poniedziałek, 15 czerwca 2015

NIESŁYCHANA RZADKOŚĆ CECHY CHARAKTERU W LASACH PAŃSTWOWYCH ! OTO PRZYKŁAD WART SZACUNKU I GODNY NAŚLADOWANIA ...

15 czerwca 2015 roku

Jak wiecie od wielu lat opisuję detale skandalicznego zachowania wielu osób między innymi w Lasach Państwowych  - zaś doświadczenie już nauczyło mnie tego,że w latach 2008-2015 gdy do władzy dorwała się w Polsce opcja OSZUSTÓW z Platformy Obywatelskiej mnóstwo spraw jest wręcz na żywca ,,skręcanych" pod dywan natomiast KŁAMSTW I BZDUR JAKIE OTRZYMUJEMY Z URZĘDÓW PAŃSTWOWYCH...NIE WYMYŚLIŁBY NIE JEDEN MEGA KŁAMCA W TYM PODŁYM ŚWIECIE!


Własnie dziś otrzymałem KOLEJNA ODPOWIEDŹ z Dyrekcji Generalnej LP , która niestety nie jest zgodna z faktami i PRAWDĄ , zaś mnie przestaje już dziwić fakt,że na moje skargi, informacje i monity otrzymuję takie łgarstwa ,że nie koniecznie od razu ręce człowiekowi opadają, gdy się je czyta!

DO TEMATU TEGO WRACAM NIEBAWEM ...a dotyczy on wyciętej strefy ochrony gniazda orłów bielika w nadleśnictwie Sławno / RDLP Szczecinek/ - dodając na razie to,że własnie zostałem powiadomiony po mojej reakcji iż (cytat) ,, Z przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego wynika, że kierownictwo oraz personel Nadleśnictwa Sławno NIE BYŁO ŚWIADOME , że powyżej przytoczony obszar, na którym stwierdzono cięcia położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie strefy ochrony gniazdowania bielika(..) 

W wyniku postępowania wyjaśniającego prowadzonego w związku z Pana skargą kierownictwo Nadleśnictwa Sławno podjęło decyzję O WSTRZYMANIU W SĄSIEDZTWIE MIEJSC GNIAZDOWANIA BIELIKA WSZELKICH PRAC GOSPODARCZYCH" 


A oto poniżej kilka ujęć gniazda budowanego przez orły w oddz.285 leśnictwa Kosierzewo Nadleśnictwa Sławno , które zgłosiłem RDOŚ w Szczecinie  - lecz zanim się zjawiono na lustrację tego miejsca ....GNIAZDO BUDOWANE PRZEZ ORŁY WYCIĘTO WRAZ Z TĄ SOSNĄ !!!

Sosna stała zaledwie kilka sekund idąc spokojnym krokiem od poniższego słupka oddziałowego...

Gdy zjawiła się ekipa RDOŚ Szczecin - gniazda już nie było, w lesie ,,dżungla" i jedno wielkie pozyskanie drewna ALE ZA TO ORZEŁ BIELIK CZEKAŁ NA NAS CIERPLIWIE NA GAŁĘZI DRZEWA NIEOPODAL JUŻ ŚCIĘTEGO GNIAZDA, ZAŚ PO CHWILI NAD NASZYMI GŁOWAMI POJAWIŁA SIĘ PARA ORŁÓW, CO ZOSTAŁO ZAPISANE W PROTOKOLE Z LUSTRACJI !


JEDNAK W WERSJI ,,ŚCIEMA" TEJ RDLP SZCZECINEK...DGLP WARSZAWA...KRĘTACZY Z NADLEŚNICTWA SŁAWNO ....NIE MOŻNA STWIERDZIĆ,ŻE GNIAZDO TAM W OGÓLE KIEDYKOLWIEK BYŁO!!!!
A to co widzicie powyżej to zapewne fatamorgana i wymysł mojej wyobraźni....sic!!!!

TO TYLKO DLATEGO ZNALAZŁEM KOLEJNE MIEJSCA, GDZIE CIĘTO Z PNIA STREFĘ OCHRONY DWÓCH GNIAZD ORŁA BIELIKA - ABY UDOWODNIĆ KŁAMCOM I ,,PROFESJONALNYM" DURNIOM  ZE SŁAWNA , ŻE ŚCIEMA MA ZAWSZE  KRÓTKIE NÓŻKI !!! 


