środa, 10 grudnia 2014

LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWA SŁAWNO /RDLP SZCZECINEK/...CZYŻBY CIĄG DALSZY SKANDALICZNEGO TRAKTOWANIA I ,,OCHRONY,, ORŁÓW W TYM NADLEŚNICTWIE??!

TAK PRZEZ KILKA MIESIĘCY LEŻAŁO DREWNO W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO 2014 ROKU - WYCIĘTE OKOŁO 200-300 METRÓW OD MIEJSCA, W KTÓRYM POTEM WYCIĘTO NAWET GNIAZDO ORŁA BIELIKA !!!

10 grudnia 2014 roku


Jeśli ktokolwiek z Was myślał, iż WYCINKA ZDROWEGO DRZEWA WRAZ Z BUDOWANYM GNIAZDEM PRZEZ ORŁY w Nadleśnictwie Sławno to ... ,,przypadek,, przy pracy to jest w błędzie!

OTO CIĄG DALSZY SKANDALICZNEJ PSEUDO ,,OCHRONY,, PRZYRODY  PRZEZ KIEROWNICTWO I NADZÓR TEGO NADLEŚNICTWA!

 niestety ale występowanie tego typu miejsc /gniazd/wraz z ptakami podlegającymi ochronie ścisłej  w polskich  Lasach Państwowych - obligatoryjnie ZGODNIE Z PRAWEM powoduje duże ograniczenia wycinki drzew w okolicy oraz szereg innych zakazów stopujących normalne czynności gospodarcze wykonywane przez leśników!

Nadleśnictwo Sławno zostało sprowadzone do roli NADLEŚNICTWA TOWAROWEGO , czyli mówiąc na skróty ; CIĄĆ...CIĄĆ...CIĄĆ ...i jeszcze raz CIĄĆ drewno bo jest zbyt!

A za tym stoi oczywiście kasa...więc czy wycięcie jednego czy więcej gniazd takich ptaków jak orzeł bielik, czy orlik krzykliwy to zawsze aby - ,,PRZYPADEK,, ??!
orlik krzykliwy w gnieździe.


NIE MA GNIAZDA...nie ma zakazów, nie ma kłopotów i ograniczeń!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE JEST ZA TO KASA....i raczej tu o to chodzi !.


Tu na tym foto także orlik krzykliwy...których w Polsce i na Pomorzu przybywa A LAS TO ICH DOM!

Ale po kolei.... c.d.n. NIEBAWEM !!!!


Piszę jak jest...


Krzysztof  Kowalczyk
Taki piękny gatunek kania czarna ...mieszka w Nadleśnictwie Sławno! CZY WIEDZĄ O TYM LEŚNICY czy też tylko ...CIĄĆ!  CIĄĆ! CIĄĆ ?!!!

Bardzo często osobiście widuję w ciągu roku STADO (!!!) tych ptaków poniżej składające się (UWAGA) ...czasami do 20 (słownie; dwudziestu !) sztuk na terenie Nadleśnictwa Sławno.
Liczba między 11 a 15 to ,,normalka,, gdy się pojawiają...a ja jak mam okazję pstrykam im zdjęcia, gdy są nad moją głową, czy nad domem !!!JESTEM W 100% PEWIEN,ŻE KIEROWNICTWO NADLEŚNICTWA SŁAWNO ...NIE MA OBECNIE ZIELONEGO POJĘCIA GDZIE TEN GATUNEK W TAKIEJ ILOŚCI W SŁAWNIE PRZEBYWA....sic!!!!!!!!!!!!!!!!!


A to CIĄG DALSZY tego samego miejsca wycinki drzew TUŻ PRZY BUDOWANYM - A NIEBAWEM JAK SIĘ OKAZAŁO WYCIĘTYM W LISTOPADZIE 2014 ROKU GNIEŹDZIE ORŁA BIELIKA około 200-300 mb  od gniazda.

ZDJĘCIA WYKONAŁEM OSOBIŚCIE 07 WRZEŚNIA TEGO ROKU...widząc ten stan NIEZMIENNIE OD KILKU MIESIĘCY !!!

Jest ogromnie prawdopodobne,że ...JEST DZIŚ TAM TAK SAMO !!!!
A ponieważ mój blog czytają także z Nadleśnictwa Sławno - więc jak należy domniemywać...przed ewentualną kontrolą DZIEŃ - DWA i wszystko stamtąd zniknie!!!

TAK JAK WYCIĘTE GNIAZDO ORŁA BIELIKA...TAKI ,,BURDEL,, I NIEGOSPODARNOŚĆ JEST W LASACH PAŃSTWOWYCH NADLEŚNICTWA SŁAWNO (RDLP SZCZECINEK) wiecie dlaczego ???!
Gdyż Platforma Obywatelska i Stanisław Gawłowski v-ce minister środowiska - wybrali SOBIE a nie dla dobra LP obecnego dyrektora RDLP Szczecinek (Sławomir Cichoń) który ...NIGDY W ŻYCIU NIE BYŁ = gajowym...podleśniczym...leśniczym...strażnikiem leśnym...inżynierem nadzoru...zastępcą nadleśniczego...nadleśniczym...naczelnikiem wydziału...inspektorem !!!
OD RAZU urodził się ...dyrektorem , no i oto tego efekty w terenie PODLEGŁYM Panu dyrektorowi !PS" ; TAK JAK PRZEWIDYWAŁEM ...w tej chwili, pomimo ciemności - już na światłach gdyż zapadł zmrok a mamy 11 grudnia godz.16.25 TRWAJĄ INTENSYWNE CZYNNOŚCI SPRZĄTAJĄCE TEGO BURDELU JAKI WIDZICIE NA ZDJĘCIACH W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO (Leśnictwo Kosierzewo) !
TO JEST NORMALKA w tym nadleśnictwie....