środa, 2 października 2013

CHORE LASY PAŃSTWOWE...


   
CHORE LASY PAŃSTWOWE W POLSCE...


02 października 2013 roku


Piszę to jako leśnik,który ponad dwie dekady miał i ma nadal ,,okazję,, OGLĄDAĆ OD KUCHNI tą chorobę w Państwowym Gospodarstwie Leśnym ,,Lasy Państwowe,, w Polsce !!!

Dla osób nie związanych z leśnictwem w Polsce - ZAWÓD LEŚNIKA to czysty romantyzm,powołanie, piękna i spokojna praca, śliczny mundur, leśniczówka w lesie ...po prostu żyć i nie umierać !!!

NIC BARDZIEJ MYLNEGO I TO OD KILKU JUŻ LAT ...

Lasy Państwowe są BARDZO POWAŻNIE chore, bo panuje w nich ...ZAMORDYZM !!!!!!!!!!!!!!!!!
Na czym ów polega ??!

TO BARDZO PROSTE : jeśli chcesz pracować w LP to zapomnij co to twoje osobiste zdanie, poglądy, oceny czy opinie !!!
MASZ TYLKO PRZYTAKIWAĆ PRZEŁOŻONYM A SZCZEGÓLNIE SZEFOWI (np: nadleśniczemu, dyrektorowi regionalnemu itd!)NAWET JEŚLI DOSKONALE WIESZ,ŻE JEST TO ...GŁUPEK JAKICH ZE ŚWIECZKĄ SZUKAĆ NIE TYLKO W OWYCH LASACH PAŃSTWOWYCH  !!!

Przykre ??! ALE NIESTETY W WIELU PRZYPADKACH PRAWDZIWE...I TO W 100% !!!

Oczywiście można się buntować, postawić takiemu czy innemu ,,betonowemu BURAKOWI,, który jest w danej chwili szefem danego leśnika, ale NATYCHMIAST SĄ URUCHAMIANE PEWNE  ŁAJDACKIE MECHANIZMY JAKICH JEST NAPRAWDĘ MOC W LASACH PAŃSTWOWYCH a polegające na ,,zgnojeniu,, buntownika szybko i to  za wszelką cenę !!!

METOD JEST TYLE ILE DOSŁOWNIE DRZEW W LESIE ...

Buntownik o innych poglądach,któremu to i owo nie podoba się w LP jest non stop nękany kontrolami np; w terenie leśnictwa, gdzie wysłane ,,psy gończe nadleśniczego,, znajdują bardzo szybko ...DZIURĘ W CAŁYM !!!
Za wszelką cenę jest udowadniane,że buntownik O INNYCH NIŻ KIEROWNICTWO DANEJ JEDNOSTKI LASÓW PAŃSTWOWYCH POGLĄDACH to dureń, osioł, nie znający się na leśnym fachu i ...albo na pysk,na bruk, albo ZA ZGODĄ STRON OCZYWIŚCIE - na inne,niższe stanowisko zawodowe, czasami nawet w innym zakładzie !!!

DURNIE I SNOBY określają ten proceder w Lasach Państwowych w Polsce,że to  ..(cytat) ,,CELEM ODZYSKIWANIA ZAUFANIA,,!!!

Nic bardziej kretyńskiego, ale oczywiście to STANDARD jaki sobie funkcjonuje w tym zawodzie !!!

Od lat NIKT TEGO NIE USIŁUJE ZMIENIĆ a nie tylko ja mam przekonanie,że ...TOLERUJE TO ,,GÓRA,, tj: Dyrekcja Generalna LP w Warszawie, nie wspominając już o kilkunastu dyrekcjach regionalnych jakie są w terenie !!!

Do tego mobbing,NEPOTYZM JAKICH MAŁO OD  LAT, GDY W LASACH PAŃSTWOWYCH ZAGNIEŹDZIŁA SIĘ SZARAŃCZA Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ...która skubie i zżera je na maksa!!!

Oczywiście taki buntownik jeśli chce ,,pojechać po grzbiecie,, swego szefa który potraktował go jak durnia - mając dostęp do internetu czasami loguje się jako np; gajowy marucha no i ...DAWAJ PO NIM ILE TYLKO WLEZIE!!!
Podaje fakty raczej w 100% dowodzące,że dany szef jednostki w LP to kretyn,snob,betonowy obwieś, czasami nawet złodziej albo skorumpowany ,,dowódca,, itd.itd.itp !!!

