sobota, 2 listopada 2013

ZDROWE LASY...PROSTACKIE UMYSŁY LEŚNIKÓW RÓŻNYCH NACJI ! Część XIII
ZDROWE LASY ...PROSTACKIE UMYSŁY LEŚNIKÓW RÓŻNYCH NACJI !!! Część XIII


03 listopada 2013 roku (,,Dzień św.Huberta,,)


Dzisiejszy post jest tym razem DLA ODMIANY na temat zdrowych POLSKICH LASÓW, ale niestety ...PROSTACKICH UMYSŁÓW WIELU LEŚNIKÓW, którzy z jednej strony się wzajemnie wspierają i utożsamiają zawodowo a z drugiej strony o czym właśnie za chwilę na pewnym przykładzie to opiszę - WZAJEMNIE NEGUJĄ I ZAPRZECZAJĄ SAMI SOBIE W MISJI OCHRONY LASÓW JAKĄ JEST ZAWÓD LEŚNIKA i to nie tylko w Polsce!

Ten post to co prawda MALUTKA ale zawsze ,,przerwa,, od mojego  opisywania skrajnie skandalicznych sytuacji i zachowań, w tym łamania bardzo wielu przepisów prawa obowiązującego w Polsce przez ...PEWNĄ ZADUFANĄ W SOBIE GRUPĘ SNOBÓW ODZIANYCH W MUNDURY POLSKICH LEŚNIKÓW, KTÓRYM PLATFORMA OBYWATELSKA DAŁA ,,ZIELONE ŚWIATŁO,, NA ICH ZŁODZIEJSKIE EKSPERYMENTY... ZA KTÓRE OCZYWIŚCIE SOWICIE  PŁACI OD KILKU LAT SKARB PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE !!!

POLSKIE LASY PAŃSTWOWE są ujęte w pewnej OBOWIĄZUJĄCEJ ustawie jako STRATEGICZNE ZASOBY NATURALNE NASZEJ OJCZYZNY,które nie powinny być poddawane ŻADNYM (!!!) przekształceniom własnościowym ...ale niestety jak to w RP tak nie  jest,gdyż zawsze jakiś CWANIAK znajdzie ,,furtkę,, aby uznać np: starodrzew a nawet park leśny, aby go expresem sprzedać jako ,,nieruchomość gruntowa niezabudowana,, o czym możecie w detalach sobie poczytać w archiwum mojej ,,pigipedii,, !!!

Każdego roku jak to ,,jakoś tam,,  wyliczono - czeka na nas Polaków W PIĘKNYCH POLSKICH LASACH około 20 milionów kilogramów grzybów, gdzie większością terenów leśnych zarządzają w naszym kraju LASY PAŃSTWOWE (około 80%), do których wstęp nie jest zabroniony !
ISTNY RAJ DLA POLAKÓW dla których grzybobranie to już narodowe hobby, relaks i wypoczynek !!!!!!!!!!!!!

Austriaccy leśnicy wprowadzili ,,LIMITY CZASOWE,, na zbieranie grzybów... we Włoszech trzeba mieć ,,KARTĘ GRZYBIARZA,,...we Francji za zbieranie grzybów w lasach publicznych płaci się i to słono...a leśnicy w Niemczech ścigają Polaków po ich lasach,gdyż tam według ich prawa można i to nie wszędzie zebrać grzyby w lesie na potrzeby własne ...ALE tylko w niewielkich ilościach !!!

Wyobraźcie sobie Polacy  taki oto przykład,gdzie w Szwajcarii obowiązujące tam przepisy mówią o możliwości zebrania...DWÓCH KILOGRAMÓW GRZYBÓW DZIENNIE NA OSOBĘ !!!!
Dla nas to jakieś ,,WARIATKOWO,,... gdyż Polsce to czasami 3-4 dorodne grzyby i mamy ...ponad 2 kg !!!

