piątek, 4 października 2013

CHORE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE...część II.CHORE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE ...część II.


04 października 2013 roku


Terenowa  Brać Leśna Nadleśnictwa Trzebielino /RDLP Szczecinek/ od kilku dni ...PIJE ZE SZCZĘŚCIA !!!
DLACZEGO??!

Otóż kilka dni temu za trzy miesięcznym wypowiedzeniem został zwolniony z pracy przez obecnego nadleśniczego  jeden z dwóch inżynierów nadzoru, który SAM NA WŁASNEJ SKÓRZE NINIEJSZYM PRZEKONAŁ SIĘ,ŻE NIE DA RADY W LASACH PAŃSTWOWYCH PRZESTRZEGAĆ OCZYWISTYCH ZASAD,PRZEPISÓW WEWNĘTRZNYCH itp !!!

Od dłuższego już czasu docierały do pigipedii przeróżne opowieści na ten temat jakoby to ów inżynier nadzoru ,,dokucza,, swymi poglądami i wiedzą,, leśniczym w Nadleśnictwie Trzebielino a poprzez to atmosfera wewnątrz tej jednostki Lasów Państwowych zrobiła się coś na wzór ...PEŁNEGO,PRZELEWAJĄCEGO SIĘ NOCNIKA !!!

No dosadniej to określając...smród nie ziemski !!!

Nie chciałem w to g... wchodzić, będąc pewien iż zapewne niebawem któraś ze stron tego konfliktu NIE WYTRZYMA i zrobi się na tyle głośno,że MUSI SPAŚĆ CZYJAŚ GŁOWA !!!

No i oto poleciała głowa owego inżyniera nadzoru - według OFICJALNYCH WIEŚCI za konflikty wewnątrz nadleśnictwa Trzebielino, bez względu na to jak to obecny nadleśniczy ujmie tam na papierku ,,pożegnalnym,,

ALE JEST W TYM WSZYSTKIM PEWNO ..ALE !!!

Mało kto z Braci Leśnej wie,że AKURAT TERAZ, W CZASIE ZWOLNIENIA OWEGO INŻYNIERA NADZORU pewne służby w Polsce tj;
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego...Centralne Biuro Antykorupcyjne...Prokuratura za pomocą Policji - POSZUKUJE PRAWIE MILIONA ZŁOTYCH JAKI BEZPOWROTNIE ZGINĄŁ LASOM PAŃSTWOWYM PODCZAS PEWNEGO OFICJALNEGO PRZETARGU NA POZYSKANIE I ZRYWKĘ DREWNA W NADLEŚNICTWIE WARCINO, gdzie ów inżynier nadzoru a teraz TAK zwolniony był szefem tej jednostki w tym feralnym czasie !!!

Chodzi o Tadeusza Wentowskiego...
Znam go od wielu lat ; wiem iż jest służbistą CO ZAPEWNE ZGUBIŁO GO MOIM ZDANIEM NIE TYLKO W TRZEBIELINIE gdzie tamtejsze Zakłady Usług Leśnych również miały go dość dając temu tak zwany ,,rzeźbiarski dowód,, o którym TAKŻE  słyszałem!

Mało kto już pamięta ....A JA PAMIĘĆ MAM WYJĄTKOWO DOBRĄ, ....że temu samemu nadleśniczemu w Warcinie KIEDYŚ TAM - ktoś podesłał do nadleśnictwa paczkę, w której była ...BOMBA DOMOWEJ ROBOTY !!!
Tylko ogromne szczęście wówczas  sprawiło,że pakunek nie otworzono w sekretariacie nadleśnictwa a T.Wentowski zabrał przesyłkę do domu gdzie paczkę otworzyła jego małżonka ...NASTĄPIŁ WYBUCH I URWAŁ JEJ PALCE DŁONI!!!

MOŻE WRESZCIE JUŻ CZAS SIĘ ZASTANOWIĆ KOLEGO TADEUSZU CZY BYCIE SŁUŻBISTĄ POPŁACA W TAK CHORYCH POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH ???????????????!
CIĘŻKO TU JEST ZNALEŹĆ ODPOWIEDŹ...

W Lasach Państwowych takich jak te WYGRYWAJĄ TYLKO KRĘTACZE...UKŁADY...i chociażbyś góry przenosił - ZAWSZE BĘDZIESZ TEN NAJGORSZY BO SIĘ CZEPIASZ czasami ,,nieroba,,...lenia... TOLEROWANEGO ZŁODZIEJA...itd.itp.

No ale wracając to tego MILIONA ZŁOTYCH !!!

A konkretnie : 969.032,94 złotych !!!

