czwartek, 17 października 2013

KOMU MA SŁUŻYĆ ROSYJSKIE ŁGARSTWO...część II.KOMU MA SŁUŻYĆ ROSYJSKIE ŁGARSTWO I PROWOKACJE WOBEC POLSKI ??! część II17 października 2013 roku


To ciąg dalszy moich przemyśleń na temat historycznych kłamstw ze strony Rosji i jej prowokacji wobec mojej Ojczyzny Rzeczpospolitej, której zarzuca się mordowanie jeńców sovieckich np:okresu międzywojennego w Polsce PO NAPAŚCI CZERWONOARMISTÓW NA NASZ KRAJ !!!

W detalach jakie są mi znane opisałem TYLKO JEDNĄ z wielu ,,najświeższych,,prowokacji w tej materii wobec RP oraz drastyczne dane radzieckie na temat ilości rannych żołnierzy radzieckich, którym...UDAŁO SIĘ W TAKIM CZY INNYM STANIE - WRÓCIĆ ,,DO DOMU,,a  którego w wielu przypadkach już nie było !!!

Rosjanie atakujący dziś swymi historyjkami Polskę - przypominają nam SUKCES NASZEJ ARMII KTÓRA ZATRZYMAŁA ARMIE SOVIECKIE atakujące Zachód Europy, oraz według mojej oceny teraz ,,grają,, role troskliwych O LOS SWYCH RODAKÓW żołnierzy radzieckich co niestety na podstawie faktów, które poniżej przytoczę JEST KLASYCZNYM  ŁGARSTWEM !!!!!!!!!!!!!!

Zwróćcie przy tym uwagę na fakt JAK MAŁO W MEDIACH SŁYCHAĆ chociażby o pretensjach Rosji wobec ...NIEMIEC !!!!
A to dowód KLASYCZNYCH  ,,politycznych gierek,, ....

Gdy w Polsce jacyś durnie na zlecenie Moskwy przyklejają do kamienia upamiętniającego w Polsce dawne granice zaborów jakąś płytkę z napisem cyrulicą , że w tym miejscu leży jakoby 8 tysięcy zabitych jeńców sovieckich przez Polaków warto jest pamiętać chociażby takie dane:

1/ w latach 1941-1945 aż 5,7 MILIONA ŻOŁNIERZY RADZIECKICH WZIĘLI NIEMCY DO NIEWOLI PODCZAS CAŁEJ II WOJNY ŚWIATOWEJ;

2/ ...Z TEJ GRUPY NAWET 3,3 MILIONA JEŃCÓW SOVIECKICH NIE DOŻYŁO WYZWOLENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3/ ROSYJSCY JEŃCY WOJENNI BYLI TRAKTOWANI PRZEZ HITLEROWSKĄ ARMIĘ W WYJĄTKOWO ZBRODNICZYCH KATEGORIACH DYSKRYMINACJI !
BYLI NAJGORZEJ TRAKTOWANI ZE WSZYSTKICH WZIĘTYCH DO NIEWOLI ARMII ŚWIATA...

4/ Zgodnie z ,,Generalplan Ost,, zdobyte przez Wehrmacht ziemie ZSRR miały być MAX. W CIĄGU 25 LAT (...a więc coś około 1966 roku!)
,,OCZYSZCZONE,, ze Słowian dla germańskich kolonizacji !!!
JAKIMI METODAMI TO CHYBA WIECIE ??!

Rosjanie dziś PROWOKUJĄC POLSKĘ swymi bzdetami powinni nigdy nie zapominać,że TA RESZTKA OCALAŁYCH JEŃCÓW RADZIECKICH KTÓRYM UDAŁO SIĘ JAKIMŚ CUDEM  PRZEŻYĆ I WRÓCIĆ DO DOMU, DO ROSJI - BYŁA TAM ...BEZWZGLĘDNIE PRZEŚLADOWANA JAKO ,,ZDRAJCY,, PRZEZ STALINA !!!

To są 100% fakty...I TAK OTO W REZULTACIE WYGLĄDAŁA ,,TROSKA,, RZĄDU SOVIECKIEGO O JEJ SYNÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Także BAJKI to mogą opowiadać ale  dzieciom...a rosyjskie bajki są naprawdę PIĘKNE !!!

Na terenie ówczesnych Niemiec aż roiło się od obozów jenieckich, w których jeńcy innych nacji MUSIELI PATRZEĆ JAK KONALI NA ICH OCZACH JEŃCY RADZIECCY uwięzieni za drutami przez Hitlerowskie Niemcy pod chmurką...

