środa, 14 sierpnia 2013

NADLEŚNICTWO SŁAWNO - LEŚNICY DYSKRYMINUJĄ LUDNOŚĆ LOKALNĄ W DOSTĘPIE DO DREWNA OPAŁOWEGO!!!NADLEŚNICTWO SŁAWNO - LEŚNICY DYSKRYMINUJĄ LUDNOŚĆ LOKALNĄ W DOSTĘPIE DO DREWNA OPAŁOWEGO!!!

12 sierpnia 2013 roku


Tak jak OBIECAŁEM przedstawiam na swym blogu (BIS) problemy jakie przedstawiłem Panu Dyrektorowi Generalnemu LP Adamowi Wasiak pismem złożonym osobiście w biurze DGLP dnia 01 lipca 2013 roku!
W wyniku reakcji na mój sygnał w poprzednim tygodniu w Nadleśnictwie Sławno zjawiła się inspekcja LP...

Oto jedno z miejsc (oddz.283 leśnictwa Kosierzewo) w Nadleśnictwie Sławno-gdzie jakoby ,,NA NUDĘ NIE NARZEKAJĄ,, o ile wierzyć tytułowi artykułu w ,,Las Polski,,
z kwietnia 2013 roku.
W MIEJSCU TYM DREWNO DZIĘKI TYLKO LEŚNIKOM ULEGAŁO OD KILKU LAT DEPRECJACJI NA PNIU A TAKŻE  ZALEGAŁY TAM WYWROTY I ZŁOMY PO WIATRACH ...A SUROWCEM LATAMI NIKT Z NADLEŚNICTWA SIĘ W OGÓLE NIE PRZEJMOWAŁ !!!

Oczywiście DO CZASU TEJ KONTROLI w poprzednim tygodniu, gdyż aktualnie STAN SANITARNY tego kompleksu leśnego jest EXPRESEM poprawiany a ...WINNY TEMU JESTEM ZAPEWNE JAK TO W LASACH PAŃSTWOWYCH - TYLKO JA... BO PISZĘ NA TEMAT TAK NĘDZNEJ GOSPODARKI SUROWCEM DRZEWNYM NA BLOGU, ORAZ W PIŚMIE DO SAMEGO DYREKTORA GENERALNEGO !  :)


Na str.11 bardzo gustownie wydanego przez DGLP materiału pt: ,, DLA LASU - DLA LUDZI,, napisano,że (cyt),, MOŻNA ZA STUPROCENTOWĄ PEWNOŚCIĄ STWIERDZIĆ,ŻE W KRAJACH , W KTÓRYCH PROWADZI SIĘ RACJONALNĄ GOSPODARKĘ LEŚNĄ,DREWNA NIGDY NIE ZABRAKNIE,,
Pan Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak na samym wstępie owego wydania  podkreśla,że PGL LP od blisko 90 lat (cyt),,ZARZĄDZA WSPÓLNYM MAJĄTKIEM POLAKÓW - LASAMI ,, które ODPOWIEDNIO ZAGOSPODAROWYWANE W SPOSÓB ODPOWIEDZIALNY - DOSTARCZAJĄ DREWNO!
Ponadto Pan dyrektor ZAPRASZAJĄC WSZYSTKICH i słusznie do odwiedzania POLSKICH LASÓW dodaje,że (cyt) ,,MAM NADZIEJĘ,ŻE KAŻDY ZNAJDZIE W POLSKICH LASACH MIEJSCA SOBIE BLISKIE, A W LEŚNIKACH EKSPERTÓW... ,,

Oto co ja znalazłem ,,BLISKIEGO,,w lasach RDLP Szczecinek...

W Nadleśnictwie Sławno jest nie tylko NIE RACJONALNIE, ale ponadto jak starałem się to udowodnić Panom z inspekcji LP - drewno jest jakby ,,reglamentowane,, DLA SWOICH - a dla co niektórych wręcz PO CHAMSKU  odmawia się sprzedaży drewna opałowego z PEWNYCH KRETYŃSKICH PRZYCZYN!!!

JAKICH ??! Wie o tym zarówno Pan dyr.Wasiak jak i Panowie inspektorzy - więc WYŁĄCZNIE DLATEGO postanowiłem wskazać zaledwie kilka miejsc GDZIE W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO LEŚNICY ZAPOMNIELI O ZAGLĄDANIU DO LASU ZE ZWYKŁEJ  PRZYZWOITOŚCI CHOCIAŻBY TYLKO RAZ W ROKU aby zobaczyć to ...co macie okazję niniejszym obejrzeć na tych zaledwie paru zdjęciach jakie załączam!

Nie twierdzę,że tak jest w każdym leśnictwie ALE W 100% JESTEM W STANIE TEGO TYPU SKARGI NA PARTACTWO KILKU LEŚNIKÓW W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO PISAĆ PRZEZ ROK  DO DGLP ...dwa razy w miesiącu !!!!  :)

Jeszcze raz pragnę podkreślić,że artykuł w kwietniowym ,,Las Polski,, jest BARDZO POWAŻNYM PRZEKŁAMANIEM  W KILKU KWESTIACH o czym napisze w kolejnych postach dotyczących Sławna, gdzie jakoby ...NA NUDĘ NIE NARZEKAJĄ !!!

Czy wiecie CZYM LEŚNICY AKTUALNIE TŁUMACZĄ W WIELU PRZYPADKACH SWOJE PARTACTWO W TERENIE ??!

