sobota, 17 sierpnia 2013

INSPEKTOR LASÓW PAŃSTWOWYCH...ZŁODZIEJ CZY ,,TYLKO,,KLASYCZNY PRZYKŁAD MENDY??!INSPEKTOR LASÓW PAŃSTWOWYCH ...ZŁODZIEJ CZY ,,TYLKO,, KLASYCZNY PRZYKŁAD MENDY??!


17 sierpnia 2013 roku


Zapewne niejedna osoba czytając poniższy tekst pomyśli sobie,że to jakieś bajki czy brednie - ALE NIESTETY MUSZĘ TU KAŻDEGO ZMARTWIĆ...WSZYSTKO TO 100% FAKTY dowodzące nie tylko tego,że od roku 2008 w PGL LP bardzo chętnie zatrudnia się na stanowiskach kierowniczych TAKIE MENDY (...nie znam innego bardziej właściwego określenia wobec tego typa!!!), ale także temu iż w Lasach Państwowych STAN ŚRODKÓW TRWAŁYCH PODLEGAJĄCYCH COROCZNEJ INWENTARYZACJI zgadza się tak samo jak za czasów KOMUNISTYCZNEJ POLSKIEJ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ!!!  :)

Aby  także co niektórych ubawić i rozweselić - MUSZĘ tu dodać,że Lasy Państwowe DZIĘKI DYREKCJI GENERALNEJ LP W WARSZAWIE ... nadal zatrudniają tego inspektora !!!

No to jedziemy - po kolei...

Jesienią pewnego roku ów inspektor zajeżdża swym niebieskim wówczas terenowym Nissanem z przyczepką pod pewną leśniczówkę, gdzie wcześniej upatrzył sobie...zwoje siatki grodzeniowej będące na stanie leśniczego a stanowiące własność LP!!!

Wkurzony leśniczy (...,,kolega,, inspektora!) nie chciał mu tej siatki dać gdyż wiedział ...PO CO JEST ONA MU POTRZEBNA no i przeczuwał późniejsze kłopoty w wypadku inwentaryzacji!

Ów klasyczny przykład MENDY oznajmił więc leśniczemu - ŁADUJĄC SIATKĘ NA PRZYCZEPKĘ SWEGO PRYWATNEGO SAMOCHODU,że tu w PGL LP ...(CYT),wszyscy to DUPKI...,, i nikt nie zauważy nawet tego braku!

Rolki siatki grodzeniowej , którą LP zamierzały grodzić w lesie uprawy przed szkodami od zwierzyny płowej ...W TAKI OTO ZŁODZIEJSKI SPOSÓB STAŁY SIĘ OD RAZU ,,PRYWATNĄ,,WŁASNOŚCIĄ  - ,,bardzo zatroskanego,, jak widzicie o mienie Skarbu Państwa LP  inspektora!

Zawiózł tą siatkę na swą działkę o powierzchni około 0,10 ha nad jeziorem Pile przy Bornym Sulinowie (RDLP Szczecinek), którą ma na spółę kupioną ze swym ,,kolejnym kolegą,, Zbyszkiem a któremu w ramach wolnego czasu także obrabia d...  :)
TO JEST KLASYKA TEGO TYPA... tak czyni z każdym!!!

Tak żeby było jeszcze weselej...ów GENETYCZNIE ZŁODZIEJSKI INSPEKTOR LP zabrał także leśniczemu metalowe słupki z posesji leśniczówki, zostawiając mu tylko 2 sztuki zapewne na otarcie łez !!!
Polecił leśniczemu zakupić w nadleśnictwie około 1m3 słupków dębowych OFICJALNIE na nazwisko ,,inspektora,, ...zapewne tylko po to aby wykazać tym zabiegiem swoją ,,NADZWYCZAJNĄ UCZCIWOŚĆ,, (sic!!!)  :)

Przy ,,okazji,, wywożąc owe słupki z lasu TYM SAMYM SAMOCHODEM ...kradł wałki bukowe leśniczemu, który mu o tym powiedział że MA KOLEJNY PROBLEM bo są one już wykupione przez prywatnego nabywcę!!!
I znowu usłyszał (cyt),, WSZYSCY TO DUPKI...) - czyli nie martw się leśniczy,dasz radę... :)

Słupki i ta skradziona siatka stały się w takich okolicznościach  OGRODZENIEM PRYWATNEJ WŁASNOŚCI - inspektora Lasów Państwowych...ZŁODZIEJA CZY ,,TYLKO,, ZWYKŁEJ MENDY??!

