niedziela, 17 listopada 2013

SKORUMPOWANE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE... (...) Część XVIIISKORUMPOWANE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE...I PUŁAPKA ,,PIGIPEDII,, NA PEWNEGO  NADLEŚNICZEGO !!! Część XVIII.17 listopada 2013 roku


Pozwolę sobie na wstępie przypomnieć definicję słowa ,,KORUPCJA,, jaka wymagana jest od studentów na wielu wyższych uczelniach świata :

KORUPCJA = MONOPOL + UZNANIOWOŚĆ - ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!

Oto poniżej  KLASYCZNY DOWÓD KORUPCJI w Lasach Państwowych Rzeczpospolitej Polskiej ( RDLP Szczecinek - Nadleśnictwo Sławno!!!)
na przykładzie pewnego PODSTĘPU I PRZEMYŚLANEJ WCZEŚNIEJ.... PUŁAPKI JAKĄ ZASTAWILIŚMY NA ,,KONKURSOWEGO,, NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA SŁAWNO :

MONOPOL to każdy nadleśniczy w Polsce ma i to na wielu płaszczyznach gospodarczych, gdzie wydawane są MILIONY ZŁOTYCH SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE !!! Rzecz jasna .jak słońce ...

UZNANIOWOŚĆ ... takiego nadleśniczego, nawet gdyby był czy też jest NAJWIĘKSZYM OSŁEM,LENIEM I BARANEM  jakich ze świeczką szukać po całym PGL ,,Lasy Państwowe,, - wiele jego decyzji posiada , NAWET TYCH NAJBARDZIEJ KRETYŃSKICH I UKŁADOWYCH ...A DO TEGO JEST CORAZ CZĘŚCIEJ DOWOLNA I NIE PODLEGAJĄCA CHOCIAŻBY WYRYWKOWEJ KONTROLI ZE STRONY INSPEKCJI LP !!!
Rzecz jasna jak słońce...

a ODPOWIEDZIALNOŚĆ ??????????! ... takiej niestety NIE MA CORAZ CZĘŚCIEJ, A CZASAMI I W 100% w obecnym ,,MODELU,, LASÓW PAŃSTWOWYCH już od dawna bo 2008 roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Można KOMBINOWAĆ....OSZUKIWAĆ... ,,PALIĆ PRZYSŁOWIOWEGO ,,GŁUPA,,...rżnąć IDIOTĘ... TOPIĆ W LEŚNYCH BŁOTACH MILIONY ZŁOTYCH  a ODPOWIEDZIALNOŚCI NIE MA............ A WINNYCH TO JUŻ W OGÓLE !!!

Rzecz jasna jak słońce ????????????????!  :)


OTO NAJŚWIEŻSZY A  KLASYCZNY DOWÓD TEGO - NA PRZYKŁADZIE NADLEŚNICTWA SŁAWNO (RDLP SZCZECINEK) :

1/ dziś jest NIEDZIELA 17 listopada 2013 roku ...a więc dzień w RP ,,wolny od pracy,,!!!

2/ dziś około godz.12.00 W TERENIE LEŚNYM LEŚNICTWA ŁĘTOWO (NADLEŚNICTWO SŁAWNO) SPRAWDZILIŚMY ,,CO SIĘ DZIEJE W SPRAWIE O KTÓREJ JAKO PIERWSI NAPISALIŚMY NA ,,PIGIPEDII, I ...UPUBLICZNILIŚMY 100% FAKTY O TYM,ŻE JEST TAM WYWOŻONY NA BUDOWĘ  LEŚNEJ DROGI ,,ZWYKŁY SYF,, ( ...ZWYKŁE BŁOTO I ZIEMIA POCHODZĄCA Z POGŁĘBIANIA I BUDOWY PRYWATNYCH  STAWÓW RYBNYCH WE WSI PODGÓRY !!!) - A PRZECIEŻ MIAŁ BYĆ ZGODNIE Z PRZETARGIEM ODPOWIEDNIEJ JAKOŚCI ŻWIR !!!
A teraz ....UWAGA!!! UWAGA!!!

NAGLE PO UPUBLICZNIENIU TEGO PROCEDERU NA ,,PIGIPEDII,, ,, KTOŚ,, ...WYWIÓZŁ Z LASU LEŚNICTWA ŁĘTOWO  zgodnie ze stanem faktycznym na dzień dzisiejszy (NIEDZIELA 17.11.2013 roku!)  ........SETKI TON TAM WCZEŚNIEJ DOWIEZIONEGO  OWEGO ,,GNOJU,, JAKI MIAŁ BYĆ OFICJALNIE PRZEZNACZONY DO BUDOWY-REMONTU DROGI LEŚNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH = A CZEGO OPRÓCZ NAS ....................NIKT Z TYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH TEGO WCZEŚNIEJ NIE WIDZIAŁ !!!!

A TERAZ  PYTANIE RETORYCZNE...,,CZYŻBY KTOŚ WZIĄŁ W ŁAPĘ ????????????! sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZAS OKAŻE....