W naszych lasach wyliczono,że występuje aż około 4 TYSIĘCY grzybów wielkoowocnikowych, czyli mających kapelusz, z których AŻ TYSIĄC JEST JADALNYCH DLA LUDZI, a w tym całym ogromie jest także coś czego jako Polacy ...POWINNIŚMY SIĘ BARDZO WSTYDZIĆ!!!
Otóż pomimo ,,NARODOWEGO HOBBY - GRZYBOBRANIA,, ...przeciętny Polak potrafi rozpoznać MNIEJ NIŻ 10 GATUNKÓW GRZYBÓW
JADALNYCH !!!
Wśród nich trafnie rozróżniamy : koźlarze,borowiki,kurki,podgrzybki,maślaki,rydze...

WIELU POLAKÓW NAWET CAŁYMI RODZINAMI PŁACI COROCZNIE  ZA ,,POMYŁKĘ,, NAJWYŻSZĄ CENĘ za spożycie grzyba, który sprawiał wrażenie jadalnego a okazał się trujący...
Tragiczne jest to,gdy umierają małe dzieci którym rodzice podali nieświadomie oczywiście do spożycia ...TRUJĄCE GRZYBY !
Miałem kiedyś koleżankę w szkole podstawowej ...uczyliśmy się w jednej klasie...miała takie same nazwisko jak ja ...jej mama miała takie samo imię i nazwisko jak moja mama...mieszkali naprzeciwko nas...OBIE ZMARŁY PO ZATRUCIU GRZYBAMI !!!
Nigdy tego nie zapomnę...

POLSKIE LASY PAŃSTWOWE tradycyjnie od wielu lat prowadzą kampanię uświadamiającą szczególnie młodzież (...I TU JEST MOIM ZDANIEM DUŻY BŁĄD !!!) w szkołach w ramach EDUKACJI także na temat grzybów, ich zasad zbioru ZGODNEGO Z PRAWEM a także rozpoznawania gatunków jadalnych i uwrażliwiania ludzi na gatunki trujące, w tym objawy ich zatrucia !!!

Bardzo wiele nadleśnictw w Polsce w ramach PROMOCJI POLITYKI OTWARTOŚCI LASÓW PAŃSTWOWYCH DLA SPOŁECZEŃSTWA organizuje corocznie sympatyczne spotkania i zbieranie grzybów pod okiem leśników, co na pewno przyczynia się do lepszego rozpoznawania ich gatunków a co za tym idzie ...OCHRONY WSZYSTKICH GRZYBÓW !!!
Przychodzą na nie CAŁE RODZINY...

Wyliczono,że aż 15 milionów Polaków corocznie zagląda do lasów w poszukiwaniu grzybków dla siebie...pomyślcie sobie,że w Europie są narody nie liczące nawet takiej liczby ludności !!!
TO DOWODZI SKALI NASZEGO NARODOWEGO HOBBY ... ZAWSZE BEZ WZGLĘDU NA EFEKTY WSPANIAŁEGO GRZYBOBRANIA !!!
TO DOWODZI,ŻE O POLSKIE LASY PAŃSTWOWE KAŻDY Z NAS POWINIEN TAKŻE TROSZCZYĆ SIĘ INDYWIDUALNIE A NIE TŁUMACZYĆ TO SOBIE,ŻE OD TEGO SĄ ...TYLKO LEŚNICY !!!

A to właśnie POLSCY LEŚNICY NA KOSZT LASÓW PAŃSTWOWYCH szanując oczekiwania i potrzeby Polaków BUDUJĄ WŁAŚNIE WAM BARDZO PRAKTYCZNE,GUSTOWNE I EDUKACYJNE ZARAZEM  MIEJSCA WYPOCZYNKU W SAMYM LESIE, MIEJSCA POSTOJU POJAZDÓW MECHANICZNYCH ...tak aby do wymarzonych przez Was okazów grzybów było jak najbliżej !
Nawet śmieci i wszelkie odpadki po leśnym wypoczynku są przez LP nadzorowane i regularnie wywożone ...ALE POD BARDZO PROSTYM WARUNKIEM WZAJEMNEGO POSZANOWANIA tj; ŚMIECI I ODPADKI WRZUCAMY DO KOSZA A NIE ZA SIEBIE IDĄC PO LESIE W POSZUKIWANIU KOLEJNEGO BOROWIKA !
Czasy KOMUNY w Polsce i powszechnego ,,luzactwa,, w tej kwestii  mamy już za sobą...JEST CORAZ CZYŚCIEJ I KULTURALNIEJ  W NASZYCH POLSKICH  LASACH!!!

