czwartek, 10 października 2013

CHORE LASY PAŃSTWOWE...częśćV.CHORE LASY PAŃSTWOWE...!!! część V.


10 października 2013 roku

,,Nadleśny lub leśny POWINIEN DOKŁADNĄ NAUKĘ POSIADAĆ I UMIEJĘTNOŚCI, jak bory i lasy jemu oddane pomnożyć i pelęgnować tak,
żeby co rok tyle drzewa  jak wypotrzebuje lub zetnie znowu był sposobnym zasiać lub młode drzewka zasadzić; dość że wszystkie 10 punktów wzwyż opisanych DOKŁADNIE POWINIEN WIEDZIEĆ, inaczej ten skarb największy naszego Księstwa  i każdego kraju NADLEŚNEMU I LEŚNEMU NIE MOŻNA W DOZÓR ODDAWAĆ I POWIERZYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1/ Kiedy każdy gatunek drzewa , które w naszym Księstwie w borach i lasach się znajdują , kwitnie;

2/ Kiedy nasienie każdego drzewa jest dojrzałe;

3/ Kiedy i w którym czasie zbierać i wysiać trzeba;

4/ Na jakiej roli każdy gatunek wysiać trzeba;

5/ Żeby też wiedział przeszkody, czemu niektóre nasiona się zepsuły i nie powschodziły;

6/ Kiedy i w jakim czasie , i jakim sposobem drzewa mają być ścinane;

7/ Jakim sposobem i jak dokładnie cenić każdego gatunek drzewa;

8/ Jak cały bór sosnowy i las szacować  powinien leśny umieć;

9/ Do czego każdy pień w borze jest najzdatniejszy;

10/ Wiele lat każdy pień jest stary (...)  .

JEŻELI WIĘC KAŻDY Z LEŚNYCH TE WSZYSTKIE PUNKTA DOKŁADNIE BĘDZIE WIEDZIAŁ - TO TAKIEMU MOŻNA W OPIEKĘ ODDAĆ I POWIERZYĆ BORY I LASY, INACZEJ NIE JEST GODZIEN IMIĘ NOSIĆ LEŚNEGO I DOSTAWAĆ PENSYJĘ, BO TAKI NIEUMIEJĘTNY WIĘCEJ SZKODY W BORACH NARODOWYCH POROBI, JAK POŻYTKU PRZYCZYNI ,,


(koniec cytatu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

,,KATECHIZM LEŚNY lub nauka krótka o zapytaniach y odpowiedziach dla Borowych którzy czytać y pisać koniecznie powinni, niżeli Rząd takiemu Borowemu dozór Borów y Lasów powierzyć może, a zwłaszcza gdy każdemu Oekonomowi też leśna nauka jest potrzebna iako Skarb naywiększy każdego kraiu dla Xięstwa  Warszawskiego od Rodaka tegoż Xięstwa wydany w Rawiczu w Drukarni J.C.S. Ludwika 1808 ..,,

Tak tak !!! Moi drodzy ...PRAGNĘ TYLKO CO NIEKTÓRYM ZADUFANYM nadleśnym,dyrektorom i leśnym niniejszym cytatem przypomnieć że LASY PAŃSTWOWE W POLSCE NIE MAJĄ JESZCZE 100 LAT a tekst i owe w bardzo pięknym języku pisane prawidła leśne były już znane od SETEK LAT WCZEŚNIEJ a zapisane w czasie już istniejącego  Księstwa!!!

Więc przyzwoitość niejednokrotnie NAKAZUJE tak zwanym ,,najmądrzejszym z najmądrzejszych LEŚNYCH GŁÓW w Polsce,, - że OBECNA PRACA LEŚNIKA W NASZEJ OJCZYŹNIE TO HONOR I TRADYCJE OGROMNEJ ILOŚCI POKOLEŃ LUDZI ODDANYM LASOM I ICH OCHRONIE TAKŻE WCZEŚNIEJ !!!!!!!!!!!!!!!

Coraz częściej czytam w branżowej prasie leśnej teksty, w których autorzy obecnie  ZAPOMINAJĄ O TYM,że Państwowe Gospodarstwo Leśne LASY PAŃSTWOWE jest utworzone tak szczerze mówiąc .. nie aż tak dawno !!!
A PRZECIEŻ JAKIEŚ INNE TROSKLIWE-LEŚNE DŁONIE I UMYSŁY  O LAS TAKŻE WCZEŚNIEJ SIĘ TROSZCZYŁY !!!

