czwartek, 18 grudnia 2014

CZASAMI SYTUACJE NIEPRAWDOPODOBNE - STAJĄ SIĘ FAKTEM...

19 grudnia 2014 roku


Oto jedna z takich autentycznych historii, jaką niniejszym postanowiłem się podzielić na www.pigipedia.blogspot.com...


Zdarzyła się zaledwie kilka dni temu...

Wyobraźcie sobie sytuację - nadchodzą Święta Bożego Narodzenia a Wy z Rodzinką wybieracie się do bliskich na Wigilię koleją, pociągiem.

Stoicie na peronie dworca kolejowego...nadjeżdża pociąg - i wszyscy tam stojący patrzą na makabryczny widok  jaki wjeżdża na dworzec .

15 grudnia 2014 roku ...na stację dworca w Koszalinie wjechał skład pociągu, na lokomotywie którego wisiał orzeł bielik!

ZDERZYŁ SIĘ GDZIEŚ PO DRODZE Z POCIĄGIEM ...nie przeżył!

 Jest ogromnie prawdopodobne,że zapewne ucztował na jakiejś padlinie zabitej przez pociąg (...dziki,sarny,jelenie!) i nie zdążył w porę odlecieć.

A może akurat w tym samym czasie atakował swą upatrzoną z góry ofiarę aż tu nagle zjawił się pociąg ?!

  - To młody samiec - mówi Katarzyna Sygit. Bielik nie ma jeszcze jasnych piór na głowie, które pojawiają się po 8-10 latach....tak wygląda!

Pozostaje mi wierzyć,że to nie jest jeden z tych orłów, któremu w listopadzie 2014 roku leśnicy Nadleśnictwa Sławno /RDLP Szczecinek/ wycięli budowane przez orły gniazdo w lesie, bo wówczas należałoby ten przypadek rozpatrywać  wyłącznie w kategorii DESPERACJI i SAMOBÓJSTWA z rozpaczy oraz PROTEŚCIE PRZECIW MEGA IDIOTOM z administracji Lasów Państwowych!

Jest ogromnie prawdopodobne,że ten okaz, który jest w dobrym stanie fizycznym - będziecie mogli niebawem oglądać wypchanego w muzeum Słowińskiego Parku Narodowego - gdyż takie są wstępne decyzje w jego sprawie!

ORŁÓW BIELIKA JEST W POLSCE CORAZ WIĘCEJ ...z ogromną radością oglądam te piękne, majestatyczne ptaki CODZIENNIE i to po kilka razy!!! 

W poprzednim stuleciu było ich w Polsce coś około 20 par a obecnie ...dużo, dużo razy więcej - a to za sprawą OCHRONY ŚCISŁEJ TEGO GATUNKU !

A teraz CIEKAWOSTKA;

Również w tym roku 2014 strażnicy miejscy w Trzebiatowie/ ...a więc znowu Pomorze Zachodnie/  dostali informację,że przy torach kolejowych leży ranny ORZEŁ BIELIK !

TEN RÓWNIEŻ ZDERZYŁ SIĘ Z POCIĄGIEM ...zapewne ucztując na padlinie dzika leżącego przy szynach kolejowych, której strzegł dosłownie do samego końca, aż uderzył -,,zaatakował,, go pociąg!
Orzeł zderzył się z pociągiem

Ten orzeł miał jednak dużo więcej szczęścia ...

Strażnicy miejscy odnaleźli go ...został zawieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierzat w Wielgowie.

Następnie z obrażeniami wewnętrznymi oraz otwartym złamaniem kości ramieniowej skrzydła tenże orzeł bielik trafił do lekarza weterynarii w Szczecinie.

04 kwietnia 2014 roku

PRZEŻYŁ i jest rehabilitowany...

W Polsce coraz częściej dochodzi do kolizji drogowych i kolejowych między orłami a ...,,zdobyczami,, naszej ludzkiej techniki.
CIESZY FAKT, IŻ MAMY PROFESJONALNIE WYSZKOLONYCH LUDZI NIOSĄCYCH POMOC POTRZEBUJĄCYM RATUNKU TAK PIĘKNYM PTAKOM...

Tutaj na foto widoczna jest PROFESJONALNA POMOC LEKARZY WETERYNARII kolejnemu orłu ...tym razem na drugim końcu Polski - w Przemyślu. Również został uratowany !

...a tu KOLEJNA KOLIZJA POCIĄGU Z ORŁEM tym razem na trasie Poznań - Krzyż w 2008 roku.
Wyobraźcie sobie, iż pomimo kilkudziesięciu kilometrów takiej  karkołomnej podróży ZAKLINOWANEJ pomiędzy światłem a przednim zderzakiem lokomotywy  ten orzeł miał szczęście ; PRZEŻYŁ i po długiej rehabilitacji wrócił na wolność !!!

Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk

PS.

Spotkać w życiu choć raz taką scenę ,,dyskusji,, ORŁA ze SROKĄ ...a do tego zrobić takie zdjęcie - to dopiero radość i wspomnienia!


W Polsce nie tylko orły bieliki ale i nawet myśliwi Polskiego Związku Łowieckiego wiedzą,że są takie miejsca u nas w kraju gdzie NA TORACH KOLEJOWYCH SZYBCIEJ SPOTKASZ DZIKI,SARNY,JELENIE niż ....sam pociąg!

Nie wierzycie ??!

Oto dowód ;Oto ambona myśliwska ...PRAWIE NA ŚRODKU TOROWISKA ! Szlak kolejowy z tego co widać nieczynny - ALE JAK KTOŚ WPADNIE NA POMYSŁ PONOWNEGO URUCHOMIENIA TO JAK DOMNIEMYWAM OSTATNI DOWIE SIĘ NIE TYLKO ZWIERZ DZIKI NA TYM ODCINKU ALE I PRAWDOPODOBNIE SIEDZĄCY NA TEJ AMBONIE MYŚLIWY !!!
Oby tylko i owego myśliwego lokomotywa nie przywiozła na przodzie swego składu  obok zderzaka i lamp na dworzec PKP ...atrakcja na 100% gwarantowana prawda ??!  Sic!!!!!!

I tym oto sposobem ...SYTUACJE WRĘCZ  NIEPRAWDOPODOBNE  - STAJĄ SIĘ JAK SAMI WIDZICIE FAKTEM !!!

Bądźcie bardzo ostrożni jadąc samochodami po naszej przepięknej LEŚNEJ Polsce :

Dziki...łosie...jelenie...sarny...a nawet już orły - mogą pojawić się w każdej chwili na jezdni !

...w tym wypadku na terenie Małopolski 24 lipca 2014 roku zginęła kobieta z małym dzieckiem po kolizji najpierw z tym ogromnym dzikiem a potem samochodem ciężarowym.