środa, 13 listopada 2013

SKĄD SIĘ BIERZE WŚCIEKŁOŚĆ POLAKÓW NA ROSJAN...SKĄD SIĘ BIERZE WŚCIEKŁOŚĆ POLAKÓW NA ROSJAN ....

13 listopada 2013 roku


Dwa dni temu tłum Polaków podczas obchodów 95 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez  Rzeczpospolitą obrzucił kamieniami,butelkami i spalił samochód ,oraz  budkę wartowniczą stojącą przy ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie !
Resztę tego CYRKU ...kto i jak się zachowywał PO TYM INCYDENCIE możecie sobie sami znaleźć w mediach  - NAWET ROSYJSKICH !!!

SKĄD SIĘ BIERZE AŻ TAKA WŚCIEKŁOŚĆ POLAKÓW NA ROSJAN ...CZY TO ABY ,,POLSCY BANDYCI ,, I CHULIGANI TAK CZYNIĄ ??!

Jest mnóstwo przykładów jakimi można ZARZUCIĆ KAŻDEGO, ABY MU UZMYSŁOWIĆ ,że skoro Rosja pod wodzą Putina nie zmieniła NA POZYTYWNE SWYCH RELACJI I  STOSUNKÓW ROSYJSKO-POLSKICH w ciągu ostatnich dekad ...TO POLACY SĄ ZNANI OD ZAWSZE  Z TEGO,ŻE WYJĄTKOWO ,,KOCHAJĄ ZE WZAJEMNOŚCIĄ,, !!!!!!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!).

I  nie dotyczy to  tylko Rosjan, ale i np: Niemców - za to CO ZROBIŁY TE PAŃSTWA NASZEJ OJCZYŹNIE NIE TYLKO W OSTATNICH LATACH ...

Osobiście BARDZO POCHWALAM fakt,że USA podsłuchują Niemców, Rosjan i wszystkich kogo uważają... !!!
MAM DO TEGO PRAWO I WIEDZĘ ABY TAK UWAŻAĆ !!!!

Dziś technika pozwala na WYPRZEDZENIE przeciwnika w jego ruchach np; agresji wobec danego człowieka,regionu,czy całego narodu ale tylko wtedy, GDY SIĘ NON STOP CZUWA NAD WŁASNYM BEZPIECZEŃSTWEM ... a podsłuchy są tego tylko jednym z wielu czynników !

KRETYNEM BĘDZIE TEN , KTO UWAŻA IŻ ROSJANIE CZY NIEMCY RÓWNIEŻ NIE PODSŁUCHUJĄ dla przykładu ....NAS POLAKÓW !  
Przykład : JEST FAKTEM, ŻE ROSJANIE ,,GRZEBALI,, W TEJ MATERII NA ŁĄCZACH śp: Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego a jego specjalny telefon po katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku ..STAŁ SIĘ ,,OCZKIEM W GŁOWIE,, służb Federacji Rosji, ze względu na SPECJALNE KODY w jakie był wyposażony no i co ???????!

Czy była AFERA ????????! NIE!!!!!!! Napisano o tym ,,kilka lakonicznych wzmianek,, i na tym się skończyło !!!

Ale nie o tym dziś chcę napisać !!!

BARDZO WIELU POLAKÓW MA JUŻ W GENACH NIEUFNOŚĆ, ANTYPATIĘ A NAWET WROGOŚĆ DO WSZYSTKIEGO CO ZWIĄZANE Z POLITYKĄ ROSJI WOBEC NASZEJ POLSKI, KTÓRA JEST NIEZMIENNIE OD KILKUSET JUŻ LAT ...ZAWSZE WROGA I ZABORCZA WOBEC RZECZPOSPOLITEJ !!!
A NA TO WSZYSTKO ...PRACUJĄ PRZECIEŻ TYLKO ROSJANIE !!!
Oczywiście piękne słówka...obiecanki.. to CHLEB POWSZEDNI  nie tylko w  relacjach rosyjsko-polskich !!!

