niedziela, 10 listopada 2013

ROK 2013...95 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI !!!ROK 2013 ...95 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI !


11 listopada 2013 roku.

Dla każdego Polaka PATRIOTY ta listopadowa rocznica to ,,SYMBOL,, NARODOWEJ DUMY z tego,że jako naród nasi przodkowie,rodacy dali rady wykorzystując czasami przypadkowe sytuacje - zrzucić kajdany niewoli i pozbyć się zaborców, okradzeni wręcz ze wszystkiego co POLSKIE !

Doskonale wiemy jak wiele prób tego ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI wcześniej kończyło się dla Polaków TRAGEDIĄ...

Dla nas dziś wielokrotnie OKŁAMYWANYCH NIE TYLKO NA LEKCJACH HISTORII - ta listopadowa rocznica kojarzy się i słusznie z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, którego piękne pomniki DUMNIE  stoją dziś  w całej Polsce!!!
TO PRZED NIMI TYSIĄCE POLAKÓW SKŁADAJĄ W TYM CZASIE WIEŃCE I KWIATY a małe dzieci ciekawe pytają ...KTO TO, aby za chwilę potem być dumni że to NASZ RODAK i współtwórca DZISIEJSZEJ WOLNOŚCI POLAKÓW !

Józef Piłsudski TO SYMBOL TYSIĘCY POLAKÓW, którzy podobnie jak on przed listopadem 1918 roku RUSZYLI Z DALEKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA uciekając tam przed represjami i prześladowaniem zaborców TYM RAZEM W KIERUNKU POLSKI I SWYCH  RODZINNYCH STRON , aby bić się o wolność Rzeczpospolitej ...

Odnalazłem wiele ciekawych i nie znanych historii z tamtych lat, które podobnie jak czyny Marszałka Piłsudskiego - BYŁY CZĄSTKĄ TEGO CO DZIŚ NAZYWAMY WALKĄ O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI !!!
Wszystko to FAKTY, więc podzielę się nimi z Wami w 95 rocznicę odzyskania NASZEJ niepodległości ..

W 1917 roku a więc NA ROK PRZED 11 LISTOPADA 1918 ROKU I NASZĄ NIEPODLEGŁOŚCIĄ rozpoczęło się tworzenie we Francji POLSKIEJ ARMII a na jej potrzeby władze francuskie przekazały specjalny obóz w Sille-le-Guillaume w departamencie Sarthe.
PIERWSZYM KOMENDANTEM TYCH WOJSK POLSKICH BYŁ POLAK , dawny oficer armii carskiej a potem Legii Cudzoziemskiej WŁADYSŁAW JAGNIĄTKOWSKI.
Postać przez Polaków prawie nie znana ...
,,NIE MA ZŁEJ DROGI DO POLSKI,, mawiał i aby do Polski trafić szedł wraz z Legią Cudzoziemską przez Algierię...Wietnam...Dahomej...Madagaskar...Francję... a wszędzie (cyt) ,, NAPOTYKALIŚMY WŁÓCZĄCYCH SIĘ NASZYCH RODAKÓW,,

POLACY WTEDY NIE MIELI SWEJ OJCZYZNY... A LOS ZMUSZAŁ ICH DO UCIECZKI PRZED ZABORCAMI !!!                                      Jagniątkowski wśród dziesiątek odznaczeń posiadał także order Virtuti Militari V klasy i dwukrotnie nadano mu Krzyż Walecznych!
Jest współtwórcą rozbudowy słynnej  polskiej strażnicy na Westerplatte, która tak broniła się potem przez Niemcami we wrześniu 1939 roku...

W sierpniu 1917 roku do obozu pod dowództwem Jagniątkowskego ( MISJA WOJSKOWA POLSKO-FRANCUSKA kierowana przez gen.Ludwika Archinarda - gdzie Jagniątkowski był JEDYNYM STARSZYM OFICEREM MÓWIĄCYM BIEGLE PO POLSKU!!!) przybył pierwszy transport 240 oficerów i 247 szeregowców.
Wśród nich był PIERWSZY POLSKI TRĘBACZ ...Boguś z Galicji, a ku ogromnej radości Polaków przed wejściem do obozu umieszczono napis w języku polskim ,,OBÓZ WOJSK POLSKICH,,  - Z BIAŁYM ORŁEM oraz sztandarami POLSKIM I FRANCUSKIM !!!
Potraficie sobie DZIŚ PO 95 LATACH chociaż wyobrazić...tamto WZRUSZENIE NASZYCH RODAKÓW ???!

