piątek, 11 października 2013

CZY JAKIKOLWIEK POLAK POWINIEN SIĘ WZRUSZAĆ NAD LOSEM NIEMCÓW...CZY JAKIKOLWIEK POLAK POWINIEN SIĘ WZRUSZAĆ NAD LOSEM NIEMCÓW I ICH BOMBARDOWANYCH PRZEZ ALIANTÓW MIAST PODCZAS  II WOJNY ŚWIATOWEJ ??!


11 października 2013 roku

Przeglądając prasę niemiecką, czytając wspomnienia starszych już Niemców opisujących ich dramat,traumę jakiej doświadczali podczas bombardowań miast niemieckich - ludzkie odczucia jakby odruchowo nakazują współczucie i zrozumienie ..

Gdy człowiek bardziej zagłębia się w treść tych opisów znajduje się zaraz  jakby w letargu owego współczucia, aby po chwili obudzić się i trzeźwo ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ by natychmiast zapytać chociażby samego siebie ...A KTO ZACZYNAŁ II WOJNĘ ŚWIATOWĄ we wrześniu 1939 roku ??!

Oglądając chociażby filmy na temat historii niemieckiego Wehrmachtu i jego marszu na wschód i zachód Europy - łatwo zauważyć JAK WSZYSCY PRAWIE BEZ WYJĄTKU ÓWCZEŚNI NIEMCY Z RADOŚCIĄ,DUMĄ, UWIELBIENIEM PODNOSILI KU GÓRZE PRAWĄ ŁAPĘ Z HITLEROWSKIM POZDROWIENIEM  SWEGO WODZA LUB NAZISTOWSKIEJ  ARMII ...

I ja mam teraz im współczuć,  bo gdzieś tam w prasie czy książce pojawiły się albo pojawiają się ...ich wspomnienia ??!
NIGDY NIE DAM SIĘ ,,WROBIĆ,, W NIEMIECKIE BAJKI ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie tylko ze względu na fakt mordowania mojej rodziny w obozie koncentracyjnym i palenia nie tylko ich  ciał w krematorium dla zatarcia hitlerowskich śladów zbrodni W NAZISTOWSKICH OBOZACH ...nie tylko za mordowanie mojej rodziny, która na swój dom , swoją własność musiała patrzeć kilka lat z lasu partyzanckimi oczyma zawsze z bronią i granatami w ręku !!!

Nie tylko....dlatego im nawet w 0,01 % NIE WSPÓŁCZUJĘ !!!
Mam udawać DLA DOBRA FEDERALNYCH NIEMIEC,że zapomniałem ????!

Oko za oko - ząb za ząb ...TO NE JA WYMYŚLIŁEM !!!

Od samego początku gdy Niemcy we wrześniu 1939 roku zaatakowali NASZĄ OJCZYZNĘ - RZECZPOSPOLITĄ a potem inne narody - powinni mieć wkalkulowane ryzyko ODWETU ZE STRONY ATAKOWANYCH  , czym stały się niebawem alianckie naloty bombowe, które TO FAKT doprowadziły do ZRUJNOWANIA LICZNYCH NIEMIECKICH MIAST, zdemolowania hitlerowskich fabryk produkujących na potrzeby nazistów NO I PRZY TYM WŁAŚNIE DO LUDZKICH CIERPIEŃ MILIONÓW NIEMCÓW !!!

Tak właśnie HISTORIA, KTÓRA KOŁEM SIĘ JAKOBY TOCZY ...podziękowała ,szwabom,, za  WŁĄCZNIE ICH AGRESYWNĄ I PODSTĘPNĄ POLITYKĘ wobec wielu narodów, które HITLEROWSKIE SŁUGUSY MORDOWALI CAŁYMI  MILIONAMI, WYSYŁAJĄC PO TYM GRABIONE  IM DOBRA NIE PRZYPADKOWO DO III RZESZY !!!

Minęło przecież już tyle dziesiątek lat A DO DZIŚ NIEMCY FEDERALNE ROBIĄ NIE TYLKO NASZĄ POLSKĘ W PRZYSŁOWIOWE ,,JAJO,, W SPRAWACH WŁAŚNIE DOTYCZĄCYCH ZWROTU UKRADZIONYCH  PODCZAS TAMTEJ WOJNY MAJĄTKÓW  I DÓBR  !!!

Mam wiele ciekawych I SZOKUJĄCYCH  AKTUALNOŚCI NA TEN TEMAT, które niebawem znajdziecie na mym blogu ...
DOWCIPY mówiące o tym,że w niemieckich domach są wyłącznie ...naczynia z Francji...meble z Polski...obrazy z Rosji...dywany z Grecji ...
to żaden dowcip a szara rzeczywistość i ,,CZARNY HUMOR,, !!!