I tak oto od owego 1808 roku minęło ,,troszkę,, lat i mamy dziś rok 2013 !
Ponad 200 lat LASY W POLSCE CZEKAŁY NA ...skandale,wpadki, obciach i tego typu skrzętnie skrywane wieści !

Otwieram oto ,,LAS POLSKI,, nr 19/2013  (...serdecznie polecam WSZYSTKIM jego prenumeratę, bo na serio można tam znaleźć to czego szukacie o naturze nie tylko lasów ale i o naturze ludzi nimi zarządzającymi !) i czytam z niedowierzaniem ...

Niniejszym oto dowiaduję się,że CZŁOWIEK NR 2 W TYCHŻE POLSKICH  PAŃSTWOWYCH LASACH oświadcza publicznie podczas tegorocznego Zjazdu Towarzystwa Przyjaciół Lasu zorganizowanego na terenie RDLP Piła,że ...NIKT NIE ZASYPUJE GO MAILAMI Z PROPOZYCJAMI JAK RZĄDZIĆ W LASACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masakra i skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chodzi mi tu o z-cę Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych d/s gospodarki leśnej Pana JANA SZRAMKĘ, który w imieniu DGLP kurtuazyjnie witając gości owego zjazdu - zachęcał zebranych ...DO WIĘKSZYCH KONTAKTÓW Z DGLP !!!
No i gdyby facet na tymi słowy zakończył ...NIE BYŁOBY PLAMY !!!

Ale ten następnie czymś się ,,pochwalił,, tj : (CYTAT) ,, ZASYPUJCIE MNIE MAILAMI ZE SWOIMI POMYSŁAMI. MIJA PÓŁTORA ROKU ODKĄD JESTEM W WARSZAWIE A DOSTAŁEM DOTĄD TRZY PROPOZYCJE ,,

Półtora roku to jest aż 18 miesięcy A WIĘC OWE TRZY PROPOZYCJE tenże z-ca dyrektora generalnego LP dostaje ŚREDNIO...jedną na pół roku !!!!!!!!!!!!!!!!!

No nic tylko POGRATULOWAĆ trudom pracy w DGLP na tym tak odpowiedzialnym stanowisku ...CZYŻ NIE PRAWDA ???!  :)
Czy w ogóle Pan z-ca ma W TAKIEJ SYTUACJI chociaż czas na siusiu... ????!

UWAGA NA STRES WYNIKAJĄCY Z PRZEPRACOWANIA !!!

,,LEŚNICTWO JEST FORMĄ OCHRONY PRZYRODY,, takie słowa z którymi w 100% osobiście także się zgadzam zawarte były w pierwszym referacie jaki wygłosił Przewodniczący TPL Pan prof.A.Grzywacz.


W ten deseń - w swym wystąpieniu odwołując się do tematyki konferencji zorganizowanej w pilskiej dyrekcji Jan Szramka z-ca dyr.generalnego LP d/s gospodarki leśnej ,,dorzucił i swoje odkrycie,, tj ; ,, LEŚNICY  IDEALNIE NADAJĄ SIĘ DO ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ PRZYRODY ,, !!!!!!!!!!!

Na prawdę chylić czoło przy tym geniuszu myśli...Och!!! Nic tylko gratulować...

,,TO OSOBY KOMUNIKATYWNE, OTWARTE NA POMYSŁY,ZNAJĄCE PRAWO LEŚNE,, ...dorzucił J.Szramka !


No i tu niestety Panie z-co  DGLP ...NIE ZGADZAM SIĘ W 100 % !!!

W Lasach Państwowych na stanowiskach kierowniczych nadal pracują tacy ,,LEŚNICY,, którzy są tak otwarci na pomysły,że na koszt Skarbu Państwa LP jeszcze nie tak dawno temu  wybudowali ,,OBÓZ KONCENTRACYJNY DLA ZWIERZĄT,, który gdy za moją ,,sprawką,, zrobiło się głośno przemalowano na papierku nawet na  ....OŚRODEK REHABILITACJI DZIKICH ZWIERZĄT RDLP SZCZECINEK !!!