CZY KTOKOLWIEK DZIŚ NORMALNY NA ŚWIECIE MOŻE SOBIE WYOBRAZIĆ SYTUACJĘ,GDZIE PREZYDENT,PREMIER LUB TEŻ RZĄD DANEGO KRAJU ...WŁAŚNIE SIĘ DOWIADUJE,IŻ W STOLICY JEGO PAŃSTWA  PRZED CHWILĄ PRZYLECIAŁ I WYLĄDOWAŁ BEZ ZAPROSZENIA  CAŁY SAMOLOT Z DOWÓDCĄ WOJSK ROSJI I JEGO CAŁĄ RZĄDOWĄ ,,WIERCHUSZKĄ,, ????!


TO MEGA KRETYNIZM...TO OSZOŁOMSTWO NAD OSZOŁOMSTWAMI...TO OKUPACJA  I WYZYSK !!!!

Tak właśnie bywało ...W NASZEJ OJCZYŹNIE naszych rodziców i dziadków, gdy ZSRR otoczył nas po II wojnie światowej  ,,BRATNIĄ OPIEKĄ I POMOCĄ ,, tj: ZABRAŁ NAM 50 LAT NIEPODLEGŁOŚCI z owych dziś  95 lat , które JAKOBY SĄ LATAMI ,,NIEPODLEGŁOŚCI,, NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ !!!

OTO FAKTY AUTENTYCZNE I PEWNE ZDARZENIE, O KTÓRYM DZIŚ WIE ZALEDWIE  GARSTKA POLAKÓW : 
Ma to również ścisły związek z ...LASAMI W POLSCE, a konkretnie dzisiejszym terenem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  w Szczecinku!!!

W Moskwie roku 2006 zostały odnalezione BARDZO CENNE DLA POLSKI historyczne dokumenty...

Są to notatki JANA DZIERŻYŃSKIEGO (...syn tego tam znanego Feliksa!) a raczej jego STENOGRAM z rozmów W POLSCE , W BELWEDERZE z dnia 19 października 1956 roku, który NIGDY NIE TRAFIŁ OFICJALNIE do żadnego państwowego czy partyjnego archiwum, ani w KOMUNISTYCZNEJ PRL ani w ZSRR!
Jest to zapis W BRULIONIE, na kilkudziesięciu stronach, który przez ...KILKADZIESIĄT LAT OD CHWILI JEGO SPORZĄDZENIA W WARSZAWIE SPOCZYWAŁ W MIEJSCU SZCZEGÓLNYM tj: OSOBISTYM ARCHIWUM NIKITY CHRUSZCZOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Archiwum to po jego śmierci zostało umieszczone w jednej  z bibliotek naukowych...

Zapis ten został ODKRYTY przez rosyjskiego historyka prof.ANDRIEJA ORIECHOWA w zespole akt N.S.Chruszczowa, który opublikował je  w roczniku naukowym ,,Sławiankij Almanach,, w wydaniu datowym na 2007 rok ... a więc zaledwie 6 lat temu !!!

OTO CO SIĘ OKAZUJE ...OTO DOWÓD NA TO DLACZEGO POLACY SĄ TAK NADAL WŚCIEKLI NA ROSJAN !!!
A PRZEZ PONAD 50 LAT ...NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ JAK BYŁA TRAKTOWANA NASZA ,,NIEPODLEGŁA,, OJCZYZNA ...

O świcie w piątek 19 października 1956 roku na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował samolot z Moskwy!
Wysiadł z niego osobiście WŚCIEKŁY  Nikita Chruszczow, Wiaczesław Mołotow (...ten sam, który w imieniu Stalina podpisał TRAKTAT ROZBIORU POLSKI W 1939 ROKU z Ribbentropem!!!!), Anastas Mikojan i Łazar Kaganowicz !
BYŁA TO ABSOLUTNA ,,WIERCHUSZKA,, CAŁEGO SOVIECKIEGO KIEROWNICTWA ZSRR , KTÓRYM TOWARZYSZYŁA GRUPA WOJSKOWYCH Z GENERAŁEM KONIEWEM NA CZELE !!!

SOVIECI ...PRZYLECIELI Z SAMEGO RANA SAMI, BEZ ZAPROSZENIA WŁADZ POLSKI ...JAK DO SWOJEJ REPUBLIKI !!!!!!!
Czy jesteście sobie dziś w stanie TYLKO WYOBRAZIĆ PANIKĘ władz PRL ????!

