piątek, 26 grudnia 2014

HISTORIA KILKU SPREZENTOWANYCH CHOINEK BOŻEGO NARODZENIA 2014 ROKU...


26 grudnia 2014 roku

Podczas obecnych Świat Bożego Narodzenia – w kilku miejscach na świecie podarowane mieszkańcom miast choinki BARDZO ZASKOCZYŁY LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ I TURYSTÓW!

I tak zacznę od Krakowa, gdzie LASY PAŃSTWOWE jak corocznie, sprezentowały choinkę która tradycyjnie od lat jest ustawiana po oknem papieskim .

Dla LP jest to oczywiście kapitalna okazja do promocji , więc nie ma się co dziwić,że oprócz kardynała Dziwisza podczas uroczystości OFICJALNEGO otwarcia i zaświecenia tysięcy światełek na choince – pierwszy w szeregu staje dyrektor RDLP Kraków Pan Stanisław Sennik.

Byli również inni leśnicy oraz studenci Wydziału Leśnego UR w Krakowie, którzy dali koncert na,  rogach myśliwskich...

NIESTETY ZALEDWIE KILKA GODZIN OD UROCZYSTEGO OTWARCIA I RODZINNEJ ATMOSFERY POD OKNEM PAPIESKIM...CHOINKA ZŁAMAŁA SIĘ , zaś według oficjalnej wersji winny jest WIATR, który szalał nad Polską!

No cóż! O roli WIATRU w życiu i historii naszego Świętego papieża Jana Pawła II nie powinienem Wam przypominać ...biorąc pod uwagę chociażby to CO ZROBIŁ NAGŁY WIATR W CZASIE UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH NASZEGO PAPIEŻA NA PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA W RZYMIE, KTÓRY NA ZAKOŃCZENIE CEREMONIAŁU TAK SYMBOLICZNIE ZAMKNĄŁ PISMO ŚWIĘTE  LEŻĄCE NA TRUMNIE Z JANEM PAWŁEM II!
       
Nagły wiatr ...czytał NA OCZACH MILIONÓW LUDZI na całym świecie - kartka po kartce ową księgę na trumnie Ojca Świętego Jana Pawła II ...po czym zamknął ja na koniec!

Co chciał nam tym samym powiedzieć Jan Paweł II …. ????!

                                
Tak oto CHOINKĘ ...DUMĘ KRAKOWSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH sprzątają pospiesznie pod oknem papieskim strażacy tuż po uroczystym otwarciu, a która ,,zdmuchnął,, WIATR...

CO TYM RAZEM CHCIAŁ NAM PRZEKAZAĆ NASZ ŚWIĘTY PAPIEŻ...???!

Łapy precz od Lasów Państwowych w Polsce ...NIE DLA ICH PRYWATYZACJI I JAKICHKOLWIEK SPÓŁEK !!!!

Czy także ów NAGŁY WIATR pod oknem papieskim w Krakowie, który tuż po uroczystym otwarciu ZŁAMAŁ CHOINKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – nie był aby wymownym przesłaniem i takim swego rodzaju  MEMENTO - do tych ,,mędrców,, z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, KTÓRZY GRZEBIĄ I KOMBINUJĄ PRZY PRACACH ZWIĄZANYCH ZE ZMIANĄ KONSTYTUCJI W SPRAWACH ŚCIŚLE ZWIĄZANYCH WŁAŚNIE Z LASAMI PAŃSTWOWYMI, KTÓRE COROCZNIE PRZEKAZUJĄ OD 2007 ROKU CHOINKĘ PO OKNO PAPIESKIE W KRAKOWIE ??!

MOIM ZDANIEM COŚ JEST ,,NA RZECZY,, SKORO CHOINKA ,,PRZYPADKOWO,, ZŁAMAŁA SIĘ AKURAT PODCZAS NOCNEJ DEBATY SEJMOWEJ W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI NASZEGO NARODOWEGO SKARBU ,,LASÓW PAŃSTWOWYCH,, - KTÓREGO POLITYCZNE OSZOŁOMSTWO USIŁOWAŁO I POMIMO OSTATNIEGO WYNIKU OBRAD – NADAL USIŁUJE...PODSTĘPNIE SPRYWATYZOWAĆ, KOMBINATORSKIMI ZAPISAMI W USTAWIE I KONSTYTUCJI!