JAK MYŚLICIE ...CZY KTOŚ SIĘ TAM ,,NA GÓRZE,, W LASACH PAŃSTWOWYCH TEGO TYPU ZAPISAMI NA FORACH INTERNETOWYCH PRZEJMUJE ????!

NIESTETY NIE ...I TO JEST WŁAŚNIE CHORE W TYCH LASACH, GDYŻ WIELOKROTNIE SĄ TO INFORMACJE PEWNE, Z KTÓRYCH KPI CAŁA POLSKA  A SZEFOSTWO LASÓW PAŃSTWOWYCH CHOWA GŁOWĘ W PIASEK BO TAK PRZECIEŻ BEZPIECZNIEJ !!!

Ciekawe czy oczka też zamykają... ???!   :)

Konfliktów ludzkich, zawodowych jest oczywiście moc ...ALE SĄ ONE SKRZĘTNIE UKRYWANE,,pod dywan,, TAK ABY NIE WYSZŁY NA ZEWNĄTRZ DO SPOŁECZEŃSTWA !!!
Bo to źle wpływa na ,,wizerunek Lasów Państwowych,, mawiają ...

Niestety ale są to ,,olewane,, przez przełożonych bardzo poważne problemy zawodowe naprawdę wielu krzywdzonych leśników, które mają natychmiast przełożenie na ich szczęście osobiste i życie rodzinne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE TAK DAWNO (...sprawa gorąca!) do jednego z dyrektorów regionalnych przyszła na rozmowę pracownica tej dyrekcji z informacjami o mobbingu, nepotyzmie i  w ogóle złej sytuacji w tym miejscu pracy !
Kobieta mówiła szczerze co jej leży na duszy... 
Czy myślicie że ów dyrektor cokolwiek zrobił aby to zmienić ???!
KRETYNEM JEST TEN ...KTO UWAŻA,ŻE TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE TAK DAWNO (...sprawa gorąca!) pewien dyrektor regionalny wysłał do właściciela jednego ze znanych leśnikom portali internetowych ...PEWNĄ OSOBISTĄ PROŚBĘ - ZAPYTANIE !!!
JAK MYŚLICIE JAKĄ ????????????????!

Otóż tak się jakoś,,PRZYPADKOWO,, złożyło,że ów dyrektor BYŁ BARDZO CIEKAW ...NUMERÓW IP KOMPUTERÓW Z KTÓRYCH, KTOŚ OPISUJE OSTATNIO JEGO REGIONALNĄ DYREKCJĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH W PRAWDZIWYM ŚWIETLE czego nie dostrzega nikt w DGLP Warszawa !!!

Informacja ta jest 100% I PROSZĘ WAS LEŚNICY TRAKTUJCIE TO JAKO ...........MOJE BEZPŁATNE OSTRZEŻENIE WAS PRZED TYM,ŻE ...PRAWDA NIE TYLKO W OCZY CO NIEKTÓRYCH  KOLE, ALE TEŻ MOŻE WAS BARDZO,BARDZO DROGO KOSZTOWAĆ!!!

No i teraz tak : dyrektor regionalny dostaje odpowiedź, zna już numer IP komputera i ...SPRAWDZA CZY JEST TO KOMPUTER LASÓW PAŃSTWOWYCH W JEGO DYREKCJI REGIONALNEJ, ALBO PROSI O TAKĄ INFORMACJĘ ZWROTNĄ SĄSIEDNICH DYREKTORÓW REGIONALNYCH i ...WSZYSTKO JASNE ???!!!

Tak oto  jeśli ktoś jest w ,,gorącej wodzie kąpany,, i nie potrafi inaczej, bo mądrzej wykorzystać swojej wiedzy  - PROBLEMY PRZYCHODZĄ DO WASZEGO BIURKA NIE KONIECZNIE SAME ...BO WRAZ Z SZEFEM !!!

Niebawem napiszę detale na ten konkretny temat ...będziecie mieli ubaw a  jednocześnie sami zrozumiecie pewną ,,pajęczynę powiązań,, nie tylko internetowych jaka funkcjonuje  w PGL Lasy Państwowe !!!
MOŻE OPUBLIKOWAĆ TO ZAPYTANIE PANA DYREKTORA REGIONALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH W ... DO TEGO PORTALU INTERNETOWEGO ?????????????????!
Macie jak w banku !!!  :)

A tak na marginesie : JAK MYŚLICIE JAKI TO DYREKTOR RDLP ???!  DO JAKIEGO PORTALU INTERNETOWEGO NAPISAŁ TO ZAPYTANIE ???!  (sic!!!!!!)
Pamiętajcie : PODPOWIEDŹ BRZMI...coś za coś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mało tego : portal ów CELOWO zakłada co chwilę hasłowy temat dyskusyjny  JAKOBY ,,ZATROSKANEGO O DOBRO LASÓW PAŃSTWOWYCH,, problemu  np: ,CZY ZŁODZIEJSTWO W LASACH PAŃSTWOWYCH POPŁACA ,, i niczym krokodyl czeka z otwartym pyskiem na ...WASZĄ REAKCJĘ (...a IP komputera z którego piszecie nie daj Boże z pracy SZCZEGÓLNIE !!!).

