wtorek, 30 grudnia 2014

LASY PAŃSTWOWE ...DLACZEGO POLSKA NIGDY NIE POWINNA SPRZEDAWAĆ LASÓW I NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA W RAMACH RESTYTUCJI MIENIA POŻYDOWSKIEGO ?!


30 grudnia 2014 roku


JESTEŚCIE W SZOKU ...po przeczytaniu ostatnich moich informacji na temat tajnej notatki ambasadora USA w Warszawie i rozmów z Bronisławem Komorowskim, który ....ZAPEWNIA STRONĘ AMERYKAŃSKĄ, IŻ DONALD TUSK POGONI MINISTRA ŚRODOWISKA, BY SPRZEDANO LASY I GRUNTY SKARBU PAŃSTWA TYLKO PO TO, ABY ZAPŁACIĆ PIENIĄDZE ŻYDOM W RAMACH RESTYTUCJI MAJĄTKÓW, A KTÓRZY JAKOBY SĄ TAK POSZKODOWANI PRZEZ HITLERA I KOMUNIZM!

Dzwonicie do mnie...piszecie...NIE WIEDZIELIŚMY NIC O TYM !!!!!!!


Dziś do tego tekstu ostatniego DOŁOŻĘ NIECO FAKTÓW mówiących o tym - DLACZEGO PRZENIGDY ODPOWIEDZIALNE POLSKIE WŁADZE NIE POWINNY SPRZEDAWAĆ NAWET JEDNEJ SZYSZKI Z LASÓW PAŃSTWOWYCH ...ABY ZADOŚĆUCZYNIĆ JAKOBY KRZYWDOM ŻYDÓW ,,POSZKODOWANYCH,, PRZEZ LOS TRAGICZNYCH LAT II WOJNY ŚWIATOWEJ I CAŁYCH DEKAD POTEM EPOKI KOMUNIZMU W PRL !

Józef Stalin

...W OGÓLE SAM TAJNY A KRETYŃSKI POMYSŁ I PRÓBA SPRZEDAŻY PIĘKNYCH POLSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH -  PO TO, ABY ZAPŁACIĆ NATRĘTNYM I PODSTĘPNYM  ŻYDOM TYLKO ZA ICH JAKOBY ,,KRZYWDĘ,, JEST DLA MNIE TYM SAMYM CO ,,NIESZCZĘŚCIE,, POTRĄCENIA SAMOCHODEM JEDNEGO DNIA NA SĄSIEDNICH SKRZYŻOWANIACH ICH ,,OPRAWCÓW,, - TO JEST JÓZEFA STALINA I ADOLFA HITLERA !!!


Adolf Hitler

Czy wyobrażacie sobie aż takie ... ,,SZCZĘŚCIE,, I TRAF  LOSU  ???!


A wszystko za sprawą ...ROWERZYSTY, który zachowywał się nierozważnie !
                   ...któremu marzyły się  LASY PAŃSTWOWE w Polsce w ramach restytucji mienia !!!


BĘDZIE BOLAŁO..... kłamców !!!

Nie przypadkowo podałem Wam ostatnio sprawę wyroku polskiego sądu z powództwa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – gdzie wydawnictwo wspomagane przez środowiska żydowskie KŁAMAŁO CO DO FAKTÓW JAKOBY MORDERSTW ŻYDÓW NA LUBELSZCZYŹNIE PRZEZ A.K. a na dodatek liczbę ofiar naciągnięto wręcz do granic możliwości z 7 zabitych ...aż do 80 osób!

NIESTETY TEGO TYPU KŁAMLIWA POLITYKA ŻYDÓW NIE JEST ŻADNĄ NOWINĄ CZY ZASKOCZENIEM...oni zawsze kłamią i od lat podając wielokrotnie nieprawdziwe dane, CELOWO pragną ,,przyzwyczaić,, świat nie tylko Polaków do ich JAKOBY tragicznego losu – CO MA OCZYWIŚCIE ŚCISŁY ZWIĄZEK Z NACIĄGANIEM NA PÓŹNIEJSZE ODSZKODOWANIA!