POLONIA AMERYKAŃSKA ZAWSZE BYŁA, JEST I BĘDZIE NADZWYCZAJ WRAŻLIWA NA POTRZEBY RZECZPOSPOLITEJ SZCZEGÓLNIE W CHWILACH JEJ ZAGROŻENIA, W CHWILACH HISTORYCZNIE WAŻNYCH DLA POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!
Oto dowód na to sprzed 95 lat...oto dowód UDZIAŁU POLONII AMERYKAŃSKIEJ W ODZYSKANIU NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI :

W grudniu 1917 roku do Francji zaczęły napływać statki ze Stanów Zjednoczonych a ich UROCZYSTE POWITANIE MIAŁO MIEJSCE W BOURDEAX.
Oddział liczący 1.200 żołnierzy witali ppłk MOKIEJEWSKI; kpt RADZIWIŁŁ; por.ORŁOWSKI; no i oczywiście mjr JAGNIĄTKOWSKI który tak oto sam opisał te chwile : (CYTAT) ,, W mieście powiewały chorągwie polskie! Gdy okręt zbliżył się na kilkaset metrów do przystani nasi trębacze z Sille-le-Guillaume zaczęli grać ,,JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA,, na co z okrętu rodacy z Ameryki odpowiedzieli pieśnią ...,,BOŻE COŚ POLSKĘ,, .
Wzruszenie chwyciło za gardło! (...)
Niebawem 1200 sokołów polskich PORZĄDNIE UMUNDUROWANYCH przez Kanadę, wylądowało na brzegu.
Ich marsowa postawa i jednolita sprawność w manewrowaniu wzbudziła ogromny podziw u Francuzów a ich karność i porządek podczas pobytu w koszarach STAWIANO ZA PRZYKŁAD ŻOŁNIERZOM FRANCUSKIM !
Przybycie do obozu tego pierwszego oddziału z Ameryki było dla nas prawdziwym promieniem słońca, stworzyło nową erę dla armii polskiej!
WSZYSCY PODNIEŚLIŚMY GŁOWY DO GÓRY !
Za pierwszym oddziałem wkrótce przybył drug,trzeci...piąty..dziesiąty!
KAŻDY Z ODDZIAŁÓW POSIADAŁ CHORĄGIEW NARODOWĄ, ALBO Z ORŁEM BIAŁYM, ALBO Z MATKĄ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ ,,

Wkrótce po tym gen. Archinard rozkazał formowanie dwóch pierwszych polskich batalionów...
Tak właśnie wyglądała JEDNA Z WIELU DRÓG POLAKÓW DO ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ - NIEPODLEGŁOŚCI W LISTOPADZIE  1918 ROKU !!!

Gdy w listopadzie 1918 roku wojna się skończyła zapadła decyzja o wyjeździe do Polski...
Dnia 16 kwietnia 1919 roku W POŻEGNALNYM ROZKAZIE gen.Haller pisał do polskich żołnierzy : (cyt) ,,, WYJEŻDŻAJCIE DO POLSKI ,ABY SPEŁNIĆ WASZ NARODOWY OBOWIĄZEK - OBRONĘ GRANIC POLSKI I DOBRA NARODOWEGO POLSKIEGO,,

Zahartowani na polach bitew polscy żołnierze NIE UKRYWALI ŁEZ gdy nadszedł CZAS SPOTKANIA Z POLSKĄ ...jadąc 4 dni pociągami przez Bar-le-duc; Ems; Moguncję; Erfurt; Lipsk a potem Wielkopolska i Warszawa !
Dowódcą transportu był już pułkownik Władysław Jagniątkowski którego marzenia się spełniły a dzień ten 21 kwietnia opisał tak : (cyt) ,,WYSIADŁEM PO 30 LATACH WŁÓCZĘGI NA OBCZYŹNIE, ALE TYM RAZEM W MUNDURZE POLSKIM ! ,,
Wojsko to ( 1 Pułk Strzelców Polskich) przemianowano W WOLNEJ POLSCE na 43 Pułk Strzelców Kresowych i ruszyli na Wołyń...

