poniedziałek, 1 grudnia 2014

LASY PAŃSTWOWE ,,PLATFORMY OBYWATELSKIEJ,, ...ZE ŚWIECZKĄ SZUKAĆ AKURAT DZISIEJSZEGO DNIA TAK WAŻNYCH NIE TYLKO DLA LEŚNIKÓW PONIŻSZYCH INFORMACJI !

01 grudnia 2014 roku

To CO SIĘ STAŁO DZISIAJ  dokładnie 01 grudnia 2014 roku w Państwowym Gospodarstwie Leśnym LASY PAŃSTWOWE - jest dla mnie jaskrawym dowodem JAKIE ,,ELYTY,, zdaniem obecnie rządzącej partii PLATFUSÓW OBYWATELSKICH ...nadają się na kierowanie tą ogromna PAŃSTWOWĄ FIRMĄ!

GDY PRZECZYTACIE CAŁOŚĆ PONIŻSZYCH INFORMACJI - spróbujcie znaleźć w owych Lasach Państwowych chociażby malutkiej  wzmianki z DZISIEJSZEGO DNIA na ten tak ważny dla każdego leśnika w Polsce temat, przy którym nawet o dziwo owa WŁADZA PLATFUSÓW USIŁOWAŁA BEZSKUTECZNIE ,,MAJSTROWAĆ,,Myślę,iż nie wiele z osób zasiadających dziś w zdecydowanej większości UKŁADOWO i POLITYCZNIE na stanowiskach kierowniczych w LP rozumie co to jest WIERNOŚĆ TRADYCJOM I HISTORII LEŚNICTWA POLSKIEGO ...dając się, lub też czynnie uczestnicząc w ogłupianiu Braci Leśnej w RP poprzez wciskanie jej ,,kitu,, że owa wierność jest związana wyłącznie z tradycją i historią ale tylko Lasów Państwowych!

NIC BARDZIEJ MYLNEGO …

A przecież LEŚNIKÓW w Polsce powinna cechować patriotyczna i pełna poświęcenia postawa obywatelska, świadomość OBOWIĄZKU SŁUŻBY PAŃSTWOWEJ , który ma swą symbolikę w mundurze POLSKIEGO LEŚNIKA, którego OSZOŁOMSTWO z Platformy Obywatelskiej usiłowało w tym bieżącym roku 2014 bezskutecznie jak się potem okazało zmienić, poprzez pozbawienie munduru cech polskości !!!

Mijają właśnie ostatnie godziny niby takiego ,,zwykłego,,dla nas wszystkich dnia ...01 grudnia!

Gdybym zapytał DZIŚ stu...tysiąc..kilkanaście tysięcy POLSKICH LEŚNIKÓW = co to dziś za ważny dzień dla LEŚNEJ BRACI to jestem pewien, iż ogromnie znikomy procent z nich odpowiedziałby poprawnie!

I wcale nie chodzi mi o te SFAŁSZOWANE WYBORY samorządowe dnia 16 listopada oraz owa druga ich tura wczoraj 30 listopada...czy też o sprawie ŁOSIA Z PODLASIA, O KTÓRYM OPISYWAŁEM OSTATNIO JAK TO SKANDALICZNIE RÓWNIEŻ DLA SAMYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH I ICH WIZERUNKU W SPOŁECZEŃSTWIE – OCZEKIWAŁ ON POMOCY, OKRYWANY KOCAMI PRZEZ WRAŻLIWYCH OKOLICZNYCH ROLNIKÓW ...AŻ PRZEZ 4 DNI, który akurat dziś 01 grudnia 2014 roku PADŁ w ośrodku rehabilitacji zwierząt, dokąd go wręcz ,,CUDEM,, dowieziono!

...Oto POLSKA PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA na szkoleniu w Moskwie!

                  

Szukałem dziś w mediach, w internecie jakiejkolwiek informacji o OGROMNIE WAŻNYM WYDARZENIU , które dawno, dawno temu ukształtowało TRADYCJĘ I HISTORIĘ POLSKIEGO LEŚNICTWA!

O zgrozo ...nie wspomniały jej nawet takie strony jak Ministerstwa Środowiska , Dyrekcji Generalnej LASÓW PAŃSTWOWYCH, czy też którejkolwiek z Regionalnych Dyrekcji LP jak chociażby tej w Szczecinku... NIKT !!!!

Gdy przypomnę sobie z jaką ,,pompą,, w tym 2014 roku władze Lasów Państwowych obchodziły NIE PRZYPADKOWO W LUBLINIE, GDZIE ZACZĄŁ SIĘ SOVIECKI KOMUNIZM W NASZEJ OJCZYŹNIE (sic!!!) JUBILEUSZ ISTNIENIA 90 LAT LASÓW PAŃSTWOWYCH ...i gdy zastanowię się DLACZEGO tak milcząco zapomniano o dzisiejszym dniu 01 grudnia – DOCHODZĘ DO PRZEKONANIA JAK BARDZO ZAKORZENIONA JEST W STRUKTURACH TYCHŻE LASÓW ...BŁAZENADA I ANTY POLSKOSĆ!

Zapytam szczerze ; WIECIE O CZYM MÓWIĘ...O CO MI CHODZI ???!