Nie ma nic darmo...COŚ ZA COŚ W LASACH PAŃSTWOWYCH OSTATNIO SZCZEGÓLNIE BARDZO OBOWIĄZUJE !!!

No a teraz może coś o ,,EKSPERYMENTACH,, w tychże samych lasach ...NA KOSZT SKARBU PAŃSTWA OCZYWIŚCIE !!!

Tak się akurat składa,że człowiek co rusz dowiaduje się o TAKIM BEZMÓZGOWIU w różnych częściach leśnej Polski jaki sobą reprezentują co niektórzy ,,konkursowi wybrańcy,, iż nie wiadomo od czego zacząć : CZY NAJPIERW PĘKAĆ ZE ŚMIECHU CZY PŁAKAĆ... A MOŻE LEPIEJ ODWROTNIE ???!

W PGL LP co roku kasy na inwestycje czy też realizację zwykłego roku gospodarczego wydaje się naprawdę dużo...
A KOŁO TEGO OD LAT ,,KRĄŻĄ REKINY,, BY COŚ DLA SIEBIE UCZKNĄĆ TU I ÓW...SKUBNĄĆ TANIM KOSZTEM  ...itd.itp!

Cóż robi taki dla przykładu nadleśniczy w ramach RWD (...czy przetłumaczyć Wam ów skrót RWD ??!)  (sic!!!)
Otóż Ratując Własną D... zawsze ,,zasłania się,, tak zwaną ,,PAPUGĄ,, czyli radcą prawnym,mecenasem który mu podpowiada w wielu ZBYT TRUDNYCH JAK DLA TAKIEGO SZEFA JEDNOSTKI sprawach !
Mało kto o tym wie,ale LASY PAŃSTWOWE SĄ STAŁĄ ,,KROWA DOJNĄ,, dla naprawę dużej rzeszy prawników, którzy SĄ WSZĘDZIE, W KAŻDYM NADLEŚNICTWIE, REGIONALNYCH DYREKCJACH CZY DGLP !!!
Dla nich owa ,,śmietanka,, ...PŁYNIE CO MIESIĄC NA ICH KONTA BANKOWE !
To pewny interes...TO PEWNA KASA BO Z LASÓW PAŃSTWOWYCH !!!!!!!!!!!!!!!!

Dla przykładu :
W OKRESIE ..DZIURY BUDŻETOWEJ,, JAKĄ NAM ZAFUNDOWAŁA PLATFORMA OBYWATELSKA W POLSCE - Pan Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak otrzymał 18 czerwca 2013 roku ciekawą SKARGĘ na niegospodarność pewnego nadleśniczego z RDLP Szczecinek!

Otóż KONKURSOWY a więc ,,najlepszy z najlepszych,, Nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino zatrudnił chyba..... NA RAZIE AŻ TRZECH RÓŻNYCH adwokatów,radców prawnych,mecenasów - NA KOSZT LASÓW PAŃSTWOWYCH !!!

Oto dowód NA NIEGOSPODARNOŚĆ W LASACH PAŃSTWOWYCH, ORAZ TOLEROWANIA ROZRZUTNOŚCI PRZEZ DYREKTORA REGIONALNEGO I GENERALNEGO LASÓW W POLSCE na przykładzie ...TYLKO TEGO NADLEŚNICTWA (a takich jest  łącznie w Polsce ponad 400!) :

1/ Kancelaria Adwokacka Pana Edmunda G. tylko w roku 2012 skasowała Warcino (LASY PAŃSTWOWE!) ...no i Skarb Państwa oczywiście na sumkę : 28. 782,00 złotych ,A TYLKO DO MAJA 2013 ROKU DODATKOWO kolejną sumkę...14.760,00 złotych !!!

2/ DRUGI radca prawny Pan Andrzej W. skasował TENŻE LEŚNY Skarb Państwa w tym samym Warcinie za 2012 rok na kwotę
1.537,50 złotych, by tylko do końca maja 2013 roku ,,wydoić,, z Warcina kolejne ...6.150,00 złotych !!!