Służby i prokuratura SZUKA TERAZ WINNYCH pt: DLACZEGO NIE POWIADOMIONO O TYM NATYCHMIAST ORGANÓW ŚCIGANIA ŻE TAKI ,,NUMER,, MIAŁ W FIRMIE LASY PAŃSTWOWE AKURAT MIEJSCE ?!!!

Żeby było ,,wesoło,, sprawa wyszła na jaw 27 stycznia 2010 roku a ...ORGANY ŚCIGANIA SZUKAJĄ DOPIERO PO TRZECH LATACH W ROKU 2013 WINNYCH ????!
Tego dnia jest sporządzony ...(cytat) ,PROTOKÓŁ Z KONTROLI DORAŹNEJ DOTYCZĄCEJ SPRAWDZENIA ANONIMOWEJ INFORMACJI O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH W PRZETARGU NA POZYSKANIE I ZRYWKĘ(...) ,, w Nadleśnictwie Warcino!!!

Kontroli dokonał NA POLECENIE DYREKTORA RDLP SZCZECINEK S.Cichoń leśny zespół ,,gończy,,w tradycyjnym W TAKICH SYTUACJACH SKŁADZIE : naczelnik wydziału JAKOBY KONTROLI I OCHRONY MIENIA Jerzy Pytlak i starszy specjalista d/s kontroli Tomasz Pałka !!!

,,KONTROLA,, pt: ,,GDZIE PODZIAŁA SIĘ BAŃKA,, była tak nakierowana aby ...PILNIE PUKNĄĆ WENTOWSKIEGO ZE STANOWISKA NADLEŚNICZEGO POD KĄTEM..... POTRZEB KADROWYCH TOWARZYSZY Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ !!!

Tam MUSIAŁ się znaleźć W NAGRODĘ ...obecny nadleśniczy Piątkowski chociażby za to,że był ,,JEDYNĄ ZASŁONĄ DYMNĄ,, W PO-LITYCZNYM ,,KONKURSIE,, NA STANOWISKO DYREKTORA RDLP SZCZECINEK, KTÓRY MUSIAŁ WYGRAĆ BO ...GAWŁOWSKI BY SIĘ ROZPŁAKAŁ JAK BÓBR no i powódź mamy w Warszawce!!!!!!!!!!!!!!!

DLACZEGO w 2010 roku NIKT tj: ani dyrektor RDLP Szczecinek S.Cichoń...ani naczelnik od kontroli donosów Jerzy Pytlak czy też jego st.specjalista Tomasz Pałka...ani ULOKOWANY W TAKICH OKOLICZNOŚCIACH (...oczywiście (sic!!!!!!) w ,,konkursie,,!) Sławomir Piątkowski  ...NIE POWIADOMILI ORGANÓW ŚCIGANIA OT TAK W RAMACH ,,RATUJ WŁASNĄ D..., że ZNIKNĄŁ MILION ZŁOTYCH WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDYWAŁY TO PLANY ROKU GOSPODARCZEGO W NADLEŚNICTWIE ????!

Polecam tu w/w ,,leśnym profesjonalistom,, art.304 par.2 kodeksu postępowania karnego ...

Wiecie DLACZEGO tego nie zrobiono NIEZWŁOCZNIE  ??!
BO TOWARZYSTWO PODANE POWYŻEJ NIE TRAKTUJE LASÓW PAŃSTWOWYCH JAKO INSTYTUCJĘ PAŃSTWOWĄ A WYŁĄCZNIE JAKO  ..SWÓJ POLITYCZNY ŻŁÓB, KORYTO ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz, skoro wiadomo ,iż PO TAKIM CZYMŚ, skoro Wentowski odważnie wziął WINĘ NA SIEBIE w 2010 roku (...rzadko kogo na TAKI GEST w Lasach Państwowych jest stać !!!) - TRAFIŁA SIĘ ,,OKAZJA,, W TRZEBIELINIE ABY GOŚCIA ZWOLNIĆ ZA TO CZY TAMTO ...a problem polega tu głównie na tym,że ORGANY ŚCIGANIA TERAZ PO 3 LATACH PYTAJĄ W 2013 ROKU ,,JAK TO JEST MOŻLIWE W LASACH PAŃSTWOWYCH,, ŻE PO CZYMŚ TAKIM ...FACET JEST PRZENIESIONY NA INNE STANOWISKO KIEROWNICZE W TYCH SAMYCH LASACH PAŃSTWOWYCH, KTÓRE BEZPOWROTNIE STRACIŁY MILION ZŁOTYCH W PRZETARGACH ????????????!