A tak na marginesie – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, po uprzednim zapytaniu z mojej strony ,OTRZYMAŁEM ODPOWIEDŹ Z KANCELARII SEJMU W KWESTII MOJEJ CIEKAWOŚCI ...KTO PERSONALNIE BYŁ ODPOWIEDZIALNY ZA NOCNYMI OBRADAMI I GŁOSOWANIEM NAD TAK ARCY WAŻNYMI SPRAWAMI PRZYSZŁOŚCI LASÓW PAŃSTWOWYCH ?!
Jeszcze przed Sylwestrem opiszę to w detalach na moim www.pigipedia.blogspot.com

BARDZO CIEKAWA SPRAWA...

Kardynał Dziwisz zadecydował w Krakowie, że tym razem po tak WYMOWNYM i moim zdaniem BARDZO SYMBOLICZNYM CO DO OKOLICZNOŚCI (...łapy precz od lasów ??!) złamaniu się choinki podarowanej pod okno papieskie TRADYCYJNIE przez leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie - zostanie przystrojona w 2014 roku choinka posadzona KU CZCI JANA PAWŁA II na dziedzińcu Domu Arcybiskupów w Krakowie!

O dziwo Panie Prezydencie RP Komorowski – tam NIE ZASADZONO DĘBA a świerk …

W tej światowej historii PODAROWANYCH CHOINEK NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2014 ROKU – jest pewna historia, która nie będę tego ukrywał BARDZO MI SIĘ SPODOBAŁA, a dotyczy - PODAROWANIA TAKIEJ CHOINKI MIESZKAŃCOM PARYŻA PRZEZ.....WŁADYMIRA PUTINA, PREZYDENTA ROSJI !!!!!!!!!!

W tym tragicznym czasie wojny i przemocy oraz informacji z frontu walk ROSYJSKO-UKRAIŃSKICH,gdzie dwaj BRACIA SŁOWIANIE wyrzynają się tysiącami Bóg sam zapewne nie wie po co ...I OGŁUPIANIA NAS WYŁĄCZNIE ANTY ROSYJSKĄ PROPAGANDĄ, KTÓRA CORAZ CZĘŚCIEJ MIJA SIĘ Z PRAWDĄ – Prezydent Rosji Putin zrobił wyjątkowo trafny bo zwykły LUDZKI GEST dla mieszkańców stolicy Francji Paryża!

I jeśli od razu propaganda określa ten jego gest jako ,,dobrze rozgrywaną DYPLOMATYCZNO  PROPAGANDOWĄ partyjkę szachów,, na scenie politycznej Europy – TO JA OSOBA GRAJĄCA CODZIENNIE W SZACHY , SZCZERZE AKURAT MU TEJ ,,PARTII ŚWIĄTECZNEJ,, GRATULUJĘ!!!!!!!!

Gra w szachy jest ze wszech miar WYJĄTKOWA i uruchamia w naszym umyśle każdy jego zakamarek...jest kapitalnym treningiem, przed rozwiązywaniem nagłych trudnościami LOSU, czy zwykłego dnia codziennego !

PUTIN PODAROWAŁ MIESZKAŃCOM PARYŻA NA ŚWIĘTA I SYLWESTRA 2014 ROKU PIĘKNĄ 25 METROWĄ CHOINKĘ, KTÓRĄ USTAWIONO PRZED KATEDRĄ NOTRE DAME...
                            
...oto i ona; CHOINKA - PREZENT ROSJAN DLA FRANCUZÓW , dar Prezydenta Rosji Putina!CZYŻ NIE PIĘKNIE WYGLĄDA W TYM MIEJSCU ??!

Prasa francuska rozpisywała się na temat tego, iż prałat , rektor tej gotyckiej katedry NIE MIAŁ W KASIE 80 TYSIĘCY EURO NA POKRYCIE KOSZTÓW ZAKUPU, TRANSPORTU I DEKORACJI TEGO NAJWAŻNIEJSZEGO ŚWIĄTECZNEGO SYMBOLU!