Dziś pośród grobów na Powązkach spoczywa min. zmarły 08 stycznia 1930 roku W.Jagniątkowski, jeden z TYSIĘCY NASZYCH RODAKÓW PATRIOTÓW WALCZĄCYCH O NIEPODLEGŁOŚĆ RZECZPOSPOLITEJ OD 11 LISTOPADA 1918 ROKU !!!

A wracając do NASZEGO MARSZAŁKA Józefa Piłsudskiego...

CZY WIECIE,ŻE DNIA 07 KWIETNIA 1938 ROKU SEJM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ PRZYJĄŁ UCHWAŁĘ O  OCHRONIE MIENIA MARSZAŁKA,KTÓRA ZA JEGO LŻENIE PRZEWIDYWAŁA KARA  5 LAT ODSIADKI ???!... (jej cyt),, PAMIĘĆ,CZYNY I ZASŁUGI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO PO WSZE CZASY NALEŻĄ DO SKARBNICY DUCHA NARODOWEGO I POZOSTAJĄ POD SZCZEGÓLNĄ OCHRONĄ PRAWA ,,

Nie zapominajcie Rodacy TEGO ...NIGDY, gdziekolwiek jesteście na świecie !!!

Nawet dziś wielu ZDRAJCÓW POLSKI krytykuje Marszałka Piłsudskiego oraz  bezkarnie go opluwa ...A PRZEZ CAŁE DEKADY ROBIŁY TO KOMUNISTYCZNE ŚCIERWA W PRL, KULTYWUJĄC WSZYSTKO CO CZERWONE I  SOVIECKIE !!!

A wiecie JAK kiedyś z ,,takimi,, postępowano ??!
Oto dowód i przykład oparty na faktach autentycznych :
Był 14 lutego 1938 roku, za oknem mróz i śnieg gdy do wileńskiego mieszkania 47 letniego publicysty i filozofa Stanisława Cywińskiego ...WPADŁA GRUPA POLSKICH OFICERÓW Z SZABLAMI I PISTOLETAMI W DŁONI !!!
,,TY BYDLAKU ! OŚMIELIŁEŚ SIĘ OBRAZIĆ KOMENDANTA ?!!,,
Cywiński leżał chory w łóżku ,ale polskim oficerom wcale to nie przeszkadzało - nawet odganiając jego żonę i nastoletnią córkę aby ...OKŁADAĆ GO GDZIE POPADNIE!!!!
POŁAMALI MU ŻEBRA I SKATOWALI aż ten stracił przytomność ...a wszystko to  za ,,niewinną recenzję,, książki Melchiora Wańkowicza w ,,Dzienniku Wileńskim,, o budowanym Centralnym Ośrodku Przemysłowym  w Polsce !

Gdy czytam o tych zajściach ...ZASTANAWIAM SIĘ ,,GDZIE SĄ DZIŚ POLACY PATRIOCI...GDZIE JEST NASZ NARODOWY HONOR,, gdy tego typu co ów Cywiński W DZISIEJSZEJ POLSCE PEWNE OSZOŁOMY WYCHWALAJĄ POD NIEBIOSA KOMUCHÓW, BANDYTÓW  MORDERCÓW ...STALINA,BIERUTA,KISZCZAKA,JARUZELSKIEGO i różnego rodzaju podobne ścierwa MAJĄCE KREW POLAKÓW NA RĘKACH !!!

A może czas najwyższy wrócić do tamtej ...wojskowej TRADYCJI gdzie ,,Bóg-Honor-Ojczyzna,, ???!

Redakcja ,,Dziennika Wileńskiego,, została wraz z dziennikarzami ROZNIESIONA W PYŁ za artykuł szkalujący Piłsudskiego a akcją dowodził
....sam generał WP Stefan Dąb- Biernacki, inspektor armii w Wilnie, który w kasynie ,,skrzyknął,, swych oficerów 1 Pułku Piechoty !
Biernacki był bohaterem walk z bolszewikami, TRZYKROTNIE OZNACZONY ORDEREM VIRTUTI-MILITARI...

