czwartek, 25 grudnia 2014

STRASZNIE ,,N I E B E Z P I E C Z N A ,, CHOINKA BOŻEGO NARODZENIA...


25 grudnia 2014 roku


Święta Bożego Narodzenia 2014 roku ...dziś na Pomorzu od rana padał śnieg a w tej chwili piękna biała ,,poduszka,, śnieżna okrywa romantycznie drzewa,krzewy,ziemię!
Prawdziwie świąteczna atmosfera ...ze śniegiem, co zapewne największa radość sprawia dzieciom!

Gdy macie chwilę czasu na refleksję...czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym,że ŚWIĄTECZNA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA - stanowi według przeświadczenia pewnego grona ludzi ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE DLA PAŃSTWA ???!

Jest takie miejsce na świecie, gdzie od 40 minionych już lat straszy się , iż choinkę ostrzela artyleria lub też zostanie ona obrzucona granatami , albo ostrzela się ją z broni maszynowej!!!

MUSI ZGASNĄĆ...MUSI ZNIKNĄĆ Z OCZU INNYCH LUDZI...ale ta wciąż pełni swą religijną rolę ku radości innych!!!

Chodzi tu o 18 metrową choinkę ustawioną na zachód od Seulu – na wzgórzu Aeibong, a która dla Korei Południowej stanowi symbol pokoju i nadziei , zaś dla Korei Północnej stanowi niebezpieczną dla ich państwa broń, służącą do prowadzenie ,,podstępnej,, wojny psychologicznej!

Owa choinka przypomina wieżę i jest wykonana z metalu – a południowi Koreańczycy, chrześcijanie przekształcają ją w bożonarodzeniowe drzewko, jarzące się setkami lampek i podświetlonym krzyżem na jej wierzchołku.

TEN WIDOK CHOINKI ŚWIECĄCEJ Z ODDALI A STOJĄCEJ TUŻ PRZY GRANICY OBU PODZIELONYCH PAŃSTW KOREAŃSKICH – DAJE OGROMNĄ NADZIEJĘ ICH BRACIOM Z KOREI PÓŁNOCNEJ, KTÓRA JEST NON STOP OD LAT POGRĄŻONA W CIEMNOŚCIACH!
                                 

Aż trudno to sobie wyobrazić,że jest na świecie chory system - dla którego dla przykładu taka choinka to wróg!

I tak jest od 1971 roku...

W ateistycznym państwie Kim Ir Sena nie ma miejsca dla Boga, dla bożonarodzeniowej choinki, a bogato oświetlona i widoczna z oddali choinka stanowi dla tego chorego systemu jedynie przykład...marnotrawstwa prądu!
TAK UWAŻAJĄ KOMUNISTYCZNE WŁADZE...

10 lat temu choinki nie zaświecono, za sprawą pojednawczych gestów i wydawać się mogło nowej polityki ocieplania stosunków – jednak było to fikcją!

Choinkę znowu zapalono z cała jej mocą, gdy w 2010 roku północnokoreańskie torpedy zatopiły południowokoreański okręt...

W sierpniu tego roku władze południowej Korei zdemontowały ową metalową choinkę gdyż jej konstrukcja po upływie ponad 4o lat groziła bezpieczeństwu turystów – obiecując ustawienie nowej.

I jak co roku, gdy pod ową ,,NIEBEZPIECZNĄ,, choinką będzie można zaśpiewać kolędy, które zaniesie wiatr nadziei do Korei Północnej ...a obok pojawią się również tradycyjnie wozy straży pożarnej i karetek pogotowia – na wypadek ostrzału tego tak strasznie ,,niebezpiecznego,, miejsca na świecie!

Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk

.PS.

W tej chwili jest taki atak zimy,że 27 gmin na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim nie ma prądu...ja też!!! 
Zdjęcie ilustracyjne /Archiwum RMF FM
Takie Święta Bożego Narodzenia mają dziś i jutro energetycy i straż pożarna na północy Polski...

W woj. pomorskim ok. 6,8 tys. odbiorców nadal nie ma prądu /Energa /

A za oknem romantycznie ...