piątek, 8 listopada 2013

SMUTNE DANE...SMUTNE DANE ...PRZED KOLEJNĄ ROCZNICĄ ODZYSKANIA NASZEJ NARODOWEJ NIEPODLEGŁOŚCI !


08 listopada 2013 roku


Niebawem 11 listopada...BARDZO WAŻNE ŚWIĘTO DLA WSZYSTKICH POLAKÓW, bez względu na to gdzie los ich rzucił po świecie!
KOLEJNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI tej z 1918 roku za którą przecież nasi rodacy, nasi przodkowie oddawali swe życie w ofierze ...a jak DZIŚ Polacy odbierają tą WOLNOŚĆ ??!

Gdy człowiek czyta a potem sam analizuje dane z którymi dziś pragnę się z Wami podzielić na blogu...gdzieś tam w sercu smutek,żal i straszna złość na tych POLITYCZNYCH DURNI,PLATFUSÓW którzy za nasze pieniądze, za kasę podatników doprowadzili NASZĄ OJCZYZNĘ do takiej sytuacji o której poniżej z BARDZO AKTUALNYCH DANYCH JAKIE ZEBRAŁEM !

W ciagu ostatnich 9 lat do Polski wróciło z emigracji zarobkowej zaledwie 299 tysięcy osób, które przebywały tam MINIMUM ROK CZASU!

Główny Urząd Statystyczny zbadał powyższą sytuację, która wygląda następująco:
Wśród tych którzy zdecydowali się na powrót do Polski - NA PIERWSZYM MIEJSCU wskazywali jako przyczynę tego stanu rzeczy ,,TĘSKNOTĘ ZA RODZINĄ,, było ponad 80 tysięcy Polaków ( 26% badanych!)

TYLKO NIEWIELKA GRUPA wskazywała jako przyczynę powrotu - utratę pracy poza granicami RP!
W latach 2008-2011 było to w tej ogromnej ilości Polaków którzy emigrowali za lepszym życiem ...zaledwie 11,1 tys. osób!

DOWODEM NA TO JAK OBECNIE ,,RZĄDZĄCY,, POLSKĄ TRAKTUJĄ NASZYCH ZDOLNYCH RODAKÓW I STWARZAJĄ IM W KRAJU ,,MOŻLIWOŚCI ZAWODOWEGO ROZWOJU,, jest kolejny a BARDZO WYMOWNY FAKT !
Otóż tylko 10 tysięcy emigrantów wróciło w rodzinne strony Polski, aby tam zacząć inwestować swe zarobione oszczędności poprzez swój prywatny biznes i działalność gospodarczą...

POLSKA BIUROKRACJA ...PUSTE, NIC NIE WARTE  ZAPOWIEDZI ,,PLATFUSÓW,, - spowodowały to,że bardzo wielu Polaków zamiast mieć przychylne warunki WE WŁASNEJ OJCZYŹNIE na swój własny biznes , zdecydowała się zakładać firmy i wolała zaryzykować ...ALE OCZYWIŚCIE NIE W POLSCE!!!

To żenada!!!
Otworzyli wiele swych firm w Niemczech, w Wielkiej Brytanii ...BO TAM JEST ŁATWIEJ, BEZPIECZNIEJ,PEWNIEJ,PROŚCIEJ !!!
BO TAM JEST NORMALNIEJ ...czego jakoś od 2008 roku nie chcą zrozumieć ci durnie z Platformy Obywatelskiej w kraju!!! 

A propos tych chciwych PO-litycznych śmieci, którzy już walczą wściekle nawet między sobą o żarcie w swych świńskich korytach, to BARDZO WYMOWNIE MUSZĄ WYGLĄDAĆ DLA CIĘŻKO PRACUJĄCYCH POZA GRANICAMI POLAKÓW chociażby informacje na temat ...JUŻ KOLEJNEJ AFERY ZWIĄZANEJ Z PO-LITYCZNĄ CHCIWOŚCIĄ określaną przez Polaków ,,ZŁODZIEJSTWEM,, .

Otóż kilka dni temu okazało się,że prezydent Gdańska ADAMOWICZ (...współzałożyciel PLATFORMY OBYWATELSKIEJ i koleś premiera Tuska ze stadionowej loży i nie tylko !!!) ma KORUPCYJNE PROBLEMY I TO TAKIE ,,GÓRNA PÓŁA,, !!!!!!!!!!!!!!!