Ja osobiście uważam,że.... TO ŚMIERDZĄCA  MIESZANKA JEDNEGO Z DRUGIM !!!!!!!!!!

No a teraz KOLEJNE 100% FAKTY ...jak wygląda czasami coroczna inwentaryzacja środków trwałych w LP - a dotyczące właśnie owej skradzionej siatki przez tego złodzieja w leśnym mundurze !!!!

LEŚNICZY NIE WIEDZIAŁ CO MA ZROBIĆ Z TYM FAKTEM...zresztą spróbujcie zamknąć oczy i znaleźć się w jego sytuacji !!!
Gdyby to zgłosił ...w 100% W PGL LP UKRYTO BY TEN FAKT no bo wiadomo NAJWAŻNIEJSZY JEST WIZERUNEK LEŚNIKA W POLSKIM SPOŁECZEŃSTWIE no i oczywiście zniszczono by go natychmiast!

Z POMOCĄ TEMU LEŚNICZEMU ...przyszedł inny leśniczy ze swym no trzeba tu przyznać POMYSŁEM iście jakby z czasów KOMUNISTYCZNEGO P.R.L.  :)

Za zgodą prywatnego właściciela dużych połaci ziemskich w tym rejonie, który ma min:  OGRODZONĄ TAKĄ SAMĄ SIATKĄ  PLANTACJĘ ORZECHA - kilku pracowników ,,pożyczyło,, NA CZAS TEJ INWENTARYZACJI W NADLEŚNICTWIE ...brakującą ilość siatki, którą ukradł inspektor LP !!!

Była zima, leżał śnieg - ale pomimo tego ,,AKCJA,, poszła bardzo sprawnie i na czas owa ,,pożyczona,, siatka grodzeniowa znalazła się OFICJALNIE NA STANIE MAGAZYNOWYM tego leśnictwa, do którego zajechała wcześniej  owa MENDA z przyczepką i Nissanem!

A teraz mała ciekawostka: CZY TO PAZERNOŚĆ SPRAWIŁA ŻE OGRODZENIE TEJ DZIAŁKI NAD JEZIOREM
JEST ...PODWÓJNE ??!  :)

Komisja nadleśnictwa ...NIE STWIERDZIŁA ŻADNYCH BRAKÓW!!!  :)
Można ??!  MOŻNA !!! Zapewne ów inspektor (...czytający zresztą nawet po kilka razy dziennie  pigipedię!!!) nie ma świadomości,że w tej sprawie bardzo trafne jest powiedzenie : TYM SAMYM I WILK SYTY I OWCA CAŁA ... :)

Siatkę grodzeniową TUŻ PO TEJ INWENTARYZACJI ...odwieziono zgodnie z umową do prywatnego właściciela, gdzie pomimo przejmującego zimna - została ona NATYCHMIAST  ponownie wmontowana w ogrodzenie plantacji orzecha!!!

TO O CZYM PISZĘ TO 100% FAKTY... !!!

A JEDNOCZEŚNIE...RYNSZTOK W PGL ,,LASY PAŃSTWOWE,,!!!!!!!!
O nadużywaniu podległości służbowej w LP... ,,przyjaźni,, ... zasad dobrych obyczajów... czy zwykłej ludzkiej przyzwoitości W TYM PRZYPADKU - nie ma najmniejszego sensu w ogóle pisać !!!

TO SWOISTE DNO W DNIE ...ŁAJDACTWA !!!Piszę jak jest...Krzysztof Kowalczyk

PS

Gdy tenże sam leśniczy udał się po tym  do żony owej MENDY -INSPEKTORA LASÓW PAŃSTWOWYCH prosząc ją by wpłynęła aby tenże oddał mu ,,pożyczone,, wcześniej książki ( np: ,,ENCYKLOPEDIA LEŚNA,,/zielona/ ; ,,ATLASY,, Gottfrieda Amanna - roślin,ssaków,krzewów i drzew,owadów; ,,ALBUM ,, o zbrodniach ukraińskich wydawnictwa NORTOM; itd itd)
- ta potraktowała go jak zwykłego przybłędę i kazała mu opuścić teren prywatnej firmy ...jej ojca a teścia TEJ ZIELONEJ  MENDY !!!

cdn.