPADEK” PANIE DYREKTORZE GENERALNY...BRAK WIEDZY...BRAK PRAKTYCZNEGO DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO SPRAWIŁ POWSTANIE TEJŻE SYTUACJI ??!

7/ CZY PAN PREZYDENT RP BRONISŁAW KOMOROWSKI – MA TYM SAMYM ŚWIADOMOŚĆ, ŻE UCZESTNICZYŁ WRĘCZ W ANTY-EKOLOGICZNYM SADZENIU LASU NA TERENIE RDLP GDAŃSK, GDZIE DYREKTOREM JEST PAN JAN SZRAMKA??!

Na zakończenie dodam,że SYGNALIZUJĄC ÓW PROBLEM Panu Dyrektorowi Generalnemu LP - z ogromną troską martwię się o los KOLEJNEGO DĘBU szypułkowego jaki zasadził Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski tego dnia na terenie tym razem ARBORETUM W WIRTACH na pamiątkę obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu na Pomorzu ….WIEDZĄC O TYM,ŻE POPRZEDNI DĄB PANA PREZYDENTA, TYM RAZEM TAK ZWANY ,,WOLNOŚCI” ZASADZONY 2014 ROKU W SOPOCIE RÓWNIEŻ W OBECNOŚCI DYREKTORA SZRAMKI ...USECHŁ TUŻ PO JEGO ZASADZENIU !!!

KTOŚ W TYM CZEGOŚ NIE DOPILNOWAŁ ...a może ,,odwalił” zwykła lipę??!


Będę bardzo zobowiązany – gdy uzyskam profesjonalne odpowiedzi na w/w pytania.

Darz Bór!


Krzysztof Kowalczyk


Do wiadomości:

Kancelaria Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

PS.


Po moim zapytaniu w dniu 13 maja 2015 roku - Pani Anna Malinowska Rzecznik Lasów Państwowych  odpowiedziała mi na moją korespondencję następująco:

(cytat); ,,Szanowny Panie. Wyjaśniam,że producent pojemników , które widzi Pan na zdjęciach z sadzenia lasu, używa nazwy handlowej ,,KONTENER" Może Pan sprawdzić to tutaj:http://www.arbo.pl/pl/kontenery,arbo-las,5.html "


SPRAWDZIŁEM!

Oto owe ,,kontenery"...

  
 

Tak poniżej firma ,,Martex" reklamuje w terenie sadzenie lasu z owych ,,kontenerów" !!!

      
  
      
SĄ PRODUKOWANE W NASTĘPUJĄCYCH WERSJACH (poniżej!):


Kontenery Leśne ARBO®-LAS/FORESTA TAK WYGLĄDAŁY OWE ,,KONTENERY" NA TERENIE RDLP GDAŃSK - W CZASIE SADZENIA LASU WRAZ Z PREZYDENTEM RP BRONISŁAWEM KOMOROWSKIM ......
Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo


Bronisław Komorowski sadził drzewa w leśnictwie Borzechowo