poniedziałek, 25 listopada 2013

CZY WYSTARCZY BYĆ TYLKO W RZĄDZIE...CZY WYSTARCZY BYĆ TYLKO  W RZĄDZIE, ABY MOŻNA BYŁO BEZKARNIE  WRĘCZ WSZYSTKO ??!


26 listopada 2013 roku

Dzisiejsza ,,WŁADZA,, krętymi  ścieżkami sobie chadza ...chciałoby się powiedzieć słysząc co rusz o kolejnych aferach i wpadkach nie tylko ,,zegarkowych,, na PO-litycznej arenie!

Zastanawiam się czy PRZYPADEK PLAGIATU STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO, który zdaniem wielu osób ,,zerżnął,, kilkadziesiąt stron tekstu innych autorów nie pytając ich o zgodę ani tego nie upubliczniając ...jest w stanie ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO I SAMO POJĘCIE ,,PLAGIATU,, ??!

MOŻE TO BYĆ NA PRZYKŁAD JAK NAJBARDZIEJ ,,NORMALNA,, PRACA DOKTORSKA, ALE O NIECO NIŻSZYCH STANDARDACH - gdyby tak obecni pOSŁOWIE się postarali zmienić na korzyść swego ,,druha,, prawo w RP ...
Wiadomo,że POCZĄTKUJĄCY PAN ,,DOKTOR,, np; ekonomii nie musi być od razu tak zwana  ,,GÓRNA PÓŁA,, a może przecież być tylko zwykłą POlityczną wazeliną...

Tylko DOKĄD zmierzamy z podobnymi standardami w Polsce ??!

W sprawie tej zajmują już głos bardzo wykształceni ludzie, przy których ów Stanisław Gawłowski to nawet przy tej klasie doktoracie ...TO ,,CIENKI BOLEK,, i cóż to człowiek się z tych wypowiedzi dowiaduje ?!
Na przykład z wypowiedzi Pana prof.Krasnodębskiego wynika,że jest to poważne naruszenie prawa a także ZAUFANIA PUBLICZNEGO i jego zdaniem należy tutaj oczekiwać ...DYMISJI PERSONALNEJ jak to było w Niemczech na podobnych przykładach !

Z tego co wiem Gawłowski JAK OGNIA UNIKA PUBLICZNYCH ODPOWIEDZI NA ZADAWANE PYTANIA PROFESJONALISTÓW w tej kwestii a jedynie gdy jest sam np; w radio ...gada co mu ślina na język podrzuci i to czasami wręcz takie ,,bajki,,że człowiek który jest więcej niż przeciętnie wprowadzony w ten JEGO PROBLEM zastanawia się, czy facet zamiast z POlityka nie powinien zastanowić się nad przepoczwarzeniem na ...PISARZA BAJEK I BAJECZEK  ??!

Czas okaże czy w 100% ,,wice minister,,rządu Platformy Obywatelskiej usłyszał genetyczny głos ,,IDŹ NA CAŁOŚĆ,,...,,IDŹ NA CAŁOŚĆ,, i dopuścił się prawnie zakazanego plagiatu pisząc swą pracę doktorską...

Ciekawe jest to,że ZARZUTY O PLAGIAT GAWŁOWSKIEGO POJAWIŁY SIĘ TUŻ,TUŻ PO JEGO OBRONIE i jakoś bardzo długo nikt nie reagował ...czyżby obawiano się ZEMSTY GAWŁOWSKIEGO ??!
To bardzo DZIWNE I ZASTANAWIAJĄCE ,że nikt nic nie robił w tej kwestii ale myślę,że teraz Prokuratura Rejonowa w Łodzi gdzie ,,PLAGIATOWANO,, wyjaśni UCZCIWIE WSZYSTKO W DETALACH !!!
Podaję sygnaturę akt tej sprawy dotyczącej obecnego ,,wice ministra,, Środowiska : sygnatura akt;  2 D 12708/13 lub POLICYJNE w Łodzi         1 Ds.1804/13 .

Z informacji jakie mam z ostatnich dni wiem na 100%,że teraz będą przesłuchiwani min; dziennikarze którzy o tym pisali A DOWODY MAJĄ MOCNE, ŻE TO JEST JEDNAK  PLAGIAT !!!

Czy jeśli to się potwierdzi, zadziała tajemnicze zaklęcie z ust np premiera Tuska ; ,,POLACY...NIC SIĘ NIE STAŁO !,, ?????!

No i właśnie ZAPYTANO kilka osób co powinno być W NORMALNYM PAŃSTWIE DEMOKRATYCZNYM uczynione przy tak poważnych zarzutach PLAGIATU wobec osoby piastującej wysokie stanowisko rządowe w Ministerstwie ?!

A przypadki tego są już znane w POLITYCE...
Dla przykładu  Anette Schavan NIEMIECKA MINISTER OŚWIATY po ujawnieniu takiego skandalu ...POŻEGNAŁA SIĘ NIE TYLKO Z TYTUŁEM ALE I RESORTOWYM STANOWISKIEM !!!
A przecież ,,NASZ,, premier i politycy Platformy Obywatelskiej dość często publicznie powołują się NA NIEMCÓW JAKO WZÓR DO NAŚLADOWANIA a  Lech Wałęsa nawet ostatnio zaproponował ,,NIEMIECKO-POLSKIE ZJEDNOCZENIE,, - to skoro tam jest tak super, to
Gawłowski ,,uderzy się w pierś,, i powie ,,SORY,, DAŁEM D... Z TYM DOKTORATEM czy też najlepiej iść w zaparte ??!