3/ TRZECIA KANCELARIA tym razem Pana Józefa,Edmunda N. w roku 2012 skasowała nadleśnictwo w Warcinie (RDLP Szczecinek) na kwotę 13.000,00 złotych , by do końca maja 2013 roku ,,wyciągnąć,, ze Skarbu Państwa Lasy Państwowe kolejne
2.600,00 złotych .

Sumując to wszystko, TE TRZY PODMIOTY SKASOWAŁY WARCINO ZA ZGODĄ JEJ SZEFA TO JEST SKARB PAŃSTWA LASY PAŃSTWOWE   na ,,sumkę,, 44.119,50 złotych i do końca maja 2013 roku kolejne 23.510,00 złotych !

Wszystkie te dane uzyskaliśmy zgodnie z prawem  w ramach ...INFORMACJI PUBLICZNYCH !!!

A JA TAK SOBIE PYTAM:

A GDYBY TAK W TYLKO POŁOWIE NADLEŚNICTW W POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH ULOKOWAĆ BEZ KONKURSU TAK ZWANYCH ,,BARANÓW NIŻSZEGO SZCZEBLA,, NIŻ TE KTÓRE OD CZASU DO CZASU MAMY ,,OKAZJĘ,, NAPOTKAĆ NA LEŚNYCH ŚCIEŻKACH W POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH I TO POD WARUNKIEM,ŻE ...MASZ ZNALEŹĆ TAKIEGO RADCĘ PRAWNEGO KTÓRY SIĘ ZNA NA WSZYSTKIM A NIE TYLKO OGÓLNIKOWO NA GWIAZDACH - to czy nie byłoby taniej,oszczędniej itd.itp
Panie Dyrektorze Generalny LP ????????????????????!

NO CHYBA,ŻE TEN ,,LEŚNY CYRK,,W PGL LP  MA TRWAĆ DŁUŻEJ NIŻ....orkiestra świątecznej pomocy Jurka Owsiaka !!! (sic!!!!!!!!!!!!)

A gdyby ZA TEGO TYPU ,,EKSPERYMENTY,, W LASACH PAŃSTWOWYCH płacił ...nadleśniczy - TO CZY MÓGŁBY PO CZASIE BYĆ OKREŚLANY PRZEZ SWYCH PODWŁADNYCH SŁOWAMI ,,GOŁO-DUPIEC,, ???!

Piszę jak jest...a nie powinno być w POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH !!!


Krzysztof Kowalczyk


PS

W Nadleśnictwie Warcino tenże sam nadleśniczy EKSPERYMENTUJE także na wielu innych polach !!!
Ostatnio W BARDZO KRÓTKIM CZASIE zatrudnił na tym samym stanowisku pracy, SEKRETARZA BIURA, .. JUŻ CZWARTĄ Z KOLEI OSOBĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyżby bicie Rekordu Guinesa ?????????!
WSZYSCY otrzymali dodatkowe,po zwolnieniu - stanowiska pracy w tym samym nadleśnictwie ...OPRÓCZ JEDNEJ OSOBY, która nie przestała na tak zwaną ,,propozycję nadleśniczego -  NIE DO ODRZUCENIA,, tj ; (cytat) ,,WRÓCISZ PAN NA BIAŁYM KONIU JAK BĘDZIESZ PAN KAPOWAŁ NA INNYCH,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I jakież to ...,,normalne,, w PGL LP i czyż nie ,,słodkie,, ???!  :)

Stanowisko to odpowiada min; za ZAMÓWIENIA PUBLICZNE w LP a eksperymentujący NA KOSZT SKARBU PAŃSTWA nadleśniczy w Warcinie zatrudnia ponadto ...(DODATKOWO!!!) kancelarię zamówień publicznych ,,Conexis,, Pana Józefa,Edmunda N. który od 2012 roku do końca maja 2013 roku ,,wycenił się,, ku akceptacji  nadleśniczego w Warcinie na sumkę
...16.400,00 złotych !!!

I JAK TU NIE PORÓWNYWAĆ ROZRZUTNYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH ala Platforma Obywatelska do ...DOJNEJ KROWY ???!
Aż się samo prosi....

Kolega mi podpowiada : A MOŻE SŁOWO ,,LEŚNY BURDEL,, BYŁOBY WŁAŚCIWSZE ???????????!
Odpowiedzcie sobie sami ...