Stąd też nie dziwię się, że teraz mają chęć na LASY PAŃSTWOWE i ich majątek...w ramach ,,zadośćuczynienia,, za krzywdy jakie na ziemiach polskich wyrządziła Żydom polityka Hitlera i Stalina.

POWINNIŚMY JAKO POLACY BACZNIE CZUWAĆ NAD POLITYKAMI NA WIEJSKIEJ...NAD DZIAŁALNOŚCIĄ PREZYDENTA ...CZY PREMIERA RP – W KWESTII ,,GRZEBANIA,, W MAJĄTKU SKARBU PAŃSTWA NIE PRZYPADKOWO W TEJ MATERII !!!

Bardzo polecam Wam w nowym 2015 roku książkę Pani dr Ewy KUREK pt; ,,STOSUNKI POLSKO ŻYDOWSKIE 1939-1945,, - gdzie zaledwie w tym malutkim przedziale czasu znajdziecie PRAWDĘ, KTÓRA BARDZO POWINNA ZABOLEĆ ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE TAK BARDZO DOMAGAJĄCE SIĘ PRZERÓŻNYMI  KANAŁAMI DYPLOMATYCZNYMI – MIENIA Z POLSKI !

Autorka tej sensacyjnej książki OPIERAJĄC SIĘ WYŁĄCZNIE NA ŹRÓDŁACH ŻYDOWSKICH odpowiada nam na pytania w jaki sposób doszło do tego, że w chwili wybuchu II wojny światowej LOS POLAKÓW I RZECZPOSPOLITEJ NIE INTERESOWAŁ OGROMNĄ WIĘKSZOŚĆ OBYWATELI POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO...w przeciwieństwie do chwili obecnej, gdzie los MAJĄTKU POLSKI jest jakoś ,,wyjątkowo im  bliski,, !!!!! Sic!!!!!!!!!!!!!!

Pani doktor Kurek w owej książce doszła do przekonania, iż MITY, PRZEINACZENIA A SZCZEGÓLNIE MANIPULACJE PRAWDĄ KTÓRE PRZENOSIŁY CIĘŻAR ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAGŁADĘ EUROPEJSKICH ŻYDÓW...NA POLAKÓW – PŁYNĘŁY I NADAL PŁYNĄ NIE ZE STRONY NIEMCÓW, ZAŚ ZE STRONY O DZIWO SAMYCH ŻYDÓW !

Polecam również prace bardzo mądrego...i jednocześnie zwalczanego przez Żydów prof. Normana Davies, który broni prawdy historycznej, broni Polaków przed kłamstwami żydowskimi.

W 1986 roku gdy szukał pracy otrzymał pewien list, w którym mu napisano (cyt) ,, HISTORYK, KTÓRY BRONI POLAKÓW NIE JEST DO ZAAKCEPTOWANIA W GRONIE WYKŁADOWCÓW UNIWERSYTETU STANFORD ,,...co Wy na to ???!

A to nikt inny a prof. Davies powiedział PUBLICZNIE , iż zauważył że KAŻDY BADACZ HISTORII, FILMOWIEC OBECNYCH CZASÓW ZAJMUJĄCY SIĘ TAMTĄ TRAGICZNĄ EPOKĄ – MUSI ZDERZYĆ SIĘ NAGLE Z ,,NAJZWYKLEJSZĄ,, ZMOWĄ HISTORYKÓW ŻYDOWSKICH, BY POKAZYWAĆ ICH DZIEJE ...JEDYNIE W SŁUSZNYM  DLA NICH ZWIERCIADLE A PRZEDE WSZYSTKIM JE SZCZEGÓLNIE EKSPONOWAĆ !!!

Tak właśnie TYM SPOSOBEM ustalono,że ,,HOLOKAUST,, ŻYDÓW – MUSI BYĆ CZYMŚ WYJĄTKOWYM...

