czwartek, 22 sierpnia 2013

PRAWDZIWA HISTORIA KASZUBSKIEGO CHARAKTERU...ZDRAJCA I SZPICEL!!!PRAWDZIWA HISTORIA KASZUBSKIEGO CHARAKTERU...ZDRAJCA I SZPICEL !!!

22 sierpnia 2013 roku


Niniejszym postem UDOWODNIĘ WAM ,że ...KASZUBI W POLSCE MAJĄ SIĘ ZA KOGO WSTYDZIĆ !!!
Oczywiście jest to autentyczna historia RODOWITEGO KASZUBA ujęta w detalach jego łajdackiego charakteru cwaniaka, zdrajcy.. itp.
KOLEJNY POST (część II)  BĘDZIE DOTYCZYŁ ...TAKŻE KASZUBA - NAJWIĘKSZEGO MORDERCY POLAKÓW OSTATNICH DZIESIĘCIOLECI !!!
Menda jakich naprawdę mało...

TEMAT KASZUBSKI poruszam nie przypadkowo więc ZACHĘCAM WAS WSZYSTKICH do historii postów na pigipedii a dotyczących właśnie osób zatrudnionych
lub wyrzuconych z Lasów Państwowych - a publicznie chwalących się KASZUBSKIM POCHODZENIEM !!!
,,Tajemnica pokoju nr 43,, czy też ,,FAŁSZ I ZAKŁAMANIE... ,, to posty dotyczące aktualnie osób lub terenów związanych z KASZUBAMI !!!
Po przeczytaniu tego oraz kolejnego postu - sami uznacie OBIEKTYWNIE,że tak jak Niemcy mają się ,,KOGO,, wstydzić (ADOLF HITLER!) tak samo KASZUBI W POLSCE
zapominają o swoich ,,rodzynkach,, ... którzy WYJĄTKOWO PRZYSŁUŻYLI SIĘ W TYM, BY WYMORDOWAĆ LUB ZNISZCZYĆ NARÓD POLSKI !!!

Zadając JAK SIĘ OKAZUJE BARDZO,BARDZO TRUDNE PYTANIA z-cy dyr.Generalnego Lasów Państwowych (Jan Szramka) a związanego od wielu lat z ..KASZUBAMI, wspomniałem o SZYMBARKU i idiotycznym wycinaniu zdrowego,dorodnego drzewa z lasów państwowych RDLP Gdańsk TYLKO PO TO ABY BIĆ JAKIŚ NIE MNIEJ KRETYŃSKI  REKORD POD KĄTEM ...NAJDŁUŻSZEJ DESKI ŚWIATA !!!


Jakoś nikt dotąd nie pomyślał o tym (... A KIERUJĘ TĄ SUGESTIĘ DO POMORSKICH LEŚNIKÓW!) - aby na tej desce napisać farbą ,,OSTATNIA DESKA RATUNKU PRZED TEGO TYPU DEBILIZMEM,, gdyż w mojej nieskromnej ocenie lepiej jest się pochwalić ZDROWYM,OGROMNYM I NADAL ROSNĄCYM DRZEWEM niż nawet deską o długości od biura RDLP Gdańsk aż po sam gabinet z-cy dyr.generalnego LP J.Szramki w Warszawie!

Czy byliście kiedykolwiek w SZYMBARKU ??!
POLECAM BO NAPRAWDĘ WARTO a sam osobiście ,,zaliczyłem,, NIE TYLKO spacer w domu zbudowanym w sposób odwrotny od normalności tj;dachem do dołu a także wejście do bunkra zbudowanego na wzór tego jaki był robiony przez partyzantów z ,,GRYFA POMORSKIEGO,,

NO I TU SIĘ ZACZYNA SEDNO TEMATU ZWIĄZANEGO Z MOIM POSTEM !!!

KASZUBI CHWALĄ SIĘ ,,GRYFEM POMORSKIM,, I WALKĄ PRZECIWKO FASZYSTOM ALE...DLACZEGO NIKT Z NICH NIE POCHWALI SIĘ,ŻE TO WŁAŚNIE NIKT INNY A TYLKO KASZUB ZAMORDOWAŁ DOWÓDCĘ ,,GRYFA POMORSKIEGO,, ( Józef DAMBEK!)  i przyczynił się do aresztowania i wymordowania przez Niemców wielu partyzantów ,,GRYFA,,  ?!!!