Panie ...zastępco dyrektora Generalnego Lasów Państwowych  ,,d/s GOSPODARKI-LEŚNEJ,, (JAN SZRAMKA!!!) !!!
CZY JAKO STAŁY CZYTELNIK MEGO BLOGA (www.pigipedia.blogspot.com) O CZYM WIEM W 100% ...NIE ZAUWAŻYŁ PAN W CZASIE SWEJ WRĘCZ  SIELANKOWEJ PRACY W DGLP IŻ  NADSZEDŁ JUŻ CZAS NA TO , ABY TO PAN TAKŻE RUSZYŁ SWĄ DUPĘ  A PRZY TYM I SWE SZARE KOMÓRKI W MÓZGU - ABY TAKIE PROCEDERY W LASACH PAŃSTWOWYCH NIGDY NIE MIAŁY MIEJSCA ???!!!

TO TAKŻE MOJE PYTANIE RETORYCZNE...które zapewne według KOLEJNYCH A ŻAŁOSNYCH subiektywnych ocen znowu narusza  ,,KOMUŚ,, jakoby dobra osobiste i naraża na ,,UTRATĘ,, jakoby ,,DOBREGO WIZERUNKU,, leśnika w RP ????!

TO KPINA I ŻENADA ...A NIE WYKONYWANIE UCZCIWIE SWYCH OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH WOBEC LASÓW PAŃSTWOWYCH, KTÓRE Z TEGO CO WIDAĆ ........PŁACĄ LENIOM ZA ,,NIERÓBSTWO,, i to na każdym poziomie w tych LP!!!

3/ NIKT Z KIEROWNICTWA NADLEŚNICTWA SŁAWNO (...tu się kłania w pas ,,NADZÓR,,!!!) ANI SŁUŻB KONTROLNYCH (..inspekcja!) DYREKTORA RDLP SZCZECINEK - DO CHWILI PUBLIKACJI MOJEGO TEKSTU, ORAZ ZDJĘĆ Z LASU   NIE RUSZYŁ WCZEŚNIEJ OD NAS  ...PRZYSŁOWIOWEJ ,,SŁUŻBOWEJ DUPY,, -  ABY SPRAWDZIĆ W TERENIE ,,JAKOŚĆ WYKONYWANYCH PRAC,, związanych z tą inwestycją, w której to Skarb Państwa wydaje ogromne pieniądze !!!
MAŁO TEGO !!! TAK JEST W BARDZO WIELU PRZYPADKACH W LASACH PAŃSTWOWYCH TEJ DYREKCJI ...a jak ,,KTOŚ,, sobie tego życzy to UDOWODNIĘ TO W 100 % NA TYM BLOGU !!!
Czekam na ...życzenia !!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!)

To ,,ŻENADA,, a nie jakieś tam ,, PROFESJONALNE KIEROWNICTWO LP ,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4/ NIKT NIE WIE ,,jakie inne czynności dowodowe,, A SZCZEGÓLNIE ,,KIEDY,, podjęliśmy W TEJ KONKRETNEJ SPRAWIE (...a niestety dla NADLEŚNICTWA I RDLP SZCZECINEK tego WCZEŚNIEJ nie upubliczniłem na ,,pigipedii,,!)  :)


5/NIKT NIE WIE Z JAKĄ DATĄ ...ZAWIADOMIŁEM OSOBIŚCIE O TYM STOSOWNE SŁUŻBY (..celowo tego nie upubliczniłem!).

CZEKALIŚMY TYLKO NA CZAS ...REAKCJI ,,KONKURSOWEGO,, NADLEŚNICZEGO W SŁAWNIE  I TO CO ON ZROBI (...i czy czyta ,,pigipedię?! sic!!!!) A SZCZEGÓLNIE JAK SZYBKO, BĘDĄ ...ZACIERAĆ DOWODY EWIDENTNEGO PRZESTĘPSTWA W LASACH PAŃSTWOWYCH !!!

CZAS BYŁ ...EXPRESOWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I tak oto ,,pigipedia,, DBA O MAJĄTEK SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE ...OKRADANY PRZEZ CWANIAKÓW ZA PRZYCHYLNYM OKIEM KIEROWNICTWA LP !!!
JESTEŚMY BARDZO SKUTECZNI DO TEGO ....

ILE KOSZTUJE DZIŚ W POLSCE ,,OWA PRZYCHYLNOŚĆ,, ...tak sobie GŁOŚNO PYTAM, gdyż ten sam ,,KTOŚ,, wygrał kolejne przetargi NA BUDOWĘ I REMONT DRÓG LEŚNYCH OCZYWIŚCIE (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!) np; w kolejnym ,,KONKURSOWYM,, a po sąsiedzku Nadleśnictwie Warcino  ?????????????????????????????????!!!