Tego typu POLITYKA – ma swoją CENĘ W PRZYSZŁOŚCI, gdyż pochodną ,,krzywdy,, Żydów MUSZĄ BYĆ PIENIĄDZE, ODSZKODOWANIA, CZY ...RESTYTUCJA MIENIA DLA PRZYKŁADU W NASZEJ POLSCE!

Oczywiście za każdą krzywdę należy się zadośćuczynienie -ALE NAJPIERW NARÓD POLSKI, RZĄD I PREZYDENT POWINNI A NAWET MAJĄ MORALNY OBOWIĄZEK DOKONAĆ SKRUPULATNEGO ROZLICZENIA ROLI ŚRODOWISK ŻYDOWSKICH W POLSCE, W ŚCISŁYM ZWIĄZKU KRZYWD JAKIE ŻYDZI WYRZĄDZILI NASZEJ OJCZYŹNIE!!!

TO JEST AKURAT KWESTIA BARDZO DRAŻLIWA I OGROMNIE NIEBEZPIECZNA DLA ŻYDÓW, STĄD PANUJE U NAS SWEGO RODZAJU DZIWNA ZMOWA MILCZENIA ABY NIE NARAZIĆ SIĘ NA ATAKI ŚRODOWISK ŻYDOWSKICH NA ŚWIECIE...

CHORY KLIMAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdy usłyszycie o ,,TRAGEDII,, Żydów chociażby w czasie II wojny światowej – to nie zapominajmy o roli samych Żydów w tworzeniu tej zbrodniczej ideologii na świecie i chociażby tak ukrywanemu faktowi,że ADOLF HITLER BYŁ W POŁOWIE ...ŻYDEM !!!!!

ADOLF HITLER BYŁ ODZNACZONY ,,KRZYŻEM ŻELAZNYM PIERWSZEJ KLASY ,, W BITWIE POD PASSCHENDAELE CZYM SIĘ ZAWSZE SZCZYCIŁ - A DO ODZNACZENIA  WÓWCZAS 28 LETNIEGO KAPRALA HITLERA ,REKOMENDOWAŁ GO ŻYD, PORUCZNIK HUGO GUTMANN....

Czy wiecie,że na osobiste polecenie Hitlera – SS miało za zadanie ochraniać pewnego Żyda w Austrii (sąsiad Hitlera), który pomagał przed laty jego matce ??!

Jakoś tego typu informacji nie można znaleźć w opisach ,,TRAGICZNEJ ,, HISTORII ŻYDÓW TAMTEGO CZASU...

KTO BYŁ GŁÓWNYM TWÓRCĄ IDEOLOGII NAZIZMU...Rosenberg !

Jest mnóstwo TRAGEDII POLAKÓW WYMORDOWANYCH PRZEZ ŻYDÓW,KTÓRZY NIGDY NIE ZOSTALI UKARANI ZA TO LUDOBÓJSTWO I ZBRODNIE i dlatego też do czasu ROZLICZENIA TEGO BANDYTYZMU I DRAŃSTWA ...ani jedna szyszka z Lasów Państwowych NIGDY nie powinna trafić w ręce Żydów i ich tak zwanych ,,spadkobierców,,!!!

PODAM TU KILKA ,,NIEBEZPIECZNYCH,, DLA ŻYDÓW PRZYKŁADÓW ;

Od 17 września 1939 roku POLSCY ŻOŁNIERZE I POLICJANCI trafiali do niewoli w łapy wkraczającej na tereny Rzeczpospolitej bez wypowiedzenia wojny Armii Czerwonej, która była przesiąknięta KOMUNISTYCZNYMI ŻYDAMI !

Wiosną 1940 roku co najmniej 21.768 obywateli Polskich A W TYM TYSIĄCE OFICERÓW WOJSKA POLSKIEGO I POLICJANTÓW na mocy tajnej uchwały Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 roku (decyzja katyńska!) ZOSTAŁO WYMORDOWANYCH W KATYNIU ORAZ W LESIE NIEOPODAL TEJ MIEJSCOWOŚCI !

KTO ,,PERSONALNIE,, ZABIJAŁ POLAKÓW...KTO POCIĄGAŁ ZA SPUST ??!

ŻYDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...i tylko im na dziś OGROMNIE ZALEŻY , ABY TA PRAWDA HISTORYCZNA NIE BYŁA W POLSKIM SPOŁECZEŃSTWIE POWSZECHNA !

KIM BYLI KOMENDANCI OBOZÓW JENIECKICH, GDZIE PRZETRZYMYWANO A POTEM WYMORDOWANO DZIESIĄTKI TYSIĘCY NASZYCH RODAKÓW W KOZIELSKU...OSTASZKOWIE...STAROBIELSKU ??!

ŻYDZI ; Urbanowicz...Mierkułow...Reichman !!!!!
Nadzór nad MASOWYMI EGZEKUCJAMI POLAKÓW pełnili ,,kierownicy,, Żydzi ; LEW RYBAK...CHAIM FINBERG...ABRAHAM BORISOWICZ...

WYMORDOWALI NASZE KADRY DOWÓDCZE...NAJWARTOŚCIOWSZE I NAJLEPIEJ WYKSZTAŁCONE – A CI KTÓRZY PRZEŻYLI MUSIELI UCIEKAĆ NA EMIGRACJĘ POZA TERENY RZECZPOSPOLITEJ !

NOWE WŁADZE KOMUNISTYCZNEJ POLSKI (PRL) POWSTAŁY Z GORLIWYCH KONFIDENTÓW NKWD, PROSTAKÓW WYNIESIONYCH ZE ZWYKŁYCH DOZORCÓW NA STANOWISKA DYREKTORSKIE – JAKO NOWE ,,CZERWONE,, ELYTY,,, PACHOŁKI MOSKWY, WŚRÓD KTÓRYCH BYŁO ...MNÓSTWO ŻYDÓW !!!!!!!
A CI ZADBALI O SWOJE ,,POTOMSTWO,, - KTÓRE DO DZIŚ NADAL PEŁNI ,,KIEROWNICZĄ,, ROLĘ W WIELU DZIEDZINACH NASZEJ GOSPODARKI...
Dnia 21 lipca 1971 roku, mieszkający wówczas w Izraelu POLSKI ŻYD Abraham Vidro ( Wydra)...poprosił izraelski dziennik ,,Maariv,, o WYWIAD !!!

CHCIAŁ PRZED ŚMIERCIĄ PODAĆ CAŁEMU ŚWIATU NAZWISKA TRZECH ŻYDÓW – OFICERÓW SOVIECKIEGO NKWD, KTÓRZY PRZYZNALI MU SIĘ DO ...OSOBISTEGO UDZIAŁU W LUDOBÓJSTWIE POLAKÓW W KATYNIU!!!!


Byli to ; soviecki major JOSHUA SOROKIN...porucznik ALEKSANDER SUSŁOV... i porucznik SAMYUN TICHONOV !!!!!!

Vidro (Wydra) poinformował media,że O UDZIALE W TEJ ZBRODNI NA POLAKACH OPOWIEDZIELI MU OSOBIŚCIE SUSŁOV I SOROKIN !
Mało tego Susłov zażądał od Vidry ZAPEWNIENIA,ŻE NIE WYJAWI TEGO SEKRETU DO 30 LAT OD PO JEGO ŚMIERCI mówiąc mu w zaufaniu (cyt) ,, ŚWIAT NIE UWIERZY , CZEGO JA BYŁEM ŚWIADKIEM...,,

Vidro powtórzył dziennikowi ,,Maariv,, relację MORDERCÓW POLAKÓW ; (cytat) ,, Żydowski major w sovieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa PRZYZNALI MI SIĘ, JAK OKRUTNIE MORDOWALI TYSIĄCE POLSKICH OFICERÓW W LESIE KATYŃSKIM,,

Susłov mówił (cytat),, MORDOWAŁEM POLACZKÓW WŁASNYMI RĘKAMI ! I DO NICH SAM STRZELAŁEM... ,,


...a oto DOWÓD na ich pociąganie za spust.
Kolorem są zaznaczone wloty kul z pistoletu....