Dzięki Bogu już go nie ma ...pozostało klepisko, zdjęcia i wspomnienia o kretynie i debilu nadleśniczym, pomysłodawcy owego ,,ZWIERZĘCEGO AUSCHWITZ,, !!!!!!!!!

Teraz jest on po sąsiedzku ...osobą komunikatywną...zapewne OTWARTYM NA KOLEJNE  POMYSŁY...i nie koniecznie znającym prawo leśne !!!
ALE NAJWAŻNIEJSZE,ŻE MU ZA TO PŁACĄ CO MIESIĄC ...LASY PAŃSTWOWE !!! (sic!!!!!!!!!!!)


Jako zwykły,prosty leśnik uważam,że DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH czy też jego ZASTĘPCY ( tj; jeden od spraw ekonomicznych a drugi d/s gospodarki leśnej !!!) - obejmując to tak ogromnie ważne stanowisko w Polsce ...MAJĄ SWOJE POMYSŁY,WIZJĘ I DETERMINACJĘ ABY TE LASY UDOSKONALAĆ, POMNAŻAĆ, itd.itp !!!

A tu proszę, proszę z-ca dyrektora generalnego LP niczym żebrak PUBLICZNIE PROSI O ...POMYSŁY a na dodatek żali się, że od prawie półtora roku nikt o nim nie pamięta, bo e-maili dostał w ciągu tych 18 miesięcy TYLKO (...czy aż ??!) TRZY !!!


To żenada !!!

A GDZIEŚ TO PAN BYWAŁ PRZEZ TE OWE 18 MIESIĘCY PANIE SZRAMKA ,ŻE NIE BYŁO CZASU NA WCZEŚNIEJSZE SZUKANIE SKUTECZNYCH METOD I POMYSŁÓW NA LASY PAŃSTWOWE, ICH OCHRONĘ, POMNAŻANIE....?????????!
Ciekawy jestem czy TEGO TYPU LUDZIE w ogóle zastanawiają się,czy  ta owa ,,częstotliwość,, e-maili tj; JEDEN ŚREDNIO NA PÓŁ ROKU (sic!!!!!!!!!!!!!!) z nazwijmy to ,,pomysłami,, - jest wyrazem ...SZCZEGÓLNEGO ZAUFANIA DLA ICH  DOTYCHCZASOWYCH ,,OSIĄGNIĘĆ,, W LASACH PAŃSTWOWYCH ????????????!

COŚ JEST NA RZECZY gdyż :

W dniu 09 sierpnia 2013 roku otrzymałem odpowiedź z DGLP Warszawa podpisaną osobiście przez samego Dyrektora Generalnego tj;
Pana Adama Wasiak ( znak sprawy : GI-0600-1-8/13) min; na takie zapytanie kierowane przeze mnie do J.Szramki  (cytat) ,, CZY W SPOSÓB SKUTECZNY ZARZĄDZA PAN MIENIEM SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE NA OBECNYM STANOWISKU ZASTĘPCY DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH??!,,

Wiecie CO mi odpowiedziano ??!

Oto odpowiedź na to pytanie : (cytat) :,, ODPOWIEDŹ NA PYTANIE O OPINIE NIE JEST INFORMACJĄ PUBLICZNĄ,JEŻELI OPINIA TAKA NIE ZOSTAŁA DOTYCHCZAS WYRAŻONA W POSTACI DOKUMENTU. W TYM WYPADKU DOKUMENT TAKI NIE POWSTAŁ ,,

 
Logicznie myśląc SKORO NIE MA DOKUMENTU MÓWIĄCEGO O TYM,ŻE PAN JAN SZRAMKA W SPOSÓB SKUTECZNY ZARZĄDZA MIENIEM SKARBU PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE to ...muszą być jakieś powody, które uzasadniają BRAK TAKICH PREDYSPOZYCJI I  DOKUMENTÓW jak np; ...BRAK SKUTECZNEGO ZARZĄDZANIA TYM MIENIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeszcze bardziej mnie dziwi odpowiedź a zastanawia szczególnie na moje pytanie kolejne tj: ,, CZY MOŻNA MÓWIĆ O GOSPODARNOŚCI W DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH - SKORO W LATACH 2008-2010 ( DO WRZEŚNIA) KAPITAŁ 106,3 MILIONA ZŁOTYCH  ULOKOWANY W 25 PODMIOTACH(SPÓŁKACH) PRZEZ DYREKCJĘ GENERALNĄ LP DAŁ SKANDALICZNIE MAŁY ZYSK NA POZIOMIE ZALEDWIE 0,26 % TEGO KAPITAŁU ??!,,