TAKIEJ JAKOŚCI  ,,GOSPODARKA,, W LASACH PAŃSTWOWYCH NA TYM  PRZYKŁADZIE NADLEŚNICTWA SŁAWNO ...TO JUŻ OFICJALNE ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ, NAD KTÓRYM NAWET W 0,001% NIE CZUWA WRĘCZ  NIKT Z DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH - a z-ca dyr.generalnego LP Jan Szramka W SZCZEGÓLNOŚCI ...który jest za TAKĄ GOSPODARKĘ ODPOWIEDZIALNY  z racji zajmowanego stanowiska... WYJĄTKOWO !!!

TO WYŁĄCZNIE DLATEGO ...NIE ZGADZAM SIĘ Z PUBLICZNYM KŁAMSTWEM JAKIE PADŁO Z JASNEJ GÓRY W CZĘSTOCHOWIE Z UST OBECNEGO DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH PANA ADAMA WASIAK W CZASIE OSTATNIEJ,WRZEŚNIOWEJ A SIEDEMNASTEJ JUŻ   PIELGRZYMKI LEŚNIKÓW tj :

(cytat) ,, NAJWAŻNIEJSZE TO UDOWADNIANIE,ŻE SYSTEM ORGANIZACYJNO-PRAWNY LASÓW PAŃSTWOWYCH JEST DOBRY,SPRAWDZONY.  NAM NIE TRZEBA TEGO TŁUMACZYĆ !
MYŚLĘ,ŻE NAJTRUDNIEJSZE BĘDZIE PRZEKONANIE O TYM ZMIENIAJĄCEGO SIĘ PRZECIEŻ DYNAMICZNIE OTOCZENIA ,,


Co tu w tym przypadku Nadleśnictwa Sławno i RDLP Szczecinek jest ...,,DOBREGO,, ..SPRAWDZONEGO,, oprócz KRĘTACTWA,KORUPCJI,BRAKU NADZORU, BRAKU CHOCIAŻBY MINIMALNYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH a ewidentnego CWANIACTWA ...Panie Dyrektorze Generalny Lasów Państwowych ?????!

TO TAKŻE PYTANIE RETORYCZNE...a odpowiedź niech sobie sam znajdzie KAŻDY Z WAS CZYTAJĄCY TEN POST na temat tego jak ŻAŁOŚNIE CHORE SĄ JUŻ DZIŚ POLSKIE LASY PAŃSTWOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c.d.n.


ZDJĘCIA które tu się pojawią z malutkim ,,poślizgiem,, dotyczące tej inwestycji , gdzie CWANIACY CHCIELI OSZUKAĆ I ZAROBIĆ NA LASACH PAŃSTWOWYCH dowodzą już tylko ...OSZOŁOMSTWU JAKIE W NICH PANUJE, a detale o tym TYLKO na ,,pigipedii,, !!!  :)
,,Hulaj dusza - piekła nie ma ??! ,,

WSZYSTKO DO CZASU z tym cwaniactwem i złodziejstwem ....

WIĘKSZOŚĆ POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA JEST BIEDNA a czytając tego typu MOJE INFORMACJE I FAKTY macie tym samym ,,WYJĄTKOWĄ OKAZJĘ,, zobaczyć na przykładzie LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE ...jak rosną prywatne kapitały i majątki OSZUSTÓW I ZŁODZIEI nawet tych ubranych w mundury POLSKICH LEŚNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!

To prawdziwy obraz od 2008 roku LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE ...od kuchni !!!

Piszę jak jest !!!


Krzysztof Kowalczyk


PS.

W dniu 06 sierpnia 2013 roku około godz.12.15  podczas ,,BARDZO POUFNEGO,, spotkania i mojej rozmowy z obecnym dyrektorem RDLP Szczecinek Sławomirem Cichoń - ten chcąc się jak domniemywam ,,POCHWALIĆ SKUTECZNOŚCIĄ,, DZIAŁANIA SWOICH SŁUŻB W TEJ DYREKCJI LP oznajmił (...przy świadku!!!),że od dawna już ...CODZIENNIE RANO DONOSZĄ MU CO TO NOWEGO POJAWIŁO SIĘ NA - MOJEJ ,,PIGIPEDII,, NA TEMAT RDLP SZCZECINEK !
,,Nawet wydruki komputerowe mi przynoszą na biurko,, ...dodał z ironią i uśmiechem Pan Sławomir Cichoń - dyrektor tej regionalnej dyrekcji JAK WIDAĆ ,,BURDELU,, w Lasach Państwowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No cóż !!! Jutro PONIEDZIAŁEK ...i znowu Kowalczyk znajdzie się na biurku dyrektora ???! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
SZKODA PAPIERU NA WYDRUKI ...LEPIEJ DO UCZCIWEJ  ROBOTY, BO PLATFORMA OBYWATELSKA JUŻ SIĘ WALI !!!!!!!!!!!
A sam Bóg wie ....CO TO MOŻE SIĘ JUŻ NIEBAWEM WYDARZYĆ !!!!  (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)