W trakcie ,,demolki,, redakcji gazety pojawił się nagle ...ten sam Cywiński, którego rozliczyło za całokształt wojsko wcześniej w domu więc...OBERWAŁ TYM RAZEM TAM PO RAZ DRUGI !!! A  było to z kolei  09 kwietnia 1938 roku...
Gdy pojawiła się policja do aresztu zabrano NIE OFICERÓW ale Cywińskiego i redaktora naczelnego tej gazety Aleksandra Zwierzyńskiego, który miał na twarzy pośród krwi ślady po kolbach wojskowych pistoletów!  
Cywiński dostał TRZY LATA WIĘZIENIA ZA LŻENIE NACZELNIKA PIŁSUDSKIEGO...!!!

Zresztą w wojsku KULT MARSZAŁKA traktowano z wyjątkową i absolutną powagą!
W 1927 roku za jego krytykę WOJSKO pobiło pisarza Tadeusza Nowakowskiego a Adolfa Niemczyckiego ...AŻ TRZYKROTNIE , wbijając mu min:
przy tym oko !!!

Czy wiecie GDZIE I KIEDY NARODZIŁA SIĘ LEGENDA O JÓZEFIE PIŁSUDSKSKIM... ??!
Było to 26 września 1908 roku na małej stacji W BEZDANACH na Wileńszczyźnie, gdzie 41 letni wówczas konspirator Piłsudski stojąc na czele  Organizacji Bojowej PPS zorganizował ...NAPAD NA POCIĄG ROSYJSKI PRZEWOŻĄCY PIENIĄDZE !!!
Zatrzymali pociąg...wrzucili dwie bomby...otworzyli ogień do żandarmów...zmusili kolejarzy do otworzenia drzwi pancernych wagonu pocztowego i ...SKUBNĘLI ROSJANOM AŻ 300 TYSIĘCY RUBLI !!!
Jeszcze nigdy nikomu nie udało się ,,rąbnąć,, ruskom takiej kasy a na dodatek 17 osobowy oddział Piłsudskiego ..nie stracił żadnego z swych konspiratorów w tej akcji !!!
I choć był traktowany przez niektórych jako bandyta ...PODZIWIANO JEGO BRAWURĘ!!!

Wcześniej bo w 1900 roku rosyjska ,,OCHRANA,, wpadła na trop jego drukarni w Łodzi i osadziła go w warszawskiej Cytadeli!
Wiecie co wówczas wymyślił Piłsudski ???!
TAK UMIEJĘTNIE SYMULOWAŁ CHOROBĘ PSYCHICZNĄ ,ŻE ROSJANIE PRZENIEŚLI GO DO ...SZPITALA DLA OBŁĄKANYCH W PETERSBURGU, skąd dzięki pomocy POLSKIEGO DOKTORA ...UCIEKŁ!!!!

Od tamtej pory LEGENDA I KULT nieomylnego Piłsudskiego rosła z dnia na dzień a za tym BEZGRANICZNE POSŁUSZEŃSTWO WOBEC MARSZAŁKA , które wśród legionistów było BARDZO  POWSZECHNE !!!

TYSIĄCE POLAKÓW ŚCIĄGAŁO 19 MARCA W DNIU IMIENIN MARSZAŁKA DO SULEJÓWKA POD JEGO DWOREK, GDZIE WIWATOWANO I MU ŚPIEWANO ...
TEN DZIEŃ BYŁ NIEMAL ŚWIĘTEM PAŃSTWOWYM ,a szczególnie po przewrocie majowym w 1926 roku...
Gdy w roku 1930 wyjechał na urlop na Maderę - POLACY WYSŁALI MU TYSIĄCE KARTEK IMIENINOWYCH, które ważyły KILKA TON ...
CODZIENNIE DOWOZIŁA MU JE CIĘŻARÓWKA...

CZY WIECIE PO 95 LATACH OD ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ...co śpiewały POLSKIE DZIECI, a dziś nasi pra i dziadkowie,rodzice w szkołach podczas uroczystych akademii ku czci Marszałka Piłsudskiego ????!