                          
Zdjęcie z ekshumacji...TYSIĘCY POLAKÓW -  POMORDOWANYCH PRZEZ KOMUNISTYCZNYCH ŻYDÓW !
                              

Natychmiast po tej informacji medialnej do Izraela, do Vidro udał się hrabia STEFAN ZAMOYSKI – członek polskiego rządu emigracyjnego w Londynie!

PO USŁYSZENIU SZCZEGÓŁÓW OD WIDRO – UZNAŁ JEGO RELACJE I PODAWANE FAKTY ZA PRAWDZIWE, ALE...W KOMUNISTYCZNEJ (ŻYDOWSKIEJ) POLSCE TAMTYCH LAT NIKT NIE BYŁ ZAINTERESOWANY TYMI SENSACJAMI!

Dlatego do dziś pokutuje KŁAMSTWO KATYŃSKIE o tym,że to Rosjanie wymordowali NASZYCH RODAKÓW …

TAK MUSI BYĆ – GDYŻ JEST TO ...W INTERESIE ŻYDÓW , KTÓRZY W TAMTYCH TRAGICZNYCH CHWILACH DLA NASZEJ OJCZYZNY , TAŃCZYLI NA GROBIE RZECZPOSPOLITEJ!

Teraz w 2014 roku...wyciągają swe pazerne łapy po MAJĄTEK NASZEJ POLSKI !!!!!!!!


Żydzi byli BEZPOŚREDNIMI SPRAWCAMI MNÓSTWA ZBRODNI NA POLAKACH …
dziesiątki relacji aresztowanych w tamtym czasie Polaków, mówi o tym iż Sovietów doich domów przyprowadzali OSOBIŚCIE MIEJSCOWI ŻYDZI, KTÓRZY PO ICH ARESZTOWANIU ...GRABILI MAJĄTEK POLAKÓW!

Tak było dla przykładu w BRZOSTOWICY MAŁEJ – polskiej wsi położonej koło Grodna, gdzie banda Żydów dowodzona przez handlarza ZUSKO AJZIKA...wymordowała i okradła 50 Polaków!

Zamordowano między innymi właścicieli ziemskich z majątku Brzostowica Mała – hrabia Antoni Wołkowicki z żoną Ludwiką, jego szwagier Zygmunt Woynicz-Sianożęcki, a także wójt, sekretarz i kasjer gminy, oraz miejscowy listonosz a potem nauczyciel!

WOŁKOWICCY MIELI RĘCE SKRĘPOWANE DRUTEM...ŻYDZI ZMUSZALI ICH DO JEDZENIA WAPNA...A PO TYM WSZYSTKIM WSZYSTKICH ZAKOPALI ŻYWCEM!!!

Dnia 22 września 1939 roku zamordowali inż. Witolda Boretti właściciela majątku Parchimowce oraz inż. Joachima Leśniewicza – właściciela majątku Zajkowszczyzna!
OBAJ SĄ POCHOWANI W TEJ SAMEJ MOGILE na cmentarzu w Brzostowicy Małej.

SOVIECI DAWALI BANDOM ŻYDÓW OD KILKU DO KILKUNASTU ,,DNI SWOBODY,, ...KIEDY MOGLI ROBIĆ Z POLAKAMI TO CO IM SIĘ PODOBAŁO...

Tak Żydzi mordowali i grabili majątek Plaków w Świsłoczy, czy Zelewie (powiat Wołkowyski)...