Jednym z takich obozów jest teren znajdujący się w lesie  koło miejscowości CZARNE (RDLP Szczecinek) gdzie był aż do likwidacji w lutym 1945 roku obóz jeniecki Stalag II B Hammerstein...JEDEN Z PIERWSZYCH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH PO DOJŚCIU HITLERA DO WŁADZY !!!
TYLKO W TYM MIEJSCU  TO NIEMCY (A NIE POLACY !!!) ZAMĘCZYLI I ZAMORDOWALI 65 TYSIĘCY JEŃCÓW ...po 1941 roku głównie Rosjan !
Na pomniku tam stojącym jakoś nikomu DZIŚ  w Moskwie nie przyszło na myśl aby cyrulicą napisać na kolejnej płytce tekst ,,OBURZENIA,, PRZECIW NIEMCOM i tak na prawdę opisać w jakich warunkach byli mordowani przez nazistów ich żołnierze, gdzie ...KANIBALIZM BYŁ CODZIENNOŚCIĄ, bo tak chcieli żyć!!!!!!! 

CZY OBECNA FEDERACJA ROSJI TROSZCZY SIĘ W JAKIŚ WYJĄTKOWY I SZCZEGÓLNY SPOSÓB ...CHOCIAŻBY O TO TRAGICZNE DLA ROSJAN MIEJSCE ???!

BZDURA !!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wierzycie to zajedźcie tam sami na chwilę refleksji i zadumy...WARTO W 100% !!!!!!!!!!!!

TAM BYLI MORDOWANI TAKŻE JEŃCY INNYCH NARODOWOŚCI ...a czy widać,że w jakiś szczególny sposób dbają o to miejsce Polacy, W TYM POLSCY LEŚNICY, gdzie wokół dziś tylko szumiące drzewa LASÓW PAŃSTWOWYCH  ??!  BZDURA !!!!
Nie wierzycie ...zerknijcie sobie tam -  co z tego miejsca zrobili ZŁODZIEJE CZĘŚCI METALOWYCH !!!!!!!!!!!!!!!!

To także fakty !!!!!!!!!!!!!!!!

A teraz rzecz nie mniej ważna a raczej chyba NAJWAŻNIEJSZA, mówiąca bardzo dobitnie GDZIE TAK NA PRAWDĘ RZĄD RADZIECKI MA I MIAŁ ,,TROSKĘ,, O SWYCH RODAKÓW, KTÓRZY ZAGONIENI JAK BYDŁO MUSIELI UDAWAĆ ZASTRASZENI ,ŻE PO NAPAŚCI HITLERA NA ZSRR ...BRONIĄ ,,ZDOBYCZY KOMUNIZMU,, !!!

Inwalidzi wojenni(...zerknijcie w części I ilu ich było !!!!) byli w ZSRR wszędzie...na dworcach ...w portach...w metrze...w każdym parku miejskim...

LUDZIE CI ŻEBRALI O JAŁMUŻNĘ, GDYŻ KALECTWO Z CZASÓW WOJNY POZBAWIŁO ICH NORMALNOŚCI W ŻYCIU A CO NAJGORSZE ...WSZYSTKICH RZĄD ZSRR POZOSTAWIŁ NA PASTWĘ ICH TRAGICZNEGO WŁASNEGO  LOSU !!!

To tym bardziej strona Polska powinna traktować jako PAPIER TOALETOWY wszelkie prowokacje owej,,zatroskanej Rosji,, o los swych rodaków,którzy nie wrócili ,,damoj,, ...BO Z TEGO CO WIDAĆ, MIELI CHYBA SZCZĘŚCIE ZGINĄĆ NIŻ BYĆ TAK PONIŻANI I TRAKTOWANI WE WŁASNEJ SOVIECKIEJ OJCZYŹNIE PRZEZ SWÓJ RZĄD !!!

To tragedia całego narodu...

Pewnego letniego poranka 1948 roku w największych miastach ZSRR ci towarzysze niedoli grający na harmoszkach, wielu załamanych,zdeptanych,zapitych,żywionych nawet śmieciami...NAGLE ZNIKNĘLI !!!
Zaledwie w kilka dni milicja i spec służby wyłapały ich jak bezbronne muchy z każdego zakamarka gdzie dotąd żyli (...noclegownie...altany...strychy...składy węgla...ruiny...piwnice...) !!!

Tłumaczono im że jadą do ...SANATORIUM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ŻOŁNIERZY WETERANÓW !!!
Zadecydowała o tym Moskwa i ,,estetyka,, zwycięzców nad Faszyzmem ...

Do dziś w Muzeum Wojskowo-Medycznym na terenie Rosji ,,ciekawscy,, mogą z łatwością odnaleźć sprzęt jaki miał być ,,POMOCĄ,, dla tych inwalidów a wyglądający raczej niczym machiny tortur z czasów średniowiecza...

Guma niczym opona z traktora...uprzęż jak na bydło...toporne i ciężkie protezy...itd.itd.
TAK RZĄD RADZIECKI TROSZCZYŁ SIĘ O SWYCH WYZWOLICIELI !!!

W magazynach,głęboko na zapleczu tego typu muzeum - z dala od oczu zwiedzających znajdują się ...samodzielnie budowane przez inwalidów
bez nóg ,,platformy,, na czterech kółkach oraz płaskie pudełka na łożyskach zamiast kół..