Rozpracowywaniem polskiego ruchu oporu na całym Pomorzu zajmowała się CENTRALA GESTAPO W GDAŃSKU i podległe jej placówki terenowe,dysponujące rozbudowaną siecią agentów.

TYLKO JEDEN Z NICH (...A BYŁ TO OCZYWIŚCIE KASZUB !!!) DOCZEKAŁ SIĘ W CZERWCU 1944 ROKU OSOBISTEGO,PISEMNEGO PODZIĘKOWANIA OD REICHFUHRERA SS HEINRICHA HIMMLERA A TAKŻE ODZNACZENIA ORAZ 5 TYSIĘCY MAREK ZA WYKONANIE ZADANIA ZLECONEGO PRZEZ GŁÓWNY URZĄD BEZPIECZEŃSTWA RZESZY (RSHA) W BERLINIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
TYM ZADANIEM BYŁO WYTROPIENIE I ZABICIE  PRZYWÓDCY TAJNEJ ORGANIZACJI WOJSKOWEJ ,,GRYF POMORSKI,, A DOKONAŁ TEGO ...KASZUB (!!!), FUNKCJONARIUSZ GESTAPO używający pseudonim ,,HANS,, (Johannes) KASSNER.
Dla przyjaciół po prostu ...JANEK !!!

CIEKAWIE BY TO MUSIAŁO WYGLĄDAĆ,GDYBY TĄ AUTENTYCZNĄ HISTORIĘ ROZBICIA ,,GRYFA POMORSKIEGO,, ...POWIESZONO TUŻ PRZY WEJŚCIU DO OWEGO BUNKRA W SZYMBARKU CZY TEZ PRZY KAŻDYM POMNIKU NA POMORZU KTÓRY UPAMIĘTNIA BOHATERSKĄ WALKĘ TEJ ORGANIZACJI !!!

A ów HANS KASSNER nazywał się tak naprawdę ...JAN GERARD KASZUBOWSKI i urodził się 05 października 1902 roku we wsi BOLESŁAWOWO pod Skarszewami W KASZUBSKIEJ RODZINIE!
Pod koniec 1918 roku wrócił jego ojciec z niewoli na froncie wschodnim i starał się nauczyć JANKA języka rosyjskiego, nie przewidując JAK BARDZO TO MU SIĘ PRZYDA W PRZYSZŁOŚCI !
W 1919 roku poślubił POLKĘ - KASZUBKĘ Gertrudę KREFT, co pozwoliło mu tym samym uzyskać ...OBYWATELSTWO WOLNEGO MIASTA GDAŃSK !
Pracował w różnych firmach,zawodach i studiował PSYCHOLOGIĘ, której nigdy nie ukończył ale za to ZNAJOMOŚĆ LUDZKIEJ NATURY  bardzo mu się przydała !!!

W roku 90 rocznicy Polskiego Związku Łowieckiego (2013) nie mogę tu zapomnieć,że TO KASZUBSKIE ŚCIERWO (...jak sami się zaraz przekonacie!) Jan Kaszubowski
...NAMIĘTNIE POLOWAŁ z oficerami gdańskiej policji !!!  :)
 W kwietniu 1937 roku zatrudniono go w przedstawicielstwie OPLA na kraje bałtyckie (KANNENBERG AUTOMOBILE) a firma ta była wykorzystywana do ...LEGALIZACJI DZIAŁALNOŚCI WYWIADOWCZEJ ABWEHRY !!!

SZPIEGOWANIE NA RZECZ HITLEROWCÓW ów kaszub zaczął przed II wojną światową w ramach swych częstych ,,podróży handlowych,, po Pomorzu !
Oczywiście stał się OBIEKTEM ZAINTERESOWANIA ... POLSKIEGO KONTRWYWIADU !
Często bywał w Gdyni, znał topografię miasta i jej mieszkańców...
TUŻ PRZED WYBUCHEM WOJNY ZOSTAŁ POWOŁANY DO ...NIEMIECKIEJ POLICJI !!! 