Podkreślają,że ZAMIERAJĄCE LUB MARTWE DRZEWA SĄ NIEZWYKLE CENNYM SKŁADNIKIEM EKOSYSTEMÓW A TYSIĄCE ORGANIZMÓW ZNAJDUJE SOBIE W DREWNIE MIEJSCE DO ŻYCIA!

To prawda OCZYWISTA OD SETEK LAT ale jest jeszcze coś co zwie się PRZYZWOITOŚCIĄ w podejściu do swoich obowiązków służbowych i strasznie marnie ona wygląda,gdy TAK JAK W TYM ODDZIALE 283 LEŚNICTWA KOSIERZEWO - OD PARU LAT NISZCZEJE ZBYT WIELE SUROWCA DRZEWNEGO, a okoliczni mieszkańcy nie mają gdzie kupić lub samo wyrobem pozyskać dla siebie opał !!!

A najgorsze w tym wszystkim jest ...BEZCZELNA DYSKRYMINACJA LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI i podział na tych ,,dobrych,, oraz na tych ,,złych,, !!!


TO JEST CHORE !!!!!

TAK JEST W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO i jakoś domniemywam,że za przyzwoleniem kierownictwa tej jednostki LP !!!

LP posiadają pewne CERTYFIKATY FSC i aby je uzyskać muszą obowiązkowo (!!!) spełnić zasady,kryteria i wskaźniki DOBREJ GOSPODARKI LEŚNEJ !!!

ZASADA 4 pt; ,,WSPÓŁPRACA ZE SPOŁECZEŃSTWEM ...,, zaznacza iż ...PROCES GOSPODAROWANIA LASAMI BĘDZIE PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO DŁUGOTRWAŁEGO DOBROBYTU SPOŁECZNEGO I EKONOMICZNEGO DANEGO REGIONU,, a certyfikat FSC można otrzymać jeśli min; ...BRAK JEST DOWODÓW NA DYSKRYMINACJĘ LUDNOŚCI LOKALNEJ !!!

A czy KRETYŃSKI I ZŁOŚLIWY brak dostępu do drewna opałowego nie jest aby DYSKRYMINACJĄ TEJŻE LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI w Nadleśnictwie Sławno??!

STARAŁEM SIĘ UDOWODNIĆ INSPEKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH,że w Nadleśnictwie Sławno - TAK JEST !!!

Doskonale rozumiem że Sławno jest TOWAROWYM NADLEŚNICTWEM i Plan Urządzania Lasu jest swego rodzaju leśną biblią - ALE TO NIE ZWALNIA NIKOGO Z LEŚNIKÓW, ABY NATYCHMIAST A NIE PO 3-4 LATACH JAK W TYM PRZYPADKU ...porządkować las pod kątem sanitarnym! 

I ponownie KŁANIA SIĘ pytanie ...GDZIE JEST NADZÓR W TYM NADLEŚNICTWIE??!  DLACZEGO TERAZ PORZĄDKUJE SIĘ Z TAKIM OPÓŹNIENIEM TEN LAS I DLACZEGO DREWNO W ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI JEST DZIŚ ZALEDWIE MARNYM OPAŁEM A NIE PAPIERÓWKĄ CZY TEŻ DREWNEM WIELKOWYMIAROWYM ??!

Przecież NA TYM TRACĄ WYŁĄCZNIE LASY PAŃSTWOWE !!!!

Pragnę przypomnieć WIĘC ODSZUKAJCIE SOBIE DATĘ POSTU na www.pigipedia.blog.com  ,że o tym samym oddziale leśnym i zalegającym tam drewnie pisałem już na blogu ...A OD TAMTEJ PORY ...tylko przybywało tego typu drewna, NA KTÓRE LEŚNICY NIE REAGOWALI CHOCIAŻBY W 1% !!!

Oto fotki z dziś ( 13 sierpnia!) obrazujące NATYCHMIASTOWE PORZĄDKOWANIE SANITARNEGO LASU NASTĘPNEGO DNIA PO LUSTRACJI TERENOWEJ INSPEKCJI
oraz jak to wyglądało wcześniej...


Piszę jak jest....Krzysztof Kowalczyk

PS.


Zresztą oceńcie sami...

A TERAZ ZERKNIJMY SZERZEJ NA PROBLEM MARNOWANIA (DEPRECJACJI) SUROWCA DRZEWNEGO W LESIE POPRZEZ PARTACTWO LEŚNIKÓW:

W PGL LP jest łącznie 430 nadleśnictw i jeśli każde z nich ma średnio 12 leśnictw to daje nam ŁĄCZNIE 5.160 leśnictw.
Zakładając jako PEWNIK,że w każdym z tych leśnictw PRZECIĘTNIE (średnio) marnuje się 20 m3 drewna ...daje nam to NA DZIEŃ DOBRY MASĘ 103 TYSIĄCE 200 m3
DREWNA ULEGAJĄCEGO ROCZNIE ZMARNOWANIU POD WZGLĘDEM JAKOŚCIOWYM !

Jeśli DO TEGO zabrania się ,,WYBRAŃCOM,, tj; lokalnej społeczności pozyskiwania samo wyrobem opału tłumacząc to iż jakoby go ,,NIE MA,, to patrząc tylko na przykładzie Nadleśnictwa Sławno - MOŻNA ŚMIAŁO OKREŚLIĆ TAKI PROCEDER JAKO MEGA ŁAJDACTWO !!!!

Jakie LEŚNE CZASOPISMO (miesięcznik czy dwutygodnik) O TYM NAPISZE ????!

W 100% ŻADNE ................... wierzcie mi jako leśnikowi PRAKTYKOWI doskonale znającemu TEN PROBLEM ,,od kuchni,, !!!