POLSKO - NIEMIECKIE POJEDNANIE !!!
OK!!!! Rozumiem ...ale oddajcie  Polakom to co UKRADLIŚCIE W POLSCE OD WRZEŚNIA 1939 ROKU !!!!!!!!!!!!!

Gdy usłyszycie GDZIEKOLWIEK NA ŚWIECIE MOI RODACY o tych ,,cierpieniach Niemców,, bombardowanych przez alianckie samoloty
( Drezno,Hamburg, Berlin... itd!) - TO TERAZ PODAM WAM  ,,KONKRETNY ARGUMENT,, DO DYSKUSJI O TYM JAK BYŁO ...ALE NA POCZĄTKU !!!!!!!!!!


CZY WIECIE NIEMCY GDZIE W HISTORII ŚWIATA DOKONANO PIERWSZEGO DYWANOWEGO NALOTU SAMOLOTÓW BOMBOWYCH NA MILIONOWE MIASTO ???!

TO WŁAŚNIE WY NIEMCY DOKONALIŚCIE TEGO DOKŁADNIE 25 WRZEŚNIA 1939 ROKU W TRWAJĄCYM PRAWIE 13 GODZIN NALOCIE BOMBOWYM PODCZAS KTÓREGO ZAMORDOWALIŚCIE 10 TYSIĘCY CYWILNYCH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY, GDZIE POŁOWA BUDYNKÓW W JEJ CENTRUM ZOSTAŁA ZNISZCZONA LUB USZKODZONA !!!
Ale jednak powstała niczym Feniks z popiołów...

DO DZIŚ A MAMY JUŻ 2013 ROK ...POLACY PRZY BUDOWIE WARSZAWSKIEGO METRA ZNAJDUJĄ CO RUSZ KILKUSET KILOGRAMOWE BOMBY, JAKIE WE WRZEŚNIU 1939 ROKU  ZRZUCAŁY NA GŁOWY POLAKOM WŁAŚNIE NIEMIECKIE BOMBOWCE !!!

Warszawa bez tamtych ran byłaby DZIŚ zapewne jednym z piękniejszych miast Europy ...a Niemcy zamordowali nawet BOHATERSKIEGO PREZYDENTA WARSZAWY Stefana Starzyńskiego, który pomimo tych dywanowych nalotów KIEROWAŁ BEZ PRZERWY SWYMI RODAKAMI W STOLICY I WSPIERAŁ ICH SWĄ WYJĄTKOWĄ POSTAWĄ !!!
Do dziś Niemcy nie mają odwagi podać nam Polakom miejsce, gdzie ukryli jego ciało ...

25 września 1939 roku o godz. 7.10 na dachu Państwowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul.Kopernika czuwający tam obserwator zauważył nadlatującą chmarę bombowców!
BYŁO ICH PRAWE 150...A POTEM JUŻ TYLKO PIEKŁO W WARSZAWIE !!!!!!!!!
Był to 17 dzień oblężenia Warszawy...ze strony Niemców od zachodu ,gdy ze wschodu nacierała soviecka hołota Stalina !!!
Warszawa była już podczas tego DYWANOWEGO NALOTU BOMBOWCÓW okrążona i no stop ostrzeliwana przez niemiecką artylerię a sam Hitler przybył nawet ..OGLĄDAĆ OSOBIŚCIE TEN ANTY-POLSKI TEATR WOJNY POD WARSZAWA !!!

DWA DNI WCZEŚNIEJ tj; 23 września 1939 roku to nikt inny a Hitler  WYDAŁ ROZKAZ NATYCHMIASTOWEGO ZŁAMANIA OPORU POLAKÓW BRONIĄCYCH WARSZAWY ...
Wszyscy pamiętamy sierpniowy pakt soviecko-niemiecki Ribbentrop - Mołotov  DZIELĄCY POLSKĘ żywcem na ich strefy wpływów A CZY WIECIE,że w Moskwie 21 września 1939 roku podpisano WAŻNY DLA WARSZAWY soviecko-hitlerowski protokół wojskowy KOSTRING - WOROSZYŁOW , zgodnie z którym ...PRAWOBRZEŻNA CZĘŚĆ WARSZAWY, PRAGA MIAŁA ZOSTAĆ PRZEKAZANA PRZEZ NIEMCÓW  SOVIETOM NATYCHMIAST PO ZDOBYCIU STOLICY POLSKI PRZEZ SZWABÓW !!!!!!!!!!!!!!

Koordynację TEGO bombardowania Warszawy prowadził dowódca Związku Lotnictwa do Zadań Specjalnych generał Wolfram von Richhofen a po prawobrzeżną część stolicy Polski ..tupał na konikach z terenów Białorusi soviecki generał Iwan Bołodin z Dzierżyńskiej Grupy Konno Zmechanizowanej !!!