CZY PAMIĘTACIE TREŚĆ MOJEGO ZAPYTANIA DO PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO DOTYCZĄCEGO MEGO WNIOSKU O POZBAWIENIE POLSKIEGO ORDERU VIRTUTTI MILITARI JAKI OTRZYMAŁ PEWIEN ŻYD GENRICH ZIMAN – MORDERCA POLAKÓW WE WSI KONIUCHY NA LITWIE 29 STYCZNIA 1944 ROKU(...dowódcą 50 Żydów był JAAKOW PRENNER) ??!
Mijają miesiące od mego zapytania-wniosku..PREZYDENT KOMOROWSKI MILCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAK SAMO JEST W INNEJ KWESTII I MOJEJ REAKCJI DO REKTORA PEWNEJ UCZELNI W TORUNIU – GDZIE NADANO TYTUŁ DOKTORA HONORIS CAUSA NASZEMU OJCU ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II ORAZ...TAKŻE MORDERCY POLAKÓW, WIELOLETNIEMU DYREKTOROWI ,,YAD VASHEM,, ICCHAK ARAD (RUDNICKI) !!!

TEŻ CISZA... OT TCHÓRZE I ZDRAJCY RZECZPOSPOLITEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jak się ma DZIŚ do tego sprawa majątku Państwowego Gospodarstwa Leśnego ,,LASY PAŃSTWOWE,, i ewentualna, WIDOCZNA Z USA I IZRAELA ...MOŻLIWOŚĆ POKROJENIA OWEGO ATRAKCYJNEGO ,,TORCIKA,, WZDŁUŻ I WSZERZ POLSKI??!

Wartość samego drzewostanu LP jest wyceniona na 400 mld PLN...

W WYNIKU EXPRESOWEJ NOWELIZACJI USTAWY O LASACH PRZEZ OBECNĄ EKIPĘ RZĄDZĄCĄ (PO + PSL) – OD 2016 ROKU LASY PAŃSTWOWE MUSZĄ WPŁACAĆ COROCZNIE DO BUDŻETU PAŃSTWA KWOTĘ 100-150 MILIONÓW PLN I TO NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY WYNIK FINANSOWY LASÓW PAŃSTWOWYCH BĘDZIE ZYSKIEM CZY STRATĄ...

KOLEJNY ZŁODZIEJSKI ZAPIS NA JAKI KIEROWNICTWO LP POTULNIE JAK DOSŁOWNIE BARANY ZGODZIŁO SIĘ TO – ZOBOWIĄZANIE W LATACH 2014-2015 DO WPŁATY DO BUDŻETU PAŃSTWA Z KAPITAŁU WŁASNEGO PGL LP ...ASTRONOMICZNEJ KWOTY 1,6 MILIARDA PLN ( w ratach kwartalnych, po 0,8 miliarda PLN rocznie!)

CZAS OKAŻE CZY PIENIĄDZE TE POPŁYNĄ DO ...IZRAELA, USA !!!

W wersji OFICJALNEJ – miało to być przeznaczone na drogi w Polsce!

W Lasach Państwowych jest jeszcze inne ,,źródełko,, CZYSTYCH ZYSKÓW – które można spieniężyć,oczywiście najpierw NA ZAMÓWIENIE wykazując ich nieopłacalność...nieprzydatność ...sic!!!!!!!!!!!!

TO SĄ OŚRODKI WYPOCZYNKOWE …
...ten o nazwie ,,DARZ BÓR,,.

Według stanu na 13 sierpnia 2012 roku jaki posiadam – NA GRUNTACH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ZARZĄDZIE LASÓW PAŃSTWOWYCH BYŁO OKOŁO 740 OŚRODKÓW WYPOCZYNKOWYCH W CAŁEJ POLSCE, KTÓRE ZAJMOWAŁY POWIERZCHNIĘ OKOŁO 1476 HEKTARÓW !

OGROMNY MAJĄTEK...W KTÓRY LASY PAŃSTWOWE OD ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ ZAINWESTOWAŁY MASĘ PIENIĘDZY !!!

I już zaczął się ,,żydowski taniec,, CWANIAKÓW rączkami polskiego urzędnika i parlamentarzysty ...koło tego smakowitego ,,torciku,,...

DETALE NIEBAWEM NA www.pigipedia.blogspot.com ...ZAPRASZAM!!!

PRZECIĘTNA wielkość takiego ośrodka to około 2 ha ...położonego w środku lasu, enklawie lub pół enklawie leśnej.
FORMA ICH UDOSTĘPNIENIA na dziś to ; dzierżawa, najem lub inne.