Dziś łatwo jest znaleźć nawet w Lasach Państwowych  PORADNIK GRZYBIARZA W PIGUŁCE na temat zasad zbioru grzybów jadalnych i ochrony pozostałych w lesie oraz wszelkie praktyczne wskazówki specjalistów w tej akurat dziedzinie!
POLSCY LEŚNICY OD LAT SŁUŻĄ PRAKTYCZNĄ PORADĄ DLA ZBIERACZY GRZYBÓW NIE TYLKO W LEŚNICZÓWKACH , NA PARKINGACH LEŚNYCH POPRZEZ SPECJALNE TABLICE EDUKACYJNE ALE I ZA POMOCĄ ULOTEK,FOLDERÓW I ATLASÓW DOSTĘPNYCH PRAKTYCZNIE W KAŻDYM NADLEŚNICTWIE LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE !!!

Mało tego ...LEŚNICY W POLSCE PODPOWIADAJĄ NAWET GRZYBIARZOM GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ DANY GATUNEK GRZYBA I JAKIE PREFERUJE ON  MIEJSCA SWEGO ROZWOJU : np: że rydze uwielbiają skraje młodników sosnowych lub świerkowych a borowiki spotkamy w lasach liściastych pod dębami i bukami ...
Wielu RASOWYCH GRZYBIARZY ma ...PRZYJACIÓŁ WŚRÓD LEŚNYCH RODZIN !!!

I wszystko byłoby OK gdyby nie pewien świeży fakt mówiący o tym,że GRZYBY MOGĄ W WIELU ...NAZWIJMY TO ,,UMYSŁACH,, LEŚNIKÓW STAĆ SIĘ TEMATEM CZYSTO POLITYCZNYM !!!

Oto tuż za naszą zachodnią granicą gdzie także o lasy troszczą się zawodowo LEŚNICY możemy znaleźć w ich prasie codziennej takie opisy,które zdrowemu Polakowi wydają się delikatnie to tylko ujmując ...IDIOTYCZNE, KRETYŃSKIE...takie typowo Niemieckie !!!

Od kilku tygodni prasowe media Niemiec donosiły o ...,, GRZYBOWEJ MAFII,, ( wyobraźcie sobie,że jest to ....CYTAT!!!).
,,MAFIA,, TA NISZCZY I PLĄDRUJE NIEMIECKIE LASY... (sic!!!!!!!!!!!!)

O PLĄDROWANIU LASÓW POLSKICH PRZEZ NIEMIECKĄ III RZESZĘ PODCZAS CAŁEJ II WOJNY ŚWIATOWEJ ...A W TYM PRZECIEŻ I GRZYBNI - MOŻECIE SOBIE SAMI POCZYTAĆ W ARCHIWACH , GDZIE SŁOWO ,,MAFIA,, HITLEROWSKA BYŁABY RACZEJ TYLKO KOMPLEMENTEM BIORĄC POD UWAGĘ ROZMIAR STRAT JAKIE TO NIKT INNY A WŁAŚNIE WÓWCZAS  ,,SZWABY,, WYRZĄDZILI NASZEJ OJCZYŹNIE... 

To taka moja ,,DELIKATNA,, polska  dygresja w tej materii...

Niemiecki ,,Bild Zeitung,, podawał niedawno w tym sezonie grzybowym (cyt) ,,Duże zorganizowane grupy prawdopodobnie wschodnioeuropejskich zbieraczy wpadają do lasu, kilogramami ładują grzyby do busów i znikają bez śladu,,

A teraz przerywnik: TE SAME SŁOWA z ,,Bild Zeitung,, weźcie sobie przełóżcie na polskie realia...a to wszystko wyda się Wam w 100% jakimś IDIOTYCZNYM NIEMIECKIM KABARETEM !!!

