wtorek, 20 sierpnia 2013

PAZERNOŚĆ LEŚNIKÓW POLSKICH POD SZYLDEM...ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH!!!
PAZERNOŚĆ LEŚNIKÓW POLSKICH POD SZYLDEM ...ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH !!!


Aktualnie ponad 370 tysięcy osób ma pracę dzięki Lasom Państwowym a są to nie tylko leśnicy ale i osoby zatrudnione np w przemyśle przetwarzającym  drewno lub produkującym na potrzeby polskiego leśnictwa.

Nie muszę chyba w tak NĘDZNIE ZARZĄDZANEJ POLSCE przez tych kombinatorów z Platformy Obywatelskiej dodawać JAK OGROMNĄ  PODSTAWĄ UTRZYMANIA BARDZO WIELU RODZIN NA POLSKIEJ WSI stanowi właśnie LAS...

Zresztą zerknijcie jak Polska długa i szeroka ...ile osób przy drogach sprzedaje teraz grzyby a wcześniej jagody ...

LAS MA WIELE SMAKÓW ale takie widoki to ...SMAK NĘDZY,BIEDY,ROZCZAROWANIA I GORYCZY  polskiego społeczeństwa zostawionego tak obiektywnie to ujmując samemu sobie !!!

LASY PAŃSTWOWE W POLSCE TO KOPALNIA WIEDZY I TAJEMNIC...więc co nieco Wam ,,odkopuję,, i upubliczniam na dwóch blogach :
bigipedia.blog.com oraz pigipedia.blogspot.com - gdzie znajdziecie już naprawdę BARDZO WIELE ,,LEŚNYCH KOPALIN,,...

W ciągu ostatnich 20 lat PGL LP aż o 100% ZWIĘKSZYŁY PODAŻ DREWNA NA RYNEK BEZ SZKODY DLA PRZYRODY a w roku 2011 była to masa 35 milionów metrów sześciennych !!!

LAS TO ZDROWIE ...TO PRAWDA OCZYWISTA ZNANA OD LAT!

Obecnie w LP pracuje około 25 tysięcy pracowników , wśród których pewną część stanowią związkowcy którzy nie zawsze niestety doskonale pojmują co to jest TROSKA O DOBRY WIZERUNEK LEŚNIKÓW POŚRÓD POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA!
Ot życie...

Gdyby tak KOMUŚ SIĘ CHCIAŁO POSKROMIĆ CZASAMI NAWET PAZERNE AMBICJE kilku z nich - wiele spraw związanych z POLSKIMI LASAMI  NIE ŚMIERDZIAŁOBY LATAMI tak jak sprawa którą poniżej opiszę a dowodząca w jaki to PODSTĘPNY SPOSÓB ZWIĄZKOWI LEŚNICY ZA PRZYSŁOWIOWY ,,GROSZ,, ...ograbili Skarb Państwa Rzeczpospolitej Polskiej kierowani INSTYNKTOWNĄ PAZERNOŚCIĄ I PODSTĘPNĄ CHCIWOŚCIĄ !!!

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i w terminie późniejszym (...po roku 2000!!!) bardzo wiele zakładów państwowych znalazło się w stanie upadłości lub też restrukturyzowały się!
Wiele właśnie tego typu zakładów pracy i przedsiębiorstw miało na terenach Lasów Państwowych swoje ośrodki wczasowe, domy letniskowe itp!

NADLEŚNICTWA po padających jak muchy zakładach przejmowały grunty, będące przedmiotami najmu ale wszystkie naniesienia znajdujące się na takich terenach były WŁASNOŚCIĄ TYCH ZAKŁADÓW!

A oto zaledwie kilka przykładów dowodzących JAKI JEST UDZIAŁ LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH A SZCZEGÓLNIE  ZWIĄZKOWCÓW W ...GRABIENIU TEGO MIENIA PAŃSTWOWEGO - NA CELE WYŁĄCZNIE PRYWATNE!!!


