piątek, 25 października 2013

ŚWIĘTO LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO...A KOMUNISTYCZNE OGŁUPIANIE POLAKÓW!ŚWIĘTO LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO...A KOMUNISTYCZNE OGŁUPIANIE POLAKÓW!


23 października 2013 roku


Dla tych,którzy mieli tą ,,PRZYJEMNOŚĆ,, urodzić się,żyć A SZCZEGÓLNIE NAUCZAĆ w szkołach narzucanej nam komunistyczną propagandą sukcesów HISTORII - dane o których poniżej, zapewne wydadzą się ciekawe a nawet szokujące !
Przez wiele,wiele lat DNIEM LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO w Polsce był corocznie 12 października...

Wiecie przez ile lat SOVIECI I ICH POLSCY ZDRAJCY ogłupiali w ten sposób Polaków ??!
PRZEZ PONAD 40 LAT ...

Komunistycznej propagandzie bardzo zależało na upamiętnieniu 12 października 1943 roku jako DZIEŃ JAKOBY CHRZTU BOJOWEGO 1 DYWIZJI PIECHOTY IMIENIA TADEUSZA KOŚCIUSZKI, która została celowo dla potrzeb politycznych Stalina sformowana w ZSRR!!!

Wiadomo jaką MY POLACY mamy wyobraźnię, gdzie SYMBOLE NARODOWE odgrywały zawsze ogromną rolę w jej kształtowaniu o czym doskonale wiedzieli sovieci, którzy NIE PRZYPADKOWO aby bardziej OGŁUPIĆ POLSKIEGO ŻOŁNIERZA ( ...mięso armatnie Stalina!!!!) zadbali o to, by ta dywizja złożyła swą przysięgę wojskową W ROCZNICĘ BITWY POD GRUNWALDEM 15 LIPCA (...i tak się stało!!!) a na front
przeciwko też Niemcom ruszyła ...01 WRZEŚNIA (...dokładnie w 4 rocznicę napaści Hitlera na Polskę!!!).
I tak też się oczywiście stało...

A teraz WYOBRAŹCIE SOBIE CO W TAKIEJ SYTUACJI I OKOLICZNOŚCIACH (...OGŁUPIANIA NASZEGO POLSKIEGO WOJSKA!!!) czuł w sercu i duszy nasz żołnierz, nie wiedzący tego co chociażby ja tu podaję - A CO DZIŚ JEST JUŻ WIADOMYM !!!

Nie tylko ta bitwa 12 października 1943 roku pod Lenino ( dziś na Białorusi!) miała być dowodem polsko-radzieckiego ,,BRATERSTWA BRONI,, ale i kolejne 40 lat uroczystych świąt już Ludowego Wojska Polskiego, gdzie awanse,odznaczenia były wcześniej  bardzo wybierane dla tych żołnierzy,którzy ...MYŚLELI CICHO albo PRO-SOVIECKO !!!

Przez ponad 40 lat MILCZANO W NASZEJ POLSCE NA TEMAT PRAWDY O TAMTYM OKRESIE, A SZCZEGÓLNIE NA TEMAT RZEZI 12 PAŹDZIERNIKA 1943 ROKU JAKĄ SOVIECI SPRAWILI SWYM PODSTĘPEM,NIEKOMPETENCJĄ DOWÓDCÓW, POGARDĄ RADZIECKICH OFICERÓW WOBEC NASZYCH POLSKICH ŻOŁNIERZY...

To żaden przypadek A CELOWE SOVIECKIE DZIAŁANIA PROPAGANDOWE,że utworzenie owej polskiej dywizji piechoty miało miejsce w BARDZO POLSKO BRZMIĄCEJ NAZWIE MIEJSCOWOŚCI ...Sielce nad Oką!!!
Gdy wiosną 1943 roku wjeżdżali tam POLSCY OCHOTNICY witały ich oczywiście biało-czerwone flagi, napisy w języku polskim, odgrywany był na trąbce nawet hejnał krakowski a ubrani już w mundury polscy żołnierze mieli na sobie te BARDZO PODOBNE do tych z 1939 roku !

BARDZO RZUCAŁ SIĘ W OCZY POLSKI ORZEŁ NA POLOWYCH ROGATYWKACH ,ALE JUŻ BEZ KORONY...zwany dowcipnie i pogardliwie przez naszych ,,KURICĄ,, !!! 

