środa, 6 listopada 2013

FASZYSTOWSKI ,,POGROMCA LINII MAGINOTA,,...SPOD DARŁOWA!FASZYSTOWSKI ,,POGROMCA LINII MAGINOTA,, ...SPOD DARŁOWA!


06 listopada 2013 roku

Czy byliście kiedykolwiek w Darłowie (woj.zachodniopomorskie) ... tereny Nadleśnictwa Sławno /RDLP Szczecinek/.
Dziś nic tam szczególnego się nie dzieje oprócz tego,że obecny burmistrz Darłowa Klimowicz SPRZEDAJE WSZYSTKO CO PAŃSTWOWE aby z wynikiem finansowym wyjść na plus  w skali danego roku, przyzwalając jednocześnie na wycinkę tylu pięknych starych drzew, niszczenie roślin pod ochroną, a wręcz przepędzanie z Darłowa ptaków,nietoperzy i wszystkiego co pożyteczne fruwa czy też skacze...

Facet jest oczywiście z Platformy Obywatelskiej tj; tej samej partyjki i kliki osób, która ma GDZIEŚ jakąś tam ochronę przyrody - czego doskonałym dowodem jest sprzedanie przez niego wielu hektarów PIĘKNEGO STARODRZEWIA ( ....przez dekady park miejski Darłowa!) jakimś cudzoziemcom z Belgii jako....NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA NIE ZABUDOWANA!!!

Oczywiście jest to JEDYNY KOMPLEKS LEŚNY w Darłówku Wschodnim wzdłuż ul.Słowiańskiej a historię JAK PLATFORMA OBYWATELSKA SPRZEDAJE TEN LAS ...macie oczywiście W DETALACH w archiwum ,,pigipedii,,!!!
Szczególnie polecam moje zdjęcia drzew w tym parku miejskim, gdzie jakiś DEBIL FARBĄ NAMALOWAŁ nawet po dwa rzędy cyfr wielkości JAK DAWNE KROWY Z PRL ...a burmistrz Klimowicz publicznie łgał PODOBNIE JAK GAWŁOWSKI Z TEJ SAMEJ PARTYJKI W SWEJ SPRAWIE PLAGIATU,że ,,niedługo,, te numery zostaną usunięte...(sic!!!!!!!!!!!!!!!!)

BETONOWE WIZJE I ŁGARSKA PAPLANINA lekarza ,doktora - burmistrza Darłowa upewniła mnie w tym,co publicznie mu powiedziałem na pewnym zebraniu 2012 roku  w jednej ze szkół w Darłowie,że jest dla mnie jedynie... 100% EKOLOGICZNYM BANDYTĄ !!! 

Mam też jakieś takie osobiste przemyślenia,że dzisiejsze idiotyczne pomysły władz Darłowa aby niszczyć to co matka natura podarowała cennego tutejszym mieszkańcom i zalewać to wręcz już wszędzie betonem - to jakby duch faszyzmu i dawne pomysły nazistów związane akurat z ty miastem  sprawił że pojawiły się teraz a kolejne po wielu dekadach ... ,,betonowe eksperymenty,, !

A BETON W DARŁOWIE LAŁ SIĘ TYSIĄCAMI TON OD WIELU LAT...

A ja niniejszym postem pomimo nie ukrywanej niechęci do wszelkiego TYPU  PO-LITYCZNEGO OSZOŁOMSTWA niszczącego przyrodę w tym mieście ZAPRASZAM WAS DO DARŁOWA abyście pospacerowali sobie po nadmorskim lesie Darłówka Zachodniego i miejscowości BOBOLIN, gdzie znajdziecie śmiało lokum na swe wypady! POLECAM ośrodek ,,BURSZTYN,, skąd macie dosłownie ,,rzut beretem,, do takich miejsc w tym terenie, którymi na serio możecie się naprawdę potem nie jednemu pochwalić...

MACIE NADAL OKAZJĘ ZNALEŹĆ IDĄC LEŚNĄ DROGĄ W BOBOLINIE W STRONĘ BRZEGU MORZA , W NADMORSKIM LESIE ...bardzo dziwne, wąskie tory...jakieś obrotnice... betonowe obiekty !!!
WARTO TO DOKUMENTOWAĆ NA SWYCH PRYWATNYCH FOTO, PÓKI TO JESZCZE TU JEST...

