piątek, 23 sierpnia 2013

23 SIERPNIA...23 SIERPNIA...


23 sierpnia 2013 roku


Jaka pogoda u Was ??!
W POLSCE to przeważnie ciepły,słoneczny letni dzień i już MAŁO KTO w naszej Ojczyźnie wie,że TO WŁAŚNIE TEGO DNIA 23 sierpnia  wiele lat temu bo w 1939 roku ROSJA I NIEMCY PODPISAŁY W MOSKWIE PAKT RIBBENTROP - MOŁOTOW, niemiecko soviecki traktat o nieagresji WRAZ Z TAJNYM PROTOKOŁEM O PODZIALE EUROPY ŚRODKOWEJ ... w tym Rzeczpospolitej Polskiej !!!

Polska miała zniknąć z powierzchni Europy...i tak rozpoczynała się niebawem od 01 września 1939 roku NAJSTRASZLIWSZA Z WOJEN W DZIEJACH LUDZKOŚCI !

Zabrano nam ogromne tereny na wschodzie ( część dzisiejszej Litwy,Białorusi,Ukrainy...), wymordowano miliony Polaków, rozgrabiono wzdłuż i w szerz z najcenniejszych dóbr państwowych i prywatnych !
DO DZIŚ TO WSZYSTKO ,,POKUTUJE,, a najbardziej oprócz straty ziem na wschodzie ...POKUTUJE BRAK ELIT Z PRAWDZIWEGO ZNACZENIA,KTÓRE ODPOWIEDZIALNIE RZĄDZIŁYBY TĄ POLSKĄ JAKĄ MAMY W TAKICH A NIE INNYCH GRANICACH!!!

Nasz kraj przeżył hekatombę...

Jako naród BYLIŚMY (...jesteśmy i czy będziemy??!) BARZDZO NAIWNI wierząc w to,że pomogą nam Anglia i Francja a soviecka Rosja nas nie zaatakuje !
Nieodpowiedzialność za Rzeczpospolitą zapełniała obozy jenieckie wrogów Polski setkami tysięcy żołnierzy z orłem w koronie...

Dopiero FAKTY tej tragedii uzmysławiają nam KTO NAMI RZĄDZIŁ ...jakie miernoty !!!

Chiński strateg Sun Zi mawiał ,, NIE NALEŻY PODEJMOWAĆ BITWY - NIE MAJĄC SZANS NA JEJ WYGRANIE,, ale ówczesny minister spraw zagranicznych RP Józef Beck oraz marszałek Edward Rydz-Śmigły ...nie zastosowali się do tej zasady WRZUCAJĄC CAŁY NARÓD POLSKI WRĘCZ W PASZCZE TYRANÓW I MORDERCÓW zarówno tych z zachodu (Niemców)  jak i wschodu (Rosjan)!!!

W słynnych słowach w Sejmie dnia 05 maja 1939 roku minister Beck z gracją i dyplomacją starał się porwać Polaków ze słowami wyboru ...POKÓJ CZY HONOR , wmawiając swym rodakom, że jesteśmy ,,SILNI - ZWARCI - GOTOWI,, .
Czas szybko zweryfikował na naszą niekorzyść te słowa...POLSKA ZAATAKOWANA 01 WRZEŚNIA PRZEZ HITLEROWSKIE NIEMCY I ZARAZ 17 WRZEŚNIA 1939 ROKU ZE WSCHODU - NIE MIAŁA NAJMNIEJSZYCH  SZANS POZOSTAWIONA PRZEZ ,,SOJUSZNIKÓW,,!!!

Skutki podejmowanych decyzji przez Polaków były katastrofalne a większość owych ,,wodzów narodu,, ...UCIEKŁA POZOSTAWIAJĄC POLAKÓW SAMYCH SOBIE !!!
Jestem w 100% pewien,że gdyby NIE DAJ BOŻE COŚ PODOBNEGO MIAŁO SIĘ PRZYTRAFIĆ NASZEJ POLSCE TERAZ ...byłoby dziś IDEALNIE TAK SAMO !!!