Moment DLA ROSJAN I DLA POLSKI BYŁ WYJĄTKOWO KRYTYCZNY ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rosjanie widzieli,że zaczynało się w Warszawie VIII Plenum Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej a Gomułka ma zapędy ...WYCZYSZCZENIA SKŁADU  KIEROWNICTWA TEJ PARTII ZE STALINISTÓW I ROSJAN !!!

TO DLATEGO TAK NAGLE ZJAWIŁA SIĘ OWA ,WIERCHUSZKA,, ZSRR BEZ ZAPOWIEDZI I BEZ ZAPROSZENIA W POLSCE...

Kreml domagał się od Gomułki PILNYCH ROZMÓW ...ale koniecznie PRZED ROZPOCZĘCIEM OWEGO VIII PLENUM PZPR !!!!
,,ARGUMENTY,, PRZEKONYWUJĄCE  SOVIETÓW...czekały już w gotowości bojowej W  POLSKICH LASACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Chruszczow według relacji świadków już na lotnisku w Warszawie KLĄŁ NA POLAKÓW, I WYZYWAŁ GROŻĄC PIĘŚCIAMI...

,,Tawariszczi,, zawieziono z lotniska Okęcie  DO BELWEDERU ,gdzie NOCĄ TRWAŁY WIELOGODZINNE  ROZMOWY Z KIEROWNICTWEM PZPR ...które na polecenie Chruszczowa notował właśnie Jan Dzierżyński w owym brulionie ODNALEZIONYM PO PONAD 50 LATACH  !!!

Oprócz Gomułki był tam Edward Ochab,Roman Zambrowski,Aleksander Zawadzki a także Konstanty Rokosowski !!!

STRONA POLSKA NIE PROWADZIŁA ŻADNEGO ZAPISU TREŚCI TYCH WIELOGODZINNYCH  ROZMÓW .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pośród owej delegacji ZSRR było dwóch rosyjskich tłumaczy tj: Jan Dzierżyński, który WSZYSTKO SKRUPULATNIE NOTOWAŁ, oraz z warszawskiej ambasady niejaki JURIIJ BIERNOW!

W BELWEDERZE CHRUSZCZOV I JEGO EKIPA POSŁUGIWALI SIĘ WOBEC POLSKI  WYŁĄCZNIE GROŹBAMI !!!
Wiecie CO ZROBILI ROSJANIE, aby tej nocy  ,,PRZEKONAĆ POLAKÓW,, do ustępstw ???!
To takie TYPOWO SOVIECKIE...

JESZCZE PRZED ROZPOCZĘCIEM ROZMÓW W BELWEDERZE ...WYDALI ROZKAZ I DWIE DYWIZJE PANCERNE ZSRR RUSZYŁY W TRANSPORTACH NA WARSZAWĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jedna z lasów w Bornem Sulinowie ( dzisiejsze RDLP Szczecinek) a druga z Żagania...
DO ZATOKI GDAŃSKIEJ WPŁYNĘŁY TEGO DNIA OKRĘTY FLOTY BAŁTYCKIEJ ZSRR a w sąsiadujących z Polską regionach sovieci ogłosili stan podwyższonej gotowości bojowej  ..

ŚMIESZNIE W TEJ SYTUACJI BRZMI FAKT, ŻE JARUZELSKI PROSIŁ ZSRR O POMOC KILKADZIESIĄT LAT PÓŹNIEJ (STAN WOJENNY 1981 ROKU!!!)...GDY WÓWCZAS 1956 ROKU SOVIECKA ARMIA PARŁA PO POLSCE  Z DWÓCH STRON NA WARSZAWĘ A NA DODATEK NIKT JEJ NIE PRZESZKADZAŁ !!!

TAK OTO  NA PRAWDĘ WYGLĄDAŁA NASZA POLSKA ,,WOLNOŚĆ ,, SPRZED 50 LAT i to w okresie, gdy ją ..JAKOBY ODZYSKALIŚMY 11 LISTOPADA 1918 ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIGDY TEGO JAKO POLACY NIE MOŻEMY ZAPOMNIEĆ, bo jak mawia mądre powiedzenie : ,,KTO MILCZY W OBLICZU KŁAMSTW - STAJE SIĘ WSPÓLNIKIEM KŁAMCY !!! KTO NIE POTĘPIA ...TEN PRZYZWALA !!!! ,,

Policzcie sobie czytając te informacje...ILE LAT WÓWCZAS, a przypomnę że  był to październik 1956 roku mieli Wasi rodzice,dziadkowie !!!
ZASTANÓWCIE SIĘ...gdzie dziś byście byli I CZY W OGÓLE BYŚCIE BYLI , gdyby ich Wam  zabili wtedy Rosjanie ... JAKOBY  W ,,WOLNEJ,, POLSCE !!!