SZCZEGÓLNIE zwróćcie uwagę na stojące tam nadal TAJEMNICZE MURY jadąc drogą publiczną z Darłowa do Dąbek (...PO PRAWEJ STRONIE!), które przypominają GIGANTYCZNY GRZEBIEŃ Z ZĘBAMI USTAWIONYMI KU GÓRZE...
Ma on długość około 700 mb a wysokość do 12 mb... zaś szerokość jest dziwnie zmienna bo od 60 do 110 metrów !!!
Od strony morza osłaniają go nadal wydmy nadmorskie i sosnowy las.
Ten obiekt bez dachu zwany jest ,,KOLOSEUM ŚMIERCI,...,,CHIŃSKIM MUREM,,...,,WILCZĄ PASZCZĄ,,

CAŁOŚĆ TEGO OBIEKTU OKOLONA JEST ŻELBETONOWYM MUREM O ŁĄCZNYM OBWODZIE AŻ 1870 METRÓW !!!
I to na dodatek pełnym do wysokości 3,5 metra od ziemi...A MAGII TEGO BETONOWEGO MONSTRUM dodaje też inny fakt tj: nad ten mur wystają dochodzące do 12 mb wysokości NAD GRUNT żelbetonowe słupy, rozstawione co 3,4 metra które sięgają w głąb ziemi dodatkowo ponad 2 metry!

CZYŻBY KRETYŃSKIE ,,BETONOWE POMYSŁY,, WSPIERANE PRZEZ BURMISTRZA DARŁOWA KLIMOWICZA A PROMUJĄCE TYCH CO PRAGNĄ W DARŁOWIE ZALAĆ BETONEM NAWET WYDMĘ WZDŁUŻ ULICY SŁOWIAŃSKIEJ WRAZ Z JEJ ROŚLINNOŚCIĄ BĘDĄCĄ POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ W NASZEJ POLSCE ...TAK ABY JACYŚ TAM BELGOWIE NIE MIELI PIASECZKU W BUCIKACH GDY WYTNĄ CZĘŚĆ TEGO KUPIONEGO LASU I POSTAWIĄ TAM BETONOWE DOMY - MIAŁY JAKĄŚ INSPIRACJĘ I NAZISTOWSKIE KORZENIE W TEJ OWEJ TAJEMNICZEJ BETONOWEJ BUDOWLI o której opisuję ????!
Czas okaże...
    
Natomiast co się dziś okazuje : teren koło BOBOLINA tuż przy Darłowie to... dawny hitlerowski wielki poligon artyleryjski o łącznej powierzchni aż 250 ha!
A może KTOŚ z Was chciałby zobaczyć ...BARDZO SZCZEGÓŁOWE PLANY TEGO POLIGONU ??!
Tylko PSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSST !!! Ale mogę Wam cichuteńko zdradzić,że możecie je zobaczyć nie w Darłowie ale ...KILKASET KILOMETRÓW STĄD NA ZACHÓD .......we Freiburgu w Badenii Wirtenbergii !!!!! Tylko PSSSSSSSSSSSSST !!!!
Info 100% !!!!!!!!!!!!

Szykując się do ataku na Europę Hitler chciał mieć ...gigantyczne działa KOLEJOWE (!!!) o kalibrach 700, 800, 850 a nawet i 1000 mm o dalekim zasięgu i potężnej sile rażenia!
Dlatego też polecił swym sztabowcom zbudować takie działa...

Na polecenie Urzędu Uzbrojenia Rzeszy koncern Alfreda  Kruppa przeprowadził eksperymenty nad konstrukcją takiej armaty, która miała zdolność przebijania ścian żelbetonowych o grubości aż 7 metrów , czy też płyt pancernych o grubości 1 metra!!!!
A DO TEGO WAŁU ZIEMNEGO O GRUBOŚCI....(uwaga!!!) 30 metrów!

WYSTRZELIWANE Z TAKIEJ ARMATY POCISKI MIAŁY MIEĆ DONOŚNOŚĆ ...35-45 KILOMETRÓW !!!
Po to oczywiście aby stanowisko ogniowe takiej armaty było poza zasięgiem nieprzyjacielskiego ognia...

Zespół niemieckich konstruktorów z Essen pod kierownictwem Ericha Mullera wybrał kaliber 800 mm jako ten,który spełni oczekiwania Hitlera!

W 1936 roku utworzyli super tajny ,,SOFORT PROGRAMM,, - czyli budowa superciężkiej artylerii mającej po ataku na Francję być ,,POGROMCA LINII MAGINOTA,, !!!

Przystąpiono więc do budowy SPECJALNEGO POLIGONU ARTYLERYJSKIEGO gdzie zakładano iż armata będzie DZIAŁEM KOLEJOWYM o długości lufy aż 32 metry!