Wokół w polityce od 2008 roku same MIERNOTY I NA PIERWSZY RZUT OKA ...widoczni tchórze, którzy dobro naszej Rzeczpospolitej mają daleko gdzieś - LICZY SIĘ TYLKO DOBRO I WIZERUNEK PARTII POLITYCZNEJ ,,PLATFORMY OBYWATELSKIEJ,, !!!

MASAKRA ...jak trzeba być GŁUPIM CZŁOWIEKIEM, ABY GŁOSOWAĆ NA TAKICH ,,WYBRAŃCÓW,, NARODU ??!
Jest ich zaledwie 42 tysiące członków a mają rządzić prawie 40 milionową Polską ??!
ZALEDWIE POŁA Z NICH GŁOSOWAŁA DZIŚ NAD WYBOREM PRZEWODNICZĄCEGO PO ...wybierając ponownie D.Tuska na szefa tej partii - A GDZIE RESZTA skoro z tych dwudziestu kilku tysięcy CZŁONKÓW ponad 4 tysiące zagłosowały przeciw Tuskowi a za J.Gowinem ??!
   
Czy zastanawialiście się CO SIĘ STAŁO Z WIELOMA POLITYKAMI, którzy tak wmawiali Polakom wówczas - jacy to jesteśmy ,,mocni,, ??!
Otóż sam minister spraw zagranicznych Józef Beck ...już 05 września 1939 roku UCIEKŁ Z WARSZAWY, którą tak bohatersko bronili Polacy !!!
Dotarł do Bukaresztu, gdzie chyba BÓG MU TEGO NIE WYBACZYŁ i ...zachorował na gruźlicę.Zmarł 05 czerwca 1944 roku !

Tak samo o zgrozo UCIEKAŁ sam WÓDZ NACZELNY I GENERALNY INSPEKTOR SIŁ ZBROJNYCH RP marszałek Rydz-Śmigły, który po opuszczeniu Warszawy już 07 września ,,prysnął,, do Brześcia a potem znalazł się w Rumunii.

WYOBRAŹCIE SOBIE,ŻE NASZ NACZELNY WÓDZ WOJSKA POLSKIEGO W TAK TRAGICZNEJ DLA ŻOŁNIERZY I DOWÓDCÓW SYTUACJI WYDAŁ ROZKAZ ...NIE ROZWIJAĆ MASZT SWOJEJ RADIOSTACJI , ABY WRÓG NIE UJAWNIŁ JEGO LOKALIZACJI !!!
Facet stracił na własne KRETYŃSKIE życzenie ...łączność z całą armią!!!

CZY MYŚLICIE,ŻE RYDZ -ŚMIGŁY PRZEJMOWAŁ SIĘ ZBYTNIO TAKĄ SYTUACJĄ ??!
WSPOMNIENIA ŚWIADKÓW opisują,że marszałek Rydz-Śmigły zajęty wówczas we wrześniu 1939 roku ....BRYDŻEM (!!!!)...kazał czekać łącznikowi godzinę NA MOŻLIWOŚĆ PRZEKAZANIA MU WIEŚCI Z FRONTU !!!

Czy słyszeliście o BITWIE NAD BZURĄ ??! Rozpoczęła się 09 września...
Generał KUTRZEBA (DOWÓDCA ARMII ,,POZNAŃ,,) NIE MÓGŁ POJĄĆ DLACZEGO marszałek Rydz-Śmigły NIE WYDAŁ MU POZWOLENIA BY WESPRZEĆ ROZBIJANĄ  PRZEZ NIEMCÓW ARMIĘ ,,ŁÓDŹ,,

Kilka dni przed bitwą nad Bzurą, gen.Kutrzeba ZDOŁAŁ SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI POŁĄCZYĆ Z NACZELNYM WODZEM PRZEZ...TELEFON!!!
Chcąc ratować żołnierzy z armii Łódź gen.Kutrzeba zdając sobie sprawę I SŁUSZNIE,że mogą być podsłuchiwani przez Niemców zapytał marszałka Rydza-Śmigłego ,,szyfrem,, że (cyt) ,,CHCE IŚĆ NA SPACER PO BAWEŁNĘ,, tj;skręcić z linii marszu na Łódź !!!
Nie dostał zgody...a do Łodzi i Skierniewic zawitał W TYM SAMYM CZASIE Adolf Hitler !!!

