wtorek, 16 grudnia 2014

LASY PAŃSTWOWE I LEŚNE ,,WPADKI,, ...DZIŚ NADLEŚNICTWO SŁAWNO /RDLP SZCZECINEK/

16 grudnia 2014 roku

Ponieważ otrzymuję mnóstwo informacji, Waszych uwag i spostrzeżeń dotyczących ,,WPADEK,, zawodowych leśników Lasów Państwowych na terenie całej już Polski - postanowiłem od czasu do czasu z nimi zapoznawać Was wszystkich na moim blogu! 

Dziś zacznę od popularnego i oczywistego wydawałoby się na pierwszy rzut oka TEMATU ochrony ptaków i ich dokarmiania oraz EDUKACJI polskiego społeczeństwa w tejże materii w LASACH PAŃSTWOWYCH !

Oto poniżej info dotycząca ,,WPADKI,, z Nadleśnictwa Sławno /RDLP Szczecinek/,gdzie bardzo POLECAM uważnym obserwatorom tamtejszych kniei na zwrócenie BACZNEJ UWAGI ...W JAKI SPOSÓB  W TERENIE , W LESIE LEŚNICY TEGO NADLEŚNICTWA DBAJĄ O PTAKI...

Pomysłowość dzieci dotycząca projektów na karmiki i różnego rodzaju budki dla ptaków w terenie Nadleśnictwa Sławno jest NA WYSOKIM POZIOMIE nie tylko estetycznym!

       
Tu nagrodzone dzieci,wraz  z dumnym i słusznie zresztą ,,konkursowym,, nadleśniczym Sylwestrem KUPCZYK w budynku  Nadleśnictwa Sławno...

A wszystko odbyło się w ramach SPECJALNEGO KONKURSU PROPAGANDOWEGO, gdyż jak dotąd pomimo roku od jego organizacji - nadal widnieje on  na oficjalnej stronie internetowej Nadleśnictwa Sławno - jako SUKCES Leśników LP, KTÓREGO NIE MOŻEMY KWESTIONOWAĆ!
Zresztą proszę zwrócić uwagę jak bardzo dumne i szczęśliwe z wyróżnienia są te dzieci !!!

Aż chce się krzyknąć : BRAVO LEŚNICY ! BRAVO LASY PAŃSTWOWE!

A teraz przyjmijmy HIPOTETYCZNĄ MOŻLIWOŚĆ I SYTUACJĘ,ŻE JEDNO Z TYCH DZIECI NAGLE WSTAJE I POWIADA ;

Panie nadleśniczy KUPCZYK!

ODMAWIAM PRZYJĘCIA TEJ NAGRODY I WYRÓŻNIENIA Z PAŃSKICH RĄK JAKO REPREZENTANTA LASÓW PAŃSTWOWYCH W FORMIE MEGO PROTESTU - PONIEWAŻ Z MOJĄ BABCIĄ KOCHAJĄCĄ LASY WIDZIMY W WIELU MIEJSCACH W TERENIE NADLEŚNICTWA SŁAWNO SKANDALICZNE SYTUACJE - MÓWIĄCE TAK NA SERIO JAK TO JEST W RZECZYWISTOŚCI W TERENIE Z OWYM DOKARMIANIEM I ,,TROSKĄ,, O PTAKI ZE STRONY PANA PODWŁADNYCH  W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO !!!

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić tylko w takiej HIPOTETYCZNEJ SYTUACJI jak przysłowiowa  ...,,kopara,, opadłaby nadleśniczemu Kupczykowi ze Sławna - gdyby NAGLE usłyszał taki protest ucznia jak się okazuje, który zdał sobie sprawę DZIĘKI SWEJ BABCI, z którą często spaceruje po lesie, iż on i jego rówieśnicy są ...OSZUKIWANI I OGŁUPIANI PRZEZ LEŚNIKÓW AKURAT Z TEGO NADLEŚNICTWA w kwestii ,,troski,, o ptaki w lesie ???

Oto przedstawiam panu nadleśniczemu dowód na mój sprzeciw ...dodaje hipotetyczny Jasio i wyciąga takie oto w 100% aktualne fotki ze spaceru z babcią w jednym z leśnictw LP Nadleśnictwa Sławno ;

PAN ZWRÓCI UWAGĘ PANIE NADLEŚNICZY W JAKIM,,SUPER STANIE,, SA TE WISZĄCE W PANA LASACH BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW A TAKŻE NA TO ...JAKIMI GWOŹDZIAMI SA ONE PRZYBITE DO ŻYWYCH DRZEW... dodał ów hipotetyczny Jasio!

Zdjęcia przedstawiają Leśnictwo Kosierzewo...nieopodal WYCIĘTEGO NIEDAWNO GNIAZDA ORŁÓW BIELIKA - również przez leśników Nadleśnictwa Sławno wraz z drzewem...o czym pisałem ostatnio!


NO CÓŻ!!!

Zobaczyć po tym GŁUPIĄ MINĘ TEGO NADLEŚNICZEGO ...bezcenne!!!!!!

A swoją drogą nadleśniczy Kupczyk ze względu na panujący tam stan faktyczny  - już może zacząć trenować owe miny! Dla przykładu taką:
 


TAK WYGLĄDA ,,AWERS I REWERS,, PRACY W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO (RDLP Szczecinek)...tj; ,,pod publiczkę,, i dla mediów na OFICJALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ  NADLEŚNICTWA KAŻDA ŚCIEMA ZOSTANIE PRZYJĘTA...no chyba,że trafi się jakiś ,,WREDNY,, Jasio !!! Sic!
                              

TEGO TYPU ,,logo,, Lasów Państwowych - z widokiem krążącego nad wierzchołkami drzew ORŁA jest w roku 2014 WYJĄTKOWO WYMOWNE w nadleśnictwie Sławno, gdzie ...LEŚNICY WYCIĘLI ZDROWĄ SOSNĘ WRAZ Z GNIAZDEM PARY ORŁÓW !!! Sic!!!!!


CIĄG DALSZY Z TEJ ,,SERII,, NASTĄPI ...niebawem w kolejnych odcinkach kolejni nadleśniczowie, leśnictwa,Regionalne Dyrekcje LP!
Piszę jak jest...


Krzysztof Kowalczyk

PS.
Dla nie wtajemniczonych tylko na koniec dodam,że LESNICY LASÓW PAŃSTWOWYCH MAJĄ SŁUŻBOWY OBOWIĄZEK doglądania i dbania corocznie  w ściśle określonym czasie o STAN TECHNICZNY budek lęgowych dla ptaków!  
TEGO TYPU WIDOK NIE TYLKO W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO JEST ...NIESTETY ALE BARDZO POWSZECHNY !!!

Zresztą zwróćcie sami na to uwagę spacerując po lesie ...

...W Nadleśnictwie Sławno nawet wiewiórki podpowiadają ptakom,; SKORO MACIE TAKIE BUDKI LĘGOWE W TAK NĘDZNYM I SKANDALICZNYM STANIE   - NAJLEPSZYM SCHRONIENIEM POZOSTAJE WIĘC JEDYNIE ...CIEŃ DRZEWA!!!