wtorek, 29 października 2013

,,DEMOKRACJA,, ...NA POLSKIEJ SCENIE!,,DEMOKRACJA,, ...NA POLSKIEJ SCENIE!


30 października 2013 roku

Zerkając tu i ówdzie, przyglądając się naszej polskiej codzienności ma się wrażenie,że KTOŚ WYSTAWIŁ NAM SZTUKĘ do obejrzenia
pt: ,,DEMOKRACJA,,...
Dosłownie SZTUKĘ, gdyż SZTUKĄ jest to wszystko pojąć...
Duże słowo DEMOKRACJA, którym polityczne gęby obecnie ,,rządzących,, wycierają sobie już wszystko co tylko mogą...

A skoro DEMOKRACJA od greckiego demos i cratos...znaczy WŁADZA W RĘKACH LUDU to jak to jest teraz z tym  w Polsce ??!

Gdy w RP zwykli ludzie mówią o chlebie a POlitycy nam ...o demokracji i niebie!

Niedawno mieszkańcy Warszawy TESTOWALI DEMOKRACJĘ poprzez sprawdzenie teoretycznej instytucji o nazwie ,,REFERENDUM,, gdzie właśnie w ramach owej DEMOKRACJI MADE IN POLAND ogłupiono ich ...KONIECZNOŚCIĄ RESPEKTOWANIA OKREŚLONEGO PRZEZ SKRAJNYCH DEBILI POJĘCIA TAK ZWANEJ ,,FREKWENCJI WYBORCZEJ,,

I tak oto owa POLSKA DEMOKRACJA zamiast pomóc Warszawiakom odwołać prezydenta miasta, któremu nie ufają jak większości tej złodziejskiej partii politycznej...ochroniła go od oddolnej inicjatywy ludzi mających dość tego marazmu!

Czy wicie,że w USA nie ma i bardzo słusznie w tego typu wyborach pojęcia ,,FREKWENCJA WYBORCZA,,a to z bardzo prostej przyczyny,gdyż tam właśnie DEMOKRACJA NIE CHRONI PRAWIE WCALE LOKALNYCH WŁODARZY MIAST !!!
Gdyby tam podobnie jak u nas ostatnio w Warszawie ponad 90% ludzi KTÓRZY POSZLI GŁOSOWAĆ oddało swój głos przeciwko włodarzowi miasta to jest sprawą jasną jak słońce,że taki delikwent już byłby na ...zielonej trawce !!!
I TO JEST WŁAŚNIE DEMOKRACJA...WŁADZA W RĘKACH LUDZI a nie taki ,demokratyczny CYRK,, z napisem POLSKA !!!!!!!!!!!!!

Ten POLSKI CYRK O NAZWIE ,,DEMOKRACJA,, nie pozwala nam Polakom na podejmowanie aktywności obywatelskiej o ile aktywnością można w takich okolicznościach nazwać raz na cztery lata ...głosowanie na KOLEJNYCH, w wyborach, gdzie w czasie kampanii wyborczej czaruje się Polaków pustymi hasełkami z kolorowymi balonikami w tle !

System finansowania partii politycznych Z NASZYCH PUBLICZNYCH PIENIĘDZY jest tak sprytnie utworzony,że hermetycznie zapewnia ale...NIE WYMIENIALNOŚĆ ,, ELIT,, za jakie o grozo uważają się obecni politycy ,,rządzący,, naszą Polską!

Poprzez nie szanowanie Polaków przez Platformę Obywatelską nakręca się spirala separacji i wrogości pomiędzy obu stronami, która dla polityków skończy się już niebawem marnie... TO JUŻ WIDAĆ,ŻE TO TYLKO KWESTIA CZASU !!!!!!!!!
Ordynarne partyjniactwo PO...tabloidyzcja wszelkich debat politycznych...personalne wewnątrz partyjne wojenki i to ostatnio wszelkimi możliwymi metodami w Platformie Obywatelskiej... kapowanie na samych siebie i upublicznianie afer nepotyczno-korupcyjnych...ZWYKŁY CHLEW A WOKÓŁ TYLKO SAME ŚWINIE !!! 

