niedziela, 7 grudnia 2014

KOLEJNA AMBASADA UKRAINY KWESTIONUJE GRANICE RZECZPOSPOLITEJ...TYM RAZEM W NIEMCZECH (BERLIN)!!!!

07 grudnia 2014 roku

UKRAIŃSKIE ,,NACIĄGANIE STRUNY,,  NIEPOKOJU I NIEUFNOŚCI - TRWA W NAJLEPSZE...

Tym razem po USA - przyszła kolej na Ukraińską Ambasadę w Berlinie, KTÓRA KWESTIONUJE POLSKOŚĆ NASZYCH TERENÓW...

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy - OPUBLIKOWAŁO TAM MAPY kwestionujące polskość Przemyśla i Chełma!!!!

                                     


Chyba co niektórym BANDEROWCOM podgrzało mózgi i myślą,że Unia Europejska a w tym i Polska będą ślepo się temu przyglądać - co teraz czyni ukraiński MSZ w swych PAZERNYCH ,,gierkach,,!!!

No cóż! Jak z tego ANTY-POLSKIEGO postępowania wynika - oprócz wzrostu NACJONALIZMU i reaktywacji oraz gloryfikacji zbrodniarzy z UPA i samego Bandery na dzisiejszej Ukrainie , są siły polityczne SKORO OFICJALNIE TAK CZYNI UKRAIŃSKIE MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH ( !!!) starające się szukać i znaleźć propagatorów swych fałszywych wobec Polaków intencji !!!

CZY UKRAINIE MARZY SIĘ TYM SAMYM ZJEDNANIE NIEMCÓW  I PODOBNIE JAK W II WOJNIE ŚWIATOWEJ ,, SS-Galizien ,, ...wspólne ukraińsko-niemieckie dobijanie polskości ?!


Na zakończenie pozwolę sobie PRZYPOMNIEĆ CZYTELNIKOM MEGO BLOGA JAK KRETYŃSKI MAMY DZIŚ RZĄD RZECZPOSPOLITEJ - co do kwestii mniejszości ukraińskiej w Polsce I POMOCY IM OD MORZA BAŁTYCKIEGO (KOSZALIN) AŻ PO BIESZCZADY (WOŁOSATE) , na którą co roku MY POLACY PŁACIMY Z NASZYCH PIENIĘDZY ogromne sumy w ramach ,,współpracy,, :


OTO KLASYCZNY PRZYKŁAD POLSKIEJ TĘPOTY UMYSŁOWEJ WŁADZ ;

NIEDAWNO W Przemyślu władze polskie  ODDAŁY NA WŁASNOŚĆ  (!!!) tamtejszej mniejszości ukraińskiej w Polsce cały budynek na ich działalność   - zaś w POLSKIM  LWOWIE, który dziś między innymi za sprawa ukraińskiej współpracy sprzed lat  z hitlerowskim SS i WYMORDOWANIEM MNÓSTWA POLAKÓW , od roku czasu Ukraina nie chce WYDAĆ KLUCZY DO ,,DOMU POLSKIEGO,, W MIEŚCIE LWÓW !!!

PODSTĘPNIE ,,pod publiczkę,, władze ukraińskie Lwowa zgodziły się aby w danym miejscu był ,,DOM POLSKI,, - doskonale wiedząc o tym,że ...NIE SĄ UREGULOWANE KWESTIE WŁASNOŚCIOWE GRUNTU NA KTÓRYM TENŻE ,,DOM POLSKI,, SIĘ ZNAJDUJE !!!


Jakież to ....TYPOWO UKRAIŃSKIE  czyż nie prawda ???

Piszę jak jest....


Krzysztof  Kowalczyk

PS.

A OTO DOWÓD NA NIEDAWNA WSPÓŁPRACĘ UKRAIŃSKO-NIEMIECKĄ, PRO NACJONALISTYCZNĄ ...która dla naiwnych wówczas Polaków zakończyła sie TRAGEDIĄ;

...UKRAINIEC  generał SS - Waffen Biigatefuhrer PAWŁO SZANDRUK.

Bardzo ciekawa postać....był nawet pułkownikiem Wojska Polskiego i za uratowanie swej jednostki (brygady) we wrześniu  1939 roku pod Tomaszowem Lubelskim został po wojnie...W 1965 ROKU  odznaczony przez generała Andersa krzyżem Virtuti Militari.

W 1945 roku dowodził Ukraińską Armia Narodową składającej się w większości z byłych żołnierzy DYWIZJI BRONI HITLEROWSKIEJ SS ,,HAŁYCZYNA,,
WIEDZIAŁ,ŻE W SZEREGACH KTÓRYMI DOWODZIŁ MA MNÓSTWO UKRAIŃSKICH ZBRODNIARZY NA POLAKACH - ALE POSTANOWIŁ JAK NAJWIĘCEJ ICH URATOWAĆ DLA  ,,ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW,,

...nawet książkę wydał o SWOICH UKRAIŃSKICH ŻOŁNIERZACH W MUNDURACH NIEMIECIEGO SS !