Uczniowie wówczas recytowali ,,Abecadło WOLNYCH DZIECI,, Artura Oppmana  (cytat),, DZIADKA WOJSKO KOCHA,Z DUMĄ PATRZY W NIEGO - NIE BOI SIĘ ANI TROCHA ,WROGA RADZIECKIEGO,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W urzędach państwowych , DOMACH PRYWATNYCH pojawiły się portrety z Piłsudskim a jego imieniem nazwano...STADION LEGII WARSZAWA wybudowany w 1930 roku !
JAKIM IMIENIEM DZIŚ JEST TEN SAM STADION LEGII ...po 95 latach ,,NIEPODLEGŁOŚCI,, Polski ??????!
Niech powróci wreszcie  NARODOWA PAMIĘĆ...

W 1939 roku rozpoczęto w Warszawie (...na kilka miesięcy przed agresją Hitlera na Polskę!!!) budowę NOWEGO CENTRUM WARSZAWY...
Na obecnym Placu Na Rozdrożu miał stać 30 metrowy pomnik Piłsudskiego a po drugiej stronie...ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ.

Dziś PO TYLU LATACH ,,WOLNEJ POLSKI,, pomnika jeszcze nie ma ...A ŚWIĄTYNIĘ WCIĄŻ BUDUJEMY ...

Tylko w latach 1927-1939 WIZERUNEK PIŁSUDSKIEGO znalazł się na ponad 100 rodzajach znaczków pocztowych, pojawił się na banknotach i monetach!
W latach 1935-1939 ukazało się PONAD 240 KSIĄŻEK o Marszałku...i mnóstwo obrazów !

O TYM JAK DZISIEJSI ,,RZĄDZĄCY,, (...czytaj OKRADAJĄCY !!!) W POLSCE TRAKTUJĄ SŁOWA MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO TE SPRZED LAT - NIECH ŚWIADCZĄ CHOCIAŻBY TE TYSIĄCE MOGIŁ POLAKÓW POMORDOWANYCH W CZASIE LUDOBÓJSTWA NA WOŁYNIU PRZEZ UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW...zarośniętych, zapomnianych, w ogóle nie zinwentaryzowanych !!!
A Piłsudski mawiał,że (CYTAT) ,, W POLSCE NAJWARTOŚCIOWSZE JEST TO,CO NA KRESACH,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uczcie się wreszcie  PO-lityczni DURNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Piłsudski - NAJWAŻNIEJSZA POSTAĆ POLSKIEJ POLITYKI umarł 12 maja 1935 roku na raka żołądka w Belwederze...ALE PRAWIE JUŻ NIKT W POLSCE NIE WIE, NIE PAMIĘTA O TYM,ŻE MARSZAŁKA CHCIELI ZAMORDOWAĆ ....TAKŻE UKRAIŃCY !!!

A oto szczegóły :

TO CO CIESZYŁO OD 1918 ROKU POLAKÓW ...martwiło galicyjskich UKRAIŃCÓW, którzy byli JEDYNYM NARODEM W TEJ CZĘŚCI EUROPY, który mimo przelewania krwi i WALKI NA KILKU FRONTACH - NIE ODZYSKAŁ WŁASNEGO PAŃSTWA !
Udało się to nam Polakom, Czechom,Słowakom,Węgrom,Finom,Łotyszom,Litwinom a nawet maleńkiej Estonii!!!
UKRAINIE ...nie !!!
A kilka lat wcześniej utworzyli oni nawet Ukraińską Republikę Ludową ze stolicą w Kijowie z atamanem Petlurą na czele...
CO BARDZO CIEKAWE ...NAWET POMIMO PRZEGRANEJ WOJNY Z POLAKAMI O LWÓW - UKRAIŃCY STALI SIĘ SOJUSZNIKAMI PIŁSUDSKIEGO NO I POLSKI OCZYWIŚCIE W WALCE PRZECIWKO BOLSZEWIKOM, KTÓRYCH WSPÓLNIE (!!!!!) PRZEGNALIŚMY SPOD WARSZAWY !!!!!!!!!!!!