Krótko mówiąc, gdybyśmy nie zareagowali teraz ...MNIEJ CZY TEŻ BARDZIEJ NIEŚWIADOMI ALE ZA TO KAPITALNIE CO MIESIĄC OPŁACANI ,,PROFESJONALIŚCI" W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO ...WYRŻNĘLIBY BĘDĄCYM POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ W POLSCE BIELIKOM  ICH SPOKOJNĄ OKOLICĘ !

W tej sprawie jest jednak MNÓSTWO KRĘTACTWA I CWANIACTWA PO FAKCIE z którym się nie zgadzam i niebawem wypunktuję to w takich detalach,że kilku BARANOM I LENIOM w mundurach leśników ...wyjdą one niniejszym bokiem!

NIE MOŻNA TOLEROWAĆ A SZCZEGÓLNIE ,,PRZYKLEPYWAĆ" DRAŃSTWA W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!


Jako wręcz przeciwwagę tej SKANDALICZNEJ sytuacji w nadleśnictwach Sławno i Warcino (RDLP Szczecinek) KTÓRE NIE ZNAJĄ POJĘCIA WSPÓŁPRACA W OCHRONIE PRZYRODY I RŻNĄ NIE TYLKO GŁUPA ALE I STREFĘ OCHRONNĄ ORŁÓW BIELIKA BĘDAC ZA TO NAWET WYNAGRADZANI PRZEZ SKARB PAŃSTWA (sic!!!) - niniejszym postanowiłem bardzo pochwalić zachowanie pewnej osoby w LP, które jest niestety OGROMNĄ RZADKOŚCIĄ W OSTATNICH LATACH W PGL LP !

Otóż w dniu dzisiejszym Pani Dyrektor RDLP w Olsztynie mgr inż Małgorzata Błyskun pismem znak sprawy : DO .073.26.2015 - napisała pozbawionemu od wielu lat pracy w LP Koledze Piotrowi Szafrańskiemu z Kępic przez ZŁOŚLIWOŚĆ I POLITYCZNĄ CIEMNOTĘ ORAZ BRAK RACJONALNEGO POSTRZEGANIA CODZIENNOŚCI W TAK ZWANYCH ,,SZARYCH " KOMÓRKACH ZADUFANEGO W SOBIE NADLEŚNICZEGO  - takie oto słowa:

(cytat) ,, Szanowny Panie. Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi  na błędy zawarte w piśmie przesłanym przez nadleśnictwo Zaporowo .
Zależy nam na tworzeniu dobrego wizerunku Lasów Państwowych , dlatego JESTEŚMY WDZIĘCZNI  ZA WSZYSTKIE SYGNAŁY W TYM ZAKRESIE"


A oto  sympatyczna ale i  wymagająca  Pani Dyrektor RDLP w Olsztynie - mgr inż Małgorzata Błyskun 

Na palcach jednej ręki  można NA PRZESTRZENI OSTATNICH WIELU LAT W LASACH PAŃSTWOWYCH znaleźć tego typu UCZCIWE I SZCZERE , A PRZY TYM OBIEKTYWNE I RACJONALNE PODEJŚCIE DO SPRAW URZĘDOWANIA W LASACH PAŃSTWOWYCH!


Powiem to ostro i po męsku :


BIERZCIE PRZYKŁAD Z PANI DYREKTOR RDLP W OLSZTYNIE - TAK WYJĄTKOWY I GODNY NAŚLADOWANIA....NIEJEDNOKROTNIE LEŚNI KŁAMCY,, KRĘTACZE, LENIE I OSZUŚCI !

Nasz WIELKI SZACUNEK Pani Dyrektor za te słowa i skromność !


Piszę jak jest ...


Krzysztof  Kowalczyk

PS.
PRZYPOMNĘ: 

Kolega Piotr Szafrańskie - to ten sam człowiek, który za sprawa własnej analizy a zarazem wiedzy i doświadczenia zawodowego w Lasach Państwowych - doprowadził do tego swą determinacją, że Ministerstwo Środowiska zaleciło Dyrektorowi Generalnemu LP ujednolicenie kwestii inwestycji drogowych w PGL LP, które NA PRZYKŁADZIE NADLEŚNICTWA WARCINO  (RDLP SZCZECINEK) BYŁY WYKONYWANE PRZEZ LATA  BEZPRAWNIE !!! 

Oczywiście przez CZŁONKA  Platformy Obywatelskiej ....sic!!!!