Oto co mi odpisał Pan Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak (cytat:) ,, ODPOWIEDŹ JAK W PUNKCIE 1. ( ...czyli) ,,ODPOWIEDŹ NA PYTANIE O OPINIE NIE JEST INFORMACJĄ PUBLICZNĄ, JEŻELI OPINIA TAKA NIE ZOSTAŁA DOTYCHCZAS WYRAŻONA W POSTACI DOKUMENTU. W TYM WYPADKU TAKI DOKUMENT NIE POWSTAŁ ,, (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

To tylko ,,garstka,, odpowiedzi jakie uzyskałem jak dotąd z różnych miejsc na temat osiągnięć zawodowych np; z-cy dyr.generalnego LP Pana Jana Szramka A W TEJ SYTUACJI DOCHODZĘ DO JASNEGO WNIOSKU I ZACZYNAM GO ROZUMIEĆ DLACZEGO PUBLICZNIE PROSI O POMYSŁY   ...gdyż dostał ich TYLKO TRZY  jak jest w Warszawie od półtora roku!!!

Logicznie myśląc ...FACETOWI BRAKUJE POMYSŁÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!

A tak na marginesie to obecny dyr.RDLP Gdańsk Pan Zbigniew Kaczmarczyk odpowiedział mi w sposób MAŁO MNIE SATYSFAKCJONUJĄCY na moje 39 pytań dotyczących min. obecnego z-cy dyrektora generalnego LP d/s gospodarki leśnej !!!
PYTANIA TE ZNAJDZIECIE NA BLOGU ..a ja do tej odpowiedzi wrócę  w wielu postach pt; ,,CHORE LASY PAŃSTWOWE,, już lada moment!

Nadmienię tylko,że na temat PEWNEGO POMYSŁU PANA SZRAMKI SPRZED LAT GDY JE JAK WIDAĆ  POSIADAŁ a które zawarłem w pytaniu  do obecnego dyr.RDLP Gdańsk (Zb.Kaczmarczyk),, CZY PRAWDĄ JEST,że w okresie gdy Pan Jan Szramka pełnił funkcję dyrektora RDLP Gdańsk w latach 2001-2005 wyraził on zgodę NA ZAMIANĘ OKOŁO 1 HEKTARA LASU OCHRONNEGO należącego do Nadleśnictwa Wejherowo a położonego na Półwyspie Helskim ze znanym w kraju biznesmenem Panem ZBIGNIEWEM NIEMCZYCKIM lub jego małżonką
( HOTEL ,,BRYZA,, w Juracie na jego wniosek ??!,, otrzymałem ...BARDZO DYPLOMATYCZNĄ ODPOWIEDŹ !!!

Pan Kaczmarczyk pismem z dnia 11 września 2013 roku (znak sprawy : DK-0600-1/13) odpisał mi tak :
(cytat) ,,ZAMIANY TAKIE MIAŁY MIEJSCE - JEDNAKŻE OCENA ZASADNOŚCI TYCH ZAMIAN NIE NALEŻY DO MOICH KOMPETENCJI ,,

I słusznie Panie dyrektorze RDLP Gdańsk !!!

MUSICIE WIEDZIEĆ,ŻE TA ODPOWIEDŹ OBECNEGO DYREKTORA RDLP GDAŃSK DOTYCZY TAKŻE ...WYRAŻENIA ZGODY PRZEZ JANA SZRAMKĘ JAKO DYREKTORA RDLP GDAŃSK TAKŻE  NA ZAMIANĘ KILKUNASTU HEKTARÓW LASU (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) NALEŻĄCEGO DO NADLEŚNICTWA KARTUZY A POŁOŻONEGO W MIEJSCOWOŚCI SZYMBARK ZE ZNANYM NA POMORZU BIZNESMENEM DANIELEM CZAPIEWSKIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   
No Panie Szramka ???! JAK WIDAĆ ,,WYJĄTKOWYCH,, POMYSŁÓW TO PANU JEDNAK NIE BRAKUJE WIĘC PO CO TEN ,,PILSKI KABARET,, i publiczne żebranie o maile i kierowanie ich  osobiście do Pana w DGLP z kolejnymi pomysłami jak ,,UZDROWIĆ LASY PAŃSTWOWE,, ?????????????