Nic dziwnego,że to UKRAIŃCY WYBRALI MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO NA SWÓJ CEL Nr 1 ZAMACHU , gdyż TRAKTAT RYSKI PODPISANY MIĘDZY RZECZPOSPOLITĄ A ROSJĄ RADZIECKĄ ...WYPOWIADAŁ WCZEŚNIEJ ZAWARTE POLSKO-UKRAIŃSKIE SOJUSZE I UMOWY !!!!!!!!!!!!!!!
Armię Petlury natychmiast internowano, władze republiki znalazły się na emigracji (Petlura na kilka lat znalazł schronienie w Warszawie!).
Piłsudski pomimo osobistej sympatii do Ukrainy ...jawił się w oczach Ukraińców jako ZDRAJCA I KRZYWOPRZYSIĘZCA !!!
UKRAIŃCY POCZULI SIĘ ZDRADZENI PRZEZ POLSKICH SOJUSZNIKÓW...

W dniu 25 września 1925 roku ZORGANIZOWALI ZBROJNY ZAMACH NA PIŁSUDSKIEGO, gdy ten otwierał we Lwowie ,,TARGI WSCHODNIE,, które miały UDOWODNIĆ ŚWIATU,że zaledwie kilka lat wystarczyło aby POLSKA PODNIOSŁA SIĘ Z KOLAN ZNIEWOLENIA a Galicja Wschodnia zawsze była Polską !
Marszałek jechał elegancką limuzyną z ratusza we Lwowie w kierunku Teatru Wielkiego, gdzie miał otwierać ową wystawę!
Wraz z nim podróżował sędzia Kazimierz Grabowski,pierwszy w II RP wojewoda lwowski.
SAMOCHÓD BYŁ ODKRYTY... !!!!!!!!
Gdy rozległy się strzały publiczność początkowo myślała,że to odgłosy z gaźnika  auta wiozącego Marszałka...
Piłsudski SZÓSTYM ZMYSŁEM od razu odruchowo się pochylił, przeczuwając jako człowiek obeznany z bronią,że to strzały z  broni!
TO ZAPEWNE URATOWAŁO MU ŻYCIE ...a Polsce kolejną wojnę, tym razem z Ukrainą !!!!!!!!!!!!!!
Kule trafiły w szybę auta i raniły w ramię i rękę siedzącego tuż przy Piłsudskim wojewodę Grabowskiego, który osunął się z siedzenia a Marszałek go podtrzymywał...

AŻ TRUDNO SOBIE DZIŚ NAWET WYOBRAZIĆ, CO STAŁOBY SIĘ GDYBY ZABITO WÓWCZAS  PIŁSUDSKIEGO...

Na młodego człowieka z bronią w ręku rzucił się posterunkowy Jakub Skweres ale nie mógł zapobiec kolejnemu strzałowi...
Gdyby nie inni policjanci i wojskowi - wiwatujący na cześć Marszałka tłum dokonałby linczu na zamachowcu!

Okazał się nim 21 letni lwowiak STEPAN FEDAK ps. ,,Smok,...adiutant atamana Symona Petlury, były oficer armii ukraińskiej!
Jedna z sióstr Fedaka wyszła potem za mąż za Andrija Melnyka...późniejszego PRZYWÓDCĘ ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN), mordujących tysiące Polaków na Wołyniu i Galicji Wschodniej !!!!!!!!!!!!!!

Ukraińcy doskonale znali PLAN WIZYTY PIŁSUDSKIEGO WE LWOWIE i  sposób bardzo prosty wymyślili jak zgładzić Marszałka!
Fedak zabija go a jego kompani przebrani...w mundury polskich oficerów mieli go pojmać i WYPROWADZIĆ POZA TŁUM krzycząc,że wiozą zabójcę do komisariatu policji A W RZECZYWISTOŚCI UMOŻLIWIĆ MU UCIECZKĘ !
Fedak w chwili zamachu na Piłsudskiego 25 września 1921 roku  miał przy sobie..sfałszowany paszport z niemiecką wizą !