Temat ,,MAFII,, w niemieckiej prasie jest BARDZO UKIERUNKOWANY NA POLAKÓW a już za chwilę po tym  padają inne określenia jak np : ,,ZŁODZIEJE GRZYBÓW,, bo jak wiadomo ...POLAK DLA ,,SZWABA,, TO ZAWSZE KLASYCZNY  ZŁODZIEJ !!! sic!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawę jeszcze bardziej nagłośniono, gdy zaatakowano i raniono jakiegoś niemieckiego leśnika,który chciał jakoby wylegitymować zbieraczy grzybów...
WYOBRAŻACIE SOBIE W POLSCE SYTUACJĘ,ŻE PODCHODZI DO WAS LEŚNICZY W CZASIE GRZYBOBRANIA I WRZESZCZY ....DOKUMENTY DO KONTROLI !!!!!!!!!!!!????

Tak oto rodzi się ....SKRAJNY LEŚNY IDIOTYZM NAMASZCZONY POLITYCZNYM PODTEKSTEM !
A co ciekawe w niemieckiej prasie zaczęli wypowiadać się na ten temat sami ...LEŚNICY !!!

Pamiętacie niemieckie teksty z II wojny światowej ...,,POLNISCHE BANDITEN,, ??!

TAK OTO inna gazeta niemiecka ,,Die Welt,, w 2013 roku informuje (cyt),, W tym roku grzyby wyjątkowo obrodziły i BANDY GRZYBIARZY już od świtu przeczesują lasy,,  !!!!!!!!!!!!!!!!!!

,,MAFIA GRZYBOWA,,...,,BANDY GRZYBIARZY,, ...,,ZŁODZIEJE GRZYBÓW,,  ...jakież to ,,sympatyczne,, określenia naszych niemieckich sąsiadów na temat ,,WSCHODNIOEUROPEJSKICH  ZBIERACZY,, czyż nie prawda ??!
TO TAKIE...TYPOWO NIEMIECKIE !!!
Gdy człowiek zamyka oczka i słyszy takie teksty - ma się wrażenie,że padają one z ust ale ... Hitlera,Goebelsa,Himmlera i innych tego typu Niemców !

A co na to niemieccy leśnicy ??!
(cyt) ,,TO RABUNKOWE ZBIERACTWO NIE JEST W PORZĄDKU I JEST ZABRONIONE,, wypowiadał się w mediach Gerhard Hanke z nadleśnictwa w Rheinhessen (w Nadrenii Palatynacie!), któremu zaraz wtóruje ,,Bild Zeitung,, następującym ekonomicznym wyliczeniem
(cyt) ,, Zbieraczom chodzi tylko o szybki i łatwy zarobek. ŁUP sprzedają handlarzom lub właścicielom restauracji. Kilogram podgrzybków kosztuje 24 euro, a prawdziwków nawet 50 euro,,
,,Często wjeżdżają do lasu samochodami ,co jest zabronione. Ściganie ich jest trudne,nie można przecież skontrolować całego lasu,, dodawał medialnie nadleśniczy Hanke !


I tu kolejny przerywnik DOWODZĄCY WYJĄTKOWEJ MĄDROŚCI MOICH RODAKÓW - POLAKÓW !!!

Otóż co roku w Polsce są skupowane POLSKIE GRZYBY Z POLSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH , których jak sami widzicie JEST MOC a które pomimo regularnego  zbierania przez jak się OFICJALNIE OKAZUJE 15 MILIONÓW POLAKÓW ...MAJĄ SIĘ ONE NADAL WSPANIALE i są min; eksportowane do Niemiec przez przeróżne LICHWIARSKIE FIRMY,płacące Polakom w Polsce ...GROSZE ZA KILOGRAM !!!
Przy cenie 50 euro za 1 kg prawdziwków w Niemczech czy też 24 euro za 1kg podgrzybków - DOWODZI TO KOLEJNEMU ZŁODZIEJSTWU ORAZ OKRADANIA POLAKÓW KAŻDYM MOŻLIWYM SPOSOBEM, a w tym przypadku na cenach grzybów zbieranych w pięknych Lasach Państwowych w Polsce !!!