Nad Bzurą zginęło 9,5 tysiąca żołnierzy Wojska Polskiego ( 12 tys.zabitych i rannych Niemców!); 19 tysięcy rannych Polaków; A PONAD 100 TYSIĘCY POLSKICH ŻOŁNIERZY DOSTAŁO SIĘ DO NIEMIECKIEJ NIEWOLI (Niemców pojmano około 3,2 tysiąca).
Zniszczono 100 niemieckich czołgów i kilkadziesiąt samolotów... 


TO NA JEGO MIEJSCE JUŻ 07 LISTOPADA 1939 ROKU POWOŁANO GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO...potem zamordowanego jakoby w wypadku lotniczym na Gibraltarze!!!
DO DZIŚ NASI ,,SOJUSZNICY,, Z WYSP BRYTYJSKICH NIE MAJĄ ODWAGI NAM WRĘCZYĆ TAJNE DOKUMENTY W TEJ SPRAWIE KTÓRE ...UTAJNIONO NA KOLEJNE DEKADY !!!

Polska okresu międzywojennego miała SUPER WYWIAD!!!
Jeden z asów tej formacji  Jan Żychoń - szef bydgoskiej dyspozytury wywiadu  JUŻ OD POCZĄTKU SIERPNIA 1939 ROKU - ALARMOWAŁ O ZBLIŻAJĄCYM SIĘ WYBUCHU WOJNY SZTAB GENERALNY WOJSKA POLSKIEGO !!!
Pomimo ogłoszonej mobilizacji ...jego przełożeni nie wierzyli,że Hitler zaatakuje Polskę!
RANKIEM 31 SIERPNIA 1939 ROKU do gabinetu szefa Wydziału Wojskowego w Gdańsku wszedł tenże sam as polskiego wywiadu major Jan Żychoń i oznajmił ...JUTRO NIEMCY ZAATAKUJĄ WESTERPLATTE !!!

NIKT NIE TRAKTOWAŁ JEGO SŁÓW POWAŻNIE...
Oczywiście stało się tak jak mówił mjr Żychoń...
CZY W TAKIEJ SYTUACJI MOŻEMY SIĘ DAWAĆ OGŁUPIAĆ JAKO NARÓD,ŻE NAS NIEMCY ZASKOCZYLI NAGŁYM  ATAKIEM ??!
BZDURA na resorach...

Kolejny SUPER-AS POLSKIEGO WYWIADU major Jerzy Nałęcz-Sosnowski ( od 1926 roku szef berlińskiej placówki wywiadowczej IN-3 ) ZDOBYŁ DLA POLSKI.... NIEMIECKI NAJTAJNIEJSZY Z TAJNYCH  DOKUMENT ,,Organisation - Kriegsspiel,,.

Wiecie co to było ??!
SZCZEGÓŁOWY PLAN MOBILIZACJI NIEMCÓW PRZED ATAKIEM NA POLSKĘ I FRANCJĘ...więc jak tu mówić, że nas Hitler zaskoczył ??!

Mało tego, siatka agentów Sosnowskiego dostarczyła też dowodów na to iż Niemcy wbrew klauzulom traktatu wersalskiego BUDUJĄ WIELKĄ PANCERNĄ ARMIĘ I POTĘŻNE LOTNICTWO A ICH PILOCI SĄ SZKOLENI NA ...SOVIECKICH POLIGONACH NAD RZEKĄ KAMĄ !!!