Naczelnik JAKBY NIC SIĘ NIE STAŁO pojechał spokojnie ...do Teatru Wielkiego na zaplanowane otwarcie Targów Wschodnich, gdzie już wiedziano o zamachu i powitano go huczną owacją na stojąco !!!!!!
Po spektaklu udał się na bankiet organizowany przez władze województwa lwowskiego, gdzie zjawił się nawet rany, opatrzony przez lekarzy  wojewoda Grabowski...
Zamachowca Fedak został ...dowieziony do śledczych RANNY I POBITY !!!
Nie można było ustalić KIM JEST gdyż dokumenty miał fałszywe więc gruchnęła pogłoska,że to Żydzi i komuniści chcieli zabić Piłsudskiego!
Fedak bronił się zeznając,że chciał TYKO ZASTRZELIĆ WOJEWODĘ Grabowskiego uznawanego za przeciwnika ukraińskich aspiracji  i publicznie oddać broń ... MARSZAŁKOWI !!!
TAJNI POLSCY AGENCI SPENETROWALI UKRAIŃSKIE PODZIEMIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE rozbijając struktury Ukraińskiej Organizacji Wojskowej!
Mimo zarzutów oskarżeni a było ich łącznie kilku, dostali skromne wyroki (Fedak 6 lat więzienia!)! Zadbał o to podobno ...SAM MARSZAŁEK PIŁSUDSKI, KTÓRY DOSKONALE ROZUMIAŁ ASPIRACJE UKRAIŃCÓW  A SZCZEGÓLNIE TO, IŻ TRAKTAT RYSKI JAKI POLSKA ZAWARŁA Z ROSJĄ SOVIECKĄ - MÓGŁ UCHODZIĆ W OCZACH UKRAIŃCÓW JAKO ZAPRZAŃSTWO !
Fedak i tak nie odsiedział  całego wyroku! WYSZEDŁ NA MOCY ...AMNESTII, po czym wyemigrował do Niemiec! Zginął w ostatnich dniach II wojny światowej!

MARSZAŁEK PIŁSUDSKI CIĄGLE POWTARZAŁ,ŻE STOSUNKI POLSKO-UKRAIŃSKIE POWINNY ZOSTAĆ UNORMOWANE NA ZASADACH POROZUMIENIA I ZAPEWNE DO KOŃCA ŻYCIA MIAŁ MORALNEGO ,,KACA,, ŻE TAK ZAWIÓDŁ SWOICH SOJUSZNIKÓW UKRAIŃCÓW Z CZASÓW WOJNY Z SOVIETAMI 1920 ROKU, Z KTÓREJ POLACY SĄ TACY DUMNI !!!

Dziś SZCZEGÓLNIE gdy Rzeczpospolita Polska TAK WSPIERA OD LAT NARÓD UKRAIŃSKI W ICH DĄŻENIACH DO CZŁONKOSTWA W UNII EUROPEJSKIEJ ...POWINNIŚMY WYJĄTKOWO PAMIĘTAĆ TE SŁOWA MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!
Osobiście śmiem twierdzić,że TAMTE BŁĘDY traktatu ryskiego stały się również przyczyną.....WZROSTU SKALI NACJONALIZMU I LUDOBÓJSTWA POLAKÓW NA WOŁYNIU 1943 ROKU  !!!

Ataman Symon Petlura został zmuszony do emigracji z Polski i zginął w Paryżu 1926 roku zabity w zamachu przez Szolema Szwarcharda za sprawą służb specjalnych sovieckiej Rosji !

CZY ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ NAD TYM DLACZEGO ZWOLNIONO PIŁSUDSKIEGO Z TWIERDZY W MAGDEBURGU I POZWOLONO MU UDAĆ SIĘ DO WARSZAWY ??!
Ówczesne stosunki polsko-niemieckie były PEŁNE WZAJEMNEJ NIENAWIŚCI !!!
W Niemczech ROSŁA WŚCIEKŁOŚĆ,ŻE POLSKA POD RZĄDAMI LUDZI, KTÓRZY WALCZYLI PO STRONIE NIEMIEC...ZALICZANA JEST DO GRONA ZWYCIĘZCÓW I OTRZYMUJE TERYTORIA DOTĄD ZARZĄDZANE PRZEZ NIEMCÓW  !!!!!!!!!
W Polsce fundamentem narodowej tożsamości były zaś  anty pruskie nastroje...