To fatalna i żenująca już Polaków jakość POLITYKI I NIBY DEMOKRACJI ostatnich lat w NASZEJ POLSCE...

Pamiętajcie !!! NIE IDĄC NA WYBORY ...DAJEMY SZANSĘ I JAKBY GŁOS ,,ZA, TYM POLITYCZNYM CWANIAKOM, KTÓRYM TO WŁAŚNIE NIE PRZESZKADZA A WRĘCZ JEST IM NA RĘKĘ, BO ONI SAMI DLA SIEBIE SĄ NAJWAŻNIEJSI I W TAKIM POŁOŻENIU CZUJĄ SIĘ NADZWYCZAJ WYBITNIE !

Nasze zwykłe ludzkie indywidualne postrzeganie świata jest TYM GŁÓWNYM ,,CZYMŚ,, które odpycha nas od takich polityków i takiej polityki!
MAMY ICH PO PROSTU W...no właśnie !!!
Nie wiem czy wiecie ale to jest najistotniejsze aż dla 8 z 10 badanych Polaków w tej kwestii...

POŁOWA POLAKÓW OPIERA SWÓJ ŚWIATOPOGLĄD NA WIERZE I ZASADACH RELIGIJNYCH A TAKIE KATEGORIE JAK POLITYKA CZY POLITYCY ALBO PARTIE POLITYCZNE DLA 50% NASZEGO NARODU...W OGÓLE NIE WYSTĘPUJĄ !!!
Z PUNKTU WIDZENIA WZORCÓW OSOBOWYCH, ZACHOWAŃ  DZIAŁAŃ KTÓRYMI SIĘ KIERUJEMY NA CO DZIEŃ - TE ORGANIZACJE I OSOBY MOGŁYBY W OGÓLE NIE ISTNIEĆ A JAK SAMI WIDZICIE PONAD POŁOWA POLAKÓW ...NAWET NIE ZAUWAŻYŁABY ICH ZNIKNIĘCIA !!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


A więc zaczynamy od PO...JEŚLI TO OSZOŁOMSTWO ZNIKNIE Z NASZEGO ŻYCIA TO TYLKO ZE 100% KORZYŚCIĄ DLA NAS SAMYCH !
A to po to,że niezmiennie wśród najcenniejszych wartości jakimi Polacy się w swym życiu kierują jest SZCZĘŚCIE RODZINNE (aż 84% badanych!) czego niestety te POlitycne dupki Polakom nie zapewniają skazując CAŁE RODZINY na życie emigrantów  poza granicami Polski !!!

No a teraz coś do przemyślenia :
MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W SPOŁECZNO-POLTYCZNYM ŻYCIU KRAJU INTERESUJE ...1% (słownie: JEDEN PROCENT!!!) POLAKÓW a wynika to chociażby z badania CBOS pt ,,normy i wartości w życiu Polaków,, przeprowadzone PODCZAS RZĄDÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ w dniach 10-16 czerwca 2010 roku na liczącej 977 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polacy MAJĄ DOŚĆ TYCH SAMYCH KRĘTACKICH TWARZY...MIERNOTY TAKIEJ ŻE W GALAKTYCE NIE ZNAJDZIESZ PODOBNEJ JAK W POLSCE....BRAKU UCZCIWOŚCI...RZETELNOŚCI...SKUTECZNOŚCI...MĄDROŚCI... ROZSĄDKU I ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NARÓD... BRAKU DBANIA O INTERESY PAŃSTWA BADZIEJ NIŻ O WŁASNE !!!!!


 Piszę jak jest....SMUTNE ALE PRAWDZIWE !


Krzysztof Kowalczyk