1/ OŚRODEK WCZASOWY BIAŁOSTOCKICH ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU BAWEŁNIANEGO ,,FASTY,,- POLANKA :

W roku 2001 zakład ten znajdował się w stanie likwidacji a majątek zakładu przejął komornik, w tym oczywiście także nieruchomości stanowiące wyposażenie tego ośrodka wczasowego!

W sierpniu 2001 roku w kancelarii komorniczej w Białymstoku odbyła się LICYTACJA nieruchomości stanowiących wyposażenie tego ośrodka.
W LICYTACJI WZIĘŁA UDZIAŁ ...ZAKŁADOWA ORGANIZACJA ZWIĄZKOWA nadleśnictwa Maskulińskie.
Domki zostały kupione przez związek zawodowy leśników...PO CZYM DOKONANO ODSPRZEDAŻY OSOBOM ZAINTERESOWANYM!!!

Wszystko było bardzo sprytnie zaplanowane a jak myślicie KIM SA OWE OSOBY ZAINTERESOWANE ??!

2/ OŚRODEK WCZASOWY WARSZAWSKIEJ FABRYKI TWORZYW SZTUCZNYCH ,,POLLENA,, W GROCHÓWCE:

W styczniu 1999 roku nadleśnictwo powiadomiło WFTS ,,Pollena,, o ...WYGAŚNIĘCIU UMOWY NAJMU !!!
Już w kwietniu tego samego roku to samo nadleśnictwo otrzymało od LIKWIDATORA WFTS ...propozycję PRZEJĘCIA DOMKÓW LETNISKOWYCH znajdujących się na dzierżawionej działce i stanowiących własność tego zakładu W ZAMIAN ZA ZWOLNIENIE Z KOSZTÓW PRZYWRÓCENIA TERENU DO STANU PIERWOTNEGO ZGODNIE Z WARUNKAMI UMOWY !!!

I tu ...KOLEJNA LEŚNA SZTUCZKA !!!
Otóż nadleśnictwo nie było ,,BEZPOŚREDNIO,, zainteresowane ową propozycją więc...przekazało ją ,,ZAINTERESOWANYM,, pracownikom!!!

Zwróćcie uwagę,że tu także  pojawia się określenie ,,ZAINTERESOWANYM OSOBOM,, ...,,ZAINTERESOWANYM PRACOWNIKOM,, !!!!!

No i jak myślicie CO BYŁO DALEJ ????????????!
OCZYWIŚCIE,ŻE TAK !!!!

W dniu 31 maja 1999 roku KOMISJA POD PRZEWODNICTWEM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH DOKONAŁA...ROZDZIAŁU DOMKÓW WŚRÓD PRACOWNIKÓW NADLEŚNICTW, REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH A TAKŻE FIRMY ,,LASBUD,,
Sprzedaży domków dokonał oczywiście likwidator...
LEŚNE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI...NA MAJĄTKU UPADAJĄCYCH  FIRM PAŃSTWOWYCH !!!


3/ OŚRODEK DĘBOWO-OLKUSZ FABRYKA NACZYŃ EMALIOWANYCH (FNE) W OLKUSZU :

Firma ta powiadomiła nadleśnictwo LP o REZYGNACJI Z UTRZYMANIA OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO I ZŁOŻYŁA OFERTĘ ODSPRZEDAŻY NADLEŚNICTWU 8 DOMKÓW !
I tu także ,,TE SAM NUMER,, tj: nadleśnictwo nie było zainteresowane OFERTĄ ,ale...informacje o możliwości zakupu tych domków skierowano do pracowników nadleśnictwa Maskulińskie oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku !
,,ZAINTERESOWANE OSOBY,,....stały się prywatnymi właścicielami owych domków!!!

4/ OŚRODEK WCZASOWY PRZEDSIĘBIORSTWA ROBÓT ZMECHANIZOWANYCH ,,BUDOSTAL,, Z KRAKOWA ;
Znajdował się w tym samym oddziale leśnym - co w/w FNE !!!
W roku 2002 ,,BUDOSTAL,, znalazł się w stanie ...UPADŁOŚCI !!!
I tu także WEDŁUG TAKIEGO SAMEGO SCHEMATU I SCENARIUSZA PAZERNOŚCI LEŚNIKÓW - syndyk masy upadłości dokonał sprzedaży 7 domków pracownikom nadleśnictwa i innym ........,,ZAINTERESOWANYM OSOBOM,, !!!