W LISTOPADZIE 1918 ROKU TO JEDNAK NIEMCY ...JAKO PIERWSZE I DŁUGO JEDYNE UZNAŁY NIEPODLEGŁOŚĆ RZECZPOSPOLITEJ !!! Wiedzieliście o tym ...???!
Piłsudski był tratowany przez państwa ententy jako niemiecki agent !
W Berlinie 1918 roku uznano,że państwo polskie na którego czele stoi przecież  ...powołana przez Niemców RADA REGENCYJNA i ich wasali, to z założenia będzie ono im przychylne ! 
TO DLATEGO ZWOLNIONO PIŁSUDSKIEGO Z TWIERDZY W MAGDEBURGU I WYSŁANO DO WARSZAWY A NASTĘPNYM KROKIEM BYŁO UZNANIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI !
Niemcy za ten ,,gest,, oczekiwali od Polski na ...POWSTRZYMANIE NADCIĄGAJĄCEJ ZE WSCHODU REWOLUCJI SOVIECKIEJ I EWAKUACJI DO NIEMIEC TYSIĘCY ŻOŁNIERZY (Ober-Ostu!), KTÓRZY STACJONOWALI NA DZISIEJSZYCH TERENACH BIAŁORUSI I UKRAINY !!!

Polacy logicznie podeszli do tego NIEMIECKIEGO PROBLEMU i pozwolili na przejazd ich żołnierzy do Niemiec przez Polskę, uważając że łatwiej naszym będzie poradzić sobie z Ukraińcami czy sovietami niż zaprawionym w boju TYSIĄCAMI żołnierzy niemieckich !
Tranzyt ten odbył się szybko i w sposób zorganizowany a Polska przestała mieć ,,na flance,, tysiące tych wojsk....
Sami przyznacie,że to iście  SZACHOWA ZAGRYWKA ... tym bardziej, iż już 20 GRUDNIA 1918 ROKU ZERWANO STOSUNKI Z NIEMCAMI !!!

STRACH EUROPY PRZED BOLSZEWIZMEM SPRAWIŁ,ŻE ZWYCIĘSKIE MOCARSTWA SZYBKO ZAAKCEPTOWAŁY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO JAKO PRZYWÓDCĘ POLSKI...


Mam nadzieję,że ,,ODŚWIEŻYŁEM WAM,, CO NIECO  PAMIĘĆ HISTORYCZNĄ  NASZEJ OJCZYZNY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DZISIEJSZYM DNIU 95 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ NIĄ NIEPODLEGŁOŚCI....   


Piszę jak jest ...a czasami nawet jak było !Krzysztof Kowalczyk

PS.

CZY MACIE ŚWIADOMOŚĆ,ŻE TAK NA SERIO ...NIE JEST TO 95 ROCZNICA ,,ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI,, A TA DATA 11 LISTOPADA 1918 ROKU TO NASZ NARODOWY SYMBOL ???!
PRZECIEŻ W TYM OKRESIE TYCH 95 LAT NAPADŁY POLSKĘ NIEMCY I SOVIECI WE WRZEŚNIU 1939 ROKU I AŻ DO 1989 ROKU BYLIŚMY POD KOMUNISTYCZNĄ OKUPACJĄ MOSKWY, MORDOWANI TYLKO ZA TO,ŻE JESTEŚMY POLAKAMI...
TRWAŁO TO WIĘC PRZEZ 50 LAT CZYLI TAK NA SERIO JEST TO DOPIERO 45 ROCZNICA NASZEJ ,,WOLNOŚCI,, JAKO NARODU, KTÓRĄ W OSTATNICH LATACH OD 2008 ROKU ...ODBIERAJĄ NAM CI TAK A NIE INACZEJ ,,RZĄDZĄCY,, POLSKĄ  PO-LITYCY!!!
CZY MACIE ŚWIADOMOŚĆ,ŻE KAŻDY Z NAS URODZONY SPRZED 1989 ROKU ...NARODZIŁ SIĘ W NIEWOLI, POD SOVIECKĄ OKUPACJĄ NASZEJ OJCZYZNY ???!
JESTEŚMY DZIEĆMI ZABORU ROSYJSKIEGO...OGŁUPIANYMI POLITYKĄ ALE TĄ PRO MOSKIEWSKĄ A NIE PRO POLSKĄ!!!
A SPRAWCY TEGO PRO SOVIECKIEGO OGŁUPIANIA POLAKÓW  SPRZED LAT ZA KOMUNY W POLSCE SĄ NADAL W POLSKIM SEJMIE ...POSŁAMI RZECZPOSPOLITEJ!!!
NIE DAJCIE SIĘ ZNOWU OSZUKAĆ ...GŁOSUJĄC NA TE ŚCIERWA W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!