sobota, 28 lutego 2015

28 LUTEGO 2015 ROKU ....SKANDAL NA GRANICY UKRAIŃSKO-POLSKIEJ !!!

28 lutego 2015 roku
                             

Dziś 28 lutego ROCZNICA LUDOBÓJSTWA  naszych Rodaków w Hucie Pieniackiej , których wymordowali Ukraińcy...
                 
A oto zdjęcie z PIERWSZEJ KOMUNII dzieci z Huty Pieniackiej...

...A OTO JAK MORDOWALI TAM UKRAIŃCY POLSKIE DZIECI !

DZIŚ 28 LUTEGO 2015 ROKU - MIAŁ MIEJSCE SKANDAL NA GRANICY UKRAIŃSKO-POLSKIEJ !!!

W kolejną rocznicę tego LUDOBÓJSTWA na Polakach na ziemiach Rzeczpospolitej  - udawała się do Huty Pieniackiej z Polski grupa około 50 osób,ABY ZŁOŻYĆ POD TYM POMNIKIEM POWYŻEJ KWIATY I ODDAĆ HOŁD POMORDOWANYM W 71 ROCZNICĘ TAMTEJ TRAGEDII..

TO MEGA SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZĘŚĆ POLAKÓW NIE WPUSZCZONO W OGÓLE NA UKRAINĘ - ZE WZGLĘDU JAK TO ICH POINFORMOWALI  POGRANICZNICY UKRAIŃSCY ...NA (cyt),,PUBLICZNĄ DZIAŁALNOŚĆ ANTY UKRAIŃSKĄ".

CO NA TO PREZYDENT RP ...KOMOROWSKI???!

CO NA TO PREMIER RP ...KOPACZ???!

CO NA TO POSŁOWIE I SEJM RP...???!

                     
OTO ARCHIWALNE ZDJĘCIE WYMORDOWANYCH POLAKÓW W HUCIE PIENIACKIEJ...


Według mej oceny UKRAIŃCY DALI DZIŚ DOWÓD,ŻE NIE MOGĄ BYĆ WSPIERANI PRZEZ POLSKĘ W ICH DĄŻENIACH ...jakkolwiek FAŁSZYWIE są one określane !!!!!!!

Na terytorium Ukrainy nie wpuszczono 8 osób, a 6 z nich Służba Bezpieczeństwa poinformowała iż nie wjadą za ...JAKOBY (cyt) ,,PROPAGOWANIE KŁAMSTW O RZEKOMEJ RZEZI WOŁYŃSKIEJ"

To sie nie mieści w głowie...ŻE WŁADZE POLSKIE NIE REAGUJĄ NATYCHMIAST PRZY TEGO TYPU SKANDALACH !!!!!

Dziś na miejscu LUDOBÓJSTWA w Hucie Pieniackiej była na godzinę 12.00 zaplanowana wspólna modlitwa ...zaś ukraińscy pogranicznicy CELOWO OPÓŹNILI odprawę tej około 50 osobowej grupy Polaków z mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.

UKRAIŃSCY POGRANICZNICY PRZETRZYMALI POLAKÓW NA GRANICY  do południa...


Bardzo podobne zdarzenie miało miejsce w kwietniu 2014 roku, gdy na Ukrainę nie wpuszczono autora książki pt: ,,ODDAJCIE NAM LWÓW" Marcina Hałaś  - W KTÓREJ AUTOR DOMAGA SIĘ PRZYWRÓCENIA PAMIĘCI O POLSKIM MIEŚCIE LWÓW, CHOĆ DZIŚ ZNAJDUJĄCYM SIĘ Z PRZYCZYN WYŁĄCZNIE POLITYCZNYCH NA TERYTORIUM UKRAINY !

PRZYPOMNĘ:

Podczas pacyfikacji ludności polskiej we wsi Huta Pieniacka 28 lutego 1944 roku wymordowano do 1.500 Polaków - przez żołnierzy 4 Pułku Policyjnego SS składającego się z Ukraińców pod dowództwem Oberstleutnanta Schutzpolizei Siegfrieda Brinza a także OKOLICZNYM ODDZIAŁEM UKRAIŃSKIEJ POWSTAŃCZEJ ARMII nacjonalistów pod dowództwem WŁODZIMIERZA CZERNIAWSKIEGO !!!