Po kilkumiesięcznych badaniach przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ...OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH ADAMOWICZA!
Okazało się,że W TRAKCIE PEŁNIENIA FUNKCJI PUBLICZNYCH (!!!) gdy setki tysięcy Polaków ucieka za granicę aby tam uczciwie pracować i godnie żyć - tenże Adamowicz z Platformy Obywatelskiej zwanej już dosadnie przez moich Rodaków ,,PARTIĄ OSZUSTÓW,,
najszybciej z prezydentów polskich miast NAGLE bardzo wzbogacił się i to w sposób ...DELIKATNIE TO OKREŚLAJĄC ,,DZIWNY,, !!!
W roku 2005 jego majątek był wart około 73 tysiące złotych, by w 2010 roku osiągnąć ... aż 2,8 mln.zł !!!
WYLICZONO 48 LETNIEMU DZIŚ ADAMOWICZOWI,ŻE FACET DZIENNIE ZARABIA NA PUBLICZNYM GARNUSZKU 1.500 ZŁOTYCH...ZYSKUJĄC 540 TYSIĘCY ROCZNIE!

W oświadczeniu majątkowym z 2007 roku ów Prezydent Gdańska wśród nieruchomości wymienia jedynie dwie niezabudowane działki i dwa mieszkania, tymczasem już z OSTATNIEGO OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO ZA 2012 ROK wynika,że posiada aktualnie już...SIEDEM MIESZKAŃ, Z KTÓRYCH WIĘKSZOŚĆ ADAMOWICZ WYNAJMUJE ZA KASĘ OCZYWIŚCIE!!!

Tylko jeden jego  52 metrowy luksusowy apartament  wart jest 468,9 tys.zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ma pokaźne prywatne rezerwy finansowe, wśród których wymienił PAPIERY WARTOŚCIOWE (540 tys.zł); AKCJE (815,8 tys.zł); OSZCZĘDNOŚCI ( 120 tys.zł) ...i ,,troszkę,, obcych walut !!!

MEDIA OPUBLIKOWAŁY JEGO OŚWIADCZENIA , co doprowadza AKTUALNIE do wściekłości Gdańszczan !!!

A DLACZEGO ??! Oto okazało się,że Adamowicz (PARTIA OSZUSTÓW ...PLATFORMA OBYWATELSKA!!!) w ciągu ZALEDWIE JEDNEGO ROKU (!!!) otrzymywał ; pensja w magistracie ( 159.473 zł!);    diety za zasiadanie w radzie nadzorczej spółek (120.880 zł);   dochód z akcji (48 tys.zł) i .....WYNAJEM JEGO PRYWATNYCH MIESZKAŃ ( kolejne 146 tysięcy złotych)!!!


WYDZIAŁ V DO SPRAW PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ I KORUPCJI Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu postanowił WSZCZĄĆ ŚLEDZTWO W TEJ SPRAWIE, po tym gdy CBA w czerwcu tego roku zakończyło śledztwo trwające od października 2012 roku i mające łącznie...1,6 TYSIĄCA STRON AKT !!!

ZŁAPANO ADAMOWICZA NA ,,BRAKACH Z PAMIĘCIĄ,, gdyż wyszło na jaw,że ,,zapomniał,, do poprzedniego oświadczenia zgłosić KOLEJNEGO Z KUPIONYCH MIESZKAŃ a rok wcześniej (cyt) ,,przez pomyłkę,, zapomniał wpisać kwotę 120 tysięcy złotych za wynajem mieszkań w Gdańsku!

Gdańszczanie są tym bardziej WŚCIEKLI, gdyż oto okazało się że prezydent ich miasta Adamowicz PRZY TEJ SKALI INTERESÓW  wraz ze swą administracją w magistracie...BLOKOWAŁ SPRZEDAŻ CZĘŚCI MIESZKAŃ KOMUNALNYCH I ...FORSOWANO PODWYŻKĘ CZYNSZÓW MIESZKALNYCH DLA ZWYKŁYCH GDAŃSZCZAN !!!

Ślicznie prawda ??!
TAK TO JEST JAK SIĘ GŁOSUJE I WYBIERA ...PARTIĘ OSZUSTÓW tj; PLATFORMĘ OBYWATELSKA !!!!
Czasami na własnej d.... trzeba tego doświadczyć, aby uzmysłowić sobie fakt,że ci co o tym mówią i piszą TO WCALE NIE OSZOŁOMY !!!