Naszego asa wywiadu wydała gestapo jedna w wielu jego kochanek (Rosa Kruse) za ..50 marek i kapelusz !!!
Oficjalnie był właścicielem majątku ziemskiego jako baron Georg von Nałęcz-Sosnowski...

CZY PODPISANY 23 SIERPNIA 1939 ROKU W MOSKWIE UKŁAD NIEMIECKO-SOVIECKI nawet gdyby był jeszcze bardziej tajny niż był ...POWINIEN BYĆ DLA POLAKÓW ZASKOCZENIEM ??!

A przecież w 1935 i 1936 roku pod Kijowem zaproszono wielu obserwatorów na SPECJALNE MANEWRY WOJSKOWE - z których słano także i do Polski ALARMUJĄCE WIEŚCI O WZRASTAJĄCEJ POTĘDZE ARMII CZERWONEJ !!!
Raporty zawierały opisy DESANTU SETEK SPADOCHRONIARZY Z WIELKICH BOMBOWCÓW TB-3 .
Inne bombowce, zamienione na samoloty transportowe lądowały na łące...WYJEŻDŻAŁY Z NICH DZIAŁA,CZOŁGI !!!

Nagle TYSIĄC CZOŁGÓW T-26 oraz BT BARDZO NOWOCZESNYCH JAK NA OWE CZASY - ROZWINĘŁO W MARSZU SZYK BOJOWY, co było potwierdzeniem świetnego zorganizowania i wyszkolenia załóg !
To był BARDZO CZYTELNY DOWÓD NA TO,ŻE SOVIECI SA ARMIĄ ...AGRESYWNĄ A LICZBA SPRZĘTU WOJSKOWEGO nawet największemu bałwanowi polskiemu  w generalskim mundurze powinna podpowiadać,że SĄ ONI GOTOWI JUŻ DO OFENSYWY !!!

To prawda,że Rydz Śmigły polecił po tym Sztabowi Generalnemu PRZYGOTOWANIE OBRONY GRANICY WSCHODNIEJ ale na RÓWNOLEGŁE PRACE NAD PLANEM OBRONY GRANICY ZACHODNIEJ Z NIEMCAMI ...ZABRAKŁO POLAKOM SZTABOWCÓW co bardzo się zemściło od 01 września 1939 roku !

Nikt w Polsce nie mówi o tym,że minister spraw zagranicznych RP Józef Beck NIE PRÓBOWAŁ NAWET ROZEGRAĆ NIEMIECKIEJ KARTY, KTÓRA NAGLE SAMA MU WPADŁA W RĘCE ...tylko użala się nad 23 sierpnia 1939 roku nad PAKTEM RIBBENTROP-MOŁOTOW i rozbiorem OSZUKANEJ Rzeczpospolitej !

A O JAKĄ KARTĘ CHODZI ??!
Otóż 24 października 1938 roku tenże sam Ribbentrop zaprosił ambasadora RP Józefa Lipskiego do Berchtesgaden,gdzie w pobliżu swoją willę miał Hitler, dając mu wyraźnie do zrozumienia,że rozmawia w imieniu wodza Rzeszy!

Zaproponowano POLSCE przedłużenie na kolejne 25 lat paktu o nieagresji z 1934 roku ze strony Niemiec za oddanie Gdańska oraz wyrażenie przez RP zgody na budowę eksterytorialnej autostrady i linii kolejowej łączącej Prusy Zachodnie ze Wschodnimi.
Polska miała otrzymać PODOBNĄ TRASĘ DROGOWĄ I KOLEJOWĄ W GDAŃSKU I RYNEK ZBYTU NA POLSKIE PRODUKTY...

Mało tego ! Ribbentrop posunął się dalej - PROPONUJĄC POLSCE DOŁĄCZENIE DO PAKTU ANTYKOMINTERNOWSKIEGO jaki w 1936 roku podpisały w Berlinie Niemcy i Japonia a do których dołączyły po tym Włochy!