Oczywiście jestem zdania,że WSZYSTKO MUSI BYĆ ZGODNE Z PRAWEM ale najlepiej JAK BYŁO wie sam Gawłowski i ,,strach pomyśleć,,
JAK WYGLĄDAŁBY NIE TYLKO ON, GDYBY SIĘ WSZYSTKO POTWIERDZIŁO IŻ TO JEST PLAGIAT...

Wyobrażacie to sobie ???!

SZCZERZE PRZYZNAM,ŻE JA NIE....

A czy zwróciliście uwagę dla przykładu w LASACH PAŃSTWOWYCH na ,,modę,, bycia ...,,DOKTOREM ,, ??!
Mało tego co niektórzy tak w tym ,,doktorskim pędzie,, KOMBINUJĄ, że każą SOBIE SAMYM PŁACIĆ - zajmując stanowiska kierownicze w LP za owe ,,starania,, w uzyskaniu tytułu doktora nauk leśnych.
Taki nadleśniczy w owej POGONI ZA TĄ MODĄ - każe sobie sam zapłacić za...dojazd na uczelnię...wyżywienie...zakwaterowanie w hotelu...materiały szkoleniowe...itd.itd.itp !

PODAĆ WAM PRZYKŁADY ??!
ZA TO WSZYSTKO PŁACĄ LASY PAŃSTWOWE A NIE PRYWATNIE ,,MODNIŚ,, i strach pomyśleć, jeśli tutaj także okaże się,iż delikwent ŻYWCEM ,,PLAGIATOWAŁ,, a Skarb Państwa mu jeszcze latami płacił za tą pogoń za POlityczną modą ostatnich lat !!!

TAK OTO AKTUALNIE RODZI SIĘ W LASACH PAŃSTWOWYCH NOWY ,,NOWEJ JAKOŚCI URZĘDNIK  ...NA POZIOMIE  MARNEGO MATURZYSTY, ale z tytułem doktora nauk leśnych  !!!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!).

A może tak byśmy się BARDZIEJ NIŻ POBIEŻNIE zainteresowali wreszcie  ,,niższym poziomem,, bo pracą magisterską pewnego ... (cyt) ,,ANDRZEJA KOWALSKIEGO Z POZNANIA,, gdyż cała dolnośląska okolica twierdzi,że to także PLAGIAT !!!

Niemiecki Bundestag na tle innych europejskich parlamentów wyróżnia się znacznym odsetkiem osób z tytułami DOKTORA i czy aby tam moda nie przywędrowała do Polski zza Odry ??!\

TAM AFERY PLAGIATOWE SĄ CZĘSTE gdyż tak ,,wpadł,, Karl Theodor zu Guttenberg ...MINISTER OBRONY NIEMIEC!!!
Potem Silvana Koch-Mehrin - posłanka do europarlamentu z ramienia FDP.

Tak POLITYCY jak się już okazuje nie tylko w Niemczech - dodają sobie splendoru z owym tytułem ,,dr,, przed swym nazwiskiem...IDĄC NA SKRÓTY KOSZTEM PRYWATNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ UCZCIWYCH NAUKOWCÓW !!!

Wiele środowisk na świecie (...więc co tam jakieś MINISTERSTWO ŚRODOWISKA !!!) ostatnimi laty opanowała moralna zaraza ...CYNIZMU,CWANIACTWA,NEPOTYZMU,NIEUCZCIWOŚCI !

To co przeczytałem w wywiadzie z prof.Krasnodębskim mnie przeraziło ...(cytat) ,, PLAGIATY WŚRÓD STUDENTÓW I OSZUSTWA SĄ NAGMINNE.
SŁYSZAŁEM TEŻ O PRZYPADKACH PLAGIATÓW HABILITACJI CZY DOKTORATÓW, KTÓRE SĄ SKRZĘTNIE UKRYWANE I PRZEMILCZANE. ZADANIEM OPINII PUBLICZNEJ JEST PIĘTNOWANIE TYCH PATOLOGII.
NIE MAM WĄTPLIWOŚCI,ŻE TEN PRZYPADEK MINISTRA GAWŁOWSKIEGO POWINIEN ZOSTAĆ SKRUPULATNIE SPRAWDZONY I
JEŚLI ZARZUTY SIĘ POTWIERDZĄ, TYTUŁ POWINIEN ZOSTAĆ COFNIĘTY.
OCZEKIWAĆ TAKŻE NALEŻAŁOBY - TAK JAK W TYCH NIEMIECKICH PRZYPADKACH  - USTĄPIENIA ZE STANOWISKA, GDYŻ PLAGIAT TO POWAŻNE NARUSZENIE ZAUFANIA PUBLICZNEGO ORAZ PRAWA,,

W dzisiejszej RP z WYBITNEGO NAUKOWCA  robi się ,,na zamówienie,, nieuka i durnia a z NIEUKA KTÓRY NIE POTRAFI SIĘ CHOCIAŻBY WYPOWIEDZIEĆ czyni się ...,,WYBITNEGO SPECJALISTĘ, NAUKOWCA,,

Co ty na to Nikodem DYZMA ??!

 Nie tylko ja uważam,że w dzisiejszej Polsce każdy indywidualny  ,,PLAGIAT,,jest to zaledwie ...WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ!!!


Miłych przemyśleń doktorzy...magistrowie ...także LASÓW PAŃSTWOWYCH czy MINISTERSTWA ŚRODOWISKA !Piszę jak jest....Krzysztof Kowalczyk