A więc Polacy zrozumieli,że LEPIEJ SAMEMU ZBIERAĆ NIEMIECKIE GRZYBY W RFN I SPRZEDAWAĆ JE BEZ POŚREDNIKÓW W NIEMCZECH = A SZCZEGÓLNIE PO TAKIEJ CENIE JAKĄ PODAŁA PRASA NIEMIECKA ...sic!!!!!!!!!!!!!!!

(cyt),, W momencie gdy w lesie pojawia się policja,ZŁODZIEI już nie ma! Nikt nie zadaje sobie trudu aby ten proceder zalegalizować!
Można wprawdzie otrzymać pozwolenie na komercyjne zbieranie grzybów ale rzadko wpływają wnioski w tej sprawie.
Prawdopodobnie dlatego,że POZWOLENIE OBOWIĄZUJE NA NIEWIELKIM OBSZARZE LASU,, dodał  niemieckiej prasie jak sami widzicie na temat ZŁODZIEI (sic!!!!) GRZYBÓW Dieter Stockmann z samego Urzędu Ochrony Środowiska!

Kolejny nadleśniczy w Rheingau o ,,TYPOWO NIEMIECKIM NAZWISKU,, ...Dombrowski Hans-Urlich  podobnie jak i wielu leśników niemieckich CO PODKREŚLA NIEMIECKA PRASA (!!!) zauważył,że (cyt) ,,Masowe zbieractwo grzybów Z KAŻDYM ROKIEM PRZYBIERA WIĘKSZE ROZMIARY!Na NASZYM terenie (...te słowa Dombrowskiego brzmią wyjątkowo śmiesznie!) przebywa wielu pracowników sezonowych,którzy chcą sobie dorobić, a o tej porze roku prawie każda szanująca się restauracja ma w menu dania z prawdziwków.
Większość prawdziwków które trafiają na niemiecki rynek , pochodzi z Europy Wschodniej.
W przypadku grzybów bardzo ważna jest ŚWIEŻOŚĆ PRODUKTU  dlatego wiele restauracji chętnie kupuje krajowy towar!
To,że w przypadku ,,MAFII GRZYBOWEJ,, mówi się o wschodnich Europejczykach , można łatwo wytłumaczyć!
ONI PO PROSTU BARDZO DOBRZE ZNAJĄ SIĘ NA GRZYBACH. TAM SIĘ JE GRZYBY JAK U NAS WARZYWA ,,

Gdy ci z grupy MNIEJ NAWIEDZONYCH,SPOKOJNIEJSZYCH NIEMIECKICH LEŚNIKÓW z utęsknieniem oczekują na pierwsze przymrozki, które automatycznie zakończają sezon grzybowy a tym samym penetrację lasów przez ową  ,,MAFIĘ I ZŁODZIEI  ZE WSCHODU,, - niemiecki znawca grzybów Dieter Gewalt osobiście publicznie twierdzi,że ...NIE ZAOBSERWOWAŁ,ABY ZBIERACZE WYRYWALI GRZYBY WRAZ Z GRZYBNIĄ I NISZCZYLI ŚCIÓŁKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I tu się właśnie NISKO KŁANIA jak się na tym NIEMIECKIM KABARETOWYM PRZYKŁADZIE okazuje ....BARDZO SKUTECZNA EDUKACJA LASÓW PAŃSTWOWYCH KIEROWANA DO POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA NA TEMAT OCHRONY WSZYSTKICH GRZYBÓW ROSNĄCYCH NATURALNIE W LASACH ,A SZCZEGÓLNIE SZCZEGÓŁOWYCH ZASAD ICH ROZPOZNAWANIA I ZBIORU !!!

Warto aby Państwowe Gospodarstwo Leśne ,,LASY PAŃSTWOWE,,  w sposób OFICJALNY uzmysłowiły to najwyższym władzom leśnym Niemiec,że POLACY W NIEMIECKICH LASACH TO NIE ,,ZŁODZIEJE,,...ŻE POLAK TO NIE ,,MAFIA GRZYBOWA,,..ŻE POLACY TO NIE ,,BANDY ZBIERACZY,, a ludzie dużo lepiej niż Niemcy  wyedukowani a nie  ...JAK SIĘ OKAZUJE HISTERYCZNIE NAWIEDZONA NIEMIECKA SPOŁECZNOŚĆ NIE MAJĄCA ZIELONEGO POJĘCIA O TYM O CZYM POLAK WIE DOSKONALE  tj; zapłać nam  uczciwie za kilogramy świeżych grzybów zebranych przez PROFESJONALNIE DO ZBIORU WYEDUKOWANYCH POLAKÓW !!!  