HITLEROWCY WYBRALI JAKO IDEALNY TEREN NA TEN POLIGON ...DARŁOWO a tak dokładniej to nadmorskie tereny ciągnące się na odcinku 6 km od Darłówka Zachodniego ( ...dziś to okolice BOBOLINA !) aż po ujście rzeki Martwej do Bałtyku !

Cały teren ogrodzono wówczas zasiekami z drutu kolczastego, postawiono baraki dla robotników i biura zarządu wojskowego!
Z bocznicy kolejowej w Darłowie do Darłówka Zachodniego ...i dalej wzdłuż morza Bałtyckiego Niemcy w 1936 roku zaczęli przedłużać tory...
RÓWNOLEGLE do torów kolejowych zbudowano i wzmocniono drogę asfaltową pod kątem przewozu po niej ciężkich ładunków.. .

Na rzece Grabowej zbudowano OBOK SIEBIE most drogowy i kolejowy.

KTO BUDOWAŁ TEN POLIGON ??! Oczywiście więźniowie z obozów pracy ...potem jeńcy wojenni (...DO DZIŚ RZĄD USA SZUKA TU SWOICH!)...robotnicy przymusowi przywiezieni tu z różnych krajów podbitej przez Hitlera Europy !

A zajmowała się tym BARBARZYŃSKA  paramilitarna hitlerowska organizacja Fritza Todta...

I tak spacerując po tych okolicach DZIŚ możecie BYSTRYM OKIEM zrobić super zdjęcia pozostałości budowli z tamtego okresu !
Wybudowano tam stanowiska artyleryjskie, gigantyczną montownię dział, ŻELBETONOWE BUNKRY PEŁNIĄCE ROLĘ ...TARCZ STRZELNICZYCH (!!!),koszary,kotłownie,magazyny,warsztaty,parowozownię,wieże obserwacyjne, ŁUKOWE TOROWISKO DLA ARMAT, rampy kolejowe, zbiorniki paliwa, stację radiowo-telegraficzno-teleksową, hangary,lotnisko,stanowisko dowodzenia, a także obrotnice artyleryjskie dla dział i armat o różnym kalibrze !
Do tego budynek komendantury i dziesiątki żelbetonowych schronów!

Położono nową sieć telefoniczną, elektryczną i kanalizacyjną oraz wybudowano specjalną fabrykę amunicji produkującą KILKADZIESIĄT RODZAJÓW POCISKÓW...

Poligon pod Darłowem miał swoje kasyno, stacje meteo, własne ujęcia wodne,agregaty prądotwórcze,stację pomiarów balistycznych wystrzeliwanych pocisków,punkty obserwacyjne,stanowiska artylerii,schrony i domy dla wojskowych!
Dowódcą tego poligonu był SS-obersturmbannfurer ECKEL ...

W końcu 1936 roku Niemcy rozpoczęli tu próby strzelań z dział powyżej 150 mm...

Lecąc helikopterem nad tym terenem wielokrotnie zastanawiałem się po co była nazistom kolejna tajemnicza budowla przypominająca z lotu ptaka kształt...ogromnej laski do hokeja na trawie oddzielonej od Bałtyku pasem ZALESIONEGO LĄDU o szerokości 100-300 mb !
Tu łukiem biegły tory na których ustawiano armatę do strzelań próbnych...

Hitlerowcy chcąc PRZYSPIESZYĆ TEMPO INWESTYCJI MILITARNYCH NA TYM TERENIE ..na początku lat 40 zdecydowali się TU SPECJALNIE założyć obóz pracy jeńców i przymusowych robotników!

SPROWADZANO TU SIŁĄ JUGOSŁOWIAN, których potem zamienili JEŃCY ROSYJSCY,POLSCY I FRANCUSCY...

WSZYSTKO TO BYŁO STRZEŻONE PRZEZ BARDZO SILNE ODDZIAŁY WARTOWNICZE ZE STANOWISKAMI ARTYLERII NADBRZEŻNEJ ORAZ PRZECIWLOTNICZEJ...która min; zestrzeliła w czasie wojny koło Darłowa Amerykanów!

A dziś BURMISTRZ DARŁOWA z Platformy Obywatelskiej  pozwala jakimś Belgom  zniszczyć JAKO JAKOBY  NIC NIE WARTE HISTORYCZNIE ...jedno z takich stanowisk z tamtych czasów zachowane pod wydmą w stanie wręcz idealnym !!!