Wiecie zapewne kto był dowódcą 1 Dywizji Piechoty im.Tadeusza Kościuszki : generał Zygmunt Berling !
A OTO CO DZIŚ JUŻ WIADOMO NA JEGO TEMAT:
Berling po aresztowaniu jesienią 1939 roku w Wilnie trafił JAK TYSIĄCE POLSKICH OFICERÓW do sovieckiej niewoli i ...OBOZU W STAROBIELSKU !!!
BARDZO SZYBKO ZGODZIŁ SIĘ BYĆ AGENTEM SOVIECKIEGO NKWD I WSPÓŁPRACOWAĆ Z NIMI co zapewne uratowało mu życie przed ,,KATYŃSKIM STRZAŁEM W GŁOWĘ,, jakim sovieci wymordowali kilkadziesiąt tysięcy polskich oficerów wiosną 1940 roku ...
Szczegóły na ten temat także i u mnie na ,,pigipedii,, ...zapraszam do odszukania postów!

BERLING NIGDY NIE WALCZYŁ WE WRZEŚNIU 1939 ROKU W OBRONIE POLSKI PO NAPAŚCI NA NIĄ HITLEROWSKICH NIEMIEC...
W 1939 roku za złamanie kodeksu oficerskiego został zawieszony w służbie wojskowej  przez sąd honorowy, a następnie obrażony ...ODSZEDŁ Z WOJSKA POLSKIEGO JAKO PODPUŁKOWNIK !!!

GDY PRZYSTAŁ NA WSPÓŁPRACĘ Z SOVIETAMI, ZOSTAŁ NATYCHMIAST PRZERZUCONY DO MOSKWY ABY BARDZO SZYBKO NA POLECENIE NKWD ...WSTĄPIĆ DO FORMOWANEJ ARMII GENERAŁA WŁADYSŁAWA ANDERSA !!!
BYŁ TAM ICH SZPIEGIEM...Podczas ewakuacji tej armii z terenów ZSRR do Iranu ...BERLING ZDEZERTEROWAŁ !!!

KTO W POLSCE DZIŚ WIE,ŻE GENERAŁ ZYGMUNT BERLING ZOSTAŁ ZA TO ...ZDEGRADOWANY I SKAZANY PRZEZ SĄD POLOWY NA KARĘ ŚMIERCI ???!
Wyroku tego nie zatwierdził jednak ówczesny Wódz Naczelny Wojska Polskiego gen.Kazimierz Sosnkowski...

I pod takim właśnie dowództwem gen,Berlinga - 1 armia Wojska Polskiego im.Tadeusza Kościuszki ZOSTAŁA SKAZANA NA RZEŹ POD LENINO - okrzykniętą przez całe dekady przez głupich komunistów jako sukces polsko-radzieckiego ,,BRATERSTWA BRONI,, !!!

Utworzenie tej polskiej armii było BARDZO POTRZEBNE STALINOWI jako ,,as z rękawa,, w rozmowach jesienią 1943 roku w Teheranie aby Amerykanom i Brytyjczykom UDOWODNIĆ,ŻE ...SĄ PRZECIEŻ TYSIĄCE POLAKÓW, KTÓRYM ON DAŁ POLSKIE MUNDURY I BROŃ, A KTÓRZY WBREW TEMU CO GŁOSI POLSKI RZĄD W LONDYNIE - BARDZO CHCĄ WALCZYĆ O ...KOMUNISTYCZNĄ POLSKĘ I JEJ PRZYSZŁOŚĆ !!!!

Jak sami widzicie ...iście pokerowa zagrywka Stalina była dużej klasy!!!
ŻOŁNIERZ POLSKI W TEJ ARMII  TAK NAPRAWDĘ NIE LICZYŁ SIĘ, O CZYM WIEDZIAŁO DOWÓDZTWO ZSRR, KTÓRE DOSŁOWNIE POTRAKTOWAŁO JE JAKO MIĘSO ARMATNIE !!!

O tych ,,zagrywkach,, sovietów  DOSKONALE WIEDZIELI TAKŻE NIEMCY, którzy wiedząc KTO ICH BĘDZIE ATAKOWAŁ POD LENINO - wiecie co zrobili ???!
JEST TO NA PIERWSZY ODRUCH BARDZO TRUDNE DO ZROZUMIENIA, ALE BYŁ TO BARDZO SKUTECZNY JAK SIĘ OKAZAŁO SPOSÓB NA ,,ZAMIESZANIE,, W UMYSŁACH POLSKIEGO ŻOŁNIERZA Z TEJ DYWIZJI, KTÓRA JUŻ W OKOPACH OCZEKIWAŁA NA ROZKAZ DO ATAKU ...