CIEKAWY UZDRAWIACZ PGL LASY PAŃSTWOWE ...

TO JA NINIEJSZYM PANU PODRZUCĘ JEDEN :

Proponuję aby Pan skontaktował się z ambasadorem Federacji Rosyjskiej i zaproponował aby ZAMIENIĆ 20 HEKTARÓW OCHRONNYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH  POD WARSZAWĄ NA  3,5 HEKTARA LASÓW NA SYBERII  - tak aby w centrum Polski Rosjanie ustawili system swoich rakiet atomowych, bo przecież Amerykanie pod Słupskiem w Rędzikowie tarczę antyrakietową chcą cholercia stawiać ....!!!!!!!!!!!!!!  :)
PRZECIEŻ ROSJANIE GDZIEŚ MUSZĄ MIEĆ SZANSĘ  SIĘ BRONIĆ.........

Rzeczywiście z tego co widać  NIEKTÓRZY LEŚNICY SĄ BARDZIEJ NIŻ INNI  komunikatywni....OTWARCI NA POMYSŁY ...i znający prawo leśne !!!!!!!!!!!!!!!!! (sic!!!!)

Dowody macie powyżej...a niebawem zasypię dodatkowymi  ,,pigipedię,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A w tym miejscu POLECAM KAŻDEMU NIE TYLKO LEŚNIKOM ...zerknijcie do rozdziału 3 aktualnej ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku i poczytajcie JAK ,,OGROMNIE BEZCENNE ,, (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) w Polsce dla Lasów Państwowych są  ,,LASY OCHRONNE,,
a szczególnie te nad morzem Bałtyckim ...ograniczające powstawanie i rozprzestrzenianie się lotnych piasków albo...mających ,,SZCZEGÓLNE ZNACZENIE,,przyrodniczo - naukowe lub dla obronności i bezpieczeństwa Państwa !!!

SĄ BEZCENNE TAKŻE W TAKICH JAK OPISUJĘ ...INTERESACH, INTERESIKACH,UKŁADACH  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na pocieszenie :

Panie Szramka !!! NIE MA SIĘ CO ZAŁAMYWAĆ !!!!!!!!!!! MUSI PAN MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ,ŻE CZAS LECI I ...SĄ LEPSI JUŻ OD PANA !!!
Dla przykładu :

PAN JAK DOMNIEMYWAM NIE TYLKO SWOIM POMYSŁEM ZAMIENIŁ JAK SIĘ OKAZUJE KILKA LAT TEMU NA PÓŁWYSPIE HELSKIM OKOŁO 1 HEKTAR ,,BEZCENNYCH,, LASÓW OCHRONNYCH NALEŻĄCYCH DO SKARBU PAŃSTWA NA KORZYŚĆ OSOBY PRYWATNEJ NARODOWOŚCI POLSKIEJ  A W ROKU 2012 PLATFORMA OBYWATELSKA RĄCZKAMI PEWNEGO JEJ CZŁONKA, BURMISTRZA ...POD BACZNYM OKIEM OBECNEGO V-CE MINISTRA ŚRODOWISKA STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO TAKŻE Z TEJ PARTII POLITYCZNEJ - SPRZEDAŁA PRAWIE 10 HEKTARÓW LASÓW RÓWNIEŻ  OCHRONNYCH CUDZOZIEMCOM (BELGOWIE) W PASIE NADMORSKIM DARŁÓWKA WSCHODNIEGO !!!
TO PIĘKNY STARODRZEW W KTÓRYM STAŁY TABLICE ,,PARK MIEJSKI,, ...A SPRZEDANO GO JAKO ,,NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA NIE ZABUDOWANA,,

Szczegóły ...na ,,pigipedii,, ZAPRASZAM !!!!!!!!!!!!

Także jak z tego widać ...,,KTOŚ,, TU JEST JUŻ JAK MAWIA POWIEDZENIE OD DAWNA  ,,CIENKI BOLEK,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Piszę jak jest.....
Krzysztof Kowalczyk