NO A TERAZ UWAGA !!!
W dniu 25 listopada 1941 roku O GODZINIE 12.10  POCISK O WADZE...7.104 kg Z PRĘDKOŚCIĄ 592,2 m/s LECIAŁ PRZEZ  104,3 sekundy I WPADŁ DO MORZA BAŁTYCKIEGO W ODLEGŁOŚCI 21.479 metrów OD ARMATY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jeszcze nic... WIDAĆ BYŁO I SŁYCHAĆ FALĘ UDERZENIOWĄ , KTÓRA WYBIŁA SZYBY W DOMACH W DARŁOWIE I W OKOLICY A NAWET OTWORZYŁA ZARYGLOWANE DRZWI DO BUNKRA OBSERWACYJNEGO !!!!!!!!!!!!!!

W całej okolicy wszyscy byli przestraszeni...talerze i kubki skakały po stołach...okoliczne kury przestały wysiadywać jajka...w odległym o 5km Zamku Książąt Pomorskich wyleciały szyby.. DRZEWA ROSNĄCE W POBLIŻU DZIAŁA ZOSTAŁY KOMPLETNIE ZNISZCZONE !!!
Ani słówkiem Niemcy nie mówią cokolwiek o tym JAK ODDZIAŁYWAŁO TO NA ICH  ŻOŁNIERZY OBSŁUGI...

Oczywiście obserwowali te PIERWSZE STRZAŁY pod Darłowem wysocy funkcjonariusze III Rzeszy w tym specjaliści zbrojeniówki, którzy po strzale...PADLI JAK JEDEN MĄŻ PLACKIEM NA ZIEMI !!!
ZE STRACHU OCZYWIŚCIE.....
Po każdym strzale nie uszkodzona armata cofała się daleko do tyłu...PO TORACH !!!!!!!!!!!!!!!!

Od 25 listopada do 5 grudnia 1941 roku w Darłowie dokonano OSIEM TAKICH PRÓB STRZELANIA POD RÓŻNYM KĄTEM USTAWIENIA LUFY TEGO  DZIAŁA!
Pociski spadały w odległościach od 18,5 km do 37,2 km !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A MOŻE ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ ŚMIAŁEK I ODNAJDZIE DZIŚ CHOĆ JEDEN Z TYCH POCISKÓW....PRZECIEŻ TO ,,,TYLKO,, 7 TON  ZŁOMU !!!

A namiary GDZIE ONE LEŻĄ W BAŁTYKU ...MACIE TU NINIEJSZYM BARDZO PRECYZYJNE !!!
Tyko uwaga na dorsze...

DOSŁOWNIE NA KILKA GODZIN NIM WKROCZYŁY W DNIU 07 MARCA1945 ROKU TU WOJSKA SOVIECKIE...NIEMCY WYSADZILI WIĘKSZOŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH OBIEKTÓW TEGO POLIGONU POD DARŁOWEM!!!

PRZEZ PONAD 3 LATA WIELE ARMAT...POCISKÓW ...URZĄDZEŃ MILITARNYCH - ROSJANIE WYWOZILI NA WSCHÓD DO ZSRR !!!

Działo SPOD DARŁOWA znajdziecie w literaturze wojskowej II wojny światowej pod nazwą ,,DORA,, ( skrót od DOROTHEA) jaką nadali jej żołnierze ją montujący a potem HUCZNIE obsługujący!
Drugie działo nazwano ,,GUSTAW 2,, 


Jaksami widzicie ...WARTO JEST ODWIEDZIĆ DZIŚ DARŁOWO I OKOLICE - nie tylko po to aby uzmysłowić sobie JACY KRETYNI AKTUALNIE ,,DBAJĄ,, O ŚRODOWISKO NATURALNE TUTEJSZEGO PASA NADMORSKIEGO BETONUJĄC GO  DOSŁOWNIE ale także WARTO SAMEMU ODKRYWAĆ TUTEJSZĄ HISTORIĘ TĄ TAKŻE ,,BETONOWĄ,, Z CZASÓW ADOLFA ..


Piszę jak jest...a czasami gdy mam ,,wenę,, NAWET JAK BYŁO !!!

OKOLICE TE PERFEKCYJNIE ZNAM OD WIELU JUŻ LAT ...Krzysztof Kowalczyk

PS.

Jak znajdę czas napiszę CIĄG DALSZY tego postu, PO KTÓRYM KTOŚ Z WAS ...może okazać się ODKRYWCĄ PRAWDZIWEGO SKARBU LEŻĄCEGO W 100% W SPOSÓB NIE TKNIĘTY W ZIEMI NA POMORZU OD JUŻ UPONAD 70 LAT !!! Serio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!