O tych ,,ruchach,, wojsk sovieckich na terytorium PRL Gomułka już wiedział ...nic nie mówiąc sovietom !!!

MIKOJAN W BELWEDERZE GROZIŁ POLAKOM WPROST SOVIECKĄ INTERWENCJĄ ZBROJNĄ ...,, Przyjechaliśmy aby po koleżeńsku ostrzec was,że WCHODZICIE NA ŚLISKĄ DROGĘ. Może być za późno... JEŚLI ULICA WEŹMIE W SWOJE RĘCE ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW !!!
Gomułka chciał usunąć z biura politycznego PZPR  generała Rokosowskiego i ...ODESŁAĆ DO MOSKWY WSZYSTKICH SOVIECKICH ,,DORADCÓW,, ZAJMUJĄCYCH WYSOKIE STANOWISKA W ...POLSKIEJ ARMII !!!

Chruszczow KIPIAŁ bo Polacy ...NIE ZGŁOSILI TEGO WCZEŚNIEJ MOSKWIE  !!!

,,PLUNIĘTO NAM W TWARZ,, ...powiedział w Belwederze!!!

W trakcie owej  KŁÓTNI W BELWEDERZE Rosjanie podkreślali,że w PZPR mają ,,swoich,,KTÓRYCH BĘDĄ BRONIĆ a których należy promować ...wymienili tu nazwiska :...Edwarda GIERKA , JÓŹWIAKA , NOWAKA !!!

W trakcie tej kłótni ...DWIE SOVECKIE DYWIZJE NON STOP KIEROWAŁY SIĘ KU WARSZAWIE !!!!!!!!
To 100% fakty....!!!

W pewnym momencie Aleksander Zawadzki...WBIJA NÓŻ W PLECY Gomułce słowami,że ,,TOWARZYSZE RADZIECCY PRZYBYLI ZATRWOŻENI I POWINNIŚMY IM WYJŚĆ NAPRZECIW!  NIE WIERZĘ,ŻE POLSKA KLASA ROBOTNICZA WYSTĄPI PRZECIWKO ZSRR ,, !!!
Chruszczow odparł ...,,SŁUSZNIE! SŁYSZYMY GŁOS BOLSZEWIKA ,,!!!

A klasycznych BOLSZEWIKÓW I ZDRAJCÓW w Polsce nie tylko wówczas ci u nas ...DOSTATEK !!!!

Spotkanie kończy się po północy a obie strony ustalają,że wydany zostanie WSPÓLNY OGLĘDNY KOMUNIKAT...uspokajający nastroje!!!

NIKT O TYM NIE WIE, ALE GOMUŁKA NA ZAKOŃCZENIE TEJ KŁÓTNI  WYPOWIADA TAKIE ZDANIE, KTÓRE BRZMIAŁO  TAK JAKBY ...WRĘCZ WYPRASZAŁ SOVIETÓW Z POLSKIEGO BELWEDERU !!!

W sobotę rano Chruszov WSTRZYMUJE MARSZ DWÓCH DYWIZJI SOVIECKICH NA WARSZAWĘ ...i odlatują na Kreml !!!
Wiecie GDZIE JUŻ WTEDY DOTARŁY TE DWIE ARMIE ???
Jedna w okolice WŁOCŁAWKA a druga w okolice ŁĘCZYCY ...a więc OBIE miały mniej niż 100 km od STOLICY ,,WOLNEJ,,POLSKI,, !!!

Oczywiście VIII Plenum PZPR odbyło się  i ...Z KIEROWNICTWA PARTII WYLATUJE ROKOSOWSKI ORAZ WSZYSCY STALINIŚCI !!!
A więc znowu nie po nosie Chruszczowa ....!!!