Niebawem poczytacie sobie na pigipedia.blogspot.com BARDZO PODOBNE INFORMACJE MAJĄTKOWE ale osób  z mojego kręgu zainteresowania tj; ....PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO LASY PAŃSTWOWE oraz MINISTERSTWA ŚRODOWISKA, gdzie Partia Oszustów ...ZAWŁADNĘŁA WSZYSTKO !!! Dzieli i rządzi...ALE DO CZASU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ANALIZY MAM W TOKU... (sic!!!!)

Wszystko to już NARODOWA PATOLOGIA...KOMPLETNY BRAK UMIARU W SFERZE KORZYŚCI OSOBISTYCH...CHCIWOŚĆ I POSPOLITE ZŁODZIEJSTWO...ORAZ DZIWNE POCZUCIE PEWNOŚCI SIEBIE POŚRÓD TYCH ŁAJDAKÓW  I BEZKARNOŚĆ !!!
Jestem pewien,że dla nich to ...BARDZO ZGUBNE I TO JUŻ NIEBAWEM !!!

Kończąc już wątek Adamowicza warto jeszcze dodać,że mówiono o nim od lat (cytat:) ,,KOCHA WSZYSTKICH ALE NAJBARDZIEJ DEWELOPERÓW,,!!!
Bardzo to dziś wymowne gdy weryfikuje się dane z CBA ...

To nikt inny jak Adamowicz zabiegał w złodziejskiej firmie ,,AMBER GOLD,, która oszukała tysiące Polaków o ...KASĘ NA FILM O LECHU WAŁĘSIE...to Adamowicz osobiście wraz z innymi VIP ciągnie na słynnych juz zdjęciach samolot należący aferzysty Marcina P. z ,,Amber Gold,, na lotnisku ...to Adamowicz sprzedał w Gdańsku Niemcom GPEC  a potem SAM SIĘ OBSADZIŁ NA LUKRATYWNYM STANOWISKU W RADZIE NADZORCZEJ TEJ SPÓŁKI CIEPŁOWNICZEJ jak sami widzicie bardzo ,,ogrzewającej ,, Gdańszczan!!!

To się nie mieści w głowie...a nawet już w żadnych kanonach etycznych,moralnych !!!

CO MAJĄ MYŚLEĆ CI CIĘŻKO PRACUJĄCY ZA GRANICĄ POLACY GDY DOWIADUJĄ SIĘ O TEGO TYPU PO-LITYCZNYM ZŁODZIEJSTWIE O OKRADANIU NA ŻYWCA NASZEJ POLSKI PRZEZ GARSTKĘ KRĘTACZY I OSZUSTÓW, KTÓRYM JAKIMŚ FARTEM UDAŁO SIĘ ZAWŁADNĄĆ 35 MILIONOWY KRAJ O NAZWIE RZECZPOSPOLITA POLSKA ????????????!

CO MAJĄ MYŚLEĆ NORMALNI POLACY,KTÓRZY ZOSTALI W OJCZYŹNIE CIĘŻKO I UCZCIWIE PRACUJĄC TU NA MIEJSCU ...???!

OTO DLA PRZYKŁADU ODPOWIEDŹ wynikająca z badań GUS :

STATYSTYCZNY POLAK PRACUJĄCY W NORWEGII ma między 25 a 35 lat...RACZEJ NIE PLANUJE W OGÓLE POWROTU DO POLSKI!!!!
KONSEKWENTNIE     uczy się języka, podejmuje pracę...
Renomowany norweski Instytut Badań Społecznych Fafo w październiku 2013 roku w Oslo zorganizował sympozjum o Polakach w Norwegii ,,Polakker i Norge,,.
Znam detale ustaleń tego sympozjum, a chociażby to że ...POLACY BARDZO POZYTYWNIE WYPOWIADAJĄ SIĘ O NORWEGACH !!!!!

Kluczową kwestią pozostaje tu TEMAT EWENTUALNEGO POWROTU POLAKÓW DO OJCZYZNY :
...aż 38 % Polaków chce NA STAŁE  zostać,żyć i pracować dla królestwa Norwegii !!!
KOLEJNE 32 % POLAKÓW (...a więc już łącznie stanowi to aż 70% naszych rodaków!)MYŚLI PODOBNIE ALE JESZCZE NADAL ROZWAŻA ,,MOŻLIWOŚĆ ,, ZAMIESZKANIA W TYM KRAJU !!!

...ZALEDWIE CO PIĄTY POLAK DEKLARUJE CHĘĆ POWROTU DO POLSKI !!!!
Polski - ,,ZIELONEJ WYSPY,,Tuska i Platformy Obywatelskiej...