ZAINTERESOWANI ,,UPŁYNNIENIEM,, TEGOŻ MAJĄTKU – mają już ekspertyzy prawne, mówiące o tym iż UREGULOWANIE STANU PRAWNEGO GRUNTÓW SKARBU PAŃSTWA W ZARZĄDZIE LASÓW PAŃSTWOWYCH A ZAJĘTYCH POD OWE OŚRODKI WYPOCZYNKOWE ,,MUSI,, ODBYWAĆ SIĘ ...ODRĘBNIE DLA KAŻDEJ NIERUCHOMOŚCI (...czyli tych 740 ośrodków!)

CIEKAWE prawda ??!

A wartym dodania jest tu fakt, że OPRÓCZ owych ośrodków wypoczynkowych -na gruntach Lasów Państwowych W CIĄGU OSTATNICH AŻ 60 LAT powstały także...HOTELE, ZABUDOWA REKREACYJNA...itp!

A budowano to wszystko W ARCY CIEKAWYCH OKOLICZNOŚCIACH FAKTYCZNYCH I PRAWNYCH...
Część znaczną z nich zbudowano w czasach, gdy nie obowiązywały jeszcze przepisy mówiące o ochronie gruntów rolnych i leśnych a pierwsza ustawa w tym zakresie weszła w życie 01 stycznia 1972 roku!

CZĘŚĆ TEGO TYPU INWESTYCJI REALIZOWANO...BEZ WYŁĄCZANIA GRUNTÓW LEŚNYCH Z PRODUKCJI, ALBO TEŻ WYDAWANO DECYZJĘ NA ZABUDOWĘ – ZMIENIAJĄCĄ UPRAWĘ LEŚNĄ ...NA GRUNT NIELEŚNY, A FAKT TEN NIE BYŁ UJAWNIANY W POWSZECHNEJ EWIDENCJI GRUNTÓW !!!

Obecnie na terenach Lasów Państwowych w Polsce SĄ TAKIE ,,RODZYNKI,,GDZIE ZNAJDUJE SIĘ ATRAKCYJNA ZABUDOWA – KTÓRA WEDŁUG POWSZECHNEJ ,,EWIDENCJI GRUNTÓW,, POSIADA ZAPIS ,,Ls,, ( GRUNT LEŚNY)....A FAKTYCZNIE JEST TO TEREN WYKORZYSTYWANY  OD DZIESIĄTEK LAT NA CELE ...NIELEŚNE!!!

Wielu ,,SZCZĘŚLIWYCH,, i zapewne ,,PRZYPADKOWYCH,, (sic!!!) PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI HOTELI LUB OŚRODKÓW WYPOCZYNKOWYCH, KTÓRZY NABYLI OWE ATRAKCYJNE SKARBY TURYSTYCZNE – CHYBA NIE DO KOŃCA MIELI ŚWIADOMOŚĆ,ŻE STAN PRAWNY GRUNTÓW NA JAKICH JE ZBUDOWANO NIE BYŁ DO KOŃCA ZGODNIE Z PRAWEM UREGULOWANY POD WZGLĘDEM WŁASNOŚCIOWYM, BOWIEM PRZEDMIOTEM ICH NABYCIA BYŁO PRAWO WŁASNOŚCI wyłącznie OBIEKTÓW BUDOWLANYCH...BEZ PRAWA DO WŁASNOŚCI GRUNTÓW NALEŻĄCYCH DO LASÓW PAŃSTWOWYCH!!!


Sprawa robi się jeszcze BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA pod kątem prawnym w tym zakresie – jeśli LP uświadomią sobie fakt dokonywania na przestrzeni minionych lat ...OBROTU WTÓRNEGO TYMI SPRZEDANYMI JUŻ NIERUCHOMOŚCIAMI !

...no i teraz przejdźmy do najważniejszego tj; JAK ZAMIENIĆ atrakcyjne grunty LP POD SWOJE PRYWATNE POTRZEBY ??!