DOWÓDZTWO NIEMIECKIE DZIEŃ PRZED ATAKIEM POLAKÓW NA ICH STANOWISKA POD LENINO - WYSTAWIŁO OGROMNE MEGAFONY PRZEZ KTÓRE ...NADAWALI BARDZO GŁOŚNO ,,MAZURKA DĄBROWSKIEGO,, nasz narodowy hymn !!!!!!!!!!!!!!!!!!
NASTĘPNIE PRZYPOMINAJĄC PRZEZ TE MEGAFONY SPRAWĘ MORDU STALINOWSKICH KATÓW NA POLSKICH ŻOŁNIERZACH W KATYNIU - NAMAWIALI ŻOŁNIERZA POLSKIEGO DO WYMORDOWANIA SOVIECKICH OFICERÓW A NASTĘPNIE DO DEZERCJI I PRZEJŚCIA NA STRONĘ NIEMCÓW !!!

Wiecie CO SIĘ PO TYM STAŁO ????!
Wykorzystała to natychmiast nazistowska propaganda !!! JEST TAKA JEJ KRONIKA FILMOWA , KTÓRA Z 1943 ROKU POKAZUJE DZIESIĄTKI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO (cyt) ,,DEZERTERÓW Z POLSKIEJ DYWIZJI KOŚCIUSZKI,, a która to ochoczo ogłosiła,że na ich stronę JESZCZE PRZED DECYDUJĄCĄ BITWĄ uciekło Berlingowi aż 600 polskich żołnierzy !!!

To 100% fakty...

TO WŁAŚNIE OD NICH NIEMCY DOWIEDZIELI SIĘ O DACIE NATARCIA I MIEJSCU GDZIE ZNAJDUJE SIĘ SIEDZIBA SZTABU 33 ARMII ...

Milczano na ten temat ponad 40 lat obchodząc uroczyście DZIEŃ LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO a dane te są jakby zbieżne z oficjalnymi informacjami, z których wynika,że w tej bitwie 652 żołnierzy 1 Dywizji Piechoty zostało uznanych JAKO ,,ZAGINIONYCH,, a 113 wziętych do niewoli.... !!!!

Jestem pewny,że żołnierze ci trafili w takich okolicznościach ...z deszczu pod rynnę, jak mawia pewno powiedzenie!

Polska dywizja była BARDZO ŹLE WYSZKOLONA, MIAŁA BRAKI KADRY OFICERSKIEJ a jej wartość bojowa spadała na psy,gdy STALIN POLECIŁ NAGLE PRZERWAĆ JEJ SZKOLENIE i spod Wiaźmy w dwa tygodnie pokonać 250 km aby dotrzeć pod Lenino...NIE ZNAJĄC TAK NA PRAWDĘ CELU TEGO WYMARSZU !!!
Tego celu nie znał nawet ich agent gen.Zygmunt Berling ...

POD LENINO Polaków przydzielono POD DOWÓDZTWO WYJĄTKOWEGO KRETYNA I NIEUDOLNEGO OFICERA 33 ARMII gen.Wasilija GORDOWA...GŁUPCA,SZALEŃCA,ZBRODNIARZA !!!
Tak nawet określał go sam gen. Berling, którym Gordow oficjalnie GARDZIŁ !

Nie ma sensu rozpisywać się tu o szczegółach owej ,,słynnej,,w PRL a sprzed ponad 40 lat  BITWIE POD LENINO ale przytoczę przyczyny RZEZI POLSKICH ŻOŁNIERZY :

1/ w ciągu TYLKO DWÓCH DNI WALK ubyło ...PONAD 3 TYSIĄCE NASZYCH RODAKÓW tj; prawie 1/4 stanu osobowego armii !!!

2/ POLACY POZORUJĄC NATARCIE CAŁEJ 33 ARMII NA NIEMCÓW - NIE OSIĄGNĘLI Z WOJSKOWEGO PUNKTU WIDZENIA ZUPEŁNIE NIC, GDYŻ WEHRMACHT ZA CHWILĘ ...I TAK ODZYSKAŁ UTRACONY TEREN !!!

3/ nawała artylerii, która zaczynała tą bitwę MIAŁA TRWAĆ 100 MINUT ...ale ów gen.Gordow polecił po 40 minutach przerwać ogień na niemieckie okopy...

