poniedziałek, 21 października 2013

22 PAŹDZIERNIKA...NIE POKONANY REKORD!!!22 PAŹDZIERNIKA ...NIE POKONANY  REKORD OGLĄDALNOŚCI TELEWIZJI POLSKIEJ !!!


22 października 2013 roku


TAK !!! TAK!!!
Czy wyobrażacie sobie DZIŚ ZA MOŻLIWE, że aż 92% DOROSŁEJ LUDNOŚCI POLSKIEJ zasiada przed TV i przez trzy godziny Z DUMĄ...MILIONAMI ŁEZ...PRZEOGROMNĄ SATYSFAKCJĄ ...ogląda w szoku telewizję ??!
TO ZDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ O CZYM AKTUALNIE SZCZEGÓLNIE  MŁODZI POLACY TAK ZMUSZANI PRZEZ ZŁODZIEJSKIE RZĄDY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DO UCIECZKI ZA PRACĄ I CHLEBEM Z POLSKI ...NIESTETY NIE WIEDZĄ !!!!! 

To dlatego właśnie pozwolę sobie  dziś W ROCZNICĘ TYCH DUMNYCH DLA BIAŁO-CZERWONEJ CHWIL Wam wszystkim o tym  przypomnieć...

Obecnie główne media TVP co jakiś czas BARDZO DZIĘKUJĄ POLAKOM ZA ,,OGLĄDALNOŚĆ,, danego programu, która przy np; skokach narciarskich Adama Małysza, czy też teraz Kamila Stocha i NASZEJ NARODOWEJ SUPER REPREZENTACJI SKOCZKÓW NARCIARSKICH jest naprawdę duża = ale jest ona NIE DO POBICIA TEJ Z DNIA ... 22 PAŹDZIERNIKA 1978 ROKU !!!
A więc dokładnie tej sprzed 35 lat ...

22 października 1978 roku odbyła się w Rzymie INAUGURACJA PONTYFIKATU NASZEGO JANA PAWŁA II ...PAPIEŻA POLAKA !!!
WSZYSCY POLACY ZA POMOCĄ TVP ZASIEDLI PRZED SWYMI TELEWIZORAMI, BY NIE TYLKO TO OBEJRZEĆ ALE I UCZESTNICZYĆ W TEJ WYJĄTKOWEJ MSZY ŚWIĘTEJ !!!!

Nie ma żadnych wątpliwości,że było to NAJWIĘKSZE MEDIALNE WYDARZENIE Z CZASÓW KOMUNISTYCZNEJ POLSKIEJ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ, będącej jak to powszechnie  określano ...KOLEJNĄ REPUBLIKĄ ZSRR !!!

DLA MILIONÓW POLAKÓW, KTÓRZY DZIŚ ZAPOMINAJĄ O TEJ CUDOWNEJ CHWILI - DZIEŃ 22 PAŹDZIERNIKA 1978 ROKU BYŁ DNIEM PRZEŁOMOWYM W CAŁYM ICH ŻYCIU , KTÓRY POLSCE PRZYNIÓSŁ NARODOWĄ DUMĘ...NARODOWĄ NADZIEJĘ NA WOLNOŚĆ SPOD DYKTATU KOMUNY...RADOŚĆ I WZRUSZENIA...

Były to TRZY GODZINNE RELIGIJNE I PATRIOTYCZNE NIEZWYKŁE  DOŚWIADCZENIA NARODU POLSKIEGO, KTÓRE PRZYNIOSŁY NAM POTEM UPRAGNIONĄ WOLNOŚĆ OD SOVIETÓW W 1989 ROKU!!! 

Komunistyczne władze PRL ( rządził wówczas Edward Gierek,Piotr Jaroszewicz i Henryk Jabłoński!) BOJĄC SIĘ PROTESTÓW SPOŁECZNYCH zgodziły się na trzy godziną transmisję w TVP z pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 22 października 1978 roku !!! BYŁ TO EWENEMENT NAWET TERAZ TRUDNY DO OPISANIA...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To fakt,ale dziś wyobraźcie sobie te wpływy sprzed lat  Moskwy na kraje komunistyczne...gdzie spośród nich oprócz PRL tylko w NRD PUBLICZNE RADIO (!!!) emitowało mszę świętą pontyfikalną z Rzymu !!!