Władymir Putin za pośrednictwem swego ambasadora Aleksandra Orłowa – W EXPRESOWYM CZASIE SPREZENTOWAŁ TEJ FRANCUSKIEJ STOLICY ÓW BOŻONARODZENIOWY PODAREK!!!!!!!!!!!!!

I choć różne państwa UE, które ogłosiły embargo przeciw Rosji po swojemu, pod swoje POLITYCZNE POTRZEBY natychmiast ,,ukwieciły,, ów prezent Putina dla Francuzów jako ,,podstępne , rosyjskie rzemiosło,, - ja uważam,że facet trafił w przysłowiową dziesiątkę z tym prezentem!!!

CO SZKODZI TERAZ PREZYDENTOWI FRANCJI ABY...SPREZENTOWAĆ W RAMACH REWANŻU CUDOWNĄ CHOINKĘ DLA MIESZKAŃCÓW ROSJI, KTÓRZY NIEBAWEM BĘDĄ OBCHODZIĆ U SIEBIE TAKIE SAME ŚWIĘTA JAKIE MY MAMY TERAZ , ORAZ NOWY ROK ???!

BYŁABY PIĘKNYM LUDZKIM GESTEM, gdyby rozświetlała nadzieją plac w Moskwie przed Kremlem...

W tej całej spirali wojennych ,,nakręceń,, z każdej ze stron ...ZAPOMINAMY , WIĘC CHOĆ NA ŚWIĘTA PRZYPOMNIJMY SOBIE O LUDZKICH ODRUCHACH WZAJEMNEJ, BEZINTERESOWNEJ ŻYCZLIWOŚCI WOBEC SIEBIE NAWZAJEM !

W górach, w okolicy Passo dell”Abate , w gminie Fabrizia – zostało wycięte 70 letnie drzewo , które nocą 04 grudnia b.r. transportowane nawet helikopterem Erickson S64F a potem ciężarówką – zjawiło się w Rzymie.

Kiedy my w Polsce jesteśmy zafascynowani rozmiarami choinek darowywanych przez Lasy Państwowe np.; pod okno papieskie – niniejszym podaję WYMIARY owego ,,drzewka,, jakie w prezencie otrzymał papież Franciszek ;

  • masa MINIMUM 8 ton!
  • Maksymalna szerokość korony 10 metrów
  • średnica mierzona na wysokości 1,3 mb od miejsca ścinki … 55 cm!

Wartym podkreślenia jest na zakończenie – jeszcze pewien ,,szczegół,, !
Otóż zwróćcie uwagę na fakt,że po świętach TAK OGROMNE DRZEWA nie są marnowane jak kiedyś i dla przykładu z choinki w Mediolanie w ramach recyklingu powstaną ławeczki, które ADMINISTRACJA MIEJSKA ROZDA ZA DARMO SZKOŁOM, INSTYTUCJOM,STOWARZYSZENIOM!

Byłoby bardzo wskazane, gdyby WŁADZE POLSKICH MIAST, KTÓRE OTRZYMAŁY W PREZENCIE LUB TEŻ ZAKUPIŁY DUŻYCH ROZMIARÓW DRZEWKA ŚWIĄTECZNE - zadbały o coś podobnego...A NIE TYLKO NA OPAŁ !!!!

Piszę jak jest...


Krzysztof Kowalczyk

PS.

Zaledwie parę dni po tak doniosłym przemówieniu w POLSKIM SEJMIE przez obecnego Prezydenta Ukrainy Poroszenkę, gdzie padały słowa ,,BRACIA,, ,,PRZYJACIELE,, - na granicy polsko - ukraińskiej ...NIE WPUSZCZONO KONWÓJ SAMOCHODÓW Z DARAMI ŚWIĄTECZNYMI DLA POLSKICH MIESZKAŃCÓW POLSKIEGO LWOWA !!!!!

Po wielu godzinach odstanych w kolejce BEZ PODANIA PRZYCZYN ze strony ,,braci - przyjaciół,, Ukraińców ...CAŁY KONWÓJ ZAWRÓCONO do Łodzi !!!!!!!

OT I CAŁA PRAWDA...W PRAKTYCE a nie z mównicy sejmowej!!!!