A więc poczytajcie ...KU PAMIĘCI...KU PRZYPOMNIENIU...DLA WIERNOŚCI TEGO CO NAPRAWDĘ JEST TYLKO POLSKIE W LEŚNICTWIE RZECZPOSPOLITEJ :

DOKŁADNIE DZIŚ ...01 GRUDNIA 2014 ROKU – MIJA 195 ROCZNICA USTANOWIENIA POLSKIEGO ORZEŁKA W KORONIE NA MUNDURACH POLSKICH LEŚNIKÓW !!!
                                              

Pytam więc; CZY TO NIE JEST NA TYLE BARDZO WAŻNA OKOLICZNOŚĆ DLA TRADYCJI I HISTORII LASÓW PAŃSTWOWYCH ...DLA LEŚNIKÓW...DLA POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA = ABY O TYM CHOĆ W DWÓCH , TRZECH ZDANIACH WSPOMNIEĆ??!

Ponieważ jestem znany ze szczerości aż do bólu , dodam tylko ; DALIŚCIE PRZYSŁOWIOWEJ DU...Y DZISIEJSZEGO DNIA ...PANIE DYREKTORZE GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH Adamie Wasiak ...PANOWIE DYREKTORZY REGIONALNI LP od Sławomira Cichoń w Szczecinku poczynając !!!!

A dlatego,że ,,dziwnym trafem,, i zapewne jak należy domniemywać zgodnie z tak zwaną idiotyczną ,,POPRAWNOŚCIĄ POLITYCZNĄ,, - zabrakło wam po prostu nie tylko ODWAGI ...ale zwykłej WIEDZY historycznej !!!

To prawda,że 195 lat temu tj; 01 grudnia 1819 roku Rzeczpospolitej NIE BYŁO NA MAPACH ŚWIATA, gdyż PODOBNIE JAK OD 2008 ROKU GDY DO WŁADZY DORWAŁO SIĘ OSZOŁOMSTWO Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ - tak i wówczas ZDRADA INTERESÓW RZECZPOSPOLITEJ, PRYWATA sprawiły,że z łatwością  dokonano grabieży i rozbiorów Polski!

POMIMO JEDNAK TAKIEJ TRAGEDII NASZEJ OJCZYZNY – 195 LAT TEMU, tegoż dnia 01 grudnia 1819 roku Car Rosji (...oraz król Polski!) Aleksander I Romanov wydał dekret PODNOSZĄCY STATUS ADMINISTRACJI LEŚNEJ RZĄDOWEJ DO RANGI KRÓLEWSKIEGO KORPUSU LEŚNEGO!
W dekrecie tym wydzielono z administracji państwowej SŁUŻBĘ LEŚNĄ, która otrzymała specjalny uniform...BĘDĄCYM W HISTORII POLSKI = PIERWSZYM I TO  POD ZABORAMI MUNDUREM LEŚNIKÓW!

Tym samym powstały wzory dystynkcji służbowych, krój,ZIELONA BARWA STROJU LEŚNIKA (!!!) - zaś ich wygląd za czasów Królestwa Polskiego bardzo przypominający mundury napoleońskie O DZIWO...pomimo zaboru rosyjskiego = ZACHOWAŁ ODRĘBNĄ, POLSKĄ SYMBOLIKĘ NARODOWĄ!!!!!!!!

Oficjalnym godłem Królestwa Polskiego POD ZABOREM był czarny, dwugłowy orzeł carski Z POLSKĄ TARCZĄ HERBOWĄ...UMIESZCZONĄ NA JEGO PIERSIACH!

Godłem wojskowym był jednak nadal...ORZEŁ BIAŁY !

TO właśnie TEN ORZEŁ ZNALAZŁ SIĘ NA BIAŁYCH GUZIKACH MUNDURÓW OFICERÓW LEŚNYCH KRÓLESTWA POLSKIEGO, a także na guziku spinającym kordon na ich kapeluszach,wykończeniach falcechów, ponad chwastami, na klamrach przy pendencie oraz na ładownicach i czakach, stanowiących nakrycie głowy STRZELCÓW I STRAŻNIKÓW LEŚNYCH !!!!!
                                              

DO DZIŚ GODŁO PAŃSTWOWE ..ORZEŁ W KORONIE – OD 195 LAT NOSI KAŻDY POLSKI LEŚNIK LASÓW PAŃSTWOWYCH !

...chociaż czasami szlachetny MUNDUR LEŚNIKA nie pasuje do KRĘTACKIEGO  charakteru człowieka !

Ze smutkiem zawiadamiam,że Dyrekcja Generalna LP …,,przypadkowo,, zapomniała o tym tak OGROMNIE WAŻNYM DLA POLSKICH LEŚNIKÓW DNIU ; 01 GRUDNIA 1819 ROKU …

ŻENADA ...no bo cóż więcej ??!

I jakimś kolejnym ,,PRZYPADKIEM,, ów orzełek w koronie MIAŁ DZIĘKI TAKIM ,,PROFESJONALISTOM,, ZNIKNĄĆ DOKŁADNIE 2014 ROKU Z MUNDURÓW POLSKIEJ SŁUŻBY LEŚNEJ …?????????

Czy to ,,PRZYPADEK,, ...odpowiedzcie to sobie sami !

Piszę jak jest...

                                    

Krzysztof Kowalczyk