poniedziałek, 26 stycznia 2015

BRAVO PIOTR ! MINISTER ŚRODOWISKA POLECA DOKONANIE ZMIAN W LASACH PAŃSTWOWYCH !!!


BRAVO PIOTR!!!!

MINISTER ŚRODOWISKA POLECA DYREKTOROWI WASIAKOWI UJEDNOLICENIE I UPORZĄDKOWANIE W LASACH PAŃSTWOWYCH...PROCEDUR ZWIĄZANYCH Z PROWADZENIEM INWESTYCJI DROGOWYCH NA TERENACH LEŚNYCH !


27 stycznia 2015 roku


Pisałem o tym wielokrotnie na www.pigipedia.blogspot.com !!!

INWESTYCJE DROGOWE ZALEDWIE NA PRZYKŁADZIE KILKU NADLEŚNICTW RDLP SZCZECINEK ( pod ,,wodzą” dyrektora Sławomira Cichoń) - BYŁY I SA NADAL  WYKONYWANE NIELEGALNIE I TO PRZEZ CAŁE LATA!!!

Pismem z dnia 19 stycznia 2015 roku znak sprawy ; DLP-I-052-1/2134/15 mj MINISTER ŚRODOWISKA poprzez swój Departament Leśnictwa i Ochrony Przyrody - skierował imienne pismo do obecnego Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Pana Adama Wasiak prośbę o WPROWADZENIE W SKALI CAŁEJ LEŚNEJ POLSKI ZMIAN PRAWNYCH a dotyczących … (cytat) ,, ujednolicenia i uporządkowania procedur związanych z przeprowadzeniem w.w. Inwestycji ''.


Nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego, gdyby nie pewien NADZWYCZAJ WYJĄTKOWO WYMOWNY W TAKICH A NIE INNYCH – BO POLITYCZNYCH -  LASACH PAŃSTWOWYCH FAKT !!!

Otóż Minister Środowiska wydając Dyrektorowi Generalnemu wytyczne w tej sprawie rozpoczął owe pismo od powiadomienia DGLP, iż czyni się tak ZA SPRAWĄ KONSEKWENCJI I DETERMINACJI W DZIAŁANIU kolegi Piotra Szafrańskiego z Kępic, który przepracował dla Lasów Państwowych ponad 35 lat,a które to LASY inwestowały w niego i jego szkolenia, by potem tj; kilka lat temu ...ZOSTAŁ ON WYRZUCONY Z PRACY PRZEZ NADLEŚNICZEGO POLITYCZNIE ZWIĄZANEGO Z ,,PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ” (Sławomir Piątkowski!).

Usiłowałem być osobiście ,,mediatorem” w sprawach powrotu między innymi Piotra Szafrańskiego do pracy w Lasach Państwowych zarówno w czasie spotkania w Warszawie z Dyrektorem Generalnym Adamem Wasiak, jak i podczas rozmów z nadleśniczym Piątkowskim w Warcinie … OSZUKANO NAS, nie tylko tak jak nadleśniczy Piątkowski, który zapewnił mnie że pomoże Piotrowi mieszkającemu tuż przy Nadleśnictwie Warcino w Kępicach!

PRZY OKAZJI dowiedziałem się od nadleśniczego...KOMU POLECONO ZAŁOŻYĆ TAM SPECJALNE ,,TECZKI” PERSONALNE NA PRACOWNIKÓW NADLEŚNICTWA WARCINO...KTO MA JE OBOWIĄZEK PROWADZIĆ ...i jak domniemywam ,,uzupełniać „ dane o coraz to nowe sugestie,donosy itp.!!!

Nadleśniczy Piątkowski osobiście powiedział mi...JAKA GRUBĄ TECZKĘ MIAŁ ZAŁOŻONĄ Piotr Szafrański, którego zwolnił !
SB...UB...i wszelkiej maści dziadostwo dobrze się tam raczej ma!!!


Potrafię to nawet udowodnić poprzez IPN … to tak na marginesie !

Minister Środowiska przekazując owe wytyczne Panu Wasiakowi – Dyrektorowi Generalnemu LP- PRZESŁAŁ MU także KOPIĘ BARDZO PROFESJONALNEGO WYSTĄPIENIA KOLEGI PIOTRA SZAFRAŃSKIEGO W SPRAWIE PROWADZENIA INWESTYCJI DROGOWYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH … a dokładniej występujących tam nieprawidłowości!

A na czym one polegają – znajdziecie w archiwum www.pigipedia.blogspot.com ZAPRASZAM!