Oczywiście COŚ NA USPOKOJENIE teraz dodam :

FRAJEREM BYŁBY TEN, KTO PO TAKIM OKRESIE WIERZY, IŻ KOMUKOLWIEK W LP PROKURATOR POSTAWI ZARZUTY KARNE ZA NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW NA STANOWISKU KIEROWNICZYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To przecież ,,zaledwie,, MILION ZŁOTYCH...a Polacy w ,,LOTTO,, wygrywają więcej...to brak dostatecznych dowodów winy...to ,,ZNIKOMA WARTOŚĆ,, biorąc pod uwagę na przykład klęskę drzewostanów na Syberii PO UPADKU METEORYTU TUNGUSKIEGO...i tego typu ściemy, jakie dla prokuratora MUSZĄ się znaleźć na papierku i ...sprawa ad akta do archiwum !!!

TO SĄ WŁAŚNIE CHORE LASY PAŃSTWOWE, KTÓRE MEDIALNIE I STANOWISKOWO (...np: stanowisko NACZELNIK WYDZIAŁU KONTROLI I OCHRONY MIENIA !!!) TAK OTO MAJA DALEKO W D....... sprawy mienia Skarbu Państwa Lasy Państwowe !!!

Ciekawe CZY TADEK JUŻ WIE ...KTO GO ZAKAPOWAŁ PO TRZECH LATACH OD CZASU OWEGO PRZETARGU I NASŁAŁ KONTROLĘ DO NADLEŚNICTWA WARCINO ??!
Dodam tylko,że ów ,,ANONIM,, to pic na wodę fotomontaż ...A ,,ZAWIADOWCA,, ( KOLEGA WENTOWSKIEGO) ZA TĄ INFORMACJĘ 
SZYBKO AWANSOWAŁ W RDLP SZCZECINEK !!!!

I to także jest CHORE W PAŃSTWOWYCH LASACH W POLSCE...a na dodatek jak widać ,,po owocach,, - nawet tolerowane przez dyrektora RDLP Szczecinek !!!

Mało tego, z informacji jakie pigipedia zebrała W TEJ KWESTII wynika,że dyrektor RDLP Szczecinek kłamie w korespondencji iż sprawę PROWADZI OBECNIE POLICJA I PROKURATURA REJONOWA W SZCZECINKU o niedopełnienie obowiązków służbowych pracowników funkcyjnych Lasów Państwowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FAKTY SĄ INNE !!!

SPRAWĘ TĄ PROWADZI PROKURATURA NIE W SZCZECINKU A W MIASTKU (...właściwość miejscowa popełnienia czynu zabronionego zgodnie z kpk!!!!) pod sygnaturą akt : Ds. 739/13 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JAK NALEŻY W POLSKICH REALIACH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DOMNIEMYWAĆ...NIEBAWEM UMORZENIE SPRAWY !!!!

A tak na marginesie :

WIECIE W JAKI SPOSÓB ,,UZUPEŁNIONO,, TEN BRAK MILIONA ZŁOTYCH W KASIE NADLEŚNICTWA WARCINO ???!

...złożono wniosek do RDLP Szczecinek O DODATKOWE W DANYM ROKU ...WYCIĘCIE DRZEW W LESIE I SPRZEDANIE SUROWCA TAK, ABY KASA BYŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiecie o jaką masę tutaj chodzi  ??!
Aż 6.500 metrów sześciennych ...........I WSZYSTKO GRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( zgoda: ZZ-5-7031p-1/07 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Trudne ??! PROSTE ...czasami jak świński ogon !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I TO JEST TAKŻE DOWÓD NA ...CHORE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE !!!

A Tadek MUSIAŁ WŁAŚNIE TERAZ ZOSTAĆ ,,ŚCIĘTY,, ... TAK aby jakby co ,,drobne się zgadzały,, pewnym  POlitycznym dupkom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Piszę jak jest ....


Krzysztof Kowalczyk

PS.

KOLEJNE ODCINKI pt: ,,CHORE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE... ,, bedą jeszcze bardziej ciekawe a być może kiedyś KTOŚ NAPISZE SCENARIUSZ DO CIEKAWEGO FILMU O ZŁODZIEJACH I OSZUSTACH KTÓRYM PŁACI SKARB PAŃSTWA LP ZA TO BY ONI TEN SKARB ...OKRADALI BEZKARNIE !!!!!!!
Gang Olsena...czy ,,KWINTO,, - to na serio przy takich faktach ,,pikuś,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!)

A CO NA TO ...zastępca dyrektora generalnego d/s gospodarki leśnej niejaki Jan Szramka ????!

A O CO CHODZI???????????!  A CO SIĘ STAŁO??????????! COŚ TAKIEGO???????????! NIC NIE WIEM ?????????!!!!!

....CHORE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!