JAK TO KASZUB ...DLA KASY I STANOWISKA ZROBI WSZYSTKO !!!   :)

Na przełomie 1939/1940 roku Niemcy w Lasach Piaśnickich  pod Wejherowem WYMORDOWALI KILKUSET GDYŃSKICH ZAKŁADNIKÓW...
W roku 1947 gdynianka ELŻBIETA CETKOWSKA zeznała,że kierowcą komendanta Schutzpolizei płk.HEINZ GRIEP był ...gdańszczanin KASZUBOWSKI !!!

Po tym mordzie KASZUB ten został kierowcą...tłumaczem...i CZŁOWIEKIEM DO SPECJALNYCH ZLECEŃ - pierwszego prezydenta niemieckiej policji w Gdańsku Christopha Diehma, który ODPOWIADAŁ ZA ORGANIZACJĘ WYSIEDLEŃ LUDNOŚCI POLSKIEJ JESIENIĄ 1939 ROKU !!!
Diehm mieszkał wówczas w Gdyni na Kamiennej Górze...

W 1942 ROKU KASZUBOWSKI PRZESZEDŁ DO PRACY W GDAŃSKIM GESTAPO...


WIOSNĄ 1940 ROKU GRUPA KONSPIRATORÓW Z JÓZEFEM DAMBKIEM NA CZELE UTWORZYŁA ,,GRYFA POMORSKIEGO,, A W 1941 ROKU POD BYTOWEM
DOSZŁO DO POŁĄCZENIA TRZECH GRUP KONSPIRACYJNYCH, KTÓRE WSPÓLNIE PRZYJĘŁY NAZWĘ  TAJNA ORGANIZACJA WOJSKOWA ,,GRYF KASZUBSKI,,

Dambek został v-ce prezesem organizacji ...

W SZCZYTOWYM OKRESIE ROZWOJU PODZIEMNA ARMIA POMORSKA LICZYŁA OKOŁO 20 TYSIĘCY CZŁONKÓW - WŚRÓD KTÓRYCH BYŁO WIELU LEŚNIKÓW!!!

I tu ogromnie zachęcam do zdobycia z RDLP Toruń arcy ciekawej książki wydanej przez POLSKIE TOWARZYSTWO LEŚNE - ODDZIAŁ W TORUNIU pt: ,,Z DZIEJÓW DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W TORUNIU 1925-2010,, w którą moc swego patriotycznego serca włożył Pan TADEUSZ CHRZANOWSKI z RDLP Toruń !
Jest tam mnóstwo wiedzy i faktów o ,,GRYFIE,, i leśnikach ...

W lipcu 1942 roku komendantem ,,Gryfa,, został mjr JÓZEF GIERSZEWSKI ,,RYŚ,, który był zwolennikiem zjednoczenia z AK a ponadto ...KRYTYKOWAŁ Józefa Dambka za to,ze w takich warunkach konspiracji ten ŚCIŚLE EWIDENCJONUJE CZŁONKÓW ,GRYFA,, !!!

Rok później ,,RYŚ,, został zamordowany NA POLECENIE SWEGO ZASTĘPCY i tak oto Józef Dambek - został NUMER JEDEN W ,,GRYFIE,, !!!
Wkrótce jego ,,ścieżki,, zeszły się właśnie z agentem gestapo KASZUBOWSKIM ...

Dnia 06 lutego 1944 roku gestapo zatrzymało w Tczewie członka Komendy Powiatowej ,,Gryfa,, ANDRZEJA FRANKOWSKIEGO a w jego mieszkaniu znaleziono ZNAK ROZPOZNAWCZY ,, ząbkowana karteczkę,,
OSOBA, KTÓRA ZGŁASZAŁA SIĘ Z PASUJĄCYM IDEALNIE KAWAŁKIEM KARTECZKI - MIAŁA BYĆ ,,ZAUFANYM ŁĄCZNIKIEM,,
Koło domu bitego w więzieniu Frankowskiego gestapo zastawiło sieci, w które wpadali łącznicy ,,Gryfa,,.