23 PAŹDZIERNIKA 1956 ROKU GOMUŁKA ZROBIŁ COŚ CO ZADZIWIA ODWAGĄ ...zadzwonił do Moskwy i ,,POPROSIŁ,, sovietów o COFNIĘCIE ICH DYWIZJI PANCERNYCH DO BAZ , a które się jedynie ZATRZYMAŁY pod Włocławkiem i Łęczycą !

CHRUSZCZOV ,,grzecznie,, spełnia prośbę Gomułki ...A WIECIE DLACZEGO ???!

W TYM SAMYM CZASIE PRZECIWKO SOVIETOM WYSTĄPILI NASI OD ZAWSZE  PRZYJACIELE...WĘGRZY , GDZIE ROZPOCZĘŁA SIĘ
REGULARNA WOJNA Z ARMIĄ CZERWONĄ !!!
GOMUŁKA JUŻ O TYM WIEDZIAŁ ...I JAK SIĘ DZIŚ OKAZUJE JEGO PRZEMÓWIENIE W POLSCE ZAPALIŁO W WĘGRACH PŁOMIEŃ WOLNOŚCI !!! Szczegóły niebawem...

W październiku minęła KOLEJNA ROCZNICA tamtych walk ... i w chwili wolnego  napiszę na blogu DUŻO FAKTÓW nie znanych na ten temat !!!

W tym prawie WOJENNYM CZASIE W WARSZAWIE stało się coś co DZIWI I ZASTANAWIA a o czym Gomułka dowiedział się OFICJALNIE dopiero 27 października 1956 roku a więc dopiero ponad tydzień...PO WIZYCIE ,,GOŚCI,, Z KREMLA W WARSZAWIE !!!

W sposób BARDZO OSTRY JAK NA PRZYJĘTE ,,ZWYCZAJE,, W OBOZIE KOMUNISTYCZNYM - zareagowały PRZECIWKO INTERWENCJI ZSRR W POLSCE ...CHINY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnia 24 października tego roku (...a więc PRZED tymi informacjami JAK ZACHOWAŁY SIĘ CHINY!!!) Gomułka na jednym z wieców w Warszawie słysząc słynne ,,Wiesław! Wiesław!,, ...SPASOWAŁ Z DALSZYMI REFORMAMI W POLSCE BOJĄC SIĘ WOJNY I INTERWENCJI ZSRR W POLSCE , wzywając  słowami  tłum Polaków (cyt) ,, DOŚĆ WIECOWANIA I MANIFESTACJI ,, !!!

CAŁA POLSKA ŻYŁA WTEDY  TYM CO ,,BRATNIA ARMIA,, ZSRR WYCZYNIAŁA WÓWCZAS NA ULICACH WĘGIERSKICH MIAST...MORDUJĄC BEZ SKRUPUŁÓW CYWILNĄ LUDNOŚĆ BRATNICH POLSCE WĘGIER !!!       

TAK MIAŁO BYĆ W WARSZAWIE W PAŹDZIERNIKU 1956 ROKU ...ale Węgrzy URATOWALI NASZĄ POLSKĘ swą porywczością !!!
Piszę jak jest ...I JAK NIGDY NIE POWINNO SIĘ POWTÓRZYĆ !!!

CZY TERAZ ROZUMIECIE CHOCIAŻBY TYLKO NA TYM PRZYKŁADZIE ...SKĄD NASZA POLSKA NIEUFNOŚĆ WOBEC TAKIEJ ROSJI ???!

WYSTARCZY TYLKO SIĘ ZMIENIĆ ....UDERZYĆ PUBLICZNIE W SOVIECKĄ PIERŚ....OTWORZYĆ NA PRZYJAŹŃ I UCZCIWE STOSUNKI
MIĘDZY NASZYMI NARODAMI ALE WŁĄCZNIE NA ZASADACH WZAJEMNEGO POSZANOWANIA STRON - ABY BYŁO WRESZCIE NORMALNIE!!!!!

Nikt by dziś  nie rzucał kamieniami,butelkami i palił BUDKI WARTOWNICZE przed ambasadą Rosji w Warszawie !!!!

DOPÓTY  TO TAKIE TRUDNE.... jest jak jest !!!Krzysztof Kowalczyk