Hitler DOSKONALE WIEDZIAŁ O BARDZO DOBRYCH KONTAKTACH POLSKI I JAPONII za czasów gdy marszałkiem był Piłsudski...

I TU KOLEJNY RUCH NALEŻAŁ DO MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH RP Becka, który ...NIE MIAŁ NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU ODCHODZIĆ OD SWOJEJ POLITYKI ,,RÓWNOWAGI,, !!!
Polityka ta doprowadziła do śmierci MILIONÓW POLAKÓW... a ,,podpuścił,, go w tym premier Wielkiej Brytanii swymi obietnicami bez pokrycia wobec Polski !!!

Minister Beck bawił się na sylwestra 1938/1939 w ...Monte Carlo wraz z małżonką i najbliższymi współpracownikami !
SIELANKA CO ???!
WOJNA TUŻ TUŻ a towarzystwo baluje...i to gdzie ??!

Jakby mimochodem wracając Z TEGO SYLWESTRA minister Beck ,,wpadł,, do willi Adolfa Hitlera w Berchtesgaden!
NIE PODJĄŁ POWAŻNIEJSZEJ ROZMOWY choć Hitler na to liczył i był WYRAŹNIE ZASKOCZONY ,,LUZACKIM,, podejściem polskiego ministra spraw zagranicznych!!!
TAK BARDZO,ŻE HITLER WYSŁAŁ NASTĘPNEGO DNIA RIBBENTROPA DO HOTELU ( ,,Vier Jahreszeiten,, przy Maksymilianstrasse w centrum Monachium) GDZIE ZATRZYMALI SIĘ POLSCY GOŚCIE, aby ...dokończyć negocjacje !!!
BEZ SKUTKU !!! :)

W takich okolicznościach POLSKI MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH Józef Beck pchnął CAŁY NARÓD POLSKI ...w łapy Stalina, który był świadkiem podpisywania 23 sierpnia 1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow WRAZ Z TAJNYM PROTOKOŁEM O PODZIALE TYM SAMYM  NAIWNEJ RZECZPOSPOLITEJ !!!

,,MY W POLSCE NIE ZNAMY POJĘCIA POKOJU ZA WSZELKĄ CENĘ.
JEST TYLKO JEDNA RZECZ W ŻYCIU LUDZI , NARODÓW I PAŃSTW, KTÓRA JEST BEZCENNA.
TĄ RZECZĄ JEST HONOR! ,, - tak podpuszczał naiwny naród Rzeczpospolitej w Sejmie dnia 05 maja 1939 roku (...po owej zabawie sylwestrowej w Monte Carlo i spotkaniu z Hitlerem) sam minister Beck !!!

Już 05 września 1939 roku on a 07 września marszałek i wódz naczelny Wojska Polskiego Rydz-Śmigły ...UCIEKALI Z WARSZAWY NICZYM TCHÓRZE,POZOSTAWIAJĄC NARÓD I BOHATERSKICH ŻOŁNIERZY NA PASTWĘ SOVIECKO-NIEMIECKICH OPRAWCÓW !!!
Zapewne z honorem... 

Na palcach jednej ręki można policzyć OBECNIE polityków, którzy ZOSTALIBY W TAKIEJ SYTUACJI Z NARODEM !!!

POZOSTALI TAKŻE DOSŁOWNIE SPIEPRZALIBY Z POLSKI ...Z ,,HONOREM,, !!!!!!!


Piszę jak jest...


Krzysztof Kowalczyk


PS.

PATRZCIE POLACY NA KOGO GŁOSUJECIE...NIE STAĆ JUŻ NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ NA MIERNOTY A SZCZEGÓLNIE PO OSTATNIM ,,OKROJENIU,, NASZYCH GRANIC NA WSCHODZIE 23 SIERPNIA ...1939 ROKU !!!