Czy chcecie wiedzieć KIM SĄ TE ,,ZAINTERESOWANE OSOBY,,  ???!
Odszukajcie post na poprzednim blogu pigipedia.blog.com  (PO) lesie - a zrozumiecie CO TU JEST W TEJ PAZERNOŚCI GRANE !!!

Sytuacje jakie PRZYKŁADOWO opisałem z udziałem związków zawodowych leśników RP przy ,,krojeniu TEGO tortu ,, z komunistycznych kęsów i kupowaniu ich za ,,psi grosz,, JAKO WŁASNOŚĆ PRYWATNA - jasno dowodzą krętactwa,pazerności,chciwości tej grupy zawodowej !!!

Zawsze WYDAWAŁO MI SIĘ,że związek zawodowy powinien ...PIĘTNOWAĆ PATOLOGIE I KUMOTERSTWO ale w tym przypadku jest wręcz odwrotnie bo to ZA POMOCĄ ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PROMUJE SIĘ CWANIACTWO I PODSTĘPNE DZIAŁANIA zmierzające do wykupu za bezcen NA WŁASNOŚĆ PRYWATNĄ mienia firm państwowych !!!

Utwierdza mnie to w przekonaniu,że ,,LOKALNI DZIAŁACZE ZWIĄZKOWI,, w PGL LP ...robią czasami  co chcą !!!

Jeśli mają wiele ,,leśnych szabel,, w nadleśnictwie - potrafią straszyć czy nawet w pewnym stopniu szantażować wiele osób, w tym kierownictwo firmy!
Niejednokrotnie ...BRAKUJE DYSCYPLINY WEWNĄTRZ ZWIĄZKOWEJ A LIDEROM TYCH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH CZASAMI BARDZIEJ ZALEŻY NA WŁASNEJ ,,OCHRONCE,, -  NIŻ DOBRO RESZTY PRACOWNIKÓW !!!

I w tym przypadku się niezbyt dziwię, gdyż ZNAM Z PEWNEGO LEŚNEGO ,,PODWÓRKA,, SYTUACJĘ, GDZIE NA PRZEWODNICZĄCEGO ZWIĄZKU LEŚNIKÓW POLSKICH RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ WYBRANO ...ZŁODZIEJA SAMOCHODÓW KTÓRY UNIKNĄŁ ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ TYLKO DLATEGO,ŻE ...WSYPAŁ SWYCH KOMPANÓW, CAŁĄ SZAJKĘ !!!

Jeszcze nie tak dawno w budynku gospodarczym obok leśniczówki (... POD SŁOMĄ!!!) owego OBECNEGO PRZEWODNICZĄCEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO LEŚNIKÓW RP  ...policja ,,odkopywała,, jedno z luksusowych aut skradzionych gdzieś tam a czekające W LEŚNEJ SIELANKOWEJ SCENERII LASÓW PAŃSTWOWYCH na korzystną pogodę - na handel aut !!!

Dodam,że dotyczy to terenu ...RDLP SZCZECINEK, gdzie dyr. jest Sławomir Cichoń !

Także jak sami widzicie WIZERUNEK LEŚNIKÓW JEST TAKI JAK GO SAMI WIDZIMY ...a nie JAK SIĘ GO NAM POPULISTYCZNIE WMAWIA!!!
Czasami w tym wszystkim ...LEŚNY KRĘTACZ Z DOMKAMI LETNISKOWYMI goni LEŚNEGO ZŁODZIEJA LUKSUSOWYCH AUT !!!
A wszyscy w ...MUNDURACH LEŚNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ !!!

Piszę jak jest ...Krzysztof Kowalczyk

PS.

TAK JAK PISAŁEM ...Lasy Państwowe RP to naprawdę ,,KOPALNIA TAJEMNIC,, ...