W POLSCE ...A W NIEMCZECH SZCZEGÓLNIE !!! Bo to przecież ...świeżutki DEUTSCHE PRODUKT !!!  sic!!!!!!!!!!!!!

A tak na serio to ... akurat w sezonie grzybowym nie tylko w Niemczech jest min: RYKOWISKO JELENI i nie chodzi tu  o jakieś tam POLITYCZNE GRZYBY , które jako takie  BYŁY...SĄ... I BĘDĄ, ale o to,że nikt lepiej i skuteczniej jak to GRZYBIARZE właśnie szperając w każdym zakamarku leśnym  - WYPŁASZAJĄ NIE TYLKO JELENIE, ale każdą inną zwierzynę również ze swych leśnych ostoi!
Zwierzęta w wyniku tej penetracji lasów zestresowane szukają spokojniejszych żerowisk i ...WĘDRUJĄ W INNE CZĘŚCI LASÓW , powodując niemiecką wściekłość tamtejszych myśliwych, którzy już na celowniku mieli wcześniej obserwowanego dorodnego np: jelenia byka!

A zgodnie z koncesją i dzierżawą ...MAJĄ PRAWO POLOWAĆ NA MALUTKICH SKRAWKACH GRUNTÓW PRYWATNYCH i gdy taki zwierz przejdzie ,,za miedzę sąsiada,, myśliwemu zwierzyna śmieje się w oczy radośnie merdając przy tym ogonkiem ! sic!!!!!!!!!!!

TO TA MYŚLIWSKA WŚCIEKŁOŚĆ JEST TAK NA PRAWDĘ GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ ...NAGONKI NA WSCHODNIOEUROPEJSKĄ ,,MAFIĘ GRZYBOWĄ,, ...,,ZŁODZIEI GRZYBÓW,, ...,,BAND LEŚNYCH,,... itp określeń kierowanych tak szczerze pod ADRESEM POLAKÓW!!!


W Polsce wściekłość naszych myśliwych jest w BARDZO WIELU PRZYKŁADACH INDYWIDUALNYCH ...TEGO ,,SAMEGO KALIBRU,, !!!  :)

Zew krwi zabija niestety zdolność RACJONALNEGO, PRO LUDZKIEGO  MYŚLENIA i pojmowania POTRZEB ŻYCIA biegnącego wokół ...

  
 Jak sami widzicie ...PROSTACKIE UMYSŁY WIELU LEŚNIKÓW RÓŻNYCH NARODOWOŚCI a z nimi związane ich prawo na temat zbierania grzybów są trudne do zrozumienia przez zwykłego Polaka, dla którego POLSKI PIĘKNY LAS jest dosłownie NATURALNĄ  NORMALNOŚCIĄ!!!

I to niech dla KAŻDEGO Z WAS będzie dowodem świadczącym o tym,że NIGDY NIE POWINNIŚMY JAKO POLACY DOPUŚCIĆ DO SPRZEDAŻY LUB ZŁODZIEJSKICH WYMIAN (...o czym poczytajcie sobie w detalach w historii mego bloga!!!) NAWET NAJMNIEJSZEGO ,,SKRAWKA LEŚNEGO,, NA KTÓRE OSZUŚCI Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ JUŻ SOBIE OSTRZĄ ZĘBY W TREŚCI NOWELIZOWANEJ USTAWY O LASACH CZY TEŻ  ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA ,,JAKO NIEPRZYDATNE ,, !!!!
BUNTUJCIE SIĘ ZAWSZE I WSPIERAJCIE TYCH ,KTÓRZY WALCZĄ O OTWARTE DLA POLAKÓW LASY PAŃSTWOWE W POLSCE !!!