Tego dnia w Hucie Pieniackiej wymordowano wielu uciekinierów Polskich jacy znaleźli tam schronienie po ucieczce z innych miejscowości ...wyrzynanych przez Ukraińców !


KAŻDY DOM POLAKÓW BYŁ GRABIONY PRZEZ CYWILNĄ LUDNOŚĆ UKRAIŃSKĄ JAKA PRZYBYŁA WOZAMI WRAZ Z WOJSKIEM - ABY WYMORDOWAĆ POLAKÓW...

POLAKÓW ZAPĘDZONO DO KOŚCIOŁA...WIELU UCIEKAJĄCYCH WYMORDOWANO...A NA ZAKOŃCZENIE GRUPAMI ZAPĘDZONO SIŁA DO DREWNIANYCH POMIESZCZEŃ GOSPODARSKICH, KTÓRE OSTRZELANO Z BRONI MASZYNOWEJ A NASTĘPNIE ...PODPALONO !!!

Wydawana we Lwowie ukraińska gazeta ,,Lwiwskie wisti" podała wówczas,że śmierć poniosło 868 osób w Hucie Pieniawskiej  

POD KOŚCIOŁEM UKRAIŃCY ZAMORDOWALI DOWÓDCĘ POLSKIEJ SAMOOBRONY W HUCIE PIENIACKIEJ KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO ...OBLEWAJĄC GO PRZED TYM ŁATWOPALNĄ CIECZĄ I ...PODPALAJĄC ŻYWCEM !


Piszę jak jest ... ,,CUDOWNIE" i ,,DOBRO SĄSIEDZKO"  na granicy Ukrainy i Polski ! (sic!)

Krzysztof  Kowalczyk


PS.

                       
Obchody rok temu w 70 rocznicę tego LUDOBÓJSTWA w Hucie Pieniackiej.
                               POLECAM WAM ; hutapieniacka.blogspot.com

POCZYTAJCIE TAM O PATRIOTYCZNYM STOWARZYSZENIU OSÓB - PRZYWRACAJĄCYCH DO ŻYCIA POLSKOŚĆ HUTY PIENIACKIEJ I PAMIĘĆ TAK TRAGICZNIE POMORDOWANYCH !!! STOWARZYSZENIE HUTA PIENIACKA.

                        

Oto jedne z dowodów ich działalności tj; porządkowanie ZAROŚNIĘTEGO W LESIE cmentarza Polaków w Hucie Pieniackiej...ZAPOMNIANEGO PRZEZ CAŁE DZIESIĘCIOLECIA  PRZEZ WŁADZE KOMUNISTYCZNEJ POLSKI !

                      


A DLA PRZYPOMNIENIA - PONIŻEJ ZOBACZCIE W JAKI SPOSÓB BYŁY ODPRAWIANE MSZE ŚWIĘTE CELEBROWANE PRZY TAK SZOKUJĄCEJ SYMBOLICE PRZEZ DUCHWONYCH GRECKO - KATOLICKICH SPECJALNIE DLA UKRAIŃCÓW...OCHOTNIKÓW WSTĘPUJĄCYCH DO NAZISTOWSKIEJ SS-GALIZIEN we Lwowie 18 lipca 1943 roku...
         
...TO TEGO TYPU  ODDZIAŁY SS MORDOWAŁY POLAKÓW...nie tylko w Hucie Pieniackiej !
                         
...A OTO ICH PRZYSIĘGA ! FASZYSTOWSKIE MUNDURY i ...UKRAIŃSKO - HITLEROWSKIE SYMBOLE !!!!

A teraz PYTANIE RETORYCZNE: 

CZY DZIŚ 2014/2015 ROKU PUTIN SIĘ MYLI MÓWIĄC,ŻE UKRAIŃCY TO FASZYŚCI...NACJONALIŚCI ...???!
                         ...młodzi Ukraińcy !
       

OCHOTNICY UKRAIŃSCY ...maszerują na wprost do jednostek SS - Galizien, by założyć hitlerowskie mundury i mordować Polaków i Rosjan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


...a w nocy z 28 lutego na 01 marca 2015 roku została zniszczona w Hucie Pieniackiej płyta na której napisano o ,,POLSKICH SZOWINISTACH" którzy wymordowali tamyejszą ludność!

Oto ten napis na płycie:


Wczoraj pojawiło się mnóstwo napisów tego typu na Ukrainie : między innymi we Lwowie, Hucie Pieniackiej ...