Tego dnia 25 września 1939 roku OKOŁO POŁUDNIA ...W MIEŚCIE BYŁO CIEMNO JAK W NOCY !!!
Wszędzie - na chodnikach ulic, na jezdni,w bramach, w budynkach leżeli zabici Warszawiacy lub konający od ran ...wzywający RATUNKU !!!!!
TYLKO W CIĄGU TEGO DNIA NIEMIECKIE SAMOLOTY WYKONAŁY ...1.176 LOTÓW BOJOWYCH !!!
Oprócz 10 tysięcy zabitych - w Warszawie było 43 tysiące osób rannych ...KTÓRYM NIE MOŻNA BYŁO POMÓC,GDYŻ HITLEROWSKIE PSY ZBOMBARDOWAŁY WSZYSTKIE SZPITALE W STOLICY POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PŁONĘŁY CAŁE ULICE, GDYŻ NIE MOŻNA BYŁO ICH GASIĆ Z BRAKU WODY...

Pytam więc RETORYCZNIE po tylu latach w 2013 roku : ,,CZY JAKIKOLWIEK POLAK POWINIEN DZIŚ WSPÓŁCZUĆ NIEMCOM TYLKO DLATEGO,ŻE ALIANCKIE BOMBOWCE ZRZUCAŁY IM NA MIASTA PO CZYMŚ TAKIM  CO NIEMCY UCZYNILI NAD WARSZAWĄ 25 WRZEŚNIA 1939 ROKU ...BOMBY ???!

Do ataku tego dnia na Warszawę Niemcy zaangażowały bombowce Dornier D0-17. Junkers JU-87 a nawet 47 sztuk ,,TRANSPORTOWYCH,, Junkersów JU-52.
Do tych samolotów na Warszawę załadowano...102.510 sztuk (SŁOWNIE : STO DWA TYSIĄCE PIĘĆSET DZIESIĘĆ SZTUK !!!!!)  bomb zapalających ( aż 72 TONY!!!!) oraz  od 486 do 560 TON (!!!!!!!!!!!!!!) BOMB BURZĄCYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Tego typu TAK SZCZEGÓŁOWYCH DANYCH ...dziś Niemcy nie kwapią się PUBLICZNIE podawać np; w mediach !!!
BO TO PRZECIEŻ TYLKO CYWILNA LUDNOŚĆ III RZESZY CIERPIAŁA W CZASIE TEJ STRASZNEJ WOJNY...NA KTÓRĄ TAK WYSYŁALI SWYCH SYNÓW, OJCÓW - MORDERCÓW !!!


System obrony przeciwlotniczej w Warszawie 1939 roku był ewenementem  w skali wszystkich europejskich miast !!!
BRONIŁO STOLICY POLSKI przed samolotami Niemiec ...ponad 100 dział kalibru  40 i 75 mm !!!!!!!!!
Stanowiło to aż 1/3 całej artylerii polskiej armii.
WIECIE DLACZEGO ???!

WARSZAWA BYŁA W PRZEDWOJENNEJ POLSCE ...NAJWIĘKSZYM OŚRODKIEM PRZEMYSŁU ZBROJENIOWEGO !!!
Na dodatek samoloty Hitlera z Prus Wschodnich miały do Warszawy tylko 120 km...ze Śląska - 270 km... a od ówczesnej granicy zachodniej tylko 220 km ...SAMOLOTY BOMBOWE ABY DOTRZEĆ NAD WARSZAWĘ POTRZEBOWAŁY TYLKO 20 MINUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W DETALACH  piszę na pigipedii o GŁUPOCIE NACZELNEGO WODZA RP marszałka Rydza-Śmigłego który dla mnie jest TYLKO TCHÓRZEM !!!
A oto  KOLEJNY DOWÓD NA JEGO ,,ŚWIATŁY UMYSŁ STRATEGA,, ;
...wiedząc przecież o tym CO W WARSZAWIE SIĘ ZNAJDUJE (ZAKŁADY MILITARNE !!!) Rydz-Śmgły wydał rozkaz WYCOFANIA Z WARSZAWY AŻ POŁOWY BATERII  PRZECIWLOTNICZYCH do Brześcia (...dokąd najpierw uciekł!!!!), do Lublina,Lwowa i innych miast na wchodzie RP !!!
Niemcy o tym wiedzieli co ułatiłio im ten PIERWSZY W HISTORII NALOT DYWANOWY BOMBOWCÓW NA MILIONOWE MIASTO !!!!!!!

Piszę jak jest...a czasami nawet jak było !!!


Krzysztof Kowalczyk

PS.

JEŚLI MACIE ,,KRÓTKĄ PAMIĘĆ,, ...to im współczujcie i lejcie ,,krokodyle łzy,, !!!