A tak na marginesie : CO ROBILIŚCIE WÓWCZAS ?!...PAMIĘTACIE TEN DZIEŃ ?!...ZAPYTAJCIE INNYCH O ICH PRZEŻYCIACH Z 22 PAŹDZIERNIKA 1978 ROKU...A CI KTÓRZY URODZILI SIĘ PO TYM DNIU NIECH ZAPYTAJĄ RODZICÓW, DZIADKÓW,SĄSIADÓW
JACY BYLI WÓWCZAS DUMNI,ŻE SĄ POLAKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAK POWINNO BYĆ ZAWSZE I NIEZMIENNIE W NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ...ale niestety dziś promuje się POLITYCZNĄ MIERNOTĘ, BIERNOŚĆ WOBEC POLSKI więc.......... BUNTUJCIE SIĘ PRZECIWKO TEMU JAK TYLKO MOŻECIE,GDYŻ OJCZYZNA JEST ZAWSZE TYLKO JEDNA JAK DOM RODZINNY, GDZIEKOLWIEK BYŚCIE NIE POJECHALI !!!

Po tej transmisji przeprowadzono badania OBOP z których wynikało,że Polacy są aż w 99% (!!!!!) ZADOWOLENI,ŻE TVP NADAŁA TĄ 3 GODZINNĄ TRANSMISJĘ A 91 % NASZYCH RODAKÓW JUŻ WÓWCZAS POTRAFIŁO BEZBŁĘDNIE PODAĆ NAZWISKO POLSKIEGO PAPIEŻA !!!

Tu warto jest dodać,że przy tym TYLKO 78% Polaków POMIMO OGROMNEJ KAMPANII KOMUNISTÓW W DZIEJACH PRL potrafiło podać nazwisko ...pierwszego polskiego kosmonauty!
TEGO TYPU SPRAWY ...BARDZO BOLAŁY KOMUNISTÓW !!!!!!!!!!!!!!!

Na uroczystościach w Rzymie KOMUNISTYCZNĄ PRL reprezentował przewodniczący Rady Państwa Henryk Jabłoński.
Owa Rada Państwa to ówczesny wytwór pro-soviecki, który dziś jest odpowiednikiem .....urzędu Prezydenta RP!

Tuż po spotkaniu z papieżem - Jabłoński natychmiast z Rzymu wysłał do Warszawy na ręce Gierka SZYFROGRAM,gdzie zdał relację ze spotkania z Ojcem Świętym, który jak napisał BYŁ SZCZERZE WZRUSZONY TĄ TELEWIZYJNĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ PONTYFIKALNĄ, NA KTÓRĄ KOMUNISTYCZNE WŁADZE PRL ZEZWOLIŁY W POLSCE!!!!!!!!!

Papież w rozmowie z H.Jabłońskim ZASKOCZYŁ GO tym,że ma nadzieję na...SZYBKIE ODWIEDZINY POLSKI a w tym miasta pod Wawelem, martwiąc się już wówczas o sprawę RATOWANIA JEGO ZABYTKÓW !!! 

Władze PRL przyjęły początkowo METODĘ STRUSIA, udając że nie słyszą  nie widzą potrzeby odwiedzenia Polski A SZCZEGÓLNIE POLAKÓW przez papieża Polaka!!!
Prymas Polski Wyszyński i arcybiskup Agostino Casoroli w Watykanie celowo podkreślali podczas różnych spotkań publicznych,że JAN PAWEŁ II PRAGNIE ODWIEDZIĆ SWĄ OJCZYZNĘ W MAJU 1979 ROKU Z OKAZJI OBCHODÓW 900-LECIA MĘCZEŃSTWA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA ..

