sobota, 3 stycznia 2015

NIE PRZECHODŹMY OBOK RZECZY PIĘKNYCH OBOJĘTNIE...w pogoni za dniem codziennym!

...ten gatunek naturalnie rosnącego STORCZYKA jest w Polsce  pod OCHRONĄ ŚCISŁĄ !04 stycznia 2015 roku

PRAKTYCZNIE każdy z Was ma telefon komórkowy przy sobie...

Czy goniąc czasami jak szaleni za tym aby tylko mieć i posiadać ...STAĆ JEST WAS NA TO BY CHOĆ NA CHWILECZKĘ ZWOLNIĆ i pstryknąć ciekawe Waszym zdaniem ujęcie aparatem foto jaki macie w swoich telefonach komórkowych ?!

Może to być zdarzenie...zwierzęta...kwiaty...owoce...ludzie..itd. itp.

Oto kilka chwil jakie osobiście udało mi się ująć w mini obiektywie telefonu komórkowego - na przykładzie KWIATÓW jakie mam w większości  wokół siebie!

DZIŚ TO JUŻ WSPOMNIENIE CZEGOŚ ...CZEGO NIE MA, GDYŻ MAMY W POLSCE ZIMĘ , a jednak oglądanie tego typu migawek szczególnie w takim okresie daje dużą frajdę i satysfakcję zarazem! 
...biała i żółta róża z jednego krzewu.


...wiciokrzew pomorski.A ten przepiękny kwiat posiałem przed domem w 2013 i 2014 roku z maleńkich nasion - jakie setki ...setki kilometrów wiozłem na północ Polski w reklamówce, ROŚLINA TA POCHODZI AŻ Z PERU !!! Jest to ,,ZŁOTO INKÓW,, !!!!

Nieprawdopodobna roślina LECZNICZA o której walorach mało kto wie...KUPUJCIE MĄKĘ Z AMARANTUSA (...tak się nazywa!) lub SZARŁAT - przy której pszenica to ,,pikuś,,!
Amarantus ma w sobie tyle WAPNIA ,że ...mleko się chowa !!!
Poczytajcie o tym ZŁOCIE INKÓW - jak ważnym dla zdrowia Waszych bliskich może być już teraz, ponieważ roślinę tą uprawia się nawet już w Polsce NA LUBELSZCZYŹNIE!
LEK - dla alergików, osób z chorobami krążenia, nadciśnienia, fantastycznie wzmacniający kości nie tylko u dzieci..
Roślina która przy nawożeniu w czasie uprawy osiąga wysokość 2,5 -3,5 metra! Nasionka przypominają ,,biały,, mak.  REWELACJA  DLA  ZDROWIA !!! .
...nie ma to jak wypoczynek wśród kwiatów!

...w głębi zachód słońca.
...wiecie jaki to kwiat??! Mam ich wiele!To IRYS...

Kwitnąca rajska jabłoń...


...piwonia.

...konwalie po deszczu.


...pracowita pszczółka. Zbieranie własnych truskawek stąpając po takim dywanie z ROZCHODNIKA nad jakim pracowałem kilka lat - daje niezapomniane wrażenia przy mnóstwie krzątających się przy zbiorze pyłku kwiatowego pszczół i trzmieli.
DLA WSZYSTKICH WYSTARCZYŁO...


Krzysztof Kowalczyk


PS.  ...jutro opublikuję GRZYBY z naszych PIĘKNYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH - o jakich każdy ,,grzybiarz,, śni przed wypadem do lasu !
Jest co oglądać !!!