Oczywiście rola w zamianie tego typu ,,rodzynków,, takich osób jak Prezydent RP Komorowski czy też Donald Tusk i inni PO-litycy jest PRZEOGROMNA – gdyż według tajnej notatki ambasadora USA w Warszawie zamieszczonej na stronie ,,WikiLeaks ,, ...MAJĄ ONI MOŻLIWOŚĆ ,,POGONIĆ,, W TEJ KWESTII – ABY SZYBCIEJ (!) MINISTRA ŚRODOWISKA....sic!!!

A tak na marginesie zwróćcie uwagę jak się w latach 2008-2014 zmieniał stołek Ministra Środowiska i jego zastępców...

Kwestie ,,ZAMIANY,, nieruchomości LP są oczywiście już uwzględnione w ustawie o lasach (art. 38 e)... ,,w przypadkach UZASADNIONYCH potrzebami i celami gospodarki leśnej,,
Iście DYPLOMATYCZNE określenie …

Przeprowadzone kontrole w LP wykazały, iż na przestrzeni wielu lat W WIELU PRZYPADKACH ZAMIANY WNIOSKODAWCAMI TAKICH INTRATNYCH TRANSAKCJI, JAKO STRONĄ INICJUJĄCĄ BYŁY ,,PODMIOTY ZEWNĘTRZNE,, KTÓRE PROPONOWAŁY SWOJE GRUNTY PRYWATNE LASOM PAŃSTWOWYM W ZAMIAN ZA BARDZO ATRAKCYJNIE POŁOŻONE GRUNTY LASÓW PAŃSTWOWYCH...PRZY CZYM JAK TO W POLSCE , ZAMIANY TE BYŁY NA OGÓŁ BARDZIEJ KORZYSTNE DLA PRYWATNYCH OSÓB WNIOSKUJĄCYCH !

Według moich ustaleń ,, SPECEM,, OD ZAMIANY GRUNTÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH TEGO TYPU I W TYM ,,STYLU,, JEST ...obecny dyrektor RDLP Gdańsk niejaki JAN SZRAMKA, który miał i ma nadal DUŻY ,,ZASIĘG,, MOŻLIWOŚCI WŁASNIE TEGO TYPU ZAMIAN OD PÓŁWYSPU HELSKIEGO AŻ PO SAME KASZUBY...

Dnia 27 marca 2009 roku Dyrektor Generalny LP MARIAN PIGAN, którego jeden podpis sprawił,że Donald Tusk OSOBIŚCIE zapewnił mu ten ,,stołek,, - WYDAŁ ZARZĄDZENIE Nr 23 W SPRAWIE DOKONYWANIA TAKICH ZAMIAN GRUNT ÓW W LASACH PAŃSTWOWYCH, DOPUSZCZAJĄCE DO ,,TRANSAKCJI,, OSOBY FIZYCZNE I WSZELKIE PODMIOTY!!!!
                          

ABY POPRAWIĆ ,,ELASTYCZNOŚĆ,, (sic!!!) OWYCH ZAMIAN – Dyrektor Generalny LP ZNOWELIZOWAŁ OWE ZARZĄDZENIE – kolejnym , a mianowicie nr 32 z dnia 15 lipca 2011 roku, które jest aktualnie obowiązujące!!!

OCZYWIŚCIE DO CZASU … ,,POGONIENIA,, MINISTRA ŚRODOWISKA PRZEZ DECYDENTÓW POLITYCZNYCH !

Piszę jak jest … ,,różowo,, i ZAMIENNIE w Lasach Państwowych!

Krzysztof Kowalczyk

PS.

...ANI JEDNEJ SZYSZKI Z LASÓW PAŃSTWOWYCH W RAMACH RESTYTUCJI MIENIA DLA ŻYDÓW , CZY INNYCH CWANIAKÓW I KRĘTACZY !!!
DLACZEGO ???! JUŻ WIECIE , CZYTAJĄC TO CO POWYŻEJ !!!!


...szyszki w lesie DLA  WIEWIÓREK I PTAKÓW  a nie krętaczy!!!