A CO CHWALĄ TAM W NORWEGII POLACY A CZEGO NIE ZAPEWNIAJĄ IM ZŁODZIEJE I DURNIE TAK,,RZĄDZĄCY,, POLSKĄ ??!

To : STABILNY NORWESKI RYNEK PRACY...WYSOKIE STANDARDY SOCJALNE...NIEWIELKA KONKURENCJA W BIZNESIE !!!

Norweski Urząd Statystyczny podaje,że w 2012 roku Polacy w liczbie 77 tysięcy osób stanowili ...NAJWIĘKSZĄ GRUPĘ OBCOKRAJOWCÓW!
Polski konsulat w Oslo podaje zaś,że jest tam ,,NASZYCH,, aż 100 tysięcy...

A wśród nich ...TAKŻE MOJA RODZINA !!!  :)

Czasami zastanawiam się DLACZEGO  DLA PRZYKŁADU TO KRÓLESTWO NORWEGII ... MAJĄCE TAK WIELE POLSKICH GENÓW OD SETEK LAT - jest bardziej przychylne Polakom TAM niż własny rząd, który przecież winien zawsze starać się ABY POLAKOM BYŁO NAJLEPIEJ I NAJBEZPIECZNIEJ ALE  W ICH WŁASNEJ OJCZYŹNIE RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ, która za kilka dni 11 listopada będzie obchodziła kolejną rocznicę odzyskania niepodległości ???!

DLACZEGO ???????????????????!

A może CZAS NAJWYŻSZY WRESZCIE NA ,,POLSKIE POLITYCZNE TSUNAMI,, I TO ...DOSŁOWNIE (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) zrównanie z ziemią wszystkich złodziei,oszustów,POlitycznych kłamców,zwykłe ścierwa I ZDRAJCÓW NASZEJ OJCZYZNY ??????!

CZAS 100% ROZLICZENIA KAŻDEGO ZA TEN STAN JAKI MAMY W POLSCE, GDZIE MŁODZI ZDOLNI POLACY MUSZĄ OPUSZCZAĆ SWE GNIAZDO ABY ZA GRANICAMI POLSKI ŻYĆ,TĘSKNIĆ I ...MYŚLEĆ CO W DOMU ???!

Kto wygrał kolejny PO-lityczny  ,,KONKURS,, na stanowiska kierownicze chociażby w Lasach Państwowych ....????! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

PO TEJ SKALI ZŁODZIEJSTWA W NASZEJ POLSCE Z TYLKO OSTATNIEJ JUŻ PRAWIE DEKADY ...NADSZEDŁ CZAS ABY PRZEŚWIETLIĆ TYSIĄCE TAKICH ,,ADAMOWICZÓW,, ...ODEBRAĆ IM  NA RZECZ SKARBU PAŃSTWA TO CO UKRADLI LUB W SPOSÓB NIE UCZCIWY WESZLI W POSIADANIE...ZBUDOWAĆ SPECJALNE ,,OŚRODKI REHABILITACJI I ODNOWY MORALNEJ ,, (...coś na wzór Berezy KarTUSKIEJ!), gdzie mogliby przez 12 godzin dziennie ZAWSZE NA ŚWIEŻYM POLSKIM POWIETRZU  z 25 kg metalową kulą u nogi i w ,,pasiakach,, ,,ODKUPIĆ WINY,, wobec swych przewinień w stosunku do Polski,  kopiąc własnoręcznie wały przeciw powodziowe od Bałtyku aż po Tatry  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAK NAM DOPOMÓŻ WRESZCIE  BÓG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Potem można byłoby ich odpłatnie zatrudnić w Rosji Putina i w ramach zmniejszenia kosztów opłat za gaz jakie RP teraz płaci przecież  DZIĘKI ICH PO-LITYKOWANIU ...aby i tam zadbali o wały przeciw powodziowe gdyż ROSJAN TAKŻE ZALEWA nie tylko szlag !!!

A dla kolejnych rządzących A SZCZEGÓLNIE NASTĘPNYCH POSŁÓW ...tego typu miejsce byłoby DOSKONAŁYM OBOWIĄZKOWYM OŚRODKIEM EDUKACYJNYM o nazwie ,, PLATFORMA - TO SIŁA I RADOŚĆ TWORZENIA,,

Piszę jak jest ...3 dni przed kolejną rocznicą odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą 18 listopada 1918 roku !


Krzysztof Kowalczyk