4/ MASOWĄ RZEZIĄ ŻOŁNIERZA POLSKIEGO - zemściło się wysłanie ich przez sovietów pod lufy karabinów niemieckich i dział ...TAK NIEDOSZKOLONEJ POLSKIEJ 1 DYWIZJI, KTÓREJ ŻOŁNIERZE PO PROSTU NIE WIEDZIELI JAK MAJĄ SIĘ ZACHOWAĆ PODCZAS WALK !!!
,,Żołnierze szli WYPROSTOWANI DO ATAKU  jak na defiladę,,...nie klucząc...nie pochylając się...nie kryjąc...

Żołnierze radzieccy ze zdumienia patrząc na to przecierali oczy krzycząc ,, MAŁADCY,, !!!

4/ szturm dwóch pułków polskiej piechoty ZOSTAŁ OSACZONY AŻ Z TRZECH STRON PRZEZ NIEMCÓW ...a z czwartej strony DOSTAŁ SIĘ POD OGIEŃ SOVIECKIEJ ARTYLERII, KTÓRA PRÓBOWAŁA TAK OTO W RAMACH ZAPEWNE ,,POLSKO-RADZIECKIEGO BRATERSTWA BRONI,, WSTRZELAĆ SIĘ W OKOPY NIEMCÓW, TRAFIAJĄC ZA TO BEZ PUDŁA W POZYCJE WOJSKA POLSKIEGO !!!

Tym oto CELNYM JAK WIDZICIE I BRATERSKIM SPOSOBEM ...aż 1776 żołnierzy polskich w takiej bitwie pod Lenino zostało rannych !!!
TO SĄ DANE OFICJALNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5/ zawiodła współpraca między dywizjami wojsk polskiego i radzieckiego ...

6/ A TERAZ BARDZO WYMOWNY 100% FAKT Z TEGO POLA BITWY : podpułkownik FRANCISZEK DERKS, który JAKOBY prowadził do ataku swój pierwszy Pułk Piechoty ...W RZECZYWISTOŚCI UCIEKŁ Z POLA BITWY ZOSTAWIAJĄC SWYCH ŻOŁNIERZY BEZ DOWÓDZTWA, ukrył się w sztabie 33 sovieckiej armii a gdy go ,,zlokalizowano,, ...BYŁ PIJANY JAK BELA !!!!!!!

7/ DRUGIEGO DNIA BITWY ów generał Gordow, dowódca 33 sovieckiej armii ...WYDAŁ ROZKAZ POLAKOM KOLEJNEGO SZTURMU  NA NIEMCÓW - czym wykrwawił ich na max !!!!!!!!!!!!!!!!
Berling widząc CO JEST GRANE ...wydał rozkaz Polakom WSTRZYMANIA NATARCIA I CZEKANIA NA ,,BRATNIĄ ARMIĘ,, ...
Ta niesubordynacja dała efekt taki,że późnym popołudniem nadszedł ROZKAZ ...wycofania 1 Dywizji Wojska Polskiego im. Tadeusza Kościuszki z tej linii frontu !!!


ZA MÓWIENIE PRAWDY O TAKICH FAKTACH Z POLA TEJ BITWY POD LENINO - PRZEZ PONAD 40 LAT W PRL GROZIŁY NIE WYOBRAŻALNE DZIŚ DLA NORMALNEGO CZŁOWIEKA SANKCJE I KONSEKWENCJE...

W takiej ,,atmosferze,,  mijało 40 lat ...LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO I ,,POLSKO - RADZIECKIEGO BRATERSTWA BRONI,,
związanego akurat z tą bitwą pod Lenino, która po raz kolejny okazała się RZEZIĄ OGŁUPIANEGO ŻOŁNIERZA POLSKIEGO PRZEZ STALINOWSKI APARAT WŁADZY !!!


Piszę jak jest...a czasami jak już było !Krzysztof Kowalczyk


PS.
TYLKO TAKIE FAKTY JUŻ DAWNO POWINNY BYĆ PODAWANE DO UMYSŁÓW NASZEGO NAJMŁODSZEGO POKOLENIA POLAKÓW NA LEKCJACH HISTORII PO TO, ABY RAZ NA ZAWSZE UŚWIADOMIĆ IM CZYM BYŁ KOMUNIZM I SOVIECKA WŁADZA !!!
Wszelkie inne ,,książkowe,, dane TO TOLEROWANIE KŁAMSTWA NA SZKODĘ NASZEJ OJCZYZNY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ...
TO ZDRADA NASZEGO NARODU !!!!!!!!!!!!!!!!