Piszę o tym również dlatego,że doskonale wiem KIEDY...GDZIE...PRZEZ KOGO ...Piotr był dyskryminowany, wykpiwany, traktowany niepoważnie w tym co z taką determinacja na swój prywatny koszt  robi - przez złośliwe OSZOŁOMSTWO z ,,Platformy Obywatelskiej”, które zakorzeniło się w Lasach Państwowych , a które widząc pospolity napis na płocie ,, DUPA ''...od razu biegną prostacko ją  głaskać!!!!


Kilka dni temu odbyło się spotkanie niedaleko Warcina,na które Pan Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak wysłał swoich reprezentantów...

MAM NADZIEJĘ Panie Dyrektorze,że ,,COŚ” się zmieni ...KU NORMALNOŚCI !

A tak na marginesie ; 
CZY WIECIE,ŻE PONAD POŁOWA NADLEŚNICTW NA TERENIE RDLP SZCZECINEK...NIELEGALNIE PROWADZI INWESTYCJE DROGOWE W LASACH??!

JESTEM PEWIEN,ŻE TERAZ PAN DYREKTOR GENERALNY LP ADAM WASIAK W OPARCIU O PRECYZYJNIE SPORZĄDZONĄ DOKUMENTACJĘ JAKĄ KILKA DNI TEMU OTRZYMAŁ PODCZAS OWEGO SPOTKANIA, A PONADTO OD MINISTRA ŚRODOWISKA ...UJEDNOLICI W CAŁYCH LP PRZEPISY I POSTĘPOWANIA W TEJ SPRAWIE, ABY ŻADEN NADLEŚNICZY NIE MIAŁ JUŻ KŁOPOTÓW Z PRAWEM !

Wszystkie te ,,ściemy” i kłamstwa jakie wypływały NIE PRZYPADKOWO z Nadleśnictwa Warcino o zgrozo do innych Nadleśnictw RDLP Szczecinek również w celu dyskredytacji Piotra Szafrańskiego ...SZLAG TRAFIŁ na mocy postanowienia Ministra Środowiska z dnia 19 stycznia 2015 roku!

LASY PAŃSTWOWE RDLP SZCZECINEK WYDAŁY NA TE DZIAŁANIA BARDZO DUŻE SUMY...na ogłupianie nadleśniczych i specjalistów, których ŹLE SZKOLONO, W OPARCIU O NIEZGODNE Z PRAWEM PRZEPISY !!!!!!!
TAK! TAK!

TO FAKTY...nawet specjalną broszurę i książeczkę wydano (sic!!!!!!)

Dla zainteresowanych ; Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku  kilka dni temu , także za sprawą determinacji Piotra uchylił jako NIEWAŻNE I NARUSZAJĄCE PRAWO decyzje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dotyczące dróg leśnych...W NADLEŚNICTWIE WARCINO !
Niebawem zacznie się tam kontrola …wykonanych dotąd inwestycji drogowych!

TAK SAMO JEST PO SĄSIEDZKU W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO ...gdzie również, ale tym razem Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego UCHYLIŁ JAKO NIEWAŻNE I NARUSZAJĄCE PRAWO decyzje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sławnie  dotyczące inwestycji drogowych w tym nadleśnictwie !
Tam również szykuje się niezła ,,NIESPODZIANKA” ...ale o tym potem!


A poniżej zerknijcie sobie na NIELEGALNE inwestycje drogowe w nadleśnictwie Warcino ;

Oto parę ujęć:
Czy pamiętacie gdy opisywałem jak to w Sławnie  zwykłe błoto i torf  z kopania stawów rybnych w ilości setek ton przywieziono na budowę drogi leśnej w leśnictwie Łętowo...jako pełnowartościowy żwir...PO CZYM NATYCHMIAST W WEEKEND WYWIEZIONO bo...Kowalczyk na ,,pigipedii" napisał i zdjęcia zamieścił !


Nie znam tak KRĘTACKIEGO nadleśnictwa w Polsce jak Warcino, gdzie przed kontrolą inspekcji  DGLP (...oczywiście po wcześniejszej publikacji FAKTÓW na www.pigipedia.blogspot.com )...ZDOŁANO ZMIELIĆ KILKASET TON ZAKUPIONEGO WYJĄTKOWO NIEKORZYSTNIE DLA SKARBU PAŃSTWA  GRUZU NA DROGI LEŚNE , ABY MIAŁ WYMAGANY WYMIAR 2,5 CENTYMETRA TAK JAK BYŁO USTALONE W ZAMÓWIENIU ,,NA PAPIERKU" ...A NAWET POSPIESZNIE WYWIEZIONO TAKIMI SAMOCHODAMI DZIESIĄTKI TON W RAMACH PODMIANY...LUB OD RAZU DO LASU!!! 