Akcji takich jak ta z 1948 roku było kilka a ostatnią tej skali była ta w roku 1953 ...INWALIDZI WOJENNI NA ZAWSZE ZNIKNĘLI Z ULIC !!!
Rodziny całymi latami szukały  potem swych bliskich, którzy NAGLE znikali...
Na mocy dekretu Prezydium Rady Najwyższej ZSRR zatrzymano np; w drugiej połowie 1951 roku 107,7 tysiąca osób; w roku 1952 - 156,8 tys.osób; w roku 1953 kolejne 182,3 tysiąca osób .....WŚRÓD KTÓRYCH 70% TO BYLI INWALIDZI WOJENNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WYWOŻONO ICH DO ...OBOZÓW, W KTÓRYCH WARUNKI BYTOWE BYŁY KATASTROFALNE !!!
Jednym z nich był opuszczony, zbombardowany - leżący na Północy  klasztor na wyspie Wałaam, gdzie nie było nawet elektryczności ...
(cytat) ,,Pierwszej zimy od samego mrozu zmarł co najmniej co czwarty z osadzonych,, wspominał jeden z ocalonych Dobrow !

SAMOBÓJSTWA TYCH INWALIDÓW BYŁY TAM TAKĄ CODZIENNOŚCIĄ niczym ...ów kanibalizm z obozie jenieckim Hammerstein (Czarne Człuchowskie!)!

Służba medyczna ??! BARDZO PROSZĘ OTO JEDEN Z UNIKALNYCH DOWODÓW ( anonimowa notatka,prawdopodobnie pielęgniarki!)
(cytat) ,, PACJENTÓW POZBAWIONYCH WSZYSTKICH KOŃCZYN WYNOSIMY CZASEM NA DWÓR,ŻEBY POODDYCHALI ŚWIEŻYM POWIETRZEM . ZA POMOCĄ LINEK WCIĄGAMY ICH NA GAŁĘZIE DRZEW W DUŻYCH WIKLINOWYCH KOSZACH.DZIELIMY ICH NA GRUPY BO BRAKUJE KOSZY DLA KAŻDEGO,,

,,DOM INWALIDÓW WOJNY I PRACY,, tak się nazywało oficjalnie to miejsce na wyspie Wałaam od 1950 roku!
W roku 1959 przebywało tam 1500 inwalidów. Był tam także szpital psychiatryczny na 300 łóżek ...

A karty medyczne ??!
(cyt) ,, Wasilij Nikitowicz Artunkin. Urodzony 1915 roku.(...) z adnotacją : ,, Ranny podczas obrony ZSRR. Zmarł 20.05.1962 r.
Przyczyna zgonu - wylew,,
ANI SŁOWA SKĄD PRZYWIEZIONY...GDZIE RANNY... itp !
Dziś na cmentarzu obok monastyru na tej wyspie leży ...min; 48 weteranów odznaczonych ZŁOTĄ GWIAZDĄ BOHATERA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO,, ...nagrobki zniszczone...nazwiska zatarte !!!!

OTO DOWÓD ,,TROSKI,, FEDERACJI ROSYJSKIEJ O SWYCH ŻOŁNIERSKICH BOHATERÓW...

W żadnej z republik po upadku ZSRR nie ma miarodajnej informacji CO SIĘ STAŁO Z INWALIDAMI WOJENNYMI ...to mówi WSZYSTKO!!!
DEPORTACJE INWALIDÓW WOJENNYCH BYŁY AKCJAMI TAJNYMI W ZSRR ...
Dowód: raport ministra spraw wewnętrznych ZSRR Siergieja Krugłowa do Chruszczowa ,,O SPOSOBACH ZAPOBIEGANIA I LIKWIDACJI PASOŻYTNICTWA I ŻEBRACTWA,,  jest z klauzulą ,,ściśle tajne,, !!!

Na zakończenie POLECAM ,,ciekawskim,, pewien film : pt: ,,BUNT KATÓW,, mówiący o ...enkawudzistach KTÓRZY ODMÓWILI ROZSTRZELIWANIA INWALIDÓW WOJENNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To 100% fakty....WIĘC KOMU MA SŁUŻYĆ ROSYJSKIE ŁGARSTWO I TEGO TYPU PROWOKACJE WOBEC POLSKI ???!

Na to pytanie odpowiedzcie SOBIE SAMI....


Piszę jak jest...lub jak nigdy nie powinno już być !!!


Krzysztof Kowalczyk

PS.
Inne TEGO TYPU ,,sanatoria,, działały w odosobnieniu, z dala od oczu pod Charkowem (...gdzie mordowano POLSKICH OFICERÓW!!),w Streleczu, pod Omskiem,w Czycie, pod Bachczysarajewem, w Barnaule,na Sachalinie...i w dziesiątkach innych takich miejsc !!!