WIELU Z ŁĄCZNIKÓW BIŁ I KATOWAŁ WŁASNORĘCZNIE ...TENŻE KASZUB (Jan Gerard Kaszubowski) !!!
Gestapo tym samym przerwało łączność pomiędzy komendami powiatowymi w Tczewie i Starogardzie a Komendą Naczelna ,,Gryfa,, ...

dowódca Dambek ukrywał się ww wsi SIKORZYNO i wysłał do domu Frankowskiego nie wiedząc CO SIĘ STAŁO kolejną łączniczkę AGNIESZKĘ REFLIŃSKĄ oczywiście z ząbkowaną ,,karteczką,, która wpadła w łapy gestapo!
TRZECIEGO DNIA KATOWANIA podszedł do niej agent gestapo ...JAN KASZUBOWSKI !!!  :)

Reflińskiej oznajmiono,że jeśli nie wskaże gdzie znajduje się ,,LECH,, ( Józef Dambek) - to Niemcy rozstrzelają ją, całą rodzinę i wieś !
Dnia 04 marca 1944 roku Reflińska doprowadziła AGENTA GESTAPO (...KASZUBA !!!) do wsi Sikorzyno, którego przedstawiła JAKO PANA BRZÓZKĘ, ZASTĘPCĘ FRANKOWSKIEGO (...którego katowali gestapowcy!!!).
Gdy Dambek opowiadał nieświadom agentowi gestapo Kaszubowskiemu przez godzinę o min. skrzyni z dokumentami członków ,,Gryfa,, - GESTAPO I ŻANDARMERIA OTACZAŁO KORDONEM CAŁĄ TA WIEŚ !!!

Brat Reflińskiej OSTRZEGŁ ICH PODCZAS TEJ ROZMOWY że nadchodzą Niemcy, więc wybiegli z domu...
DAMBEK dowódca ,,GRYFA,, raczej zorientował się,że MA DO CZYNIENIA Z PROWOKATOREM więc biegł nie w stronę obstawionego przez gestapo lasu JAK CHCIAŁ ,,BRZÓZKA,,  a jeziora, które nie było zabezpieczone...

KASZUBSKI GESTAPOWIEC BYŁ SZYBSZY I ZASTRZELIŁ W TYCH OKOLICZNOŚCIACH DOWÓDCĘ ,,GRYFA,, JÓZEFA DAMBEK...

O akcji tej i jej randze podkreślał WEWNĘTRZNY BIULETYN rozsyłany przez Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy w Berlinie do WSZYSTKICH PLACÓWEK GESTAPO NA TERENIE RZESZY, w którym 14 kwietnia 1944 roku informowano :
(cyt) ,, ZOSTAŁ SCHWYTANY PRZEZ ZRĘCZNEGO URZĘDNIKA KRYMINALNEGO , ZNANY OD LAT DOWÓDCA I ORGANIZATOR LUDWIK (sic!!!) DAMBEK ps.,,ADAM KIL,, ,,JUR ADAM,, i ,,LECH,,.  W TRAKCIE ARESZTOWANIA DAMBEK ZOSTAŁ ZASTRZELONY.PODCZAS DALSZYCH CZYNNOŚCI ZABEZPIECZONO MATERIAŁY NACZELNEGO DOWÓDZTWA  ,,G.P.,,
ZABEZPIECZONO TEŻ ZASZYFROWANE ARCHIWUM ZAWIERAJĄCE SPISY CZŁONKÓW.
JEDEN Z SZYFRÓW JEST ZNANY (...) OBECNIE ZNANYCH JEST 1300 CZŁONKÓW. DO TEGO DOJDZIE OKOŁO 2000 Z TRZECH POWIATOWYCH KOMEND, A TO CHOJNICE,KARTUZY I STAROGARD GDAŃSKI. ŁĄCZNIE MOŻNA LICZYĆ NA USTALENIE IMIENNE OKOŁO 5000 CZŁONKÓW,,

I tak po tym obóz koncentracyjny Stutthof zaczął się zapełniać TYSIĄCAMI POLAKÓW I KASZUBÓW TAKŻE , którym jako przyczynę aresztowania wpisano w aktach
,,RUCH OPORU,, ( ,,WIDERSTAND - BEWEGUNG,, ) !!!

A wszystko ,,dzięki,, KASZUBSKIEJ ŚWINI ... 