A tam pręty...gwoździe...papa...smoła ... ,,EKOLOGICZNIE" czyż nie prawda (sic!!!)Widzicie ten napis na samochodzie ?! ,,MEGA" ...KRĘTACTWO W LASACH PAŃSTWOWYCH ,,PLATFUSÓW OBYWATELSKICH" !


WINNYCH ...wśród kierownictwa oczywiście brak!!!!  SKRAJNIE CHORE KLIMATY ...,,konkursowe" oczywiście sic!!!!

WYOBRAŹCIE SOBIE,ŻE DOSZŁO PRZY TYM DO IDIOTYCZNYCH SYTUACJI, gdzie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w ramach R.W.D. - wystosował  ostatnio do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie swoje zapytanie treści dosłownie coś w stylu  ; CZY ŚNIEG JEST BIAŁY A NOC CIEMNA...ponieważ pytał Warszawę, czy to stanowisko na ich stronie internetowej jest AKTUALNE (sic!!!!!)

Otrzymał odpowiedź : TAK ! ….ŚNIEG JEST BIAŁY – A NOC CIEMNA!!!

Takich ,,profesjonalistów” pozatrudniały UKŁADY I NEPOTYZM ,,Platfusów Obywatelskich” ...nie tylko w Lasach Państwowych!!!!

CO ZRESZTĄ WIDAĆ...SŁYCHAĆ...I CZUĆ !!!


Tym samym oczekujcie NIEBAWEM wytycznych z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych na temat ujednoliconych postępowań JAKIE KAŻDE NADLEŚNICTWO W POLSCE za sprawa determinacji Piotra Szafrańskiego z Kępic i JEGO ZAAKCEPTOWANEGO WYSTĄPIENIA PRZEZ MINISTRA ŚRODOWISKA - musi niebawem przestrzegać, gdyż tak od dawna stanowi PRAWO W POLSCE...czego jakoś nikt nie dostrzegł na przestrzeni lat 2008-2015 !!!

NIKT TU NIKOMU NIGDY NIE ROBIŁ NA ZŁOŚĆ ...a ni Piotr, ani ja piszący o tym na www.pigipedia.blogspot.com , natomiast konsekwencja i determinacja ZWYCIĘŻYŁA wyłącznie DLA DOBRA LASÓW PAŃSTWOWYCH ,A NIE DLA TYCH PRZYPADKOWYCH ,,KONKURSOWYCH” NADLEŚNICZYCH takich jak w Warcinie...Sławnie...itd.itp!


BRAVO! BRAVO!  PIOTR !!!!!!!!!!!!!!!

Pisze jak jest....A OGROMNIE MI PRZYKRO,ŻE CZASAMI  AKURAT TAK w Lasach Państwowych RP ostatnich lat!

Według informacji przekazanej ostatnio PAP przez Ministra Środowiska Pana Grabowskiego - LASY PAŃSTWOWE w 2015 roku wydadzą na budowę dróg leśnych  kwotę około 500 mln zł!!!

Według Dyrektora Generalnego LP Pana Adama Wasiak - pieniądze będą przeznaczane także na projekty edukacyjne i turystyczne, oraz ochronę przyrody!!!

TE WSZYSTKIE PIENIĄDZE WYPRACOWUJĄ SWOJĄ PRACĄ - LEŚNICY LASÓW PAŃSTWOWYCH  !!!!Krzysztof Kowalczyk

PS.

Dzwonicie... piszecie...pytacie mnie PO TYM CO OPISUJE NA BLOGU ; JAK DŁUGO JESZCZE TACY ,,PROFESJONALIŚCI” BĘDĄ NA KIEROWNICZYCH STOŁKACH W LASACH PAŃSTWOWYCH???

ODPOWIADAM!
Czy nie zauważyliście ostatnimi czasy,że OWI ZAWODOWCY zamykają swe gabinety na kłódkę, aby nikt nie zajął ich miejsc ALBO TEŻ ZABIERAJĄ STOŁKI PO PRACY ZE SOBA NA NOC DO DOMU ????

Zwróćcie na to baczna uwagę, gdyż jak nadal …,,PLATFORMA OBYWATELSKA” I JEJ WAZELINIARZE KAPITALNIE SIĘ BAWIĄ ALE NA KOSZT SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE I NIE TYLKO !


WSZYSTKO MA JEDNAK SWÓJ KRES...

UWAGA!

