środa, 21 sierpnia 2013

NADLEŚNICTWO SŁAWNO - LESNICY BIJĄC REKORDY POLSKI W POZYSKANIU DREWNA ZAPOMNIELI WYWIEŹĆ JE PRZEZ KILKA LAT Z LASU!!!NADLEŚNICTWO SŁAWNO - LEŚNICY BIJĄC REKORDY POLSKI W POZYSKANIU DREWNA, ZAPOMNIELI  WYWIEŹĆ JE PRZEZ KILKA LAT  Z LASU ...
21 sierpnia 2013 roku

Brzmi to KOMICZNIE ale to 100% fakty ...
Zresztą zobaczcie sami to miejsce w leśnictwie Janiewice, które wraz z tym drewnem wskazałem inspekcji DGLP jaka zjawiła się w Nadleśnictwie Sławno na kontrolę mojej skargi w sierpniu 2013 roku...

DLA NIE WTAJEMNICZONYCH DODAM tylko,że cały ten surowiec jak to mówią  ,,zgnojono,, tzn: uległ on deprecjacji w wyniku ,,zbytniego,, BO WIELOLETNIEGO przelegiwania w lesie... :)

GDYBY DLA PRZYKŁADU DANY OBYWATEL RZECZPOSPOLITEJ UKRADŁ LUB PRZYWŁASZCZYŁ SOBIE DOKŁADNIE TO SAMO DREWNO - BYŁBY ZŁODZIEJEM,PRZESTĘPCĄ a Straż Leśna Lasów Państwowych już wyliczyłaby ,,ŁOTROWI,, stosowną wartość za to drewno a w przypadku skazania, gdyby to drewno sam wyciął z pnia TO ZAPŁACIŁBY OBLIGATORYJNIE POJEDYNCZĄ WARTOŚĆ ZA TO DREWNO ORAZ ...PODWÓJNĄ NAWIĄZKĘ !!!

Ujmując to po chłopsku...sprawca musiałby zapłacić Lasom Państwowym 3 krotną warość za wycięte drewno !!!

W mojej skardze do DGLP w Warszawie zapytałem SZEFA LASÓW PAŃSTWOWYCH ...jaka jest masa i jakość tego ,,zgnojonego,, przez leśników drewna...JAKA JEST OBECNA JEGO WARTOŚĆ...a szczególnie KTO JEST WINNY TAKIEMU PARTACTWU I CZY ZA TO KTOKOLWIEK ZAPŁACI z własnej kieszeni !!!

A tak na marginesie ...GDZIE JEST WŁAŚCIWY NADZÓR W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO ???!

WSZYSTKO TO FIKCJA I LIPA NAPRAWDĘ ,,GÓRNA PÓŁA,, ... :)

W roku 2012 piętnaście nadleśnictw W CAŁEJ RZECZPOSPOLITEJ realizowało plan pozyskania drewna przekraczając masę powyżej 130 tys. metrów sześciennych!!!
NA DRUGIM MIEJSCU ...Nadleśnictwo Sławno /RDLP SZCZECINEK/ !!!

W tej grupie owych 15 nadleśnictw ...AZ 8 BYŁO Z RDLP SZCZECINEK !!!!!!!!!

Patrząc na te fotki terenowe ...PACHNIE TO WSZYSTKO TYPOWĄ DLA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ,,PROPAGANDĄ ŚCIEMY I SUKCESU,, gdyż w PGL LP na tym terenie TAK JAK NA ZDJĘCIACH Z LASU ,,rządzą,, właśnie ...JEJ WYBRAŃCY !!!!!!!!!!!!!!!!  :)

Na zakończenie tylko dodam,że DO TAKIEGO STANU W TERENIE DOPROWADZIŁ TEN SUROWIEC ...leśniczy (...już świeży emeryt!) przewodniczący związku zawodowego leśników RP !!!

CUDOWNY PRZYKŁAD GODZENIA PRACY ZWIĄZKOWEJ Z FUNKCJĄ LEŚNICZEGO, ODPOWIEDZIALNEGO ZA MAJĄTEK SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO !!!

Serdecznie ,,GRATULUJĘ,, także Panu dyr.RDLP Szczecinek (Sławomir Cichoń), dla którego także moje skargi od 2008 roku były tylko utrapieniem...

To o czym opisuję jak domniemywam tylko ,,przypadkiem,, zapomniano załączyć do treści artykułu Pana Bartosza Szpojda w dwutygodniku dla leśników ,,LAS POLSKI,, nr 8/2013 (16-30 kwietnia) pod bardzo ciekawym tytułem na stronie tytułowej tego czasopisma ,,NA NUDĘ NIE NARZEKAJĄ. SŁAWNO - 172 tys.m3 pozyskania,,

Nie wiem CZY PĘKAĆ ZE ŚMIECHU...czy gratulować TAKICH JAK NA ZDJĘCIACH ,,SUKCESÓW,, leśnikom w Nadleśnictwie Sławno!!!


Piszę jak jest....


Krzysztof Kowalczyk