Kaszubowski na początku 1945 roku UPOZOROWAŁ WŁASNĄ DEZERCJĘ ZE SŁUŻBY W GESTAPO (...wiedząc że jego dokumenty są spalone!!!) - ułatwił nawet kilku Polakom ucieczkę z obozowych ,,marszów śmierci,, ze Stutthofu...
Wywiózł swoją rodzinę na wieś pod Kartuzy a sam wrócił do Gdyni gdzie 26 marca 1945 roku został aresztowany przez Rosjan!

JEGO WIEDZA BYŁA ROSJANOM BARDZO PRZYDATNA ...SYPAŁ GESTAPOWCÓW I AGENTURĘ więc go nie rozstrzelano!
SYPAŁ SOVIETOM TAKŻE CZŁONKÓW ,,GRYFA POMORSKIEGO,,...

W lipcu 1945 roku Rosjanie przekazali Kaszubowskiego do Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w ...Koszalinie, gdzie kontynuowano śledztwo!!!
TAM PRZEDSTAWIŁ SIĘ JAKO ...ANTYFASZYSTA, AGENT POLSKIEGO WYWIADU ORAZ WSPÓŁPRACOWNIK WYWIADU SOWIECKIEGO !!! :)

Przedstawiał podziemie ,,GRYFA POMORSKIEGO,, zawsze jako strukturę ,,reakcyjną,, związaną z rządem londyńskim!!!

W sierpniu 1945 roku znalazł się w więzieniu MBP na Pradze - GDZIE Z PAMIĘCI OPISAŁ UB STRUKTURĘ ORGANIZACYJNĄ ,,GRYFA POMORSKIEGO,, JEGO OBSADĘ PERSONALNĄ, ORAZ STRUKTURY TERYTORIALNE !!!
OPRÓCZ TEGO ZAPOZNAŁ UB DODATKOWO JESZCZE Z WIEDZĄ NA TEMAT 7 INNYCH ORGANIZACJI PODZIEMNYCH NA POMORZU ...

I tak oto do sovieckich obozów na Syberii trafiali członkowie ,,GRYFA POMORSKIEGO,, którym sovieci wmawiali,że NIE WALCZYLI Z NIEMCAMI A SZYKOWALI SIĘ DO ROZPRAWY Z ARMIĄ CZERWONĄ !!!

Nawet ci, którzy zostali uprzednio uwolnieni z obozu koncentracyjnego Stutthof jak np; DOMINIK PIECHOWSKI - którego sovieci wywieźli i zakatowali w kopalni złota na Kołymie...

A KASZUBOWSKI ???!

Stał się wolnym człowiekiem ...

W jednym ze swoich życiorysów napisanych własnoręcznie po II wojnie światowej w więzieniu MBP pisał : (cytat) ,, NADMIENIAM,ŻE OTRZYMAŁEM W DOMU WYCHOWANIE POLSKIE I CZUŁEM SIĘ ZAWSZE POLAKIEM. W DOMU RODZICIELSKIM MÓWIONO ZAWSZE PO POLSKU,,

Tak na marginesie : młodszy brat Jana Kaszubowskiego - HENRYK  był w 1939 roku żołnierzem Wojska Polskiego w Tczewie i dostał się do niewoli niemieckiej!
Pół roku służył w niemieckiej Hilfpolizei a na przełomie 1942/43 roku został powołany do ...WEHRMACHTU !
Po dostaniu się do niewoli w Paryżu ...WSTĄPIŁ DO POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH I POZOSTAŁ W WIELKIEJ BRYTANII !!!


Od października 1945 roku Kaszubowski działał jako...AGENT KOMUNISTYCZNEJ BEZPIEKI W POLSCE ale będąc zbyt znany na Pomorzu - znalazł się na Śląsku !!!
TAM ZNALAZŁA SIĘ I JEGO CAŁA RODZINA...

Pod koniec 1947 roku przejął go nawet jako ,,speca,, Departament VII MBP który DOSKONALE ZNAŁ GESTAPOWSKĄ PRZESZŁOŚĆ KASZUBA !!!
Tam właśnie mówiono o nim tak : (cyt) ,, DOBRY AKTOR! BARDZO LUBI PIENIĄDZE I BARDZO LUBI SWÓJ KUPIECKI ZAWÓD,,

W latach 1948- 1953 Jan Kaszubowski stał się agentem komunistycznej bezpieki na terenie ...NIEMIEC (!!!)
Wydano mu dokumenty na nazwisko...HANS KASSNER ( pseudonim ,,Larsen,, i ,,Kersten,, )

DOKUMENTY JEGO DZIAŁALNOŚCI ZNAJDOWAŁY SIĘ W ,,ZBIORZE ZASTRZEŻONYM,, Instytutu Pamięci Narodowej do końca 2007 roku...
AKTA SA JUŻ ODTAJNIONE ALE ...KOMUŚ BARDZO ZALEŻAŁO NA TYM,ŻE POWYRYWANO Z NICH WIELE STRON I NIE WIADOMO W JAKIM CZASIE !!! :)


Polecam nie tylko KASZUBOM W LASACH PAŃSTWOWYCH kolejną książkę Fabrizio Calviego (2008) pt ; ,,PAKT Z DIABŁEM,, gdzie możecie sobie ZNALEŹĆ KILKA INFORMACJI O WASZYM ZIOMKU JANIE,GERARDZIE KASZUBOWSKIM !!!
Calvi pisząc ta książkę KORZYSTAŁ Z ODTAJNIONYCH AKT C.I.A.  Z WASZYNGTONU ...

Wśród nich jedna brzmi wręcz sensacyjnie :
(cytat) ,, RZĄD NIEMIECKI BRAŁ POD UWAGĘ JEGO KANDYDATURĘ PRZY OBSADZANIU STANOWISKA KIEROWNICZEGO W ORGANIZOWANYM WŁAŚNIE
Bfv ( KONTRWYWIAD) ,,

Podejrzewany o NIELOJALNOŚĆ KASZUBOWSKI - został zwabiony przez bezpiekę do Berlina, następnie porwany i przewieziony do Warszawy!!!
W listopadzie 1954 roku SKAZANO GO NA DOŻYWOCIE...
Wyrok odsiadywał we Wronkach , gdzie był bibliotekarzem cieszącym się dobrą opinią!

JUŻ W 1957 ROKU RADA PAŃSTWA ZŁAGODZIŁA MU KARĘ DO 12 LAT...A 31 GRUDNIA 1958 ROKU (!!!) WYPUSZCZONO GO WARUNKOWO NA WOLNOŚĆ !!!
W 1959 ROKU KASZUBOWSKI WYJECHAŁ DO NIEMIEC...

Kaszubowski biegle władał językiem polskim, niemieckim i kaszubskim a ponadto PŁYNNIE ROZMAWIAŁ po angielsku,francusku,szwedzku i znał dobrze podstawy języka rosyjskiego !!!

PODOBNO ZMARŁ W 1969 ROKU W RFN...

WIDZIANO GO ŻYWEGO W MONACHIUM 1972 ROKU...

PODOBNO BYŁ TAKŻE AGENTEM WYWIADU FRANCUSKIEGO...KONTRWYWIADU BRYTYJSKIEGO... I AMERYKAŃSKIEJ C.I.A.  !!!

Pozostaję teraz w nadziei ,że KASZUBI Z POMORZA w tym ci obecnie pracujący w PGL Lasy Państwowe BĘDĄ MOGLI SIĘ PUBLICZNIE POCHWALIĆ ,,ZIOMKIEM,,Janem,Gerardem Kaszubowskim, który tak mordował i sprzedawał za jakąś mamonę NARÓD POLSKI !!!

DLATEGO TEŻ OSOBIŚCIE PRZESTRZEGAM WAS PRZED NIEKTÓRYMI KASZUBAMI ZATRUDNIONYMI NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH, KTÓRZY DLA KASY I JAK NAJDŁUŻSZEGO TRWANIA NA SWYM INTRATNYM STANOWISKU ZROBIĄ WSZYSTKO ...I SPRZEDADZĄ WSZYSTKICH !!!

Niejeden z nich to niczym Kaszubowski ,,Lewpomorski,, (...sic!!!!) a tak w rzeczywistości tylko -,,zwykła,, MENDA !!!!


Piszę jak jest ....


Krzysztof Kowalczyk


PS. ZAPRASZAM NIEBAWEM NA CZĘŚĆ II  !!!  :)