W uzupełnieniu do podanych powyżej wiadomości - jestem zmuszony dodać PO WASZYCH INTERWENCJACH TUŻ PO PRZECZYTANIU TYCH INFORMACJI następujące dane:

Otóż jak stwierdziłem BARDZO SŁUSZNIE zresztą  ,,Brać Leśna: RDLP Szczecinek  wini za to BEZPRAWIE I BRAK KOMPETENCJI niejakiego ,,szambo-nurka" jak go określacie, ale i głównie obecnego dyrektora RDLP Szczecinek S.Cichonia!

OTÓŻ TO NIKT INNY A CICHOŃ  - pod wpływem zapewne  albo ,,podpowiedzi" takich POLITYCZNYCH osób jak jego obecny kadrowiec (...asystent POlityczny Stanisława Gawłowskiego!), lub też tak zwanej ,,PROMOCJI - SWOICH" , zatrudnił jako naczelnika w biurze RDLP od spraw inwestycji budowlanych syna radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego o nazwisku WYSZOMIRSKI!

OCZYWIŚCIE JEST TO BARDZO POWIĄZANE WSZYSTKO W TLE Z ,,PLATFUSAMI... OBYWATELSKIMI"... sic!!!!!!!!!!!!!!!

Dowiedziałem się  z Waszych informacji,że nazwisko to jest bardzo związane w paroma BARDZO DELIKATNIE TO UJMUJĄC ,,nieekonomicznymi" działaniami wcześniej niż w LP - na terenie firm,spółek miejskich miasta Szczecinka,Bornego Sulinowa min. związanych z KANALIZACJĄ MIEJSKĄ , stąd jak domniemywam określenie człowieka ,,SZMBONUREK"!!!

To trzeba mieć ,,talent" dyr.Cichoń - aby dać się przekonać na awanse zawodowe w LP RDLP Szczecinek osób kanalizacyjnych...KTÓRE DOPROWADZIŁY DO TEGO,ŻE W PONAD POŁOWIE NADLEŚNICTW SKARBU PAŃSTWA RDLP SZCZECINEK OD LAT PROWADZONO I NADAL SIĘ PROWADZI NIELEGALNIE, BEZPRAWNIE INWESTYCJE DROGOWE WARTE MILIONY ZŁOTYCH!!!

Skandaliczne PARTACTWO ...oparte na NEPOTYZMIE I RAKU WIEDZY !!!

TAKI JEST CAŁY TEN WYDZIAŁ Z UKŁADOWYM NACZELNIKIEM WYSZOMIRSKIM W BIURZE RDLP SZCZECINEK..który zrobił moim zdaniem  dyr.Cichoniowi kapitalna ,,reklamę" ...za sprawa której teraz Minister Środowiska (...nomen omen w przypadku ,,szambonurka" także wcześniej ZAWODOWO ZWIĄZANY Z WODAMI, ale akwenem nie ograniczonym w rurach kanalizacyjnych!!!)- POLECA DYREKTOROWI GENERALNEMU LP Panu Adamowi Wasiak ...UJEDNOLICIĆ, UPORZĄDKOWAĆ, ZMIENIĆ POSTĘPOWANIA W SPRAWACH INWESTYCJI DROGOWYCH, ABY WRESZCIE BYŁY TAK PROWADZONE JAK STANOWI PRAWO ...a nie układy i ,,Platforma Obywatelska"


A oto poniżej JAK WYGLĄDAŁY ,, MANEWRY" w Nadleśnictwie Warcino (RDLP Szczecinek). gdzie pospiesznie w weekend sprowadzono przed planowaną kontrolą Inspekcji Lasów Państwowych  - ten oto sprzęt, który miał za zadanie ...EXPRESEM ZMIELIĆ KILKASET TON BARDZO GRUBEGO GRUZU / ...śmieci, gwoździ,prętów,smoły,papy itd.itd!!!!/, ABY ICH ,,GRANULACJA" BYŁA TAKA ZA JAKĄ LASY PAŃSTWOWE ZAPŁACIŁY - to jest nie kilkadziesiąt centymetrów a 2,5 cm !!!!

Potem wywieziono nie mniejszym EXPRESEM ten ,,szajs" do lasu ...przysypano ŚLICZNIE piaseczkiem...

Panie Cichoń...Piątkowski...,,szmbonurek" !
A cóż to po prawej stronie niezbyt dokładnie zasypano owym piaseczkiem ...PO PRAWEJ STRONIE!!! Cegły ...grubsze niż owa wymagana ,,granulacja" 2,5 cm ....
Skarb Państwa LP ZAPŁACIŁ ZA TEN NEPOTYCZNY PROFESJONALIZM ,,PLATFUSÓW" ZBYT WIELE TYSIĘCY ZŁOTYCH NIEPOTRZEBNIE !!!