W takim ,,SKRAWKU,, który AKTUALNIE na siłę PO-litycznie NARZUCA SIĘ LEŚNIKOM aby pisemnie PARU CWANIAKOM potwierdzali,iż są one  jednak,,ZBĘDNE,, czy też  ,,NIE PRZYDATNE,,, Lasom Państwowym w Polsce - bo jakaś tam  PO-LITYCZNA MENDA chce np:odchodząc na emeryturę sobie go  PRYWATNIE NABYĆ (...z 90% zniżką za staż pracy !!!) - BYŁY...JUŻ SĄ...ALBO ZA CHWILĘ BĘDĄ ...fantastyczne okazy POLSKICH BOROWIKÓW na nasze POLSKIE WIGILIJNE STOŁY !!!

LASY PAŃSTWOWE W POLSCE SĄ OTWARTE DLA KAŻDEGO ...A TAKI ,,SKRAWEK,, LEŚNY PO JEGO SPRYWATYZOWANIU BĘDZIE DLA WAS WSZYSTKICH NIEDOSTĘPNY BO TAM BĘDĄ JUŻ - PRYWATNE BOROWIKI JAKIEGOŚ OSZUSTA, który nie daj Boże zatrudni do prac leśnych w owym ,,SKRAWKU,, ...niemieckiego nawiedzonego leśnika !!!
LEŚNE tablice ostrzegawcze w Polsce przed sezonem grzybowym  : ,,ACHTUNG!!! POLNISCHE MAFIA,,... ACHTUNG! POLNISCHE BANDITEN,,  ??!  (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Wszystko już w Polsce pod rządami takich prostaków i  dupków jest możliwe...

Piszę jak jest ....jako jeden z tych 15 milionów Polaków KOCHAJĄCYCH POLSKIE LASY I POLSKIE GRZYBOBRANIA !!!

Bez niemieckich podtekstów i ...nacjonalistycznych GRZYBOWYCH wstawek z ,,Bild Zeitung,, czy też ,,Die Welt,, !!!


Krzysztof Kowalczyk

PS.

CZY NA PRZYKŁADZIE TYLKO GRZYBÓW (...A INNYCH JEST CAŁE MNÓSTWO !!!!!!!!!) NALEŻY SIĘ DZIWIĆ,ŻE PO 10 LATACH NIEMCY PRZYZNAJĄ SAMI SOBIE,IŻ
TAK ZWANE POD PUBLICZKĘ OCZYWIŚCIE ,,PARTNERSTWO WSCHODNIE,, A NAWET CAŁA EUROPEJSKA POLITYKA SĄSIEDZTWA PONIOSŁA PORAŻKĘ ???!
POTWIERDZA TO PUBLICZNIE prof. Eckart D.Stratenschulte Z BERLIŃSKIEJ AKADEMII EUROPEJSKIEJ ...TWIERDZĄC,ŻE POLITYKA TA JEST MARTWA NA WSCHODZIE I NA POŁUDNIU !!!!!!!!!!!!!!!!!
BIAŁORUŚ TAK NAPRAWDĘ NIE BIERZE W TYM UDZIAŁU! FORMALNIE - TAK ...ALE W RZECZYWISTOŚCI - NIE!!!
PODOBNIE AZERBEJDŻAN,KTÓRY W OGÓLE ,,PARTNERSTWEM,, Z NIEMCAMI NIE JEST ZAINTERESOWANY...PRAWIĄC TYLKO MIŁE SŁÓWKA I NIC WIĘCEJ!
UKRAINA JEST ZDANIEM NIEMCÓW OPORNA...TEŻ PADA WIELE MIŁYCH SŁÓW I NIC POZA TYM!
ARMENIA WŁAŚNIE OPUŚCIŁA TEN ,,POCIĄG PARTNERSTWA,,...
ZOSTAŁA WIĘC NIEMCOM W ,,PARTNERSTWIE WSCHODNIM,,TYLKO MOŁDAWIA I GRUZJA ...

Skoro wszyscy ze wschodu Europy dla Niemców to ...,,BANDY,,... ,,ZŁODZIEJE,,... ,,MAFIA,, to co się tu dziwić że tego typu politycznym inicjatywom WSCHÓD EUROPY MÓWI ...ADIEU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!