Wszyscy znamy FANTASTYCZNE POCZUCIE HUMORU NASZEGO PAPIEŻA a ja tylko mogę sobie teraz wyobrazić jak Ten ,,pękał ze śmiechu,, czytając ...ŻYCZENIA JAKIE MU WYSŁAŁY NAJWYŻSZE WŁADZE PRL Z OKAZJI JEGO WYBORU NA STOLICĘ APOSTOLSKĄ !!!

Oto one:
(cytat),, Jego Świętobliwość JAN PAWEŁ II. Watykan.
W związku  z wyniesieniem Waszej Świętobliwości do godności Papieża przesyłamy w imieniu narodu i najwyższych władz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia.
Doniosła decyzja kardynalskiego konklawe sprawia Polsce wielką satysfakcję.Na tronie papieskim po raz pierwszy w dziejach jest syn polskiego narodu , budującego w jedności i współdziałaniu wszystkich obywateli wielkość i pomyślność swej socjalistycznej ojczyzny ; narodu znanego w świecie ze szczególnego umiłowania pokoju, narodu będącego gorącym orędownikiem współpracy
i przyjaźni wszystkich ludów, narodu który wniósł powszechnie uznawany wkład w rozwój ogólnoludzkiej kultury.
Wyrażamy przekonanie, że tym doniosłym sprawom służyć będzie dalszy rozwój stosunków między Polską Rzeczpospolitą Ludową a Stolicą Apostolską ,,
I tak oto od października 1978 roku DZIĘKI TEMU WYBOROWI W WATYKANIE ...komuniści w PRL dosłownie przekonali się także na swych grzbietach W JAKI SPOSÓB NARÓD POLSKI BUDUJE (cyt) ,,...W JEDNOŚCI I WSPÓŁDZIAŁANIU WSZYSTKICH OBYWATELI  WIELKOŚĆ I POMYŚLNOŚĆ SWEJ SOCJALISTYCZNEJ OJCZYZNY ,, (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Różne były słowa KOMUNISTÓW W PRL w chwili, gdy sami dowiedzieli się nagle o wyborze Polaka NA PAPIEŻA !!!
np;

1/ (cyt) ,,O RANY BOSKIE!!!!,, krzyknął podobno Edward Gierek, gdy taka informacja dotarła do niego.... (sic!!!!!!!!!!!!!!)

2/ według wersji  Stanisława Kani Edward Gierek twierdził,że powiedział potem do swej żony (cyt),, WIELKIE DO WYDARZENIE DLA NARODU POLSKIEGO I DUŻE KOMPLIKACJE DLA NAS.. ,,

A co tam tego dnia było w prasie PRL ???!
Komunistyczna ,,TRYBUNA LUDU,, ( oficjalny organ KC PZPR !!!) podobnie jak i ,,Żołnierz Wolności,, wiadomość o wyborze Polaka na papieża umieściły na swych pierwszych stronach gazet  ale poświęciły temu historycznemu wydarzeniu bardzo mało miejsca!!! 
NAJWAŻNIEJSZĄ WIADOMOŚCIĄ DNIA chociażby w owej ,,Trybunie Ludu,, były...WYKOPKI ZIEMNIAKÓW JAKIE PROWADZONO W KILKU KÓŁKACH ROLNICZYCH....


Dziś jest dokładnie tak samo!!!
Partia TAK ZWANA  ,,rządząca,, a szczególnie JEJ MEDIA (...dziś to już nie tyko prasa!!!) tj;  Platforma Obywatelska UNIKA JAK OGNIA TEMATÓW DRAŻLIWYCH SPOŁECZNIE I BARDZO WAŻNYCH DLA NARODU, DLA NAS POLAKÓW - znajdując szybko tematy zastępcze ... gdzie owe wykopki ziemniaków za komuny to przysłowiowy ,,pikuś,, !!!!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)Piszę jak jest ...a czasami nawet